Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 26.05.2011 o 18:28, L33T napisał:

> teraz wszystkie realmy sa zmiksowane na bg i dungeonach.
Jemu chodzi o raidy i ich pugowanie a nie dungi...

Co do pugowania na takich realms to jest ok, ale na każdego dobrego gracza przypada dwóch
trzech wanabe pr0.


Miałem postać na takim serwerze w WotLK. Normalką były wymagania całego ICC i przynajmniej 6/12 HC ICC żeby w ogóle dostać się do puga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2011 o 23:41, pkapis napisał:

Miałem postać na takim serwerze w WotLK. Normalką były wymagania całego ICC i przynajmniej
6/12 HC ICC żeby w ogóle dostać się do puga.


No i właśnie dla tego taki realm jest fajny. Ponieważ są te dobre pugi (alty wszystkich z tych top 15-20 gildii itd), jak również gorsze gdzie wymagania są mniejsze. A na pozostałych realmach są po prostu tylko słabe i nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie kolega mowił mi zebym nie brał na instancje peta, twierdzi ze mam wtedy mniejsze agrro (o co tu chodzi ?) jak aggro ma sie do mnie jako huntera DPS'a ? Chodzi o to ze ściągam na peta moby czy jak ?
pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 08:57, Logan10 napisał:

/ciach/

A nie masz u peta włączonego... hmmm chyba Growl, który tauntuje atakowanego moba ściągając aggro tanka? Pet na Passive (ewentualnie Defensive, ale rzadziej) i z wyłączonym tauntem. Poza tym pet jest integralną częścią Huntera i bez niego DPS będzie niższy, więc na pewno nie chodziło o to byś chodził bez niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 09:26, Pajonk78 napisał:

> /ciach/
A nie masz u peta włączonego... hmmm chyba Growl, który tauntuje atakowanego moba ściągając
aggro tanka? Pet na Passive (ewentualnie Defensive, ale rzadziej) i z wyłączonym tauntem.
Poza tym pet jest integralną częścią Huntera i bez niego DPS będzie niższy, więc na pewno
nie chodziło o to byś chodził bez niego.

No właśnie kolega mowił żebym chodził bez peta bo cos tam sciaga agro itd. Nie wiem moze xp zabiera ? juz sam nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 09:26, Pajonk78 napisał:

> /ciach/
A nie masz u peta włączonego... hmmm chyba Growl, który tauntuje atakowanego moba ściągając
aggro tanka? Pet na Passive (ewentualnie Defensive, ale rzadziej) i z wyłączonym tauntem.
Poza tym pet jest integralną częścią Huntera i bez niego DPS będzie niższy, więc na pewno
nie chodziło o to byś chodził bez niego.

No właśnie kolega mowił żebym chodził bez peta bo cos tam sciaga agro itd. Nie wiem moze xp zabiera ? juz sam nie wiem

ehh cos sie tu skisiło ze 2 posty pod rząd ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2011 o 23:50, Nightdew napisał:


> Miałem postać na takim serwerze w WotLK. Normalką były wymagania całego ICC i przynajmniej

> 6/12 HC ICC żeby w ogóle dostać się do puga.

No i właśnie dla tego taki realm jest fajny. Ponieważ są te dobre pugi (alty wszystkich
z tych top 15-20 gildii itd), jak również gorsze gdzie wymagania są mniejsze.


Wiesz, nie zauważyłem żadnego puga w którym wymagania byłyby mniejsze. Postać która nie zrobiła całego ICC i części HC nie bardzo miała się z kim zabrać, a 80-tka nabita później, która nie miała jeszcze nic z ICC, w ogóle nie miała szans. Nawet od tanków - których chronicznie brakowało - wymagano ubitych bossów na HC.


