Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 22.06.2011 o 13:09, Rizzan napisał:

A co to za problem rozłożyć raid na kilka dni?


Żaden. Trudność rajdów wpływa w znaczący sposób na ich długość, stąd im łatwiej tym szybciej. Taki model większości będzie odpowiadał bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2011 o 10:45, Rizzan napisał:

Trochę dziwię się blizzardowi, że nie trzyma się modelu z TBC, który pożerał o wiele
więcej czasu niż obecny ($).

Proste - teraz większość ludzi nie miałaby szans tego nadgonić, jeśli musiałaby wracać do pierwszych raidów z danego dodatku. Zwyczajnie nie byłoby z kim tego robić. Małe realmy jak Sporeggar praktycznie teraz umarły - w TBC jeszcze było więcej ludzi. Farmienie reputacji z normali tylko aby wejść na heroic po czasie było nieco uciążliwe (potem zresztą obniżyli wymaganą reputację). Co więcej TBC miało kilka głupich rozwiązań - dobrze pamiętam jak gildia się męczyła byleby tylko mieć chociaż tych 2 paladynów na raid a aplikacje lepszych trzeba było odrzucić tylko dlatego, że grali "złą" klasą. Dzisiaj tym bardziej by już to nie przeszło gdy małe realmy umarły. Innych wad nie wymieniam, bo już wiele razy ten temat tutaj wałkowałem, ale powinny być oczywiste dla każdego kto wtedy grał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2011 o 13:39, Shinigami napisał:

Żaden. Trudność rajdów wpływa w znaczący sposób na ich długość, stąd im łatwiej tym szybciej.
Taki model większości będzie odpowiadał bardziej.

Ciekawe, że we wszystkich narzekaniach na długość, dawno zapomniało się o przedłużaniu resetu, który m.in. dlatego został wprowadzony. Nie masz czasu w tym tygodniu? Możesz zacząć od tego samego miejsca w następnym. No, ale wtedy "zmarnowałyby się" epaxy, więc ... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam grałem od początku TBC na Sporeggarze. I muszę powiedzieć, że nie miałem problemu ze znalezieniem gildii, która robiła content od 0 nawet cztery miesiące przed wyjściem Sunwell.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2011 o 14:01, Rizzan napisał:

Sam grałem od początku TBC na Sporeggarze. I muszę powiedzieć, że nie miałem problemu
ze znalezieniem gildii, która robiła content od 0 nawet cztery miesiące przed wyjściem
Sunwell.

Dokładnie. Dzisiaj by to nie przeszło, bo realm ma teraz za mało ludzi. Nie może być dobrze skoro martwa gildia, która od dwóch miesięcy nie zabiła niczego nowego jest nadal na 3 miejscu a najlepsza dopiero ledwo co wyczyściła 10/13... W TBC było przynajmniej po kilka sensownych gildii na frakcję. Teraz większość ludzi albo się wyniosła albo już nie gra. Spróbuj dzisiaj złożyć nową gildię na Sporeggarze i znaleźć do niej tanków :P Zapewne zresztą Sporeggar nie jest tu jedyny. Gdy maleje liczba graczy to najbardziej dostaje się tym małym realmom podczas gdy te największe mają pewien przypływ transferów.

Powinni w końcu zacząć łączyć serwery. Pokazuje to po części jak przestarzały jest taki system dzielenia na wiele serwerów. Gra też cierpi ze względu na podział językowy. Nie byłoby takich problemów gdyby Niemcy, Francuzi, Hiszpanie grali z całą resztą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2011 o 13:59, KaPe napisał:

No, ale wtedy "zmarnowałyby się" epaxy, więc... ;)


Można w ten sposób kombinować. Jednak jeśli ktoś ma ograniczony czas na grę, taki system wcale go nie zrazi. Blizzard ma na celu utrzymanie w grze jak największej ilości aktywnych użytkowników, stąd stopniowe obniżanie poziomu trudności. Zresztą nic w tym dziwnego, w końcu wszyscy chcą zobaczyć nowe lokacje czy przedmioty.

W ten sposób wszyscy są zadowoleni, przynajmniej teoretycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2011 o 16:57, Azvar napisał:

Czy poza badziewnymi ilvl253 jest coś nowego i godnego uwagi w tym roku w Midsummer Festival?


5 plaszczy 353itlvl
Bardzo unikalny Staff ,,Frostscythe of Lord Ahune '''' Niebieska kosa dla Spell DPSa
Recepta : Formula: Enchant Weapon - Deathfrost
i Ice Elemental pet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2011 o 17:50, Hardstyle4ever napisał:

> Czy poza badziewnymi ilvl253 jest coś nowego i godnego uwagi w tym roku w Midsummer
Festival?

