Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 20.04.2011 o 20:53, dzyndzels napisał:

powiedzcie , czy to normalne ze w opcji who is jest tylko pokazanych 49 graczy i ani
grama wiecej? dziwne troche :D

To jak najbardziej normalne, taki jest limit wyświetlania przez /who, jeśli widzisz 49 wyników to poszukiwanych osób jest od 49 do dowolnie wielu. Jak chcesz znaleźć konkretne to musisz bardziej zawęzić kryteria poszukiwania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2011 o 20:53, dzyndzels napisał:

/ciach/

http://elitistjerks.com/f73/ - co do talentów i profek. Od razu powiem, że Skinning dla druida nie jest dobrym wyborem jako docelowa profesja - przydaje się jedynie do zarobienia na początek (później też) jakiegoś grosza, bo skórki są całkiem chodliwym towarem. ;)
Natomiast ze względu na Dual Spec od 30lv najlepszym chyba wyborem jest Balance i Resto: dzięki temu możesz używać tych samych łachów - Feral potrzebuje już całkiem innego ekwipunku i musiałbyś nosić dwa zestawy przy sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2011 o 09:48, SoieR napisał:

/ciach/

...tylko z fishingu nie masz takich fajnych rzeczy jak z archeo - z drugiej strony trafienie niektórych z nich graniczy z cudem... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2011 o 08:39, Zebek napisał:


Jak oceniacie Archeologie?

Archeologia to fajna sprawa kiedy ci sie nudzi. Nie wydaje mi sie zeby na niskim lvlu byla to jednak przyjemnosc ze wzgledu na brak mozliwosci latania. Wiekszosc przedmiotow z archeologi to badziewia ale niektore sa warte 100-200g wiec mozna troszke zarobic. Na 85lvlu jesli masz szczescie i trafisz na jakies tol''vir hieroglify (czy jak to sie zwie) to one sprzedaja sie wspaniale na AH. Mi sie udalo opchnac kilka z nich w cenach 350-650g za sztuke:). Jedyny minus archeologi to to, ze tylko rozne artefakty zajmuja duzo przesztrzeni w torbach, a zal wyzucic mimo, ze malo sa uzyteczne. Mozna tez trafic na te epickie przedmioty...ale za chwile wejdzie nowy rajd i nie warto sie meczyc, zeby ktorys z nich konkretnie dostac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2011 o 11:32, Eilene napisał:

ale za chwile wejdzie nowy rajd i nie warto sie meczyc, zeby
ktorys z nich konkretnie dostac.


Nie tak znowu za chwilę ten nowy raid. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>..ale za chwile wejdzie nowy rajd i nie warto sie meczyc, zeby

Dnia 21.04.2011 o 11:32, Eilene napisał:

ktorys z nich konkretnie dostac.

Oh? Patrząc ile czasu zajmuje 4.1, a ma w końcu "tylko" 2 nowe piątki, to na 4.2 poczekamy sobie jeszcze pare miesięcy. Albo i więcej, jeśli w końcu je porządnie przetestują, a nie wypuszczą zabugowanych bossów i będą hotfixować wszystko co pare dni.
Plus, wątpie by była to powtórka z ToCa - wychodzi nowy rajd, wszyscy tam idą i zabijają bossów z palcem w... , więc wszystkie poprzednie epicki stają się natychmiast przestarzałe. Już ZA/ZG zdaje się potrafią nieźle dać w dupę na PTR, więc rajd tym bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2011 o 08:39, Zebek napisał:

Jak oceniacie Archeologie?


Jedna z najgorszych, najgłupszych, najbardziej czasochłonnych profesji w grze?

Biorąc pod uwagę ilość czasu jaką trzeba poświęcić na grzebanie w ziemi, a właściwie latanie między lokacjami, to przychód z niej jest tragiczny. Fakt, to zależy od serwera, bo im większa populacja, tym niższe dochody z innych profesji, archeologia przynajmniej opiera się inflacji. Niemniej to i tak straszny zjadacz czasu.

Miło, że można tam trafić na kilka epickich przedmiotów, ale kompletna losowość sprawia, że niektórzy trafią na nie od razu, inni nigdy. W dodatku gdy te przedmioty są lepsze niż rzeczy raidowe... Blizzard, mimo że miał na to mnóstwo czasu, jak zwykle nie przemyślał sprawy jak należy.

Jasne, że miło by było zdobyć np. trinket "laleczke" elfów, ale biorąc pod uwagę, że gdy mi na czymś zależy, w Kalimdor trafiam głównie na te cholerne fossil dig sites, które są kompletnie do bani, gdy już się zdobędzie mounta i peta - szybko odechciewa się w to bawić.

