Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 04.04.2013 o 12:30, Ziemas napisał:

Owszem duzo jest polakow co nie zawsze jest plusem bo gra głownie dzieciarnia. jak jestes
młokosem to moze i sie bedziesz cieszyl z pobratymcami mnie jednak nie kreci granie z
goscmi po 15 lat. Zupelnie inne priorytety i spojrzenie na swiat. BL to wlasnie taka
zbieranina dzieci.


Uogolniasz, owszem jest na BLu masa dzieciarni, ale jest tez sporo ludzi dojrzalych i bez problemu mozna znalezc gildie w ktorej srednia wieku bedzie kolo 30tki i naprawde wtedy nie ma problemow z gimbaza. Juz pomijam fakt ze czesto i gesto ludzie ktorzy maja 18 lat, sa normalniejsi od glupio madrych trzydziestolatkow ktorym sie wydaje ze pozjadali wszystkie rozumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2013 o 12:30, Ziemas napisał:

Gralem na BL wiec wiem co pisze.

Ja gram na BL, więc co: nie wiem co piszę? Uogólniasz, dorabiasz filozofię, a dla Twej informacji 78 w moim nicku to ostatnie dwie cyfru roku w jakim się urodziłem, więc "młokosem" nie jestem już sporo czasu. Poza tym co do rzeczy ma balans stron do tego czy na danym serwerze gra się dobrze tudzież nie i czy jest na nim dzieciarnia? Jak jedno z drugim jest powiązane, bo wybacz, ale logicznego wytłumaczenia znaleźć nie potrafię. :/ Jestem w bardzo dobrej gildii, w której średnia wieku jest blisko 30-tki - być może nawet ją przekracza (mamy również osoby w okolicach 50-tki - i to wcale niemało), ilość ludzi bez altów to ~40-ści, więc o czym Ty za przeproszeniem pierniczysz? To, że kiedyś grałeś na BL i się zraziłeś, bo "coś tam" nie znaczy, że każdy ma Cię słuchać teraz - ja gram tam aktualnie i jakoś takich problemów jakie przedstawiasz nie widzę - na pewno nie notorycznie lub więcej niż gdzie indziej. Poza tym ja nie wybrałem BL tylko wybrałem gildię, która akurat jest w pełni Polska, pasują mi jej założenia, ludzie w niej obecni i właśnie jest na BL - musiałbym być idiotą, aby to serwer, a nie gildia na nim obecna decydowały o mej decyzji jak również musiałbym być idiotą, żeby olać taką gildię, bo znajduje się ona na BL.
BTW: przed przenosinami szukałem właśnie gildii polskiej, z dojrzałymi graczami i pasującymi mi założeniami - na tym jakże zachwalanym przez Ciebie Frostmane nie znalazłem nawet sztuki, więc wybór nie był szczególnie trudny. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2013 o 14:39, Pajonk78 napisał:

BTW: przed przenosinami szukałem właśnie gildii polskiej, z dojrzałymi graczami i pasującymi
mi założeniami - na tym jakże zachwalanym przez Ciebie Frostmane nie znalazłem nawet
sztuki, więc wybór nie był szczególnie trudny. ;)


Widać słabo0 szukałeś. przynajmniej 3 polskie gildie czyszczą obecnie wszystkie raidowe 25 man więc widzę, że slepo szukałeś czegoś na BL i znalazłes. Może i masz spoko ludzi nie mówie, że nie. Chodzi mi o ogól serwera.
Co do balansu to nie było powiązane z dzieciarnią szkoda, że muszę Ci to wykładać mimo twojej 78 w nicku. Może jak wskoczy 76 to będzie OK :). Żartuję teraz, ale chodziło własnie o sam serwer. Jesli przekracza dana liczba frakcji dość znacznie gra się niestety słabo. też przenosiłem postać na BL zauroczony polskością serwera i srogo się zawiodłem. A bywałem w róznych gildiach. Jeśli uważasz, że ze swoimi założeniami tylko na BL znajdziesz Pl gildię to robi mi się słabo i nie chce tego komentować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za SoR. Aktywuje jak będzie trochę więcej czasu na grę. Jak ktoś chce może też rzucić koledze:

kp15731@gmail.com Krystian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2013 o 15:51, Ziemas napisał:

