Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 11.04.2012 o 09:30, Sabina_S napisał:

Sama gram właśnie na Silvermoon i rzeczywiście trochę ludzi tu jest. Jest też kilka polskich
gildii z różnym progresem. Sama akurat jestem w gildii gdzie aktulanie podchodzimy do
ostatniego bossa na normal DS no i oprócz tego wracamy na stare rajdy żeby uzupełnić
achievementy albo po prostu dla zabawy. Duża część naszej gildii po prostu zaczęła grać
w połowie zeszłego roku więc generalnie mamy co nadrabiać ;)

Dobrze wiedzieć a możesz podać jaka to gildia? Ewentualnie do tego jeszcze jakieś inne gildie tego typu jeśli są jakieś godne polecenia (jeśli dobrze znasz ten serwer). W razie czego będę wiedział jakie brać pod uwagę a których być może lepiej unikać. Silvermoon widziałem ma sporo aktywnych, więc trudno może być trafić dobrze bez żadnej wiedzy na temat tego serwera.
Na marginesie:
http://www.guildox.com/go/g.asp?a=1&r=Silvermoon-EU
http://www.guildox.com/go/g.asp?a=1&r=Sporeggar-EU
Blizzard w końcu powinien zacząć łączyć serwery... "Trochę" różnic jest :D

Dnia 11.04.2012 o 09:30, Sabina_S napisał:

A co do pugów - to rzeczywiście zbierają się na różne rajdy - chociaż tak jak to było
wspomniane - najczęściej FL, ICC albo ulduar.

Jeśli jest to Firelands to jak najbardziej w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie nigdy nie sprawdzalem tego typu serwerów, ale czasami kusi by wejsc na taki i przypomniec sobie stare dobre czasy podstawki :) Mam nadzieje, ze kiedys, gdy wow juz bedzie sie zle trzymal to blizzard zorganizuje oldskulowy serwer. Powiem, ze bylaby to piekna wiadomosc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2012 o 13:28, Arcling napisał:

Dobrze wiedzieć a możesz podać jaka to gildia? Ewentualnie do tego jeszcze jakieś inne
gildie tego typu jeśli są jakieś godne polecenia (jeśli dobrze znasz ten serwer). W razie
czego będę wiedział jakie brać pod uwagę a których być może lepiej unikać. Silvermoon
widziałem ma sporo aktywnych, więc trudno może być trafić dobrze bez żadnej wiedzy na
temat tego serwera.


Moja gildia to CzarnaKompania i ja generalnie nie narzekam (ale trudno narzekać, jeśli jest się jedną z założycielek ;) ) Inna polska to bodajże Expendables. Wiem, że na pewno jest jeszcze jedna ale teraz nie pamiętam nazwy.
Moja gildia jest raczej nastawiona na spokojne granie w gronie fajnych ludzi a nie na ciśnięcie żeby jak najszybciej zrobić wszystko - powolutku, na spokojnie, nikogo do niczego nie zmuszamy (chociaż czasami do tsa ;) ). Większość taktyk i walk opracowujemy metodą prób i błędów - tak więc z reguły jest dużo śmiechu chociaż zdarza się też jakieś napięcie jak ludzie zmęczeni są ale to chyba wszędzie.
Jakby co mój nick w grze to Carzyca i bywam dostępna z reguły wieczorami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurrrrrrrr...na myslalem, ze tego typu ludzi nie spotkam juz na 85. A tu bum, w jednym dungu 3 dpsow takich. Mag, szaman i hunter. Zaden nie wiedzial co to CC (zeby healerowi zycie ulatwic na normal Hall of Ori) a do tego szaman i mag robili 2.5k dps... przeciez to wystarczy chyba sama laska napieprzac moby oO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2012 o 14:56, Ichvander napisał:

/ciach/

Cóż poradzić? Są tacy ludzie na tym świecie: nam się wczoraj trafił healer, który na bossie nie umiał utrzymać nawet tanka - jak później sprawdziłem jego HPS to miał coś około 4-5k - po wipie zbluzgał nas na czym świat stoi, że nie wiemy co robić i... wyszedł. Takie jednostki niestety również są obecne w grze i musisz nauczyć się je ignorować, albo szybko i skutecznie usuwać z drużyny. :D
Nie wspomnę już wczoraj o dołączeniu do grupy na ZA: akurat byli przed Nalorakiem - od razu mi coś nie grało, bo w tamtym miejscu już nie mieli ani minuty czasu do timeda, ale trzeba zaryzykować. Pull, pierwsze dwie szarże Naloraka złożyły maga - pomyślałem od razu o nieznajomości taktyk i się nie pomyliłem, bo drugie podejście ewidentnie ukazało jak ludzie nie myślą. Kolejność jaką sobie ustalili to Resto Drood, Mage i ostatni Ele Shammy - pierwsze 3 szarże i luzik: wszyscy żyją, przy kolejnych szarżach Mag się złożył, bo Shammy się nie odsunął dalej i... zaczął jechać Maga, że jest n00bem - nie wspomnę, że później nawet nie wiedzieli, żeby niszczyć Scoutów wołających posiłki - musiałem się ewakuować, bo to byłaby mordęga, a nie normalna gra. :/

Jedyne rozwiązanie to grać częściej z gildią/znajomymi - a jak idziesz z PUGiem to musisz niestety zacisnąć zęby niekiedy. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2012 o 10:58, Pajonk78 napisał:

Nie wspomnę już wczoraj o dołączeniu do grupy na ZA: akurat byli przed Nalorakiem - od
razu mi coś nie grało, bo w tamtym miejscu już nie mieli ani minuty czasu do timeda,
ale trzeba zaryzykować.


Dziwne, tego typu utalentowane PUG-i powinny paść już na trash packach przed Nalorakkiem. A skoro już zabiliście po wielu trudach niedźwiedziołaka, to trzeba było olać już pozostałych bossów, przechodzenie przez scoutów itd. i iść od razu na Malacrassa (na skróty - przez jezioro na środku mapy), jako że od patcha 4.3 wystarczy pokonać dwóch bossów by odblokować sobie drogę do Malacrassa i Daakary (choć z tym ostatnim też pewnie byście mieli trochę zabawy :)).

W przyszłości proponowałbym raczej ograniczenie się do ubicia Akil''zona i Halazzi, jako że pozostali dwaj wymagają zbyt dużo myślenia (dla niektórych) - szkoda nerwów.

PS. W Zul Gurub też wystarczy zabić dwóch bossów z pięciu przed podejściem do Jin''do.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2012 o 11:47, Vilmar napisał:

/ciach/

Podejrzewam, że często padali (brak jakiegokolwiek czasu przed 2 bossem?? Pleaseeee) - ja dołączyłem dopiero przez Nalkiem, a o zabijaniu tylko 2 i heja też wiem - ale grupa była pr0, więc na nic się zdały tłumaczenia - zresztą naprawdę nie sądzę, aby dało się z nimi ubić cokolwiek jeszcze. :/ Tak czy siak ZA i ZG lepiej zrobię z gildią: wtedy achiki, timed i sama walka z bossami będzie wykonalna. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś podać makro, które sprawia, że na ikonce czaru na action barze, pokazuje się literka pod jaką ten czar jest podbindowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2012 o 18:08, dulak napisał:

Mógłby mi ktoś podać makro, które sprawia, że na ikonce czaru na action barze, pokazuje
się literka pod jaką ten czar jest podbindowany?


Ale to nie macro, to gdzies w ustawieniach powinno byc. Ja mam tak w standardzie, a czasu szukac teraz nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2012 o 18:44, TigerXP napisał:

Ale to nie macro, to gdzies w ustawieniach powinno byc. Ja mam tak w standardzie, a czasu
szukac teraz nie mam.

