Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

#showtooltip
/cast Zealotry
/cast Avenging Wrath
/cast Inquisition
/use 14
/startattack

lub

#showtooltip
/cast Zealotry
/cast Avenging Wrath
/cast Inquisition
/startattack

To są dwie wersje tego samego makra. Odpalają ci skille i/lub trinket.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 07:57, L33T napisał:

#showtooltip
/cast Zealotry
/cast Avenging Wrath
/cast Inquisition
/use 14
/startattack

lub

#showtooltip
/cast Zealotry
/cast Avenging Wrath
/cast Inquisition
/startattack

To są dwie wersje tego samego makra. Odpalają ci skille i/lub trinket.


Czyli aż 3 skille w tym samym czasie ? A znasz może odpowiedź na to moje pytanie związane z focusem ? Bo nie wiem czy dobrze myślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Focus to odrębne okienko do celowania do którego właśnie odwołujesz się przez @focus w makrach, i tak, zadziała tak jak piszesz. Główna zaleta to interrupt 1 celu, podczas gdy ty cały czas bijesz drugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 11:06, KaPe napisał:

Focus to odrębne okienko do celowania do którego właśnie odwołujesz się przez @focus
w makrach, i tak, zadziała tak jak piszesz. Główna zaleta to interrupt 1 celu, podczas
gdy ty cały czas bijesz drugi.


Czyli jak np. mam to makro z focus rebuke i na początku zaznaczam np. warka "set focus" i gdy mam zaznaczone np. maga i go bije i nacisnę makro to czar poleci w warka a mi się mag nie odznaczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.08.2011 o 15:10, kryst90 napisał:

Czyli jak np. mam to makro z focus rebuke i na początku zaznaczam np. warka "set focus"
i gdy mam zaznaczone np. maga i go bije i nacisnę makro to czar poleci w warka a mi się
mag nie odznaczy ?


Dokladnie, to zreszta podstawa pvp, do interruptów, cc i tego typu rzeczy. W opcjach masz ciekawa opcje, mozesz ustawic ze kazdy spell w polaczeniu z shiftem badz altem (i chyba czyms tam jeszcze, nie chce mi sie teraz sprawdzac) bedzie rzucany na focus. Co prawda osobiscie wole oddzielne macra na focus, ale sporo ludzi z tego korzysta i raczej jest zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2011 o 16:31, TigerXP napisał:


> Czyli jak np. mam to makro z focus rebuke i na początku zaznaczam np. warka "set
focus"
> i gdy mam zaznaczone np. maga i go bije i nacisnę makro to czar poleci w warka a
mi się
> mag nie odznaczy ?

Dokladnie, to zreszta podstawa pvp, do interruptów, cc i tego typu rzeczy. W opcjach
masz ciekawa opcje, mozesz ustawic ze kazdy spell w polaczeniu z shiftem badz altem (i
chyba czyms tam jeszcze, nie chce mi sie teraz sprawdzac) bedzie rzucany na focus. Co
prawda osobiscie wole oddzielne macra na focus, ale sporo ludzi z tego korzysta i raczej
jest zadowolona.


Jeszcze nie grałem aren z takim czymś. I teraz się bardziej skupiłem na PvP i wszystko sobie ustawiam. Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś podpowie króciutko gdzie i od kogo nauczyć się journeyman riding, bo u class trainera mam opcję zablokowaną, choć mam 41 lvl. Jestem Blood Elfem, jakby co:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie przemyślenia nt. zarejestrowania przez Blizzard nazwy "The Mists of Pandaria"? Oczywiście już ucina się, że to książka lub karcianka - ale i tak największy hałas się zrobił o nowy dodatek do WoWa. Zresztą rzućcie okiem na tą listę:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=69&pid=24838
(pojawiła się w necie w 2004 roku)

Pasuje idealnie do wszystkiego co było (i będzie?). Nikczemni! Od początku wiedzieli jak przejąć kontrolę nad ludnością świata (no - może tylko geekami i nerdami ;)).

20110814003139

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Zresztą rzućcie okiem na tą listę:
>(pojawiła się w necie w 2004 roku)

Dnia 14.08.2011 o 00:33, CH1CKEN napisał:

Pasuje idealnie do wszystkiego co było (i będzie?). Nikczemni! Od początku wiedzieli jak przejąć kontrolę nad ludnością świata (no - może tylko geekami i nerdami ;)).


Ta lista to fake.. było potwierdzone nawet przez jej autora. Ten screen blueposta to photoshopka.. Nie pojawiła się w 2004 roku, tylko po ogłoszeniu Wratha (stąd dokładne info na temat stref z Wratha).
Tutaj masz na to dowód:
http://wow.allakhazam.com/forum.html?forum=21&mid=119012268058738816&h=50&p=3#145

"Hello everyone. I''m the OP, if you haven''t noticed.

With the announcement of Cataclysm, it seems the lifespan of my list has come to its end.