/ciach/

W momencie kiedy szukałem - będzie już ze 2 lata temu - nie znałazłem żadnej polskiej gildii na Frostmane - szkoda, że też muszę to tłumaczyć. Wtedy właśnie zauważyłem, że na BL jest taka, która odpowiada mi w 100%. Aktualnie żadne założenia mi niepotrzebne, bo nie zamierzam się już nigdzie przenosić, a BL nie jest tak złym serwerem na jaki go kreujesz - tym bardziej, że wypowiadasz się przez pryzmat "kiedyś grałem", a ja piszę jak to wygląda aktualnie - uważasz, że mimo to wiesz lepiej jak aktualnie wygląda sprawa na BL? Poza tym mnie "brak" balansu ani trochę nie przeszkadza - tym bardziej, że nie jest odczuwalny, więc stawianie właśnie balansu jako wyznacznik "jakości" serwera nijak ma się do odczuć płynących z grania na nim. ;)
EOT

@Grodhar no problemos. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem "szczęścia" grac na BL, ale mam w składzie wystarczająco wielu ludzi, którzy stamtąd się przenieśli, i słuchając ich opowiastek (zarówno o bieżących wydarzeniach, jak i historii "z kiedyś tam") wcale nie żałuje, że mnie takowe szczęście ominęło. Krótka wizyta na jakiś polskich stronkach zazwyczaj przekonuje, że nie przesadzają - newsy o first killach czy innych sprawach gildiowych to często przerzucanie się mięsem, wypominanie jakiś sytuacji z przeszłości i ogólne dramy od których boli głowa.

Jak komuś to nie przeszkadza, to BL będzie dla niego rajem - tylu Polaków nie ma nigdzie indziej. Niestety, tylu "Polaczków" również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi jak laikowi (komuś kto grał z przerwami od pierwszej open bety WoW, obecnie rok przerwy):

1) Czy heirloomy można wysyłać do postaci w przeciwnej frakcji (Alliance -> Horda)?

2) Jak obecnie najłatwiej "przelać" gold z postaci w Alliance do postaci w Hordzie?

3) Jest jakiś addon automatycznie blokujący/usuwający friend requesty od spambotów?

4) Jako komuś komu podobał się bardzo TBC i WotLK, a Cata już tak średnio, jest czego szukać w MoPie? Czy Horda się w jakiś sposób zmieniła na plus/minus (w sensie klimatu, miast i ogólnych wrażeń z gry), bo czytałem ostatnio na mmo-champ o jakichś zawirowaniach politycznych w Orgrimmarze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi - czy nie ma możliwości doładowania konta na 30 dni za pół ceny prepaida 60 dniowego? (np. prepaid na keye.pl kosztuje koło 78 zł, to doładowanie na miesiąc 39)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2013 o 18:38, Azvar napisał:

1) Czy heirloomy można wysyłać do postaci w przeciwnej frakcji (Alliance -> Horda)?

Nie można międzyserwerowo, ale pocztą da się (wpisując nazwę postaci). Oczywiście mail nie może zawierać niczego innego.

Dnia 05.04.2013 o 18:38, Azvar napisał:

2) Jak obecnie najłatwiej "przelać" gold z postaci w Alliance do postaci w Hordzie?

Sam tego nie zrobisz, bo nie można już na neutralnym AH bidować na własne aukcje.

Dnia 05.04.2013 o 18:38, Azvar napisał:

3) Jest jakiś addon automatycznie blokujący/usuwający friend requesty od spambotów?

Nie grałem od dłuższego czasu, ale gdy jeszcze grałem to problem ze spambotami wtedy nie był zbyt duży (na jakieś 6 miesięcy grania dostałem może ze 4 reklamy sprzedaży golda), więc nie było potrzeby wtedy używać czegoś takiego. Zapewne pozostaje z Curse wypróbować najnowszy i najpopularniejszy addon tego typu.

Dnia 05.04.2013 o 18:38, Azvar napisał:

4) Jako komuś komu podobał się bardzo TBC i WotLK, a Cata już tak średnio, jest czego
szukać w MoPie?