Ja rozwinąłem archeologię, bo zależało mi na achievementach, po ich zdobyciu zupełnie przestałem się tym interesować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2011 o 12:12, GanD napisał:

W dodatku gdy te przedmioty są lepsze
niż rzeczy raidowe... Blizzard, mimo że miał na to mnóstwo czasu, jak zwykle nie przemyślał
sprawy jak należy.


Nie są znowu aż tak super ekstra. Przy tak niskiej szansie trafienia moim zdaniem są dobrze zbalansowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2011 o 11:55, KaPe napisał:

Oh? Patrząc ile czasu zajmuje 4.1, a ma w końcu "tylko" 2 nowe piątki, to na 4.2 poczekamy
sobie jeszcze pare miesięcy. Albo i więcej, jeśli w końcu je porządnie przetestują, a
nie wypuszczą zabugowanych bossów i będą hotfixować wszystko co pare dni.
Plus, wątpie by była to powtórka z ToCa - wychodzi nowy rajd, wszyscy tam idą i zabijają
bossów z palcem w... , więc wszystkie poprzednie epicki stają się natychmiast przestarzałe.
Już ZA/ZG zdaje się potrafią nieźle dać w dupę na PTR, więc rajd tym bardziej.

Moze dla ciebie warto miesiac dzien w dzien latac po kontynencie by moze trafic na epika, ktory za 2-4 miesiace bedzie malo wart (i tu trudnosc kolejnych raidow i tak nic nie da bo poprzeczka na gear zawsze jest podniesiona np dla pugow). Juz nie mowiac o tym, ze jesli ktos rajduje to mu np taki pierscien zwisa bo latwo zdobyc. Epiki juz sa niemal przestarzale, spojrz na ceny w AH. Wszystko leci na leb na szyje a jeszcze z miesiac temu taki staff byl warty 30-40k. (teraz widuje po 22k) Kazdy ocenia czy mu sie oplaca farmic epiki z archeologi, mi sie nie oplaca. Wszystko co chce to dostaje z raidow i jest to lepsza metoda niz farmienie za epikiem tygodniami;). Ale jak kto lubi!

p.s. Juz chyba szybciej ufarmic epika robiac daily HC i zbierajac VP niz dostac epika z archeologi i to tego, ktorego sie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2011 o 17:17, Eilene napisał:

p.s. Juz chyba szybciej ufarmic epika robiac daily HC i zbierajac VP niz dostac epika
z archeologi i to tego, ktorego sie chce.


O ile ktoś ma ochotę chodzić na daily HC codziennie. Ja od dłuższego czasu nie zrobiłem żadnego, wybieram się tylko wtedy, gdy mam pełną drużynę gildiową. I żadne dodatkowe nagrody typu szansa na peta czy mounta mnie nie skłonią do użerania się z idiotami, a zbyt wielu ich jest, żeby na nich nie trafiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

strasznie sie dzisiaj zdziwilem idac do The barrens i majac szybkiego deda :D a czytajac na necie gdzie robic questy po 12 lvl bylo wskazane , zreszta na privie zawsze tam chodzilem. na dzien dobry jakas brama ktora pierwszy raz na oczy widze ;d blizz duzo pozmienial w ostatnim czasie, bo wczesniej nie musialem isc do orgimmar zeby robic dalej questy ;o i w ogole co to za jakis war cheaf boards jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2011 o 08:39, Zebek napisał:

Jak oceniacie Archeologie?


jakieś 200 krasnoludzich artefaktów.. Jakieś 300 artefaktów trolli.. Conajmniej drugie tyle dinozaurów.. to nie profesja.. Nadal nie mam ani staffa ani sworda..
TO. JEST. GRIND!!.. przygotuj się na dni latania jeśli coś chcesz.. Jeśli nie? cóż wbij 525 pewnie zbierzesz po drodze ze 2 pety, mounta dino-szkieleta i tyle..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2011 o 17:17, Eilene napisał:

Moze dla ciebie warto miesiac dzien w dzien latac po kontynencie by moze trafic na epika,
ktory za 2-4 miesiace bedzie malo wart

Jeżeli znajdziesz jakiegokolwiek epika z archeo to nawet za rok będzie on wart dokładnie tyle samo - wszak one są przypisane do konta i nijak nie da się ich odsprzedać - a cena u vendora pozostanie ta sama. ;)
Sam poluję na Zin'rokh, Destroyer of Worlds od pewnego czasu, ale rację miał ktoś kto napisał: Ten miecz powinien nazywać się Zin'rokh, Destroyer of Hopes...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle pisania, a nie zmienia to w niczym faktu, że do 4.2 i Firelandów jeszcze kawał czasu. Archeologia mnie w ogóle nie bawi i jej nie bronie, ale podejście typu "nie opłaca się, bo zaraz będą lepsze" - szczególnie, że to "zaraz" to kilka miesięcy - zawsze mnie raziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2011 o 18:19, pkapis napisał:

O ile ktoś ma ochotę chodzić na daily HC codziennie.


