Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 12.04.2012 o 21:12, SoieR napisał:

co do wyzwań- z góry obstawiam że to będzie jeden wielki fail- dlaczego? proste.
o ile zbalansowanie tego aby każda drużyna miała równe szanse jest wręcz nieprawdopodobne,


O ile dobrze zrozumiałem te nie mają być balansowane pod pugi. Tzn w pugu będziesz mógł zrobić najgorszy czas (medal czy co tam). Aby zdobyć złoto potrzebny będzie zorganizowany comp.. Choć normalizowany gear zdecydowanie ułatwi balans.

Ogólnie spodziewam się czegoś w stylu bear runu w ZA - tego zaraz po wydaniu patcha/z rajdu gdzie naprawdę trzeba się było namęczyć by go zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2012 o 00:26, Heimdallr napisał:

Rozważam powrót do WoWa, który mógłby nastąpić za półtora miesiąca. No i tak:
- Czy PvE (zwłaszcza z perspektywy tanka) daje jeszcze jakąś radość, satysfakcję?


jako MT tak. Jako OT DS jest strasznie nudne bo większość czasu DPSujesz.

Dnia 13.04.2012 o 00:26, Heimdallr napisał:

- Czy raidy są nastawione na każdy samemu sobie, czy team work?


Rajdy - każdy sobie sam soluje.... WTF? o_O Pozostawiam bez komentarza.

Dnia 13.04.2012 o 00:26, Heimdallr napisał:

- Jak wygląda sytuacja na Sporeggarze? Czy zmieniła się od ubiegłego roku?


Martwy. Nieżywy. Pusty. Bez perspektyw.

Dnia 13.04.2012 o 00:26, Heimdallr napisał:

- Kiedy wyjdzie dodatek dla dzieci? I czy będzie to jeszcze trochę grywalne?


Nic mi o takim nie wiadomo, nie słyszałem żadnych info na temat takiego dodatku.

Dnia 13.04.2012 o 00:26, Heimdallr napisał:

- Czy do założenia nowego konta wystarczy kupienie nowego klucza z podstawki i użycie własnych, starych dodatków, czy też zarówno podstawka, jak i dodatki nowe?


Wszystko trza kupić. Choć jeśli już masz konto od dawna nieaktywne - poproś kogoś o scroll of ress - dostaniesz darmowy upgrade do cataclysmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> - Czy raidy są nastawione na każdy samemu sobie, czy team work?

Dnia 13.04.2012 o 12:43, DemoBytom napisał:


Rajdy - każdy sobie sam soluje.... WTF? o_O Pozostawiam bez komentarza.


Nie zrozumiałeś mnie - wiem, jak się rajduje i czym powinien być raid. " raidy są nastawione na każdy samemu sobie" miałem na myśli bezmyślne tank&spank, gdzie taki dps patrzy sobie tylko na cyferki. W drugiej sytuacji od tego, czy dps się ruszy z miejsca A do miejsca B, bądź zabije addy, bądź... cokolwiek, zależy czy będzie wipe, czy nie. Tak więc, czy pozostanie choćby minimum taktyki?

DemoBytom, Rizzan, TigerXP - dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2012 o 21:12, SoieR napisał:

co do wyzwań- z góry obstawiam że to będzie jeden wielki fail- dlaczego? proste.


W zasadzie to z CM najbardziej się cieszę z mechanizmu normalizowania ilvl, jako że (narazie tylko w mojej wyobraźni) będziemy wtedy krok bliżej do odwiedzania starych dungów.

Dnia 12.04.2012 o 21:12, SoieR napisał:

(...)
dla przykładu jeśli drużyna złożona z drutów i rogali będzie mogła spokojnie przemaszerować
przez cały trasz w skradanku i spokojnie ubić bosa to nie trudno się domyślić że ktoś
się może zdenerwować zwłaszcza jeśli liczył na uczciwą konkurencje (no ale ofc może zaistnieć
szereg innych "przypałów")