Przede wszystkim jest za dużo farmingu, co mnie odrzuciło (na razie zrobiłem sobie przerwę od początku stycznia, czekam na coś ciekawszego). Praktycznie wszystko jest uzależnione od daily - w tym valory, za które się kupuje sprzęt od vendorów, którzy to są jednocześnie powiązani z reputacjami frakcji. Musisz się przygotować na to, że możesz spędzić całe dnie praktycznie robiąc tylko daily. Limit valorów w dodatku jest na tyle śmieszny, że na uzbieranie sumy na jeden przedmiot trzeba czekać np. 2 tygodnie. Walki petów to nic specjalnego, ja prawie tego nie ruszałem, ale jeśli ktoś szuka uproszczonych pokemonów, to mogą się spodobać. Z obejrzeniem nowego contentu nie powinno być problemu, bo jest raid finder. Najnowszy raid jest też zawsze zablokowany dla crossrealmowych grup na poziomie normal i heroic. Oczywiście jeśli ktoś szuka wyzwania, to powinien celować w gildie robiące heroic (ja z zabawy w "heroiczne" gildie zrezygnowałem na początku Cata, gdy poziom wykonania raidów mnie odrzucił).

Dnia 05.04.2013 o 18:38, Azvar napisał:

Czy Horda się w jakiś sposób zmieniła na plus/minus (w sensie klimatu,
miast i ogólnych wrażeń z gry), bo czytałem ostatnio na mmo-champ o jakichś zawirowaniach
politycznych w Orgrimmarze?

Główne różnice we frakcjach to scenariusze. Pojawiły się unikalne dla frakcji, ale to nic specjalnego (questy też są, ale jest multum frakcji neutralnych, więc w większości obie frakcje robią to samo). Grałem wprawdzie wtedy Alliance, aczkolwiek obserwuje się w zasadzie te same wydarzenia, tylko z dwóch perspektyw. Jako wrogowie w dodatku są Sha i sojusz Zandalari z Mogu, ale są oni na tyle słabo zaprezentowani, że sprowadzają się do roli kolejnej masy do bicia. Przy okazji zapełniają też czas do końcowych wydarzeń z tego dodatku. Generalnie skończy się jednak na tym, że Alliance i część Hordy (w tym naturalnie postacie graczy) sprzymierzą się przeciwko Garroshowi, który nie należy do najbystrzejszych oraz ciągle dąży do wojny i władzy absolutnej (marginalizacja trolli na przykład). Tutaj jest w sumie gorzej dla Hordy, bo o ile Varian jest teraz przedstawiany jako rozsądny facet, to Garrosh wypada słabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2013 o 20:43, Arcling napisał:

> 1) Czy heirloomy można wysyłać do postaci w przeciwnej frakcji (Alliance -> Horda)?

Nie można międzyserwerowo, ale pocztą da się (wpisując nazwę postaci). Oczywiście mail
nie może zawierać niczego innego.

Eh, edycja wygasła, a trochę nieprecyzyjnie to zdanie mi wyszło. Można wysyłać heirloomy do postaci na tym samym serwerze, ale do tych na innych już się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga tak tutaj czytam i czytam i zastanawia mnie jedno, gra tutaj ktos z wypowiadajacych sie pvp, bo z tego co zauwazylem to same pve boty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2013 o 20:43, Arcling napisał:

Przede wszystkim jest za dużo farmingu


Oj, to nie dobrze, nigdy nie lubiłem daily questów... Cataclysm co prawda miał ich nie mało, ale grind/farm nie był na tyle męczący, jeśli w MoP jest gorzej, to ja chyba sobie daruje póki co. Ciekawe jest własnie to co się dzieje teraz z Hordą, może wyjdzie w przyszłości na lepsze? Nie napisałeś nic o tym jak się prezentuje MoP pod względem klimatu, czy robi wrażenie, czy też wręcz przeciwnie (odgrzewane kotlety i naciągana fabuła, jak w Cata)?

Apropo dwóch pierwszych pytań, wychodzi na to że nic się nie zmieniło :) W sumie i tak jeśli miałbym zrobić reroll, to tylko na tym samym serwerze (mam trochę znajomych na Defias Brotherhood, a sam serwer wydaje się być dobrze zbalansowany i nigdy nie miałem problemów z pingiem, czego nie mogę powiedzieć o wszystkich serwerach), ale decyzję uzależniam od tego w jakim kierunku pójdzie Horda, to dla mnie ważne żebym mógł się wczuć w grę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2013 o 21:48, Azvar napisał:

Oj, to nie dobrze, nigdy nie lubiłem daily questów... Cataclysm co prawda miał ich nie
mało, ale grind/farm nie był na tyle męczący, jeśli w MoP jest gorzej, to ja chyba sobie
daruje póki co.