It''s odd how this list, which I wrote myself out of boredom on a fall morning, has taken on a life of its own.

I wrote it in September of 2007, but some swear they saw it during the WoW beta in 2004. To boot, CMs on the official WoW forums deleted this list every time it popped up - at least until this year, when they suddenly stopped caring.

Some things I predicted came to pass. Others didn''t."

Możemy już o tej "liście" zapomnieć?...


A co do samego Mist of Pandaria
>Oczywiście już ucina się, że to książka lub karcianka - ale i tak największy hałas się zrobił o nowy dodatek do WoWa.

To będzie gra - najpewniej dodatek do wowa. Jako gra został zarejestrowany i nie może być książką czy karcianką. Do tego Blizz dokonał rejestracji niemal tego samego dnia co parę lat wcześniej rejestrując nazwę Wrath of the Lich King. Na oficjalne potwierdzenie poczekamy najpewniej do najblizszego Blizzconu.
http://www.mmo-champion.com/content/2399-Mists-of-Pandaria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2011 o 07:40, Inquis1t0r napisał:

Dziwne tylko, że tę listę widziałem już w czasach tbc.


Bo pojawiła się w czasie beta/alfa testów Wratha. Stąd dokładne info na temat Wratha i to dlaczego niektórzy kojarzą ją z czasami TBC (wszak wtedy właśnie trfała era TBC)

Dnia 14.08.2011 o 07:40, Inquis1t0r napisał:

I nadal nie tłumaczy to w miarę dokładnych info na temat cata na przykład.


Które? Przy "THE LIST" jak to ostatnio zaczęto nazywać na MMO-Champie ludzie widzą to co chcą widzieć.
Kilka nazw, znanych już wcześniej od czasów warcrafta 3 (i pewnie wczesniejszych części), pokrywa się z kilkoma nazwami pojawiającymi się w Cata. Mimo to jakbym nie patrzył - dokładnych info na ten temat nie widzę.
Autor trochę trafił, trochę nie i tyle..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2011 o 00:33, CH1CKEN napisał:

Jakie macie przemyślenia nt. zarejestrowania przez Blizzard nazwy "The Mists of Pandaria"?
Oczywiście już ucina się, że to książka lub karcianka - ale i tak największy hałas się
zrobił o nowy dodatek do WoWa. Zresztą rzućcie okiem na tą listę:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=69&pid=24838
(pojawiła się w necie w 2004 roku)

Pasuje idealnie do wszystkiego co było (i będzie?). Nikczemni! Od początku wiedzieli
jak przejąć kontrolę nad ludnością świata (no - może tylko geekami i nerdami ;)).


oby tylko nie było tak źle jak w cata...

...prawdopodobnie rzucą kilka nowych stref które będzie można zobaczyć tylko raz (strefa goblinów) lub nawet kilka razy tylko że będzie tam tak pusto więc nawet nie będzie sensu się tam wybierać (strefa worgenów), w zadania upchają "ukryte" żarciki i powiązania z RL to tego stopnia że robi się to nie śmieszne (zadaniam związane z goblinami a w zasadzie cała ta rasa), wprowadzą nowe genialne sposoby na
balans pvp i pve przy czym jeśli coś nie będzie działało jak powinno- coż to będzie jak będzie bo nikt się już tym nie zajmie (gameplay: retri paladyna/boomkina/elementala oraz wieeele innych mniejszych i większych mankamentów)
...oh a bosem końcowym będize wielki BooTaak (który będzie chciał zniszczyć cały znany świat- bo tak i już)

tldr :średnio mnie to już interesuje co i jak to będzie- nauczyłem się już aby nie pokładać w tych panach zbyt wielkich nadziei na coś takiego wooow, próbją wydoić tyle $$ ile się da, jakość produktu straciła na znaczeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2011 o 17:10, Dark_elves napisał:

Jak wygląda dodawanie tokena do konta blizzarda? Najpierw instaluje grę, a
potem dodaje token, czy może lepiej zrobić to odwrotnie?

Nie ma najmniejszej różnicy - token dodajesz na battle.net, sam klient gry służy jedynie do logowania i grania(niespodzianka!) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2011 o 21:42, SoieR napisał:

... w zadania upchają "ukryte" żarciki i powiązania z
RL to tego stopnia że robi się to nie śmieszne (zadania związane z goblinami a w zasadzie
cała ta rasa) ...


Heh, jak to przeczytałem, to aż mimowolnie uśmiechnąłem się do własnych myśli.
Gdyby chcieć wymienić wszystkie filmy, do których można znaleźć nawiązania w WoWie, to prawdopodobnie szybciej byłoby wymienić filmy, do których takich nawiązań nie ma. :-)
Ostatnio postanowiłem (a tak for fun, zanim ponownie odstawię WoWa (tym razem chyba na dobre, bo tyle fajnych gier na horyzoncie)) polevelować nieco na "nowym Azeroth" i kiedy po "Żołnierzach Kosmosu" zobaczyłem cały wątek związany z "Rambo", to po prostu zwątpiłem w umiejętności Blizzarda do tworzenia ciekawych i oryginalnych fabuł... a to przecież tylko questy w MMO.
Fabuła SC2:WoL (IMO mocno naciągana aż do granic dobrego smaku) jedynie to potwierdza. Od czasu Brood Wara gdzieś coś musiało u Blizza pójść w złą stronę.
Good luck thou.

