Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Wszedłem dziś na maila, na którego jest zarejestrowane moje konto battle.net z WoWem i patrzę, że mam jakiś spam. Sprawdzam i okazuje się, że od "blizza". Napisali do mnie, że podobno chciałem sprzedać swoje konto i prowadzą dochodzenie. W wiadomości jest ostrzeżenie, że ktoś mógł mi shackować konto bla bla bla i jakieś linki (nie wchodziłem).
I moje pytanie czy to może być fake ? Maila dostałem od:
"Blizzard Entertainment [EN] - Battle.net Account investigation"
Wszedłem na swoje konto Battle.net i wszystko działa (pre-paid nie wykupiony więc nie wejdę do WoWa i nie zobaczę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To na pewno fake, swojego czasu bylo tego mnostwo, nawet konto znajomego wyczyscili.
Blizzard calyc zas powtarza ze ''''Blizzards employees will never ask for your password'''' a tam wchodzac w linka bedziesz pewnie musial go podac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do crafterow. Ile bierzecie golda za jednego Chaos Orba na swoich serwerach? Dlugo nie gralem, wiec wypadlem z rynku i nie orientuje sie ile sa obecnie warte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2011 o 18:46, FrostM napisał:

Witam, zastanawiam się nad małym comebackiem do tej gry, dlatego chciałem zadać kilka
pytań:
Jak w ogole teraz jest z end game contentem - co się raiduje, jaki jest progress na serverach,
poziom trudnosci i ogólne odczucia graczy względem raidów i PvP?
Słyszałem że sporo subskrybentów odeszło, czy to oznacza wyludnienia serverów czy po
prostu oczekiwanie na nowy patch?
Dzieki za odpowiedzi i opinie, nie grałem od premiery Cataclysmu.


Raiduje się Firelandy, poziom dość niski (wystarczy poczytać fora czy spojrzeć na wow progres) po nerfach zarówno normnali jak i hard mode''ow. Obecnie już nie gram, ale podobno FL w chwili obecnej jest łatwiejsze niż T11 :P

Co do odczuć to zależy od poszczególnych graczy. Zapewne wielu osobom podoba się dzisiejszy wow, natomiast utrata subskrypcji nie bierze się z niczego. Poza banalnym raidem i niezbalansowanym PvP możesz robić..... no właśnie, co ? Zbierać achievy ? robić q w molten front ? (chociaż jak patrzyłem jakiś czas temu to na bl''u prawie nikt już tego nie robił :P).

Utrata subskrypcji to nic innego brak pomysłóow/innowacji ze strony blizza oraz olanie wowa na rzecz przyszłych produktów które na dłuższą metę przyniosą większy zysk (bo jednak 7 letnia gra nie może ciągle być na topie).

Pustki na serwerach to także ciekawa historia (polecam poczytać topic chociażby na forum Sporegear, podobno wieczorami jest po 50 postaci na 85l ;D). Oczywiście nie tyczy się to tylko tego serwera bo jest ich cała masa. Blizzard nie chce łączyć serwerów, bo byłaby to oznaka spadającego zainteresowania WoWem, dlatego też przez lata piszą głodne teksty w stylu "na bieżąco analizujemy sprawę" a serwery stają się coraz bardziejopustoszałe + kasa z płatnych transferów jest niczego sobie ;D

Także jeśli chcesz teraz poraidować to licz się z tym, że nie będzie to dla Ciebie większym wyzwaniem, bo sam blizzard chcę, aby wszyscy poubierali się w gear 391 na nadchodzący content (fl normal robi się z pugami :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest tutaj ktoś chętny na gre od nowa na realmie Burning Legion? Pytam ponownie bo troche wyżej pytałem się już i nikogo za bardzo nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2011 o 21:54, jimbojim napisał:

Pustki na serwerach to także ciekawa historia (polecam poczytać topic chociażby na forum Sporegear, podobno wieczorami jest po 50 postaci na 85l ;D).


50 osób na Sporgeggarze? Wieczorem? HAHAHAH XD
No może u Aliantów.. po stronie Hordy to dobrze jak się zbierze dość ludzi ma BH 10..

Tylko że w tym przypadku pustki nei biorą się z tego, że ludzie przestali grać - w dużej mierze z tąd, żę serwer zawsze byl mały, a niedawno większość dużych gildii się transferowała. Zostały resztki i alty..
Serwer jest pustawy od czasu Wratha gdy Goonsi odeszli..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na Aszune serwer się dobrze trzyma jest sporo gildi zarówno PvE jak i PvP. Spokojnie spotkasz, fakt że nie często, levelujące alty.