Cóż, jest teraz tak, że każdego dnia jest coś do wyfarmienia (choćby odebranie roślinek z pola do uprawy oraz posadzenie nowych). Minusem obecnego systemu, aczkolwiek to moje zdanie, jest to, że jeśli nie wypełnisz limitu limitu w ciągu tygodnia, to oczywiście jesteś w plecy i tego nie nadrobisz. W dodatku te 1000 punktów szybko się wbijało, więc później daily robiłem już tylko dla samego repa, aby w kolejnych tygodniach już sobie stopniowo część odpuścić. Raid finder to oczywiście plus, bo umożliwia łatwiejsze dozbrojenie się, ale po wprowadzeniu upgradów do sprzętu za valory, czas farmingu tylko się wydłużył. Później z tego co czytałem wprowadzili już dla każdej frakcji specjalny żeton, który można wykupić i leci za niego bodajże 2xrepa dla wszystkich postaci na każdym koncie, co nie zmienia faktu, że jeśli ktoś chce się zbroić to czeka go farma. Reputacje też są potrzebne, bo z nimi jest powiązany sprzęt za valory.

Dnia 05.04.2013 o 21:48, Azvar napisał:

Ciekawe jest własnie to co się dzieje teraz z Hordą, może wyjdzie w przyszłości
na lepsze? Nie napisałeś nic o tym jak się prezentuje MoP pod względem klimatu, czy robi
wrażenie, czy też wręcz przeciwnie (odgrzewane kotlety i naciągana fabuła, jak w Cata)?

W patchu 5.1 doszła całkiem niezła linia questów, aczkolwiek powiązana z farmieniem reputacji do jednej frakcji (kolejne etapy odblokowywały się na określonej liczbie punktów reputacji), w którym to Garrosh próbuje zdobyć specjalny dzwon umożliwiający kontrolowanie Sha, co się nie udaje i w dodatku Anduin mu przeszkadza. Są też "legendarne" questy od Wrathiona, ale one to też farming, np. drugi etap to zdobycie 6 tys. punktów valoru (czyli 6 tygodni na zakończenie tego etapu), na którym wtedy się zatrzymałem (co duży patch dochodzi kolejny etap). Horda widziałem ma też scenariusz dotyczący Vol''jina, jak Garrosh próbuje go unicestwić. To właśnie na linii Vol''jin Garrosh są tarcia, podczas gdy Thrall jest gdzieś tam sobie zajęty. Na 5.3 widziałem szykują się całkiem interesujące zmiany. Garrosh zamyka dzielnicę trolli w Orgrimmar, oraz w końcu umocnienia w Orgrimmar i naprawy w Stormwind zostają zakończone (jakoś od czasu Cata nie mogli tego zrobić...).

Z samą atmosferą jest dość różnie. W lokacji startowej jeszcze było nieźle, bo tam widać ten konflikt Alliance-Horda oraz pandarenów opowiadających się po którejś ze stron (neutralni też oczywiście są w MoP). Dalsze strefy to już dość różnie. Atmosferę po części psują niektóre questy (w tym niektóre jednorazowe i daily) - niby trwa wojna, a pandy wysyłają nas po żarcie, podarunki itd. Przez to niektóre postacie zdają się zachowywać tak, jakby obok nie było żadnej wojny i można się było zajmować różnymi bzdurami. U Hordy pewnie będziesz mieć odczucie, że wypełniasz rozkazy dla jakiegoś głąba, bo tak też się Garrosh zachowuje (jego nienawiść do Alliance jest moim zdaniem zresztą trochę na siłę, bo w końcu Garrosh dużą część życia siedział sobie bezpiecznie w Nagrandzie i raczej nie miał żadnych osobistych "interakcji" z członkami Alliance). Rasy Mogu, Mantid czy też Sha (pozostałości po jednym z Old Gods, którego setki tysięcy lat temu zabili Tytani) jak już wspominałem nie zostały w moim odczuciu zbyt dobrze zaprezentowane. Nagle dowiadujemy się, że Mogu i Mantid mieli w przeszłości swoje imperia (a jakże), gnębili biednych Pandarenów, którzy to później się wyzwolili. Jest wątek Thunder Kinga, starożytnego władcy Mogu, którego trolle z Zandalari pomogły wskrzesić i... No właśnie, pojawił się znikąd rzekomo ktoś ważny, który jest już w raidzie do zabicia. Jakoś gdzieś zniknęło uczucie, które towarzyszyło przy Illidanie czy Arthasie, że to naprawdę ktoś ważny. Poza tym koniec końców taki Thunder King to tylko wypełniacz przed domniemanym Siege of Orgrimmar. Najciekawsze w sumie pozostaje to, kto zostanie nowym liderem. W książkach było zasugerowane, że nie musi to być ork, bo Thrall rozważał np. Cairne'a, gdy ten jeszcze żył. Może Vol'jin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem PvP Holy Palkiem w Ally na BL, ale to było za czasów Cata.Z PvE dałem sobie siana, bo Cata PvE to był instny faceroll i nikt mi nie wmówi, że było inaczej.Oprócz PvP zająłem się achievementami i archeologią.Co do Hordy to ona straciła swój klimat wraz z TBC i chyba nie muszę mówić dlaczego:P Dla mnie jedyna słuszna strona to Ally.Niby grałem też w Hordzie, no ale w Ally jednak więcej czasu niż w Hordzie.W MoPa pograłem tylko te 7 free dni, które mi dali na maila i na tym się skończyło.Te 7 dni tylko mnie upewiły, że nie ma do czego wracać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2013 o 18:38, Azvar napisał:

