Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 26.03.2013 o 20:37, Chlorofil napisał:

A powiedz jeszcze czy jest sens przechodzić parę razy dunga ?

>

Jak zależy Ci na jakimś konkretnym przedmiocie/osiągnieciu to tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2013 o 20:37, Chlorofil napisał:

A powiedz jeszcze czy jest sens przechodzić parę razy dunga ?


Tak jak przedmówcy napisali. Dla itemków jesli jakiś chcesz to warto. Ściągnij sobie addony do WOWa, które ułatwiają życie. Np. w takim Atlas loot możesz sprawdzić w danym dungeonie z jakiego bossa co wypada i zapoznać się na czym Ci zalezy i gdzie chciałbyś chodzić. ogólnie polecam właśnie Addony Atlas, Atlas loot, titan panel, Mobinfo2, Auctioneer no jest tego sporo. Wejdz na portal curse.com i zapoznaj sie z dostepnymi. Sporo jest dla danej klasy. Np. jak grasz jakas klasa ktora leczy Healboot jest wrecz niezbedny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Statki do Kalimdor znajdziesz w portach w Stormwind City, w Booty Bay albo w Menethil Harbor w Wetlands.

Addony na razie bym sobie darował na Twoim miejscu. Chwilowo nie są Ci one do niczego potrzebne, a mogą i tak niepotrzebnie skomplikować i tak skomplikowaną na początku grę. Choć oczywiście później addonami naprawdę warto się zainteresować, wiele z nich może mocno ułatwić życie.

Dungeony możesz robić tyle razy, ile dusza zapgranie. Niemniej w przypadku levelujących postaci właściwie po pierwszym zaliczeniu danego miejsca (tj. zrobieniu weń wszystkich questów) dalsze wyprawy tracą sens - przynajmniej jeśli chodzi o efektywność levelowania, bo jeśli nie grasz tankiem z heirloomami (przedmioty z bardzo wysokimi statystykami, które możesz kupić na maksymalnym levelu, aby ułatwić sobie rozwijanie nowych postaci), który jest w stanie wziąć każde miejsce szturmem - to zawsze efektywniejsze będzie robienie questów.

A co do polskich gildii... Osobiście unikam jak ognia. Wiem, że ponoć gdzieś tam istnieją jakieś przyzwoite, ale w większości przypadków już sama nazwa potrafi przyprawić mnie o mdłości. Jeśli angielski to dla Ciebie duży problem, no to trudno, bo lepsi Polacy niż brak komunikacji w ogóle, ale w każdym innym przypadku zadałbym sobie na Twoim miejscu trud znalezienia gildii międzynarodowej/anglojęzycznej. Nie tylko poprawisz sobie własne umiejętności językowe, ale to jest po prostu język gry i zarówno w WoW jak w każdym innym MMO później będzie Ci się łatwiej odnaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna głupia sprawa...

Jak wyjść z dungeona ? Zauważyłem, że grupa lubi się czasem rozlecieć, ktoś wyjdzie to wszyscy wychodzą. A ja nie wiem jak... jedyne co to muszę dać się zabić mobowi.

Do jakiego npc trzeba iść by zmienić miejsce teleportu z tym kamyczkiem co masz na starcie ? Można się teleportować co 30 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2013 o 18:52, Ziemas napisał:

Normalny czlowiek srednio tam sie odnajdzie.

Właśnie się dowiedziałem, że jestem nienormalny - ciekawe. Po przenosinach z Aszune (na którym zacząłem grę za namową "znajomego" i chu... źle na tym wyszedłem) na BL gram od dłuższego czasu i bardzo sobie chwalę ten serwer. Chamstwa i prostactwa jest TYLE samo co na dowolnym innym serwerze: tylko akurat na BL często widzi się jego objawy w ojczystym języku stąd przekonanie - błędne - że jest tego więcej. BTW: najwięcej chamstwa na BL jest ze strony Turków, ale skoro "wiesz lepiej"... Wróciłem do gry miesiąc po premierze Pandarii (nie grałem ~8-10 miesięcy) i tak teraz wygląda mój main: http://eu.battle.net/wow/en/character/burning-legion/Crackedskull/advanced - będąc w dobrej gildii masz zawsze sporą frajdę z każej aktywności w grze. ;)
Ergo: serwer taki jak każdy inny, ale mający sporą populację, stabilną oraz nie spierniczoną ekonomię i sporą grupę polskich graczy. Osobiście odradzam pójście na serwer, gdzie polskich gildii jak na lekarstwo - byłem na takim (Aszune) i nigdy więcej tego samego błędu nie popełniłbym, bo przenosiny tanie nie są...