A mógłbyś? Bo nigdzie nie mogę znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przebudowa talentów jest nawet ok (wolałbym 1 talent tak co 10 lvli + talenty specyficzne dla specjalizacji - no ale...)
co do wyzwań- z góry obstawiam że to będzie jeden wielki fail- dlaczego? proste.
o ile zbalansowanie tego aby każda drużyna miała równe szanse jest wręcz nieprawdopodobne, o tyle jeśli będą zdatne "compy" dla każdej specjalizacji to jeszce przejdzie
problem natomiast polega na tym że trzeba wziąść pod uwage nie tylko dps/heal/survival pod uwage ale i mobilność, downtime, zdolnośći cc, i szereg innych utility
dla przykładu jeśli drużyna złożona z drutów i rogali będzie mogła spokojnie przemaszerować przez cały trasz w skradanku i spokojnie ubić bosa to nie trudno się domyślić że ktoś się może zdenerwować zwłaszcza jeśli liczył na uczciwą konkurencje (no ale ofc może zaistnieć szereg innych "przypałów")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma annual pass, a nie dostał wcześniej inva do bety - sprawdźcie teraz. Stado ludzi dostało, w tym ja i 2 innych z mojej gildii (mam wowa od wakacji 2009 AP ~tydzień po blizzconie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak się to skończy na zwykłym facerollu na czas. Byle do przodu. Do tego pewnie, aby zdobyć srebro lub złoto trzeba będzie mieć full pre-made, bo z pugami czarno to widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Rozważam powrót do WoWa, który mógłby nastąpić za półtora miesiąca. No i tak:
- Czy PvE (zwłaszcza z perspektywy tanka) daje jeszcze jakąś radość, satysfakcję?
- Czy raidy są nastawione na każdy samemu sobie, czy team work?
- Jak wygląda sytuacja na Sporeggarze? Czy zmieniła się od ubiegłego roku?
- Kiedy wyjdzie dodatek dla dzieci? I czy będzie to jeszcze trochę grywalne?
- Czy do założenia nowego konta wystarczy kupienie nowego klucza z podstawki i użycie własnych, starych dodatków, czy też zarówno podstawka, jak i dodatki nowe?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie glupie pytanie. Czy Wy tez nie socketujecie i nie dajecie enchantow na itemy ponizej 378??

Bo co dps/healer, jak ma ponizej 378 to ni huhu enchant ani gem... wtf?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.04.2012 o 00:26, Heimdallr napisał:

- Kiedy wyjdzie dodatek dla dzieci? I czy będzie to jeszcze trochę grywalne?


A gdzie tam jest napisane ze dodatek dla dzieci? Bo sa pandy? Jak sie gra krowami, wilkami i niebieskimi kosmitami z mackami na brodzie to wszystko jest ok, ale kilka pand i odrazu dodatek dla dzieci :) Swietnie, widac dalej mam cos z dziecka bo mi akurat cala ta otoczka sie podoba.
A czy bedzie grywalne? A tego to nie wiedza najstarsi gorale, no chyba ze maja dostep do bety :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2012 o 22:03, Vicot napisał:

Jeśli ktoś ma annual pass, a nie dostał wcześniej inva do bety - sprawdźcie teraz. Stado
ludzi dostało, w tym ja i 2 innych z mojej gildii (mam wowa od wakacji 2009 AP ~tydzień
po blizzconie)

Nie dostalam zaproszenia (jak na razie), ale annual pass kupilam niedawno. Obliczylam sobie, ze i tak zazwyczaj gram w ciagu roku ponad 6 miesiecy i w diablo tez chetnie zagram wiec sie skusilam. Mam nadzieje, ze zaproszenie dostane w koncu nie jest sprecyzowane, do ktorej bety ma sie miec dostep, a jedynie napisane do przyszlego dodatku;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2012 o 22:03, Vicot napisał:

/ciach/

Ja właśnie dostałem maila o otrzymaniu dostępu do bety MoP - może znajdę czas na jego sprawdzenie choć w małej części. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2012 o 00:26, Heimdallr napisał:

- Jak wygląda sytuacja na Sporeggarze? Czy zmieniła się od ubiegłego roku?

Martwy od połowy WoTLK

Dnia 13.04.2012 o 00:26, Heimdallr napisał:

- Kiedy wyjdzie dodatek dla dzieci? I czy będzie to jeszcze trochę grywalne?

Pogłoski mówią o okolicach wakacji. (wiesz keżuale będą miały więcej niż 10min na grę w tygodniu).
Czy grywalne to trudno na razie powiedzieć. Dungeony i HC będą na poziomie no brain-faceroll oraz (co mi się podoba) za valor nie będzie się już kupować przedmiotów tylko będzie się im boostować ilvl. Więc jeśli znudziły ci się pokemony 2d i farma na facebooku/nk to zapraszam do MoPa.

Dnia 13.04.2012 o 00:26, Heimdallr napisał:

- Czy do założenia nowego konta wystarczy kupienie nowego klucza z podstawki i użycie
własnych, starych dodatków, czy też zarówno podstawka, jak i dodatki nowe?

Raz użyte klucze zostają przypisane do jednego konta na zawsze. Musisz sobie kupić nowe klucze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się