1) Czy heirloomy można wysyłać do postaci w przeciwnej frakcji (Alliance -> Horda)?


W obrębie tego samego serwera można. Dalej już nie. Co do złota... musiałbyś mieć dwa konta albo robić to z dobrym znajomym (ja niestety po stronie Hordy na Defias mam tylko jednego alta na 16lv, więc Ci nie pomogę). Bez tego nie przejdzie.

Dnia 05.04.2013 o 18:38, Azvar napisał:

3) Jest jakiś addon automatycznie blokujący/usuwający friend requesty od spambotów?


Po pierwsze BadBoy. Po drugie, zablokuj w opcjach gry zaproszenia do gildii.

Dnia 05.04.2013 o 18:38, Azvar napisał:

4) Jako komuś komu podobał się bardzo TBC i WotLK, a Cata już tak średnio, jest czego
szukać w MoPie? Czy Horda się w jakiś sposób zmieniła na plus/minus (w sensie klimatu,
miast i ogólnych wrażeń z gry), bo czytałem ostatnio na mmo-champ o jakichś zawirowaniach
politycznych w Orgrimmarze?


Długo by opowiadać. Powoli zaczynam dochodzić do wniosku, że MoP to najlepszy dodatek do WoW w historii. Nigdy nie było tyle endgame content co teraz.

Tak, jest cała masa dailies... ale obecnie wcale nie musisz ich robić. Jeśli zależy Ci na sprzęcie do raidowania, to masz od tego LFR. Jasne, zbieranie VP i rep na przedmioty z wyższym ilvl może przyśpieszyć ten proces, ale po pierwsze nie jest konieczne, po drugie są inne metody zdobywania VP niż dailies. Także nie demonizowałbym tak bardzo tej części gry. A skoro już wspomniałem o reputacji - prawie każda frakcja ma unikatowe podejście do robienia dailies, tak urozmaiconego rep grindu jeszcze nigdy nie było. Jeśli tylko nie stawiasz sobie za zadanie zrobienia wszystkiego na raz, to nie powinieneś cierpieć z powodu dailies, wręcz przeciwnie, można się przy nich całkiem nieźle bawić.

WPvP może nie rozkwita, ale ma się o wiele lepiej niż w poprzednim dodatku, m.in. dzięki strefom z dailies, których jest całe mnóstwo, CRZ, vendorom PvP poza miastami, world bossom itd. Za to balans na arenach/bg, tak jak zawsze, dalej leży i kwiczy, ale to już chyba nikogo nie dziwi. Blizz może oficjalnie twierdzić, że chcą to zmienić (i coś tam nawet próbują), ale wystarczy popatrzeć na zmiany (i ich późniejsze odwracanie) z ostatnich kilku patchy, by dojść do wniosku, że albo mają to wszystko gdzieś, albo robią to zupełnie po omacku (co jest bardziej prawdopodobne, bo niektóre absurdy funkcjonują w grze już od czasu bety MoP i od tamtej pory nic się nie zmieniło). 3v3 jeszcze jakiś balans jest, za to RBG czy cokolwiek innego niż 3v3 to już popis kilku klas, które są przegięte - albo nie tyle przegięte, co po prostu inne nie oferują niczego wartościowego.