Dnia 14.08.2011 o 21:42, SoieR napisał:

...oh a bosem końcowym będize wielki BooTaak (który będzie chciał zniszczyć cały znany
świat- bo tak i już)


A ten zarzut słyszałem i widziałem już nie raz: Illidan - oszalał i trzeba go zabić, Kael tak samo. Bez ładu ani składu, bez żadnych emocji. I teraz Deathwing analogicznie. Co gorsza sam Deathwing nie jest jakąś tam popierdółką (przepraszam za słowo), tylko istotą o sile niemal jakiegoś bóstwa, o ile lore się nie myli (a jako że lore w WoWie dawno już umarło śmiercią naturalną, to i tak nikt nic nie wie).
Tymczasem przychodzi grupka 10 gości znikąd i farmuje go w 15 minut... nie wiem jak wam, ale dla mnie jest to porażka. Z perspektywy czasu uważam, że tworzenie Warcrafta MMO było prawdziwym kataklizmem... dla lore tego uniwersum. A Blizz sam jest temu winien, bo sukcesywnie eliminuje z gry wszystkich znanych jeszcze z czasów RoC bohaterów.
Tyle ode mnie.

Dnia 14.08.2011 o 21:42, SoieR napisał:

tldr :średnio mnie to już interesuje co i jak to będzie- nauczyłem się już aby nie pokładać
w tych panach zbyt wielkich nadziei na coś takiego wooow, próbją wydoić tyle $$ ile się
da, jakość produktu straciła na znaczeniu


Ostatnimi czasy wiele decyzji Blizzarda zalatuje takim właśnie podejściem...byle były $.$, nie tylko w WoWie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2011 o 00:55, Dann napisał:

A Blizz sam jest temu winien, bo sukcesywnie eliminuje z gry wszystkich znanych jeszcze z czasów RoC bohaterów.


a w RoC/TFT pozbył się sporej części bohaterów z poprzednich części. Zginął Uther, zginął Grom, nawet Admirał Praudmoore, z tego co wiem było ich sporo więcej i tak samo sie ludzie oburzali, że "ich ulubieni bohaterowie tak po prostu zostali zabici"...
A sam Blizz - nigdy nie był mistrzem w tworzeniu historii niestety.. Już lore Warcrafta 3 bardzo przypominało historię Starcrafta - do tego stopnia, że niektóre misje były niemal identyczne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2011 o 01:35, DemoBytom napisał:

a w RoC/TFT pozbył się sporej części bohaterów z poprzednich części. ...


Być może (fabuły Warcrafta sprzed RoC nie znam), ale to nadal była (w sensie RoC) ciekawa i wciągająca IMO opowieść, gdzie jedni bohaterowie odchodzili, ale pojawiali się nowi, równie barwni. A dlaczego ? Bo i sposób opowiadania był ciekawy, efektowny, zachęcający... A teraz jako że nie śledzę poczynań Blizza z WoWem aż tak szczegółowo, ani tym bardziej nie gram po stronie Hordy, to zupełnie przypadkowo dowiedziałem się, że Cairne został zabity przez jakiegoś tam orka, o którym wcześniej w ogóle nie słyszałem... co to ma niby być ?
Oczywiście Taureni jakby nigdy nic nadal są z Hordą, anyone care to explain ?
Nowi bohaterowie wprowadzeni w WoWie też zupełnie do mnie nie przemawiają. Wina Blizzarda, czy też może samego podejścia jakie wymusza MMO, gdzie wszystko staje się bezosobowe i pozbawione emocji, a liczy się grind i epiki. Resztę się dopisze na kolanie.

Dnia 15.08.2011 o 01:35, DemoBytom napisał:

A sam Blizz - nigdy nie był mistrzem w tworzeniu historii niestety.. Już lore Warcrafta
3 bardzo przypominało historię Starcrafta - do tego stopnia, że niektóre misje były niemal
identyczne..


Nie wiem czy nigdy nie byli, ale z pewnością potrafią, skoro popełnili (celowe słowo) tak świetną fabułę jak ta z SC:BW, która IMO jest prawdopodobnie jedną z najlepszych w RTSach w ogóle. Te zwroty akcji, te zdrady, ta dramatyczna końcówka... i co mamy teraz ? Już widać po WoLu, że cały ten potencjał idzie na zmarnowanie, a sam świat SC zaczyna być coraz bardziej "amerykański".
Sama fabuła SC2 też zaczyna z grubsza przypominać tą z WC3, także historia się chyba powtarza. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się