Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 18.04.2012 o 10:28, Eilene napisał:

/ciach/

Próbowałem o różnych porach: z samego rana na US serwerach i pupa - DC zanim przeszedłem do tworzenia postaci, na EU w nocy i tak samo - coś Blizz spitolił z logowaniem i tyle. A chciałem pandareńskim monkiem dotrzeć choć do tego 10lv... Nic to: DIII niedługo i zapomnę o WoW. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie... Ja też mam dostępną wersje BETA... Teraz dopiero się spostrzegłem, tak więc instaluje i wypowiem się co do niej... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2012 o 21:24, Flurry napisał:

No faktycznie... Ja też mam dostępną wersje BETA... Teraz dopiero się spostrzegłem, tak
więc instaluje i wypowiem się co do niej... :)


WoW! Też mam już dostęp do bety nowego dodatku. Zaraz sobie ściągnę i zainstaluję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2012 o 21:24, Flurry napisał:

No faktycznie... Ja też mam dostępną wersje BETA... Teraz dopiero się spostrzegłem, tak
więc instaluje i wypowiem się co do niej... :)


Zaraz to się pewnie najwyżej wypowiesz tyle, że nie możesz się zalogować :-)
Tak jest zawsze gdy leci kolejna fala zaproszeń.

W samej grze też jest mało grywalnie. U pand jest taka ilość graczy, że część questów jest prawie niemożliwa do wykonania (bo trzeba kliknąć mały przedmiot, otoczony przez setkę stojących na nim kretynów).
Z kolei u innych ras część rzeczy nie działa. Spróbowałem sobie zrobić trolla monka i nie było żadnych questów do wzięcia na wyspie. Musiałem ten piąty poziom wygrindować na mobkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2012 o 22:03, pkapis napisał:

Zaraz to się pewnie najwyżej wypowiesz tyle, że nie możesz się zalogować :-)
Tak jest zawsze gdy leci kolejna fala zaproszeń.


Dlatego też cierpliwie czekam aż mi się te 18 GB ściągnie. W torii mogę grać już teraz, ale nie chcę, żeby w trakcie gry mi się świat doczytywał, a że ściąga mi się w granicach od 1 mb do 1,5 mb na sekunde to jakos masakrycznie długo czekać nie będę. :) Jakieś dwie, góra trzy godzinki. Nadrobię sobie zaległości w lekturach. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem, żeby na europejskim serwerze w strefie startowej monków było mało ludzi, ale najgorzej jest tylko przez pierwsze 2-3 lv, potem człowiek ma trochę więcej "przestrzeni" dla siebie. Mnie zrobienie całości od 1 do 12lv zajęło około... 3-4h. Z czego z godzinę poświęciłem na rozglądanie się po okolicy, a kolejną w oczekiwaniu aż przeminie lag albo uda mi się wyhaczyć quest item. Biorąc pod uwagę obłożenie serwera, to chyba nie tak źle. Monk jako klasa mi się podoba, choć jest jeszcze strasznie niedopracowana na wyższych poziomach, także blizz czego mnóstwo roboty.

Niechby już wyszło D3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2012 o 23:26, GanD napisał:

Nie powiem, żeby na europejskim serwerze w strefie startowej monków było mało ludzi,
ale najgorzej jest tylko przez pierwsze 2-3 lv, potem człowiek ma trochę więcej "przestrzeni"
dla siebie. Mnie zrobienie całości od 1 do 12lv zajęło około... 3-4h. Z czego z godzinę
poświęciłem na rozglądanie się po okolicy, a kolejną w oczekiwaniu aż przeminie lag albo


Dlatego ja postać mam na serwerze KR, gdzie mnie rzuciło na dzień dobry. EU jest najbardziej obciążony przez graczy, a poza tym nie ma zauważalnych różnic w opóźnieniach i spokojnie można grać na KR czy US. Inna sprawa, że daje to niewiele, bo nawet w godzinach, w których oni powinni spać jest mnóstwo ludzi.

