Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Przeciez napisalem ze WoW a GW2 to dwie rozne gry , i zeby przetestowal je w trialu a nie odrazu wydawac pieniadze na cala gre . Tu nie chodzilo mi o to ze GW2 jest gorszy od WoWa , nieee , to bylo moje zdanie na temat tej gry poprostu :) dochodzi jeszcze fakt ze na Gw2 trzeba miec dobrego kompa bo nie pogra sobie WvW z 4 fps .
btw:
Najlepsze world PvP bylo dla mnie na Isle of Quel'danas :)) w BC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, na jakim serwerze grasz, ale na Defias Brotherhood o bitkę bardzo łatwo. Ciągle jest masa ludzi, którzy robią dailies, tam non stop się ktoś pierze, a gankowanie altów w Kun Lai czy Valley, tylko po to by sprowokować reakcję w postaci bandy mainów to już chyba niechlubna tradycja po obu stronach barykady. Do tego dochodzi campienie co ważniejszych rare''ów, napady na pvp vendora albo na same miasta (choć niestety sprowadza się to głównie do nalotów na Shrines i SW/OG). Inna sprawa, że przez flying mounts te walki to na ogół zwykła zabawa w kotka i myszkę, chyba że obie strony naprawdę chcą trochę powalczyć, a nie tylko zmiażdżyć przeciwnika przewagą liczebną. Co jak co, ale WPvP od czasów early TBC, gdy jeszcze niewiele osób miało flying mounty nigdy nie miało się tak dobrze, jak teraz. Przynajmniej u nas.

ps. wyspa z pałacem Thuder Kinga i Isle of Giants - tylko ground mounts, 3x yes. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Defias Brotherhood to jeden z większych serwerów, ale nie brakuje też wielu martwych, z czym Blizzard nic nie robi (połowicznie rozwiązanie to crossrealmowe strefy, jednak żeby coś sensowniejszego zorganizować wciąż trzeba ludzi z własnego serwera, a takie nie zapewniają niczego). Żeby w pełni wróciło stare world pvp to musieliby wywalić latające mounty z całego świata. Tak to walki na serwerach pvp okazjonalnie mogą mieć tylko miejsce właśnie w lokacjach, gdzie są daily. Reszta wciąż będzie świecić pustkami, nie spotka się też w drodze do celu innych graczy, bo wszyscy latają.

Dnia 01.03.2013 o 18:24, GanD napisał:


ps. wyspa z pałacem Thuder Kinga i Isle of Giants - tylko ground mounts, 3x yes. ^^

Wygląda to na powtórkę Quel''Danas, więc powinno być w porządku, ale też trudno oczekiwać czegoś specjalnego po tym patchu. Wątek Thunder Kinga wygląda mi na zwykły zapychacz przed finałowym patchem. Ciekawe czy w przypadku domniemanego Siege of Orgrimmar zrobią to samo, co przy Dragon Soul - użycie starych lokacji i modeli na bossów. Cata miał słabawe zakończenie, MoP jakoś też fabularnie nie powala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram na burning legionie, faktycznie jest lepiej niz w wotlku czy cata, ale dalej jest slabo w porownaniu do tbc i quel danas, albo mlynami pod shat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2013 o 18:39, Arcling napisał:

Wątek Thunder Kinga wygląda mi na zwykły zapychacz przed finałowym patchem.


Zapychacz? Robiłeś questy uważnie w drodze do 90lv czy jednak po łebkach? Ten raid to kulminacja bardzo rozbudowanych wątków z kilku stref (i kontynucja 4.1). Nie wiem, co z tego wyniknie, ale na obecną chwilę wszystko wskazuje na to, że przynajmniej pod względem lore ten raid został naprawdę dobrze zaplanowany.

Wracając do DS... nie, lepiej nawet tego nie rozważać, mam nadzieję, że nigdy więcej takiego błędu nie powtórzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2013 o 22:37, GanD napisał:

Zapychacz? Robiłeś questy uważnie w drodze do 90lv czy jednak po łebkach?

Piszesz to do kogoś, kto zna całe uniwersum (łącznie z książkami i komiksami) :) Zawsze robiłem wszystkie questy. Akurat głównym plusem questów w Pandarii był dla mnie voice acting i to, że ich konstrukcja była przemyślana. Sama historia natomiast, nie za bardzo.

Dnia 01.03.2013 o 22:37, GanD napisał:

Ten raid to kulminacja bardzo rozbudowanych wątków z kilku stref (i kontynucja 4.1). Nie wiem, co
z tego wyniknie, ale na obecną chwilę wszystko wskazuje na to, że przynajmniej pod względem
lore ten raid został naprawdę dobrze zaplanowany.