T14 mnie osobiście trochę zawiodło. Po zachwycającym MSV, zarówno HoF jak i ToES wydały mi się trochę nudne i raczej niechętnie do nich wracam. Za to T15 to jak na razie cud, miód i orzeszki, a Dr. Umu (znaczy Durumu) to raid boss jakiego dawno ta gra nie widziała (nawet w LFR powoduje morze łez). W każdym razie contentu do raidowania jest sporo, T14 mimo swojej "przestarzałości" nadal warto robić, bo bez tego albo ogromnego szczęścia w nowym LFR, progress w T15 byłby bardzo ciężki. Większość bossów jest na swój sposób unikatowa, a ich zabijanie daje satysfakcję. Smutne dni DS są za nami i oby nigdy więcej nie powróciły. Tylko ten LFR... niech Cię nazwa nie zwiedzie, bo to nic wspólnego z raidowaniem nie ma.

O CM się nie wypowiem, bo choć już tyle czasu minęło, to ciągle nie miałem czasu ich spróbować. Ponoć ludzie, którzy lubili heroici z TBC są nimi zachwyceni, więc i ja pewnie też bym był. A zwykłe heroici to łatwizna na poziomie WotLK, nic nadzwyczajnego, ale większość z nich bardzo ładnie wpisuje się w Lore tego dodatku, więc chyba nie ma na co narzekać.

Jeśli coś się zmieniło w Hordzie, to tylko in minus. Jakby to ująć bez spoilerowania... Właściwie gdyby nie problemy czysto gameplayowe, to Horda nie powinna już istnieć. Orkowie niestety w większości czują się dobrze z tym, jak rządzi nimi Garosh, a rządzi w taki sposób, jakby w Hordzie nie było nikogo poza orkami, resztę traktując zaledwie jak narzędzia, a tych którzy się z nim nie zgadzają wita... granatami (dosłownie). Także to, iż w nadchodzącym patchu wojna domowa w Hordzie stanie się faktem nie powinno nikogo zdziwić. Za to Alliance, choć ciągle nie wygrało żadnej większej bitwy, a Dalaran przeszedł w całości na stronę niebieskich (ale w grze poza jednym oskryptowanym eventem tego nie uświadczysz), ma się dobrze jak nigdy i gdyby nie bardzo dyskusyjna decyzja o wspomożeniu buntu trolii w Hordzie, to prawdopobnie mogłoby zniszczyć Hordę w jej obecnej postaci. To tylko moje własne spekulacje i nikt nie musi się z tym zgadzać, poza tym pomagając trollom Alliance prawdopodobnie wyjdzie na tym lepiej w dłuższej perspektywnie czasowej. Trudno powiedzieć, co tam devom w głowie siedzi. Summa summarum, obecna Horda o wiele bardziej przypomina Hordę z WCII niż WCIII i vanilla. Niektórym się to podoba, większość moich znajomych z Hordy, którzy przejmują się Lore ma tego serdecznie dosyć, bo to już od dawna nie jest frakcja do jakiej dołączyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klimat, questy, lore, pandy. Wszystko razem tworzy piękną kompozycję. Nowy kontytent wygląda wspaniale, levelowanie (za pierwszym razem) jest urozmaicone, niektóre questy to istny majsterszyk. Arcling trochę upraszcza sprawę pisząc o Thunder Kingu, mogu, Zandalari i mantid. Jeśli ktoś gra uważnie, to do wszystkich tych postaci/ras znajdzie odniesienia w questach, tekstach wypowiadanych przez NPC, napisach na tablicach rozsianych po świecie, w książkach, czy wreszcie farmiąc rep dla różnych frakcji. To nie jest jakiś tam Illidan, o którego poczynaniach nie wiedziałeś prawie nic, dopóki nie trafiłeś do Black Temple, ale nie mamy też komedii w postaci Arthasa, który potrafił wyskoczyć nawet z lodówki. Moim zdaniem wszystkie te questy jako wprowadzenie do raidów spisują się świetnie i warto poświęcić czas na ich uważne zrobienie, jeśli chce się wiedzieć, co tak naprawdę się dzieje w Pandarii. Do tego dochodzi też książka Tides of War, komiks i cała masa opowiadań dostępnych na stronach Blizz. Lore freaks nigdy jeszcze nie mieli tak dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2013 o 23:56, GanD napisał:

Niektórym się to podoba, większość moich znajomych z Hordy, którzy
przejmują się Lore ma tego serdecznie dosyć, bo to już od dawna nie jest frakcja do jakiej
dołączyli.