Miałem nadzieję, że odejdą od tej durnej idei robienia ze wszystkiego daily, przez to każdego dnia pierwsze co pomyślisz to "zrobić daily to, to i tamto, a potem zabawa", tylko że jak już przyjdzie co do czego, to albo jesteśmy zbyt zmęczeni/znużeni, albo braknie czasu, albo po prostu nie ma co robić po za tymi "daily"... Inaczej to kiedyś wyglądało, a teraz dzień w WoW naprzemian daily i afk w Stormwind/Orgrimmar, tudzież żmudna farma archeologii z ciągłym alt+tabowaniem się z nudów. Co niby można innego robić? Znowu coś levelować? Użerać się z bezmózgimi zombie na rbg? Jedyne pomysły na jakie Blizz ostatnio wpada to "hej, zróbmy kolejne daily!"... Random BG? Fajne, do czasu kiedy stwierdzisz, że aby awansować dalej trzeba się uciekać do różnych trików. Jedynie w kwestii raidów jakoś to wygląda, ale mi osobiście już się serdecznie przejadło kilkugodzinne przesiadywanie przed monitorem, pod rygorystycznym nadzorem RL, z ledwo 5-10 min przerwą, a często wszystko kończy się tylko na farmie łatwych bossów, bo gildia nie potrafi nic ponad to zrobić albo nikomu się już nie chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2011 o 21:35, Azvar napisał:

kończy się tylko na farmie łatwych bossów, bo gildia nie potrafi nic ponad to zrobić
albo nikomu się już nie chce...

Heh, jeden z moich powodów odejścia z WoWa. Pograłem w Cata z 3 miesiące i się skończyło... Sporo ludzi odeszło z gry lub z gildii, ci co mieli wracać nie wrócili itd. Nawet serwer trochę opustoszał, więc jeśli Blizz nie zrobi kiedyś czegoś z łączeniem tych mniejszych to tylko będzie gorzej. Na WotLK jeszcze ludzie przychodzili, było kogo rekrutować a teraz już coś nie bardzo. Ta gra chyba już nie przyciągnie zbyt wielu nowych graczy a jak pokazuje przykład mojego serwera - nawet część osób nie chce już wracać.

Też mi się nie podoba, że zamiast odchodzić od idei nudnego farmu, nadal co patch trzeba wracać do tych samych heroiców aby wpadły te dodatkowe punkciki. W dodatku (przynajmniej w moim odczuciu) robienie żarcia i flasków w Cata (przynajmniej dopóki grałem, chyba, że przez te prawie dwa miesiące coś się zmieniło) znowu wymagało więcej farmu (np. ryby potrzebne na żarcie na mój spec były tylko losowym dropem, nie miały własnych szkół, przez co po drodze wpadało dużo szmelcu zamiast konkretnej ryby). W WotLK bez problemu mogłem sam narobić żarcia w dużo krótszym czasie - w Cata to wydłużyli. O ile nieco trudniejsze raidy są dobrym krokiem, to zwiększenie ilości dziennego farmu w porównaniu do WotLK było pomysłem złym. Tak samo jak archeologia - nudna profesja, w dodatku sporo farmu zbędnych stref w nadziei, że w końcu pojawi się ta potrzebna (najlepszym przykładem Tol''vir).

Kolejna sprawa to odgrzewane kotlety vel 5-osobowe Zul''Gurub i Zul''Aman, czyli nowy content jak najmniejszym wysiłkiem. Nie wspominając już o tym, że sądząc po ich długości, zrobienie tego z randomem będzie graniczyć z cudem. Nie zdziwię się, jak kiedyś przyjdzie pora na AQ czy MC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2011 o 22:04, Arcling napisał:

że przez te prawie dwa miesiące coś się zmieniło) znowu wymagało więcej farmu (np. ryby
potrzebne na żarcie na mój spec były tylko losowym dropem, nie miały własnych szkół,
przez co po drodze wpadało dużo szmelcu zamiast konkretnej ryby)

Ryby potrzebne są tylko do Feastów, większość osób używa Fortune Cookies, które mają te zaletę, że dopasowują się do klasy i specu. Do tego wywalili te durne Spices (które wręcz wymagały, by twoja postać miała rozwinięty skill i robiła kolejne daily), więc akurat w kwestii Cooking jest dużo lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie ( zaznaczam, że jestem kompletnym noobem jeśli chodzi o wowa) ale kilka lat
temu kupiłem podstawową wersję, zainstalowałem, grałem wszystko było fajnie. Jednak gdy
po tygodniu wróciłem do domu, ktoś włamał się na moje konto i z jakiegoś powodu zostało ono
zablokowane. Czy można zainstalować jakieś zabezpieczenia chroniące przed tego typu procederem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się