Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 28.04.2012 o 15:43, Arcling napisał:

Na marginesie - do
WoW może właśnie wrócę późnym latem jeśli już pandaria bedzie się zbliżać i aby zobaczyć
oraz nadrobić content z Cata, którego porzuciłem po 3 miesiącach, bo wypadał słabiej
niż poprzednie dodatki.


Ja podobnie, grałem jakoś do 4.1 tylko i obawiam się, że z MoP będzie tak samo, mnie już po prostu męczy jednoczesna praca i granie w WoW, które szybko staje się drugą pracą, tylko że niewiele ciekawszą i mało opłacalną :P Dlatego tak bardzo popieram wszystko co przyśpiesza progress w WoW, to już nie te lata żeby mi się tak chciało i żebym miał tyle czasu :) Też się zastanawiałem nad EK DIII, ale za dodatkowe 200 zł to jest za mało fajnych rzeczy i do tego znowu te bzdurne bonusowe itemki/avatary...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.04.2012 o 15:52, Azvar napisał:

Ja podobnie, grałem jakoś do 4.1 tylko i obawiam się, że z MoP będzie tak samo, mnie
już po prostu męczy jednoczesna praca i granie w WoW, które szybko staje się drugą pracą,
tylko że niewiele ciekawszą i mało opłacalną :P

Ja juz dawno doszlam do wniosku, ze bycie casualem (przestanie gonic za kazdym nowym Tierem, mountem, super achievem ito...) mi najbardziej pasuje. Jescze troche ponad rok temu nadal troche raidowalam, ale po "kolejnej zmianie maina" uznalam, ze nie chce mi sie meczyc o pierdolki. Do tego grywam z przerwami wiec za kazdym razem trzeba bylo znowu farmic hc, zeby wbic sie na najnowsze raidy.

Co do MoP-a to beta jest fajna choc czesto wywala mnie do pulpitu i jak kolega wczesniej napisal trudno stworzyc 85 lvl postac. Raz mi sie udalo stworzyc, potem juz nie, a dzis wydaje sie to dzialac juz bez problemu. Zmiany, u niektorych klas mi sie podobaja (druid, warlock, priest), a u innych wieje nuda (mage, hunter, shamman...). Nawet nie zabieram sie za questy bo mi sie znudza, a przeciez potem musze je jescze pare razy zrobic juz po premierze gry;).

Mysle, ze MoP bedzie ok dodatkiem. Tzn dla mnie powinno wystarczyc rozrywki przynajmniej na pare miesiecy;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2012 o 15:52, Azvar napisał:

Ja podobnie, grałem jakoś do 4.1 tylko i obawiam się, że z MoP będzie tak samo, mnie
już po prostu męczy jednoczesna praca i granie w WoW, które szybko staje się drugą pracą,
tylko że niewiele ciekawszą i mało opłacalną :P

Poczucie małej opłacalności ma teraz to, że w zasadzie co patch poprzedni content staje się banalny a gear wrzucają do vendora za punkty, więc dzisiaj bycie ostrym raidowcem ma (moim zdaniem) tylko sens, jeśli należy się do naprawdę mocnej gildii, która ma szanse zgarniać realm firsty (jeśli kogoś to jara), bo to w zasadzie dzisiaj jedyna rzecz, która zostaje na stałe i jest trudno dostępna. Sam miałem długi okres ostrego raidowania (a i zdarzyło się, że jeden realm first wpadł na wtedy umierającym a dzisiaj już niemal martwym Sporeggarze) i od gry jednak czegoś wymagam. Jeśli miałbym grać tylko po to aby połowić sobie rybki czy okazjonalnie skoczyć na bg, arenę (które mnie zawsze szybko nudziły) czy instancji to zdecydowanie się taka gra nie opłaca. Jak już grać to jednak z możliwością aby chociaż trochę poraidować. Zresztą zapewne do bardzo ostrego raidowania i farmy już pewnie nigdy mi się nie będzie chciało wracać, raczej tak już nieco spokojniej ;D

Pozostaje jeszcze kwestia tego, że w Cata sporo zrobili pod ludzi robiących alty a ja należę do ludzi grających jedną postacią. Jedyny alt, jakiego mógłbym mieć (ale i na to już mi zabrakło ochoty) to taki stworzony po drugiej stronie (w moim przypadku u Hordy, grałem przez ponad 4 lata draenei elemental szamanem) aby nie czuć znużenia powtarzaniem zbyt wielu questów a między frakcjami to jeszcze jest jakaś różnica (kto wie, może w MoP stworzę trolla monka jako alta ;)).

Dnia 28.04.2012 o 15:52, Azvar napisał:

Dlatego tak bardzo popieram wszystko
co przyśpiesza progress w WoW, to już nie te lata żeby mi się tak chciało i żebym miał
tyle czasu :) Też się zastanawiałem nad EK DIII, ale za dodatkowe 200 zł to jest za mało
fajnych rzeczy i do tego znowu te bzdurne bonusowe itemki/avatary...

Pewne przyspieszenie w progressie na pewno jest dobre. Gorzej tylko, że później do starszych raidów tak mało ludzi wraca, jeśli ktoś chce sobie je pozwiedzać (aczkolwiek pewnie na gęsto zapełnionych realmach jest dużo lepiej, bo takie słabo zaludnione realmy jak Sporeggar to dzisiaj jedna wielka porażka). Mi się te bzdurki w większości podobają a że mało gier kupuję a już kolekcjonerek prawie w ogóle (jedyne kolekcjonerki jakie kiedykolwiek wcześniej kupiłem to Starcraft 2 i Mass Effect 3) to nie jest to jeszcze aż tak straszny wydatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcialaby mi jakas dobra dusza wytlumaczyc jak dziala mastery u shammy resto? Bo z tego co ja rozumiem, im mniej hp ma dany target tym ee wiecel heale lecza.. tylko ze nie zauwazylem czegos takiego. Obojoeetnie czy np. tank ma 100% hp czy 10% to GHW healuje za mniej wiecej ta sama "kwote" (+/- 1k). A mastery mam (imo) calkiem sporo bo 14.88 co wg blizza wynosci 44% mocniejsze heale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2012 o 04:25, Ichvander napisał:

Chcialaby mi jakas dobra dusza wytlumaczyc jak dziala mastery u shammy resto? Bo z tego
co ja rozumiem, im mniej hp ma dany target tym ee wiecel heale lecza.. tylko ze nie zauwazylem
czegos takiego. Obojoeetnie czy np. tank ma 100% hp czy 10% to GHW healuje za mniej
wiecej ta sama "kwote" (+/- 1k). A mastery mam (imo) calkiem sporo bo 14.88 co wg blizza
wynosci 44% mocniejsze heale.


Dobrze zrozumiałeś jak to mastery działa.
Nie widzisz różnicy prawdopodobnie dlatego że wszyscy shamani na poziomie 85 mają standardowe 8 mastery czyli 24% więcej heal''a, jak sam napisałeś masz 44% czyli tylko 20% więcej niż wynosi wartość początkowa. Mastery shamana osiąga pełną moc dopiero kiedy target jest na 1% hp, co w praktyce oznacza że bardzo rzadko healujemy za maksymalna wartość mastery. Jeśli interesuje cię długa lektura na ten temat to tu masz wszystko opisane http://lifeingroup5.com/?p=2258