@jimbojim
Troll much ? To jak FL takie uber łatwe teraz to leć tam z pugiem, czyba że pug nie chce już twojego frosta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2011 o 07:23, L33T napisał:

@jimbojim
Troll much ? To jak FL takie uber łatwe teraz to leć tam z pugiem, czyba że pug nie chce
już twojego frosta :D

Hmm dziwna sprawa, że jego Frost DiKeja nie chcą, bo mojego jakoś chcą i biorą bardzo często. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pisze takie głupoty, to proszę erudyci, wykażcie błędy w moim rozumowaniu, bo cóż, w odróżnieniu od was potrafię uzasadnić swoje stanowisko :D

Wiem, że rozmowa z zaślepionymi fanatykami g*wna na patyku jest ciężka, ale WoWProgress nie kłamie. Przynajmniej 24 gildie mają progress 6/7 HC na BL''u, gdzie przed nerfem było ich ok. 5. Gildie, które na BL''u nie mają 7/7 są opustoszałe/wymarłe/levelujące. 85 gildii ma 7/7, gdzie przed nerfem było ich ile, ze 35 ? Czy to świadczy o wyzwaniu raidowym ? :D

Co do Pugów - swoje konto już jakiś czas temu sprzedałem, ale wbiłem po nerfach u kumpla i co się okazało ? Że pugi robią 7/7 norm :D

Także życzę powodzenia w dalszym zdobywaniu epaxów i staniu pod ah celem pokazania się "jaki to jestem zajebisty".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyczepiłeś się do tego wowa...geez, daruj sobie gościu i po prostu skończ pisać w tym temacie, bo nie wydaję mnie się żeby to był temat o zajeżdżaniu słownym blizzarda i tej gry. Nie chcesz grać? Twoja sprawa ofc, ale nie wmawiaj innym że gra to g**no kiedy potrafi dalej bawić olbrzymią ilość osób. Także daruj sobie te wypociny i zajmij się czymś bardziej konstruktywnym. Dziękuje.

Wracając do tematu...czytaliście już bonusy setowe t13 na mmo champ? Fajna sprawa, druidzi, warriorzy i paladyni dostają coś na wzór aktywnej mitygacji obrażeń w końcu, może gra nimi stanie się odrobinkę mniej nudna:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2011 o 11:45, Liarkurna napisał:

Twoja sprawa ofc, ale nie wmawiaj innym że gra to g**no kiedy potrafi
dalej bawić olbrzymią ilość osób.


Miliony much nie mogą się mylić, jeśli chwytasz o co mi chodzi ;)

Ale generalnie są ludzie którzy dopiero swoją przygodę w tej grze rozpoczynają - większości tytuł wyda się świetny, rozbudowany i ponad wszystko niesamowicie grywalny. Istnieje jednak druga strona medalu, gdzie znudzenie, brak nowych rozwiązań, powielanie błędów, monotonność rozgrywki i na pewnym poziomie zupełna stagnacja prowadząca to tworzenia kolejnych beznadziejnych altów skutecznie zniechęci graczy którzy już trochę na grę poświęcili. W końcu każdy z nich dojdzie do podobnej konkluzji, jeden odejdzie, drugi będzie krzyczeć a trzeci przywiązany / uzależniony zostanie i dalej będzie się bawił ;)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2011 o 11:32, jimbojim napisał:

Wiem, że rozmowa z zaślepionymi fanatykami g*wna na patyku jest ciężka, ale WoWProgress
nie kłamie. Przynajmniej 24 gildie mają progress 6/7 HC na BL''u, gdzie przed nerfem
było ich ok. 5.

To źle ? To jakaś zagłada czy coś ? Serwer wyleci w powietrze ? Popłynie morze krwi niemowląt czy coś w tym stylu ? Od kiedy patrzy się na innych ? Gra się swoje i tyle, w pewnej części ciała mam czy gildia XYZ jest lepsza od gildi ZYX. Panie to tylko gra nie zawody o 1mln dolców.

Dnia 26.09.2011 o 11:32, jimbojim napisał:

85 gildii ma 7/7, gdzie przed nerfem było ich ile, ze 35 ? Czy to świadczy o wyzwaniu
raidowym ? :D

O ja tragedia normalnie że w grze chodzi o przyjemność z gry. Szok! Część słabszych gildi ma szansę coś zrobić z FL, a jeśli do tej pory nie dawali sobie rady to powinni już nie grać prawda ? W końcu nie są mega pr0.

Dnia 26.09.2011 o 11:32, jimbojim napisał:

Co do Pugów - swoje konto już jakiś czas temu sprzedałem, ale wbiłem po nerfach u kumpla
i co się okazało ? Że pugi robią 7/7 norm :D

A pan jesteś z gatunku "wiecie pokazał bym wam jak to się robi ale...". To czemu mistrzu nie czekałeś ze swoim DK do tego pięknego dnia ? A no tak 0 wyzwania i 0 przyjemności z gry i niechcesz być widziany w towarzystwie n00bów co korzystają z nerfa a że mają z tego fun to już się nie liczy.

Dnia 26.09.2011 o 11:32, jimbojim napisał:

Także życzę powodzenia w dalszym zdobywaniu epaxów i staniu pod ah celem pokazania się
"jaki to jestem zajebisty".

To ciekawe miałeś zajęcie w grze, serio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2011 o 11:45, Liarkurna napisał:

Wracając do tematu...czytaliście już bonusy setowe t13 na mmo champ? Fajna sprawa, druidzi, warriorzy i paladyni dostają coś na wzór aktywnej mitygacji obrażeń w końcu, może gra nimi stanie się odrobinkę mniej nudna:P


Na dzień dzisiejszy są straszne, niezbalansowane, okropne i nieprzemyślane. Jeżeli w parze z nimi nie pójdą spore zmiany z niektórych klas - takie bonusy przejść po prostu nie mogą.

