Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 12.01.2014 o 22:58, Osiol napisał:

http://www.askmrrobot.com/ <- tutaj pokazuje Ci jakie klejnoty optymalnie wkładać
w zbroje i bronie, jakie statystyki zmieniać oraz jakie dodatki na ekwipunek nakładać.


Jest tam jakiś sposób na odświeżenie postaci? Bo jak wciskam refresh to burzy się o premiuma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2014 o 19:11, Volvox napisał:


Jest tam jakiś sposób na odświeżenie postaci? Bo jak wciskam refresh to burzy się o premiuma.



Klikaj "update" to po lewej stronie. Wtedy Ci zaktualizuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2014 o 17:22, Numenpl napisał:

mam pytanie ile powinno być płyt w edycji battlechest v3 z TBC+WoTLK?? bo mam dwie czy
jakiejś brakuje


Nie, tez mam 2 i to wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra pograłem trochę i moje odczucia.

- Gram na RP serwie(The Sha''tar jeśli dobrze pamiętam), bo z tego co się orientuję tylko na takich jest w miarę spokojnie. Podobała mi się epopeja jaką jakiś tauren palladyn lvl 7 wygłosił na chacie - trzymać się zdala od reszty typu serwerów bo pier!@#$#@ dzieciarnia nie daje grać spokojnie od czasu wydania MOP''a - farma surowców i expa prawie niemożliwa(zabierają ci wszystko i problem jest z niektórymi questami albo cała banda na stworka co nawet to bohater lvl 4 ubije bez problemu ) albo zalewają chat bzdurnymi pytaniami typu dlaczego nie należy brać np. do klasy palladyna kombinacji profesji o nazwie łowienie ryb+alchemia o.O!!??

- Moja postać to Tauren Druid obecnie lvl 13. Specjalizacja feral Cat. Co do profesji nie byłem oryginalny i wziąłem jak zapewne większość Leatherworking obecnie ranga Journeyman na poziomie 55 oraz Skinning ranga Journeyman na poziomie 92. Czytałem rózne porady te z battlechesta i na necie więc do tej klasy wziąłem te 2. dodatkowym powodem tego stanu rzeczy był fakt, że byłem w stanie stworzyć sobie lepszy pancerz niż to co oferowała lokacja startowa i miasto główne rejonu(+ wzmocnienie tego pancerza).

- Gameplay dla mnie jak każde crpg i mmo z tym że chociaż naprawdę coś dla siebie robię z tymi profesjami bo w np. takim DC universe to o crafcie należy zapomnieć a w innych to cholery idzie dostać. Oraz miła atmosfera jak jakiś gracz się przywlecze, a nie doprowadza do szewskiej pasji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Halo witam!

Sprawa jest ludziska, szukam dwóch range dpsów do drugiej grupy raidowej w gildii Twierdