Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 03.05.2011 o 20:39, dzyndzels napisał:

mam taki problem, otoz przechodzac pod wieza w Orgimmar zacial mi sie WoW. wchodzac do
gry ponownie ,zawiesza sie przy koncu ladowania paska. zakladajac nowa postac problem
nie wystepuje. o co chodzi?


otwórz ticket do GM-a, żeby ci główną postać przeniósł w inne miejsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 16:44, Logan10 napisał:

Inaczej zapytam, o czym opowiadają poszczególne czesci WoWa, czyli Wow, Burning Crusade,
Wrath of the Lich King no i Cataclysm ? bo zakładamy że każda ma jakąś fabułę, główny
wątek :)


A więc tak. Uwaga bo będą spoilery i z książek, komiksów i gier więc czytasz na własnąodpowiedzialność

Vanilla (podstawka) -

Spoiler

Ogólnie podstawka nie ma narzuconej fabuły, głównego zło czy czegoś w tym stylu. Ogólnie Vanilla przedstawia świat po W3 + TFT, w którym możemy dostrzec skutki działań głównych bohaterów. Podstawka była robiona z myślą by każdy mógł stworzyć swojego bohatera i przemierzać świat znany z W3 i dodatkowo ratować go przed nadchodzącym złem. Od np. Onyxia, która pod przebraniem Lady Prestor skutecznie manipulowała Stormwind została zdemaskowana przez Variana i teraz dzielni bohaterowie muszą stawić jej czoła( chociaż w komiksie została zabita przez Wrynna) i tak były wprowadzane następne niebezpieczeństwa (C''thun, Ragnaros itd.). Podsumowując, Vanilla miała wprowadzić graczy w świat Warcrafta i nie miała jakiejś narzuconej historii, chodziło oto by gracz eksplorował świat zwalczając z czasem pojawiające się zagrożenia, które notabene miały swoją genezę w książkach i starszych warcraftach.



TBC -
Spoiler

Historia pierwszego dodatku skupia się głownie na Illidanie. Przybywamy do Outlandu, tego co pozostało z Draneoru, miejsca do którego udał się Illidan po wydarzeniach z TFT. Ogólnie dodatek opowiada nam co wygnany łowca demonów i jego poplecznicy porabiali przez te ostatnie lata na wygnaniu. Jest sporo wątków pobocznych opowiadających historię starej hordy i ich "spaczenia", przybycia Dranei do Outlandu, otwarcia portalu (książka The Last Guardian może być pomocna:) ). Ponadto questy pozwalają nam zwiedzić poszczególne miejsca znane z W2, zobaczyć sobie postacie znane z drugiej części warcrafta poznając ich historię. No i pod koniec dodatku sporo było nawiązań do serii Sunwell Trilogy w Sunwell Plateu



WotLK -
Spoiler

Drugi dodatek zaczyna się od inwazji plagi na Azeroth. Liderzy dwóch frakcji uznają, że trzeba rozprawić się z Arthasem na jego własnej ziemi czyli Northrendzie. Dodatek opowiada głownie o przygotowaniach do szturmu na Icecrown, powolne niszczenie wsparcia, wpływów Arthasa w Northrendzie, sprawdzenie się w licznych wyzwaniach po to by móc powalić króla Lisza. Ponadto zahaczone są również dwa poboczne wątki. Jeden to tytani, odkryte zostaje stare więzienie tytanów, w którym zamknęli oni starego boga, który nie jest do końca uwięziony, a dzielni herosi Azeroth muszą stawić czoła wszystkiemu co ich czeka w tym więzieniu. Drugi wątek to dojście do zmysłów Malygosa, który po niemal całkowitym wybiciu swojego gatunku przez Deathwinga oszalał, lecz teraz oprzytomniał i stwierdził, że śmiertelne rasy nie powinny korzystać z magii i za wszelką cenę chcę to naprawić. Ogólnie questy w krainach Northrendu skupiają się na tych 3 wątkach (tytani, plaga i Arthas i Malygos.



Cataclysm -
Spoiler

Ostatni dodatek zaczyna się kataklizmem spowodowanym przez Deathwinga w Deepholm, gdy uszkodził on World Pillar opuszczając swoją siedzibę. Obecnie historia Catacylsmu to naprawa szkód po Katalizmie, walka z tajemniczym kultem Twilight Hammer i Deathwingiem, który zdobył potężnych sojuszników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przeniosl :) dzieki.
mam pytanie : gram taurenem druid bez przemian i dzis majac 30 lvl kupilem mozliwosc rozwijania drugiego drzewka talentow. rozwijam restoration a teraz chce balance . mogbly ktos pokierowac mnie jak dobrze rozdzielic w nich pkt?) a druga sprawa co to jest glyphs ? i jak to dziala ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 19:03, Malevyn napisał:

ksiazek nie czytalem, ale czy to czasem nie nefarian - syn nelthariona - chcial objac
tron alterac ?