A na pozostałych

Dnia 26.05.2011 o 23:50, Nightdew napisał:

realmach są po prostu tylko słabe i nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2011 o 17:24, Logan10 napisał:

No właśnie kolega mowił żebym chodził bez peta bo cos tam sciaga agro itd. Nie wiem moze xp zabiera ? juz sam nie wiem


nie graj z kolegami, którzy nie wiedzą jak ta gra działa..
Aggro/threat - potoczna nazwa na poziom "zagrożenia" jaki powodujesz przeciwko przeciwnikowi. Dany mob/boss atakuje zawsze gracza, który wygeneruje największe aggro.
Pety huntera mają umiejętność, bodaj chyba nazwaną Growl - która powoduje, że boss atakuje jego, nie gracza, który aktualnie tankuje - umiejętność tą trzeba wyłączyć.
Hunter bez peta grać nie może.

przy okazji ściągnij addon o nazwie Omen Threat Metter - on pokazuje poziom aggro jaki generujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.05.2011 o 17:25, Logan10 napisał:

>
No właśnie kolega mowił żebym chodził bez peta bo cos tam sciaga agro itd. Nie wiem moze
xp zabiera ? juz sam nie wiem

ehh cos sie tu skisiło ze 2 posty pod rząd ;/


Ja mysle, ze ten kolega (domyslnie) zna sie na grze, ale ze widzial, ze nie panujesz nad zwierzakiem to ci zaproponowal chodzenie na instancje bez peta. Lepszy hunter robiacy slaby dmg niz hunter, ktory nie panuje nad petem posylajac go gdzie popadnie (np pet zaczepia nowe grupy npc).

Moze twoj kolega chcial dobrze, ale dzis wiekszosc osob widzac huntera bez peta w dungeonie, zaserwuje mu "vote kick" czyli kopniaka z grupy. Chodzi o to, ze hunter jak to napisal DemoBytom, musi grac z petem bo tylko w ten sposob moze wykorzystac 100% swoich mozliwosci.

Jesli grasz hunterem i nie bardzo potrafisz uzywac swojego peta to potrenuj robiac questy. Przeczytaj wszystkie opisy skilli, obczaj drzewko talentow no i naucz sie posylac peta tam gdzie ty chcesz i odwolywac go wtedy kiedy to jest konieczne. Na internecie jest cala masa roznych poradnikow wiec napewno cos znajdziesz, albo zapytaj kolege niech ci wytlumaczy jak grac hunterem a nie zbywa cie w najtanszy sposob:P.

ps. Co do aggro to twoj kolega mogl miec na mysli kilka roznych rzeczy, ale najprawdopodobniej growl skill. Inni juz wyjasnili o co z tym chodzi:). Dodam, ze ten skill to swietna sprawa jesli jest uzywany w odpowiednim momencie...jak pograsz to sam zobaczysz. Jesli wylaczysz auto growl to pet nie bedzie uzywal tego skilla i nie bedzie sciagal na siebie wrogow no chyba, ze poslesz go do ataku na npca z nowej grupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 15:52, Eilene napisał:

Ja mysle, ze ten kolega (domyslnie) zna sie na grze, ale ze widzial, ze nie panujesz
nad zwierzakiem to ci zaproponowal chodzenie na instancje bez peta. Lepszy hunter robiacy
slaby dmg niz hunter, ktory nie panuje nad petem posylajac go gdzie popadnie (np pet
zaczepia nowe grupy npc).

Moze twoj kolega chcial dobrze, ale dzis wiekszosc osob widzac huntera bez peta w dungeonie,
zaserwuje mu "vote kick" czyli kopniaka z grupy. Chodzi o to, ze hunter jak to napisal
DemoBytom, musi grac z petem bo tylko w ten sposob moze wykorzystac 100% swoich mozliwosci.

Jesli grasz hunterem i nie bardzo potrafisz uzywac swojego peta to potrenuj robiac questy.
Przeczytaj wszystkie opisy skilli, obczaj drzewko talentow no i naucz sie posylac peta
tam gdzie ty chcesz i odwolywac go wtedy kiedy to jest konieczne. Na internecie jest
cala masa roznych poradnikow wiec napewno cos znajdziesz, albo zapytaj kolege niech ci
wytlumaczy jak grac hunterem a nie zbywa cie w najtanszy sposob:P.

ps. Co do aggro to twoj kolega mogl miec na mysli kilka roznych rzeczy, ale najprawdopodobniej
growl skill. Inni juz wyjasnili o co z tym chodzi:). Dodam, ze ten skill to swietna sprawa
jesli jest uzywany w odpowiednim momencie...jak pograsz to sam zobaczysz. Jesli wylaczysz
auto growl to pet nie bedzie uzywal tego skilla i nie bedzie sciagal na siebie wrogow
no chyba, ze poslesz go do ataku na npca z nowej grupy.