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Wraz z wyjściem nowego SoRa na allegro pojawiło się sporo aukcji oferujących konto z Cata + 80lvl + 7dni gry. Cena zwykle 100zł, ale już od 50zł się pojawiają. Jak rozumiem jak to działa, jakieś stare konta z WotLK sprzedają z SoRem - i tu mam pytanie - bezpieczne takie konto? czy też jest spora szansa bana na niego dostać?
pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile sie nie myle, mozna dostac za to bana poniewaz kupno takiego kkonta lamie EULA czy jak to sie tam zwie. IMO nie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Acziki account wide i to mi się podoba. Szkoda mi było zmieniać postać ze względu na czas poświęcony dopieszczaniu warriora, a dzieki tej nowości zrobie to bez większego wahania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Złe czasy nastają dla tych, co nie robią altów ;) Już kiedyś nie podobało mi się jak to niektórzy się burzyli, że dlaczego jedni trzymają jakąś profesję zbieracką, bo można to równie dobrze robić na alcie tylko no właśnie nie każdy lubi je robić. W każdym razie jak kiedyś wrócę to się nie ugnę i dalej będę grał jedną postacią a alta co najwyżej założę po drugiej stronie u Hordy (zapewne trolla monka aby wypróbować tę klasę). Ciekawe czy zostanie tak jak w becie, że mounty klasowe będą używane przez innych czy jest to tylko takie niedopracowanie tego systemu jeszcze. Z drugiej strony są dobre rozwiązania dla ludzi mających mniej czasu. Niemniej, lepiej aby było co robić grając także tylko jedną postacią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam dwa pytanka natury technicznej; nigdzie nie znalazłem odpowiedzi, więc pytam tu. Może się uda. Chodzi o edycje kolekcjonerskie WoW''a:

1. Mam zainstalowaną podstawkę + wszystkie dodatki w zwykłych wersjach. Jednak ostatnio udało mi się kupić drugi dodatek (Wrath of the Lich King) w wersji kolekcjonerskiej. I tutaj pytanie, czy rejestrując grę dostanę te bonusy do gry? W StarCrafcie 2 już wiem, że tak idzie zrobić, więc i tutaj teoretycznie kod powinien się nadpisać, ale czy tak się stanie?

2. Czy EK podstawki działa z europejską wersją gry? Z tego co się orientuję, to ta edycja w Europie nie wyszła, więc chyba działać nie będzie, ale spytać nie zaszkodzi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2012 o 22:59, Malevyn napisał:

co sadzicie o tancach pandarenow ?


Ten zenski mi sie nie podoba. Meski jest fajny, zwariowana panda;). Wiem z kad pochodzi chyba ten taniec... Mozee

Dawno widzialam ten filmik, ale od razu muzyka sie wciskala do glowy kiedy widzialam podrygujaca pande;).

Edit: A juz widze, ze ktos zdazyl odpowiedziec. Co do zenskiego tanca to nie wiem, choc wyglada ala lady gaga choc pewnie nie jest. Pewnie ktos juz na innym forum napisal, zapodaj pytanie w google:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2012 o 23:29, Eilene napisał:

Edit: A juz widze, ze ktos zdazyl odpowiedziec. Co do zenskiego tanca to nie wiem, choc
wyglada ala lady gaga choc pewnie nie jest. Pewnie ktos juz na innym forum napisal, zapodaj
pytanie w google:).

Caramelldansen, chociaż taniec do niego powstał osobno, który stał się swojego rodzaju meme kiedy ktoś podłożył przyspieszoną wersję utworu pod krótką animację. Od tego zaczęło się meme: http://www.youtube.com/watch?v=UX6e7sO1ss0

Co do męskiego Pandarena to jest to dokładnie ta piosenka, chociaż na początku to mi się on też trochę skojarzył z techno vikingiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2012 o 23:50, Malevyn napisał:

zenski jest z linku ktory podalem

Okej, to cos mi sie pokrecilo:). Widac, ze okularki musze sobie sprawic bo zle czytam xD. Sprawdze linka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jest określony czas na Level BOOST i updgrejd do Cata przy SoR''rze? Bo chę poczekać z tym do zakończenia sesji :D ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na mmochamp jest cos o pokemonach. sa juz dostepne na becie ? dawno nie gralem z powodu bledow ktore wyrzucaly do pulpitu. przed chwila probowalem sie zalgowac to wyskoczyl blad przez wejsciem do swiata :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się