A nie wiem nie wiem, wiem że Lord Prestor (Skrzydła Śmierci) chciał objąć tron ALterac i poślubić córkę króla (nie pamiętam imienia owej niewiasty, jakoś na "C" ;)
PS. Saref, WIELKIE DZIĘKI :) Jedno tylko pytanie dlaczego w filmiku z drugiego dodatku Arthas Budzi Malygosa ? i czy On służy Arthasowi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 22:57, Logan10 napisał:

A nie wiem nie wiem, wiem że Lord Prestor (Skrzydła Śmierci) chciał objąć tron ALterac
i poślubić córkę króla (nie pamiętam imienia owej niewiasty, jakoś na "C" ;)
PS. Saref, WIELKIE DZIĘKI :) Jedno tylko pytanie dlaczego w filmiku z drugiego dodatku
Arthas Budzi Malygosa ? i czy On służy Arthasowi ?


napisalem ci juz na poprzedniej stronie, ze to nie malygos, a sindragosa, ktora wystepuje jako boss w icecrown citadel w wowie.

sindragosa to tez niebieski smok, ale jak widac na filmiku to bardziej lodowy zmij. malygos jest pokryty skora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sindragosa to tez niebieski smok, ale jak widac na filmiku to bardziej lodowy zmij. malygos

Dnia 03.05.2011 o 23:02, Malevyn napisał:

jest pokryty skora :)

Teraz wszystko mi się układa w spójną całośc :) dzienks ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 23:10, Logan10 napisał:

Teraz wszystko mi się układa w spójną całośc :) dzienks ;)


myslalem, ze ksiazki wiecej wyjasniaja. ja znam historie wowa bardzo dobrze z samych gier, to co jest w nich zawarte, wiec o wojnie starozytnych (war of the ancients) czy wojnie trolii, powstaniu drzewa zycia itd nie mam pojecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mniej więcej poznać historię WoW, bazując tylko na grach, to najpierw naprawdę powinieneś przypomnieć sobie WC3 albo chociaż kampanię orków z WC3: The Frozen Throne, która stanowi niejako bezpośrednio wprowadzenie do aktualnej sytuacji politycznej z początku WoW.
Natomiast sama podstawka nie ma jednego motywu przewodniego. Wiele się działo na całym świecie i często w wielu miejscach na raz. Można powiedzieć, że historia postępowała wraz z wydawaniem kolejnych content patchy. Najpierw było bodajże zamieszanie z Dire Maul i nowym królem ogrów, potem Zul Gurub i zagrożenie ze strony odradzającego się cichaczem imperium trolli. Krótko później okazało się, że Emerald Dream jest o wiele bardziej namacalną sferą, niż wielu śmiałoby sądzić. Gdzieś w międzyczasie rozprawiono się z obydwojgiem dzieci Deathwinga oraz przegnano Ragnarosa z powrotem do Elemental Plane. Potem objawiło się zagrożenie ze strony Old Gods - C''thun i spółka, by wreszcie gdy się z tym uporało Lich King postanowił przypomnieć światu o swoim istnieniu i go podbić, jak zwykle bardzo nieudolnie. Po tym wydarzeniu rozpoczyna się fabuła Burning Crusade. Oczywiście gra nie ogranicza się tylko do tego. Teoretycznie mniej istotnych wątków jest całe mnóstwo w każdej lokacji - możemy poznać m.in. początki Ardent Dawn (czyli frakcji która w 2 dodatku przerodzi się w Argent Crusade i doprowadzi do zguby samego Lich Kinga), nieszczęsną historię porwania pewnej krasnoludzkiej księżniczki (wątek kontynuowany dopiero w 3 dodatku), historię rozkwitu i upadku Defias Brotherhood (również wątek kontynuowany w 3 dodatku) itd. itp. Niestety część z tych wątków jest już na zawsze zamknięta i nie pojawiają się nawet w grze, bo w Cataclysm wiele lokacji zostało bezpowrotnie zmienionych - ruszyło naprzód z historią. Także jeśli wtedy nie grałeś, to pozostaje Ci wikipedia. Z TBC i WotLK jest o tyle dobrze, że ciągle można wszystko sprawdzić na własnej skórze. Po podstawce zostały nam już tylko wspaniałe wspomnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu możesz poczytać co nieco: http://wow.battlenet.pl/portal/wow/7/Historia.html
I tu: http://www.wowwiki.com/ (stare) http://www.wowpedia.org/ (nowe)
Oprócz tych 3 książek jest jeszcze World of Warcraft: Krąg Nienawiści, którego akcja toczy się tuż przed podstawką + trylogia Sunwell mówiąca o baaardzo dawnych czasach + kilka innych książek czy komiksów po angielsku. Wcześniejsze Warcrafty też dużo mówią ;) Plus niezliczona ilość materiałów w necie ^^ Just Google it!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2011 o 22:54, Malevyn napisał:

po co ten spoiler >.< przeciez kazdy wie co sie tam dzieje, w koncu to MMO, a
jedynie trudniej sie czyta >.>


A po to ten spojler, bo może ktoś na bieżąco chce się dowiedzieć czy poczytać komiks i dlatego dałem. Jakbym nie dał tego w spojlerze to pewnie parę osób by się do tego przyczepiło a tak jak ktoś zainteresowany to nie powinien mieć problemu z odczytaniem. Szukasz problemu tam gdzie go nie ma i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Drobna nieścisłość. Trylogia Sunwell to komiksy niewydane w Polsce, napisane przez Knaaka a zilustrowane przez Jae-Hwan Kima. Pomyliło Ci się pewnie z Trylogią "Wojna Starożytnych"(w której było Well of Eternity i pewnie przez to Ci się pomyliło), która rzeczywiście została wydana w Polsce (polecam btw :] ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie mam to samo co wczoraj :( j prosilem gm''a o teleport wg wskazowek kolegi z forum , i przeniosl mnie do TB. przelatujac przez orgimmar gra dostala zwiechy i znow nie da sie zalogowac na postac.. a dotychczas bylo wszystko w porzadku i nie rozumiem co jest grane. jakies rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 15:37, Saref napisał:

Drobna nieścisłość. Trylogia Sunwell to komiksy niewydane w Polsce, napisane przez Knaaka a zilustrowane przez Jae-Hwan Kima. Pomyliło Ci się pewnie z Trylogią "Wojna Starożytnych"(w której było Well of Eternity i pewnie przez to Ci się pomyliło), która rzeczywiście została wydana w Polsce (polecam btw :] ).


2 z 3 tomów trylogii Sunwell zostały wydane nakładem wydawnictwa Kasen. 2 na pewno bo je posiadam. Nie wiem czy wydali w końcu część trzecią..
http://anime.com.pl/Warcraft_-_Trylogia_Sunwell,gallery,browse,278.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 17:53, dzyndzels napisał:

panowie mam to samo co wczoraj :( j prosilem gm''a o teleport wg wskazowek kolegi z
forum , i przeniosl mnie do TB. przelatujac przez orgimmar gra dostala zwiechy i znow
nie da sie zalogowac na postac.. a dotychczas bylo wszystko w porzadku i nie rozumiem
co jest grane. jakies rady


W folderze WoWa powinieneś mieć taki plik jak Repair, przeskanuje Ci pliki WoWa, jak to nie zadziała to chyba tylko pozostaje Ci reinstalka, lecz z nią się może wstrzymaj, bo może ktoś z forum będzie miał lepszy pomysł :/

@ DemoBytom A ciekawe, nie wiedziałem, mój błąd;]. Dzięki wielkie za informacje, ja Sunwell czytałem w wersji angielskiej pożyczonej od kolegi, który sobie sprowadzał z USA i nie miałem pojęcia, że w Polsce wydali:), ale tak czy siak Sunwell dzieje się mniej więcej ok. dwa lata przed Vanillą więc sądze ,że CH1CKENOWI chodziło o Trylogię Starożytnych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gdzies czytalem ze repair nie dziala od czasow TBC. gram w WoWa od 2 tygodni i nie bardzo widzi mi sie znow sciagac patcha 9.3gb. czekam na inne rady. do gm juz napisalem poraz 2 ;d opisalem mu problem ze powtorzylo sie to co wczoraj i moze on cos odpowie madrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

W sumie możesz spróbować jak będziesz miał tam chwilę wolnego czasu i załączyć repair, bo ja miałem kiedyś podobny problem, lecz gra mi się nie wieszała a wywalał błąd w Tanaris przeniesienie chara przez gma podziałało. Zaktualizuj sterowniki, wyczyść cache w WoWie ( po prostu usuń cały folder ), wyłącz add ony jeżeli jakiś używasz. Jeśli to nie zadziała to nic mi nie przychodzi do głowy i może jak mowisz gm coś zaradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2011 o 17:59, DemoBytom napisał:

2 z 3 tomów trylogii Sunwell zostały wydane nakładem wydawnictwa Kasen. 2 na pewno bo
je posiadam. Nie wiem czy wydali w końcu część trzecią..
http://anime.com.pl/Warcraft_-_Trylogia_Sunwell,gallery,browse,278.html

Nie wydali, bo sam Kasen zdążył wcześniej upaść. Ja sprowadziłem sobie antologię z Amazona. Trochę szkoda, że już polskich wydań nie uświadczymy. Nawet książek, bo ISA woli wydawać zamiast nich jakieś karcianki -.-

dzyndzels: Kto ci coś takiego powiedział? Ja jak jeszcze grałem to robiłem repair i za czasów WotLK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem sprawę i doszedłem do wniosku, że najlepszym dla mnie realmem byłby taki, gdzie będzie PvE i PvP. Nie chciałbym, aby na serwerze jeden z tych elementów byłby nie grywalny, bo większość woli raidować/chodzić na areny. Populacja może być medium. Znajdzie się coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się