Warloc - 2pc bonus faworyzuje juz i tak przegięty spec - Demo już teraz ma 1mil dmg CD. Przy 2pc bonusie nasz Doomguard będzie robić jakieś 2miliony DMG przy 6 minutowym CD - czyli da radę nawet 2x na walkę to wcisnąć. A to przy dzijsiejszym sprzęcie. Kto wie ile będzie robić w sprzęcie z Deathwinga... aż boję się myśleć..

4pc - na siłę próbuje sprawić by bezużyteczna prawie umiejętność stała się częścią rotacji (co stoi w sprzeczności z powodem wprowadzenie Soulburna, który miał być tylko "utility spellem").. No i oczywiście Blizz nie przewidział tego, co MMO champ zauważył już chyba w 3 poście - Demo i Destro mogą tego bonusu użyć 3x w ciągu walki. Affli może co 45 sekund dziśki Soulburn SoC (który regeneruje zużytego sharda), znów (potencjalnie) faworyzując jeden spec.

Blood DK - wreszcie dostajemy raid CD - super.. tylko serio, to jest zbyt mocne. To 20% więcej healing done na cały rajd, bądź 12.5% + 7% HP.. I to wszystko przy 1 min CD.. Który dodatkowo jest resetowany gdy Blood spadnie poniżej 35% HP.. Czyli potencjalnie nawet częściej niż raz na minutę można dać takiego boosta healerom.


prot pala:
2pc - hmm fajnie, niby ale tarcza będzie tak mała, ze powstrzyma może jednego klapsa (a i to nie w całości), ruch w ciekawą stronę, ale bez rewelacji.
4pc - no bez ku*%a jaj.. przecież tym bonusem przywracają umiejętność do tego jak DZIAŁAŁA.. Niedawno to znerfili bo "było zbyt mocne" a teraz nagle pomysł powraca.. i to jako 4pc bonus? to powinno być przywrócone normalnie, nie jako 4pc.

prot warrior:
2pc - super.. tylko znowu kto to balansował? Z tego co widzimy w rajdach Revange uderza DUŻO mocniej niz judgment więc i będzie dostawać większą tarczę... no super..
4pc - warrior dostaje KOLEJNY raid CD?

magowie:
ich bonusu do końca nie rozumiem, ale z tego co czytałem na papierze wygląda na conajmniej mocny.

tyle mi się rzuciło w oczy po przejrzeniu listy.. Najgorsze bonusy IMHO dostaje Warlock i DK - zbyt mocne a w przypadku locków - faworyzujące konkretny spec, zabijając Destro (które już teraz jest praktycznie martwe)..

Ogólnie wszystkie bonusy - są tym o co prosilismy w wątkach "fix your class", które ostatnio Blizz umieścił na forum.. Tylko kuźwa my chcieliśmy zmian w klasach, nie tak nieprzemyślanych set bonusów O_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2011 o 21:54, jimbojim napisał:

Pustki na serwerach to także ciekawa historia (polecam poczytać topic chociażby na forum
Sporegear, podobno wieczorami jest po 50 postaci na 85l ;D). Oczywiście nie tyczy się
to tylko tego serwera bo jest ich cała masa. Blizzard nie chce łączyć serwerów, bo byłaby
to oznaka spadającego zainteresowania WoWem, dlatego też przez lata piszą głodne teksty
w stylu "na bieżąco analizujemy sprawę" a serwery stają się coraz bardziejopustoszałe
+ kasa z płatnych transferów jest niczego sobie ;D

Sporeggar miał już problemy w pierwszym miesiącu Cata (a już w WotLK były pierwsze oznaki tego, ale wtedy jeszcze było czym uzupełniać gildie jak wychodził nowy patch). Problemem było już znalezienie tanków przez co gildie upadały, nawet zrobienie puga na durne Baradin Hold często graniczyło z cudem, bo nie było żadnego tanka, jakiegokolwiek (na marginesie to pugi na większych serwerach czyszczą więcej niż większość gildii na Sporeggar). Chociaż jak słyszałem są gorsze serwery np. Agamaggan. Generalnie nic już takich serwerów nie uratuje, potrzeba by była duża fala nowych graczy. Tak to mamy następujący cykl - nie ma z kim grać, coraz więcej ludzi transferuje na większe serwery, nikt nowy nie transferuje na taki serwer mający opinię takiego, z którego ludzie raczej uciekają niż przychodzą.

Prawdopodobnie to jest jedynym powodem - kasa wydana na transfery. Może też i wspomniana sprawa prestiżu. Gdyby zaczęli łączyć pojawiłoby się jeszcze więcej krzykaczy mówiących, że WoW umarł i niezadowolonych grających, bo ich śmieszna gildia, która była pierwsza na pustawym serwerze już taka nie będzie po połączeniu. Na pewno połączenie serwerów nie stanowiłoby większego problemu (problemem są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się