NIe, jesli chodzi o mojego peta to ma postawe deffensive i atakuje tylko tych co ja, ale faktycznie, o growl zapomnialem, wczoraj kumpel mi o tym przypomniał. A poki copare razy gralem na dungeonach bez peta i nie dostałem kicka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić jakąś lepszą myszkę z wieloma przyciskami na makra tylko nie wiem za bardzo co wybrać. Ta firmy steelseries dedykowana dla wowa jest dla mnie zbyt droga. Rozważałem tez kupno razer naga ale jest ona dla mnie troche zbyt mala i boję się że przyciski mogą sie "niechcaco" klikac...Możecie mi doradzić jakies inne modele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2011 o 16:59, Logan10 napisał:

NIe, jesli chodzi o mojego peta to ma postawe deffensive i atakuje tylko tych co ja,
ale faktycznie, o growl zapomnialem, wczoraj kumpel mi o tym przypomniał. A poki copare
razy gralem na dungeonach bez peta i nie dostałem kicka.


Dobrze, ze wszystko juz sie wyjasnilo:). Fajnie, ze spotkales wyrozumialych graczy. Roznie to jest w randomach, czasem spotyka sie bardzo niecierpliwych czy nieciekawych ludzi xd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2011 o 20:41, Eilene napisał:


> NIe, jesli chodzi o mojego peta to ma postawe deffensive i atakuje tylko tych co
ja,
> ale faktycznie, o growl zapomnialem, wczoraj kumpel mi o tym przypomniał. A poki
copare
> razy gralem na dungeonach bez peta i nie dostałem kicka.
>

Dobrze, ze wszystko juz sie wyjasnilo:). Fajnie, ze spotkales wyrozumialych graczy. Roznie
to jest w randomach, czasem spotyka sie bardzo niecierpliwych czy nieciekawych ludzi
xd.

Ale cierpliwość mija gdy trafiasz po raz 50 na huntera chcącego clothów, atakującego w melee. Może teraz po wprowadzeniu focusa (w końcu, od czasów BC dps huntera na bossach był mocno paraboliczny- gdy była mana przebijał wielu dookoła, ale gdy trzeba było włączyć aspect of the viper by uzupełnić, masakrycznie szło w dół)
ludzie się nauczą, że hunter to nie caster. Pamiętam jak podczas BC czy Wotlk mało było hunterów mimo iż mieli jeden z lepszych dpsów i duże możliwości CC (w wotlk pierwszy raz przestało się używać missdirecta, niewiem czy teraz na rajdach to się dalej robi), ale ludzie wyrobili sobie opinię "huntarda" za idiotów naparzających na pałę skillami i nie umiejący wsadzić moba w pułapkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógły ktoś dać linka do addona który "ostrzega" nas gdy pojawi się jakiś rare mobek? (oczywiście żeby działał na wszystkie moby w cata też... ale nie tylko)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2011 o 21:48, Hydro2 napisał:

Ale cierpliwość mija gdy trafiasz po raz 50 na huntera chcącego clothów, atakującego
w melee.


Hehehe. Coz wyrozumialosc kazdego jest na innym poziomie i czasem zalezy od dnia. Czasem leci sie cala instancje z ninja neederem i nikt go nie wywala. Czasem jakis dps robi po prostu troche za niski dmg i juz widze okienko z pytaniem czy wywalic "nooba". Uwazam, ze nowym graczom nalezy pomagac i byc dla nich wyrozumialym jesli sluchaja rad;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2011 o 08:48, Eilene napisał:

jesli sluchaja rad;)).

Z tym jest często problem, moimi perełkami na randomach są DK tanki w PvP setach bo chcą szybciej na dungi wbijać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2011 o 13:46, Logan10 napisał:

Kto to jest caster ? :)

Teraz pod tą definicję można podciągnąć każdą klasę posiadającą manę. Chodzi o każda magiczną klasę- wyjątkiem może być druid w poszczególnych formach gdzie jako kot i misiek nie są traktowani w ten sposób no i paladyn w innym specu niż healer.Także tego określenia używa się do mobów specjalizujących się w magii. Przed cata wielu ludzi sądziło mylnie, że hunter się pod to podciąga ponieważ zamiast focus, miał manę i podlegał podobnym zasadom kosztów używania skilli, lecz ich moc była zależna głównie od agi, talentów. Słyszałem nawet o przypadku hunta biegającego w cloth z bonusami do int i arcane dmg bo to zwiększało ponoć obrażenia z arcane shot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się