Bardziej miałem na myśli lore całej Pandarii - mamy Mogu, którzy w lore pojawili się znikąd, już nie wspominając o Pandarenach, którzy zaczynali jako swojego rodzaju easter-egg. Zandalari zachowują się nielogicznie od Cata. Najpierw im pomagało się przeciwko Zul''Gurub, a potem połączyli z nimi siły i z tymi z Zul''Aman. W dodatku pomagali ponownie wskrzesić Hakkara (na marginesie, przez wtopę Blizza mamy w lore dwóch Hakkarów), którego wcześniej chcieli zniszczyć. Teraz im dodali ten starożytny sojusz z Mogu. To jeszcze może być, ale zwyczajnie nie "czuję" już tych wrogów w Pandarii, inaczej, niż to było z Illidanem, KJ czy LK. Być może dlatego, że to zupełnie nowe postacie, których wcześniej nie rozwijano i których już raczej nie rozwiną. Thunder King powrócił żeby zaraz zostać zabitym. To trochę jak z Zoltun Kullem z Diablo 3 - wcześniej nie istniał w lore, ale nagle się okazało, że istniał w przeszłości ktoś tak potężny. Biegało się pół aktu w celu wskrzeszenia go żeby po chwili go zabić...

Koniec końców wszystko sprowadzi się do tego, że Thunder King padnie. Po nim przyjdzie kolej na Garrosha, który w zamierzeniu Blizzarda zapewne miał być groźny, a wyszedł dość głupi. Jeszcze ta jego nienawiść do Alliance, akurat w Hordzie znalazłoby się więcej postaci, które miałyby jakieś sensowne podstawy do nienawiści, a nie ork, który większość życia spędził w Outlandzie i kontakt miał minimalny. Za to ciekawsze może być jak rozwinie się wątek Jainy, Aethasa, Anduina i jeszcze sprawa z Wrathionem.

Dnia 01.03.2013 o 22:37, GanD napisał:

Wracając do DS... nie, lepiej nawet tego nie rozważać, mam nadzieję, że nigdy więcej
takiego błędu nie powtórzą.

Oby tak było. Przy DS mieli wymówkę, że pojawiły się wtedy też inne rzeczy (nowe Darkmoon Faire, void storage i transmog). Byle tylko teraz nie zrobili czegoś podobnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ma sie 2 konta do wowa na jednym koncie battlenet tzn WoW i WoW 2 to jak doładuje prepaid''a tylko do jednego to czy bede mogl grac na 2 tych kontach, bo z tego co widze to na drugim koncie jak gram to mam pokazane mounty i pety z tegp 1szego konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2013 o 15:11, Klimat napisał:

Jak ma sie 2 konta do wowa na jednym koncie battlenet tzn WoW i WoW 2 to jak doładuje
prepaid''a tylko do jednego to czy bede mogl grac na 2 tych kontach, bo z tego co widze
to na drugim koncie jak gram to mam pokazane mounty i pety z tegp 1szego konta.

oba trzeba opłacać osobno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie chciałbym zacząć z Wow, i nie wiem od czego zacząć który dodatek warto kupić i o czym na początku, czytać i gdzie czy buildy od początku ogarniać, bo nigdy nie grałem ostatni kontakt z tym światem miałem w W3, proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2013 o 14:37, Shoggun napisał:

Witam mam pytanie chciałbym zacząć z Wow, i nie wiem od czego zacząć który dodatek warto
kupić i o czym na początku, czytać i gdzie czy buildy od początku ogarniać, bo nigdy
nie grałem ostatni kontakt z tym światem miałem w W3, proszę o pomoc.



Kupujesz "Battlechesta" i grasz. Dobijasz 80 poziom, kupujesz "Cataclism", dobijasz 85, kupujesz "Mists of Pandaria" i wsio. Nie da się wybierać, który chcesz mieć dodatek, a który nie. Aby cieszyć się pełni grą, trzeba posiadać wszystkie rozszerzenia.

A drzewka postaci, tym się martw jak dobijesz 90 poziom. Poza tym zdobywając doświadczenie zaczynając od zera, powinieneś w miarę ogarnąć klasę, którą wybrałeś. A jak nie, to są takie pomocne strony jak "Ask mr robot" oraz "Noxxic". Tam znajdziesz opcjonalne budowy umiejętności.