Wydaje mi się, że Twoje argumenty są błędne, bo:
- po pierwsze: pewne faworyzowanie jednych klas względem innych istnieje już w tym momencie i chyba wszyscy zdążyli się do tego względnie przyzwyczaić (ot choćby dla przykładu: ja jako Warrior nie mam za bardzo szans na farmienie solo Sunstridera dla najbardziej pożądanego mounta w grze, a Blood DK - jak najbardziej),
- po drugie: prestiż wynikający z world firstów raczej każdy gracz chciałby zarezerwować dla swojej głównej postaci, zamiast dla "AAAAB_Mule", a to powoduje, że zebranie w ramach jednej gildii dwóch druidów i trzech rogali tylko po to, by w niektórych dungach (bo raczej nie we wszystkich taki skład się sprawdzi - zwłaszcza w tych nowych, w których trash jest względnie pomijalny) wykręcić najlepsze czasy, może być lekko utrudnione,
- po trzecie: już teraz wyścigi po world/realm firsty po każdym większym patchu są obarczone tym problemem (chodzi mi o rajdy) i jakoś nikt nie narzeka, a jak narzeka, to zazwyczaj wystarczy odpowiedzieć "just do the same",
- po czwarte: jeżeli dobrze rozumiem ten system, to brackety czasowe będą ustawianie przez Blizzarda, a nie przez samych graczy, więc każdy skład (choć faktycznie nie dotyczy to raczej PuG-ów) powinien mieć w teorii szansę na złoty medal,
- po piąte: w momencie gdy taki druid zdobędzie pierwszy złoty medal na danej instancji, dostanie debuff, więc automatycznie poprawienie tego wyniku powinno się stać trudniejsze - raczej nie spodziewałbym się, że już przy pierwszym podejściu drużyna 2x druid + 3x rogue wykręci rekord nie do pobicia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pewien problem, otóż zakupiłem ostatnio cataclysm. Wszystko ładnie pięknie się zainstalowało tylko podczas uruchamiania lauchera pojawia sie oczywiscie pasek "downloading updated tools" ale po chwili zatrzymuje sie i pokazuje komunikat Lost connection to downloader. Trochę już posiedziałem nad rozwiązywaniem tego problemu, poczytałem pare tematów na forach ale dalej nic. Przeinstalowałem juz cała gre 3 razy. Wiem, że powinienem napisać do blizza czy itd ale staram sie dalej szukać rozwiązania u ludzi którzy być może mieli taki problemy i sobie z nim poradzili. Z głóry dziękie za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli cata masz zainstalowane, to domyslam sie ze launcher zasysa sie wszystkie patche zeby uaktualnic gre.
Mozesz obejsc to i manualnie posciagac patche i je zainstalowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Do nie dawna miałem tylko wowa+ Bc. Wczoraj kupiłem Wotlk i cataclysm. Jednak po zainsalowaniu wotlk nie mogę pobrać tych patchy wszystkich bo ciągle wyskakuje jakiś błąd. Postanowiłem zainstalować wszystko raz jeszcze. Czy wszystkie muszą być zainstalowane w jednym folderze czy to nie ma znaczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2012 o 10:48, Ichvander napisał:

Jesli dobrze pamietam, wystarczy tylko zainstalowac Cataclysm ;)

łee nie wiedziałem:) już mam prawie 90% instalacji battlechesta więc chyba zrobię tak jak zakładałem.
A czy lepiej najpierw zainsalować wszystko i potem zacząć ściągać patche, czy też ściągać je po instalacji każdego fragmentu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Olej battlechesta. Nie lepiej bo Cata zmienia caly swiat praktycznie. Wiec to, co teraz instalujesz bedzie eee wyrzucone do kosza i zastapione czym innym ;) chociaz w sumie nie wiem jak to jest z Outlandem...ale imo szybciej i lepiej jest instalowac tylko Cata.


EDIT: jesli chcesz instalowac po kolei to patche sciagaj jak zainstalujesz Cata. Wczesniej nie ma sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamiast bawić się w jakieś pokręcone instalacje, wejdź na swój profil battle.net, pobierz klient do WoW, odpal go, poczekaj kilka godzin i gotowe. Gra sama ściągnie sobie wszystkie dodatki, wszystkie patche, launcher, dokona aktualizacji i optymalizacji itd. Teraz nikt już się nie bawi w ręczną instalację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2012 o 10:15, Dark_elves napisał:

Witam. Do nie dawna miałem tylko wowa+ Bc. Wczoraj kupiłem Wotlk i cataclysm. Jednak
po zainsalowaniu wotlk nie mogę pobrać tych patchy wszystkich bo ciągle wyskakuje jakiś
błąd.


I to jest błąd, bo gra i tak będzie wymagała plików z Cataclismu. Ogólnie jak instalujesz WoWa z płytek to zawsze instaluj z najnowszej, w tym przypadku z WoW: Cataclism.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Zainstalowało się wszystko, ok, z tym, że nie mam mojej postaci:( Jak usunąłem grę z dysku, to wyrzuciłem też save? Jak zwykle pewnie coś wtopiłem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegos takiego jak save tu ;) wejdz na serwer na ktorym grales, mi zdarzylo sie, ze w tej "wyszukiwarce" serwerow po zainstalowaniu gry tez nie pokazywalo gdzie mam postac. Wystarczylo tylko wejsc na serwer gdzie sie gralo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się