Dnia 19.04.2012 o 23:26, GanD napisał:

Niechby już wyszło D3...


Jeszcze prawie miesiąc, ale urlop już klepnięty. :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2012 o 22:03, pkapis napisał:

W samej grze też jest mało grywalnie. U pand jest taka ilość graczy, że część questów jest prawie niemożliwa do wykonania (bo trzeba kliknąć mały przedmiot, otoczony przez setkę stojących na nim kretynów).


Naah ja zrobiłem wszystkie questy niedługo po "fali", nawet te gdzie trza coś kliknąc.. Zarówno to spalenie scrolla w świątyni - wystarczy makro i 15 sekund..
Potem to durne zbieranie drewienek w wodzie (jako żaba) - śmiałem się z tych co stali w dłuuuugaaaśnej kolejce do jednego krzaczka, jak ja biegałem dookoła i po odpowiednim ustawieniu kamery mogłem kliknąć w każdy krzaczek..

Żaden quest pomimo lagu dochodzacego do 1 czy 2 sekund (nie wiem, bo klient nie podaje poprawnie laga) nie sprawił mi większego problemu czy frustracji z powodu ilości ludzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na questy generalnie też nie narzekałem, jedynie te żabki i drewienka były trochę wkurzające. Nie wiem, jak udało Ci się ustawić tę kamerę, ale... dobrze dla Ciebie ^^ W każdym razie jestem przekonany, że akurat to jedno zadanie zostanie na 100% poprawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2012 o 10:24, GanD napisał:

Ja na questy generalnie też nie narzekałem, jedynie te żabki i drewienka były trochę wkurzające. Nie wiem, jak udało Ci się ustawić tę kamerę, ale... dobrze dla Ciebie ^^
W każdym razie jestem przekonany, że akurat to jedno zadanie zostanie na 100% poprawione.


Problemem z tym questem jest to, że te pale, po których się skacze, mają clickboxy za nisko (pandareni stojący na nich też) przez co blokują clickboxy tego co jest w wodzie pod nimi - to znany problem (gdzieś nawet w grze jest opisany jako known issue - chyba w tekście jednego z q) - więc przed releasem na pewno będzie poprawione.

A kamerę ustawić - duży zoom i trochę pomanipulować góra/dół.. Generalnie najdłuższe zadanie dla mnie, ale nie nazwałbym go szczególnie problematycznym/frustrującym nawet pomimo bugów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2012 o 08:59, DemoBytom napisał:

Naah ja zrobiłem wszystkie questy niedługo po "fali", nawet te gdzie trza coś kliknąc..
Zarówno to spalenie scrolla w świątyni - wystarczy makro i 15 sekund..


Spalenie scrolla zajęło mi ze trzy dni, bo był bug i scroll się nie pojawiał :-) Ale większy problem miałem z kliknięciem na płomień przed nim. Jest mały, umieszczony nisko i stała na nim cała masa ludzi spamujących /c cośtam. No i nie da się go wziąć na target, tylko trzeba kliknąć.

Dnia 20.04.2012 o 08:59, DemoBytom napisał:


Żaden quest pomimo lagu dochodzacego do 1 czy 2 sekund (nie wiem, bo klient nie podaje
poprawnie laga) nie sprawił mi większego problemu czy frustracji z powodu ilości ludzi...


IMO największe problemy są właśnie w świątyni, z płomieniem i scrollem. Potem jest już spokój, o ile gra działa poprawnie i nie wywala się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2012 o 08:59, DemoBytom napisał:

Naah ja zrobiłem wszystkie questy niedługo po "fali", nawet te gdzie trza coś kliknąc..
Zarówno to spalenie scrolla w świątyni - wystarczy makro i 15 sekund..


Ja tam też spędziłem z 15 sekund, ale makra nie miałem. Odniosłem wrażenie, że w tamtym miejscu gra kolejkowała graczy i kto w jakiej kolejności przyszedł w takiej dostawał możliwość spalenia tego zwoju. Z walkami treningowymi też sobie poradziłem bez problemu. W głównej sali był natłok innych graczy to poszedłem piętro wyżej i tam też można było walczyć, a graczy było raptem kilku.

Dnia 20.04.2012 o 08:59, DemoBytom napisał:

Potem to durne zbieranie drewienek w wodzie (jako żaba) - śmiałem się z tych co stali
w dłuuuugaaaśnej kolejce do jednego krzaczka, jak ja biegałem dookoła i po odpowiednim
ustawieniu kamery mogłem kliknąć w każdy krzaczek..


To było najdłuższe zadanie jakie wykonywałem. Z tego powodu, że był problem z klikaniem na te drewienka. Ale wystarcyzło tylko po tym obszarze się poruszać i podbiegać do wolnych i jakoś dawało się je zebrać.

Tak swoją drogą to niektórzy testerzy wersji beta nie mogą zrozumieć, że ktoś może założyć postać Panderana nie będącego monkiem, a warriorem. Ja tak sobie zrobiłem, podchodzi jakiś i się pyta skąd mam miecz. Odpowiadam, że z podwórka z samego początku, konkretnie zaś ze stojaka z bronią, bo jestem warriorem, a nie monkiem. Odpisał mi po polsku co o mnie myśli to mu odpisałem, że znam gorsze słowa (rozmowa była przeprowadzana po angielsku, bluzgi zaś w wersji PL) i zdaje się, że go zgasiłem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2012 o 12:56, Vilmar napisał:

Wszyscy rzucili się na Pandy? :) Nikt nie wbija 90 poziomu?


Póki co moja postać z 85 lvlu (human mage) jest w trakcie kopiowania na serwer testowy. Jak to się tylko skończy to oczywiście będę wbijał 90 lvl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Juz "dostalam sie" do bety, klient sciagnal sie w niemal calosci. Probowalam wejsc do gry, ale wszystko idzie dobrze do wyobru serwera, potem nic sie nie dzieje. Niby loguje sie na wybrany, ale nic sie nie dzieje. Nie wiem czy mam dluzej poczekac, dociagnac klient do konca (klient jest juz na zielonym wiec niby nie powinno byc problemu) czy co robic. Wybieralam chyba kazdy z dostepnych serwerow i nic, nie da sie zalogowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2012 o 13:40, Eilene napisał:

/ciach/

Czyli to samo co u mnie: Connecting i tyle - jak poczekasz dłużej to otrzymasz info: You are disconnecting from server i tyle. :/ Jeśli to jest wedle Blizza dostęp do bety MoP to chyba jednak muszą znów zmienić terminologię tak jak w przypadku "soon"... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2012 o 13:40, Eilene napisał:

Wybieralam chyba kazdy z dostepnych serwerow i nic, nie da sie zalogowac...


Mi się udało zalogować do bety bez problemów, ale lagi są straszne. I dużo rusków na chacie generalnym. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2012 o 13:51, Pajonk78 napisał:

> /ciach/
Czyli to samo co u mnie: Connecting i tyle - jak poczekasz dłużej to otrzymasz info:
You are disconnecting from server i tyle. :/ Jeśli to jest wedle Blizza dostęp
do bety MoP to chyba jednak muszą znów zmienić terminologię tak jak w przypadku "soon"...
:/

Moj problem rozwiazalo to, ze wchodzilam na nie ta bete chyba. Logujac sie na ekranie gry masz do wyboru wow1 i wow 2 (przynajmniej ja mialam) i jeden znich jest chyba do testrealm z cata, a drugi do pandari. Sproboj wejsc wybierajac ten, ktorym sie nie logowales jescze. Dla mnie podzialalo xd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2012 o 14:29, Eilene napisał:

/ciach/

To szczęściara z Ciebie, bo już też tak próbowałem i klops. :/ Ważne, że niedługo będzie DIII i WoW idzie w odstawkę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się