A jeżeli nie jesteś pewien w ogóle jeszcze kupna. To wypróbuj darmowego Triala. Możesz grać nieskończoność ze sporymi ograniczeniami (np nie możesz grać Rycerzem Śmierci oraz Mnichem i maksymalnie dobijesz 20 poziom).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnosnie działania Void Storage - ta niby przechowalnia itemów. Wczoraj wrzuciłem tam rękawice ale dziś juz ich tam nie ma. Znikneły. Czy pojawią się kiedyś czy mam pisać ticket do blizza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2013 o 16:04, Ziemas napisał:

mam pytanie odnosnie działania Void Storage - ta niby przechowalnia itemów. Wczoraj wrzuciłem
tam rękawice ale dziś juz ich tam nie ma. Znikneły. Czy pojawią się kiedyś czy mam pisać
ticket do blizza?


Oczywista oczywistość, ale zapytam. Wrzuciłeś rękawicę i dziś tą samą postacią, którą użyłeś do włożenia, sprawdziłeś skrytkę i odkryłeś zniknięcie? Jeżeli tak, to albo jeszcze powyłączaj wszelkie dodatki, poczekaj góra kolejny dzień i jak się nie pojawią to pisz do GMów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2013 o 16:29, Osiol napisał:

Oczywista oczywistość, ale zapytam. Wrzuciłeś rękawicę i dziś tą samą postacią, którą
użyłeś do włożenia, sprawdziłeś skrytkę i odkryłeś zniknięcie? Jeżeli tak, to albo jeszcze
powyłączaj wszelkie dodatki, poczekaj góra kolejny dzień i jak się nie pojawią to pisz
do GMów.


Tak tą samą postacią. Sprawa już wyjasniona. napisałem ticket do GMa. Po jakichś 10 minutach zagadał do mnie. poprosił o przelogowanie na inną postać i item mi zwrócił na pocztę. Co ciekawe. Były to epickie rekawice z craftu już używane przeze mnie więc soulbond a GM zwrócił mi je jako do sprzedaży lub ponownego użyuwania np. Altem. Więc się opylało 2000 golda do przodu a co jeszcze śmieszne - nie jest napisane, że created by ktoś tam tylko jak nówki z dropa :) Choć ten item nie dropi więc jest unikat. Zapytałem o co chodziło, że item zniknął Gm napisał, że to bug. Także życzę sobie więcej takiego znikania.
Swoją droga ciekawe, czy jakiś item z insta też by oddał jako nie soulbond :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2013 o 00:05, Ziemas napisał:

Swoją droga ciekawe, czy jakiś item z insta też by oddał jako nie soulbond :)


Nie nie da rady mialem taka opcje w Wotlk''u w Naxx dostalem DC na Kelu w czasie walki , bylem tam palkiem , ale pod insta mialem prista . Nie moglem zalogowac na pala ( jakis bug logowania wtedy byl) wiec lognelem na prista i wygralem item . Napisalem do GM czy mozna go przeslac na palka poniewaz dostal DC w czasie walki , mialem wtedy idealna sytuacje bo w logach widnialo ze pal byl tam w czasie walki i prist także (taki multi-box) . Przeslal mi ten item z prista na pala to chyba czesc t7 wtedy byla , i oczywiscie soulbund .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam parę pytań :)

1. Czy warto na dzień dzisiejszy zaczynać swoją przygodę z WoWem ? Nigdy nie miałem z grą do czynienia i pytam ponieważ nawychodziła już masa dodatków, gracze już mają wymaksowane postacie i takiemu graczowi jak ja może się okazać trudne odnaleźć w tym świecie.

2. W co muszę się zaopatrzyć żeby zacząć swoją przygodę z Wowem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zakładasz konto trial.
https://eu.battle.net/account/creation/wow/signup/ /jeśli masz już konto battlenet, to nie korzystaj z tego linka, tylko zaloguj się na nie, tam też będziesz miał opcję uruchomienia triala, a nie będziesz musiał podawać od nowa danych/

Grasz do 20lv i może trochę dłużej (za darmo i bez ograniczeń czasowych), żeby poznać czy taki sposób grania w ogóle Ci odpowiada. Jeśli tak, to kupujesz Battlechest. Grasz dalej do 80lv. Potem kupujesz dodatek Cataclysm i wreszcie na 85lv Mists of Pandaria.
Wymaksowanie postaci, tzn. dojście do 90lv jest bardzo proste i nie wymaga większego zaangażowania, a jedynie czasu. Brakiem doświadczenia się nie przejmuj, to jest istotne dopiero gdy bierzesz się za aktualny raid tier (na 90lv), ale każdy musiał kiedyś zacząć, a gildie zawsze szukają nowych graczy, więc i dla niedoświadczonych znajdzie się miejsce.

Na koniec: http://wow.joystiq.com/category/wow-rookie/
To jest cała masa artykułów zawierających sensowne porady dla ludzi dopiero zaczynających swoją przygodę z WoW.
Na początek: http://wow.joystiq.com/2012/03/08/getting-started-with-world-of-warcraft/
Miłej lektury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się