Trochę mnie to zaniepokoiło, tymbardziej że jestem mocno przejedzony (mimo rocznej przerwy) Stormwindem, Ironforge, gnomami i ogólnie tym całym Sojuszem. Od kiedy tylko mam styczność z WoW, zawsze darzyłem sympatią Hordę (nie licząc BE, które mimo to jednak zakceptowałem) i trochę żałowałem, że rozpocząłem od nowa w Sojuszu, ciąle mi po głowie chodziła myśl o graniu Taurenem Warriorem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2013 o 00:07, GanD napisał:

Arcling trochę upraszcza sprawę pisząc o Thunder Kingu, mogu, Zandalari
i mantid. Jeśli ktoś gra uważnie, to do wszystkich tych postaci/ras znajdzie odniesienia
w questach, tekstach wypowiadanych przez NPC, napisach na tablicach rozsianych po świecie,
w książkach, czy wreszcie farmiąc rep dla różnych frakcji.

Eh, znam całe lore. Po prostu w mojej ocenie zostało to przedstawione dość słabo, w dodatku nieco zepsute przez questy z głodnymi pandami i tym podobne. Thunder King nie dostał praktycznie żadnego character development, bo i nie było na to czasu. Jedynie wcześniej zwiastowano jego powrót. Jest postacią jednowymiarową, którą stworzono żeby tylko szybko go ubić. Wszyscy Mogu zresztą są źli... bo byli źli. To nie jest postać tej rangi, ani tak dwuznaczna jak Ner''zhul czy Illidan.

Dnia 06.04.2013 o 00:07, GanD napisał:

To nie jest jakiś tam Illidan,
o którego poczynaniach nie wiedziałeś prawie nic, dopóki nie trafiłeś do Black Temple,
ale nie mamy też komedii w postaci Arthasa, który potrafił wyskoczyć nawet z lodówki.

Illidan to jeszcze stara mechanika questów, więc wtedy to wyglądało trochę inaczej, aczkolwiek zarówno on jak i Ner''zhul, Arthas, Kil''Jaeden mieli już lore rozwinięty dzięki W3. Poza tym niemal przez całe TBC walczyło się z jego siłami lub Płonącym Legionem.

Dnia 06.04.2013 o 00:07, GanD napisał:

Moim zdaniem wszystkie te questy jako wprowadzenie do raidów spisują się świetnie i warto
poświęcić czas na ich uważne zrobienie, jeśli chce się wiedzieć, co tak naprawdę się
dzieje w Pandarii. Do tego dochodzi też książka Tides of War, komiks i cała masa opowiadań
dostępnych na stronach Blizz. Lore freaks nigdy jeszcze nie mieli tak dobrze ;)

Miewali już lepiej, bo sam jestem jednym z nich. Nie każdemu podobają się obecne rozwiązania, a Metzen niestety najwyraźniej ostatnimi czasy polubił ckliwe historyjki. Zresztą sami pandareni zaczynali jako easter-egg (pandy na ostrzach Illidana, creepy z podstawki W3, aczkolwiek zupełnie niepodobne do późniejszego wyglądu tej rasy). Chen Stormstout w zasadzie też istniał na marginesie. Blizzard zresztą po drodze zrobił sporo retconów i powstały też pewne nieścisłości, ale to już za długo by opisywać (na wowpedia jest zresztą obszerna lista). Jeśli dla kogoś fabuła ma mniejsze znaczenie, to owszem, nowe lore nie będzie mu przeszkadzać, aczkolwiek wielu grających od lat widzi, że to już nie jest do końca ten sam Warcraft, co kiedyś.

Poza tym - w każdym dodatku nawrzucają nowych ras, a później wszystko jest takie opuszczone. Np. historia Vrykuli została urwana, podobnie ras z TBC np. Arakkoa.

Co do farmingu to on nie jest zbyt dobrze zrobiony, chociaż teraz z tego, co wiem lekko to przyspieszyli. Daily w większości są nudne. Chyba nie powiesz mi, że np. te w Vale of Eternal Blossom są arcyciekawe, w tym tak zajmujące czynności jak zbieranie kwiatków czy ubicie kilku zwierząt. Do tego zdobywanie reputacji z pojedynczymi postaciami u frakcji kucharzy (cooking zresztą rozbito na kilka specjalizacji, które są tylko zapchajdziurami żeby dłużej zajmowało dotarcie do najlepszych feastów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się