5 plaszczy 353itlvl
Bardzo unikalny Staff ,,Frostscythe of Lord Ahune '''' Niebieska kosa dla Spell DPSa
Recepta : Formula: Enchant Weapon - Deathfrost
i Ice Elemental pet

Kiedyś był epaxem, czyli jednym słowem nic nowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2011 o 21:09, Azvar napisał:

Czyli nic nowego... Heh, to nie wznawiam abonamentu :p

Lecz jest np. mount - skrzydlaty lew do kupienia w Blizzard store! Wszelkie eventy na chwilę obecną chyba przestali rozwijać. W zeszłym roku nawet kufla nowego na Brewfest nie było a ludzie dostawali stary feat :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2011 o 14:07, Arcling napisał:

Powinni w końcu zacząć łączyć serwery. Pokazuje to po części jak przestarzały jest taki
system dzielenia na wiele serwerów. Gra też cierpi ze względu na podział językowy. Nie
byłoby takich problemów gdyby Niemcy, Francuzi, Hiszpanie grali z całą resztą.

ależ możesz sobie przenieść postać... jedyne 20 oiro za postać, no ale każdy albo przynajmniej większość ma jakieś bardziej używane alty którymi też by jeszcze chciał pograć więc bah... ah powiedzmy 2 kolejne transfery ALE ALE ALE moment... na "starym" realmi ma się już kolegów/znajomych/gildie i fajnie byłoby ich też mieć ze sobą na nowym realmie.... asz ta karsa płynie.... ;D
więc się nie moge w tym przypadku zgodzić, to jest bardzo dobre rozwiązanie BA idealne! ah te migracje $$ z kont graczy na konta acti-bliza XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy rogal jest aż tak słaby czy robie po prostu coś źle, że mając średni ilvl342 mam mniejszy dps niż feral druid z ilvl 313(większość itemów z hyjala i deepholm). Robiliśmu Molten Core we 2 + szaman healer i... w zasadzie nic nie mogłem zrobić, bo drut spamował cały czas Swipe i Thrash i zdejmował sam wszystko. Fakt, że rogal nie jest dobry w AoE ale nawet podczas questów z Cata, drut wszystko zdejmuje bez żadnego problemu, gdy ja rogalem się męczyłem z pojedyńczymi mobkami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rajdy z 3 dodatków wstecz to bardzo słabe miejsce do pórównywania, jak radzą sobie klasy. Fakt, iż rogale dostają pewne niewielkie buffy, ale nie na tyle, by przy 30ilvl więcej mieli gorsze wyniki. Z kolei Feral tank dostaje bodaj nerfa dmg.
Podczas questów jest tak jak zawsze - Rogal miażdzy gdy ma wszystkie cooldowny, bez nich jest mocno przeciętny. Druid ma znacznie więcej opcji, więc wydaje się "lepszy". Nie mówiąc o tym, że Mutilate np. jest tragiczny, gdy nie ma czasu nawet zarzucić poisonów, co pewnie jest sytuacją przy starych instancjach. Przez to np. Arcane jest bogiem w 5tkach, bo nigdy nie ma problemów z mana, a w rajdach bywa różnie (choć też zasłużył na nerfa w 4.2)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może porównanie do starych raidów nie było trafione ale mam cały czas takie wrażenie, że jakkolwiek bym się tym rogalem nie starał to i tak zawsze na heroikach wszyscy mają większy dps niż ja. I nie wiem dlaczego. Zastanawiam się jeszzce czy nie spróbować combat speca, a jak i z tym nie wyjdzie, to chyba dobije warkiem do 85 i zacznę tankować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2011 o 15:22, Malevyn napisał:

moze ktos podac obecne top dmg meter listy klas ?

Nic ci to nie da, bo za tydzień zajdą spore zmiany.
http://www.simulationcraft.org/410/Raid_T11_372.html
Na ten przykład, ale dochodzą multi-doty, Dark Intent, Tricksy czy inne czynniki zmieniające dps, i w rezultacie może to wyglądać zupełnie inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Chciałem się zapytac o to jak działają triale z dodatków, a konkretnie o jeden aspekt ich działania ;]

Ja obecnie mam konto na poziomie TBC, obecnie leci darmowe 30 dni z podstawki (kończy się 27.07), postac mam na 63 lvlu.
Jeżeli w tym momencie dodam trial z WotLK, a np. za 10 min klucz z WotLK to czy te 10 dni z tego traila zostaną dodane do 30 darmowych dni? To samo jeśli chodzi o trial z Cata.
pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się