@Chlorofil PPM na swoją ramkę i dajesz Leave Instance. Co do Hearstone`a: udajesz się do dowolnego Inkeepera i tam go przypisujesz. Włącz sobie pokazywanie ich na minimapie: PPM na minimapę -> Townsfolk -> Inkeeper.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2013 o 16:13, Chlorofil napisał:

Jest gdzieś w grze jakaś skrzynka Xunlai gdzie mogę przechowywać zbędne itemy ?

Gracza GW pozna się wszędzie... W stolicy (Stormwind) masz 2 banki, w których możesz przechowywać przedmioty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ochotę na powrót do WoWa, aby zobaczyć co się zmieniło od mojej nieobecności. Czytałem co nieco o niejakim Scroll of Resurrection, który pozwala na powrót do gry na 7 dni. Stąd pytanie czy wśród forumowej braci znajdzie się ktoś, gotów uraczyć mnie tym zwojem. Mam sporą chętkę na ponowne zawitanie w Azeroth, ale chciałbym się najpierw zapoznać ponownie z grą bez większej spiny przez ten tydzień. Będę bardzo wdzięczny. Skontaktować się ze mną można poprzez PW lub e-maila, znajdującego się na moim gramsajcie. Z góry dzięki;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam pytanie z innej beczki, mianowicie: Chciałbym rozpocząć grę na globalu w te wakacje- jakieśtam doświadczenie mam i wiem "z czym to się je"(privy :P) Mam więc pytanie: czy aby mieć dostęp do całego contentu gry(TBC- outlandy, WotLK-Northrend poprzez Cata i Pandarie) muszę kupować wszystkie dodatki do gry? Czy wystarczy jedynie opłacone konto a reszta się pobierze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2013 o 23:27, Dzioorek napisał:

/ciach/

Najlepiej kupić Battlechest (Vanila + TBC + WotLK) + Cataclysm + MoP i masz wszystko - samo opłacanie abonamentu to za mało, aby posiadać "automatycznie" wszystkie dodatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2013 o 10:08, Malevyn napisał:

to ja tez poprosze o scroll of ressurection jak jest taka mozliwosc


Poproszę mail i imię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2013 o 10:53, Rizzan napisał:

> to ja tez poprosze o scroll of ressurection jak jest taka mozliwosc

Poproszę mail i imię.


Spoiler

piskuhr@gmail.com Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2013 o 11:28, Malevyn napisał:

> > to ja tez poprosze o scroll of ressurection jak jest taka mozliwosc
>
> Poproszę mail i imię.

Spoiler

piskuhr@gmail.com Marcin



Ok poszło, niedługo powinieneś dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2013 o 08:04, Pajonk78 napisał:

> Normalny czlowiek srednio tam sie odnajdzie.
Właśnie się dowiedziałem, że jestem nienormalny - ciekawe. Po przenosinach z Aszune (na
którym zacząłem grę za namową "znajomego" i chu... źle na tym wyszedłem) na BL gram od
dłuższego czasu i bardzo sobie chwalę ten serwer. Chamstwa i prostactwa jest TYLE samo
co na dowolnym innym serwerze: tylko akurat na BL często widzi się jego objawy w ojczystym
języku stąd przekonanie - błędne.


Po pierwsze balans na BL jest z dupy
http://www.wowrealmstatus.net/servers/eu/burning_legion.php

Owszem duzo jest polakow co nie zawsze jest plusem bo gra głownie dzieciarnia. jak jestes młokosem to moze i sie bedziesz cieszyl z pobratymcami mnie jednak nie kreci granie z goscmi po 15 lat. Zupelnie inne priorytety i spojrzenie na swiat. BL to wlasnie taka zbieranina dzieci.
Zobacz sobie balans na Frostmane

http://www.wowrealmstatus.net/servers/eu/frostmane.php

Nie ma o czym gadac. jest to serwer zdecydowanie bardziej zbalansowany i z dojrzalszymi ludzmi. Polacy, ktorzy tam graja to srednia wieku 35 lat i wiedza czego chca a nie piepszenie i spinanie sie. To, ze grales na zupelnie nieznanym serwie Aszune nie oznacza, ze wszystkie serwy maja Polskich graczy jak na lekarswo. Wybrales najprostszą droge znajdując BL. Na frostmane jest kilka Polskich gildii z iloscia ludzi powyzej 50 (nie alty) wiec bez problemu znajdzie sie dobra gildie czyszczaca wszystko a przy tym socjal jest nieporownywalnie lepszy od BL. Gralem na BL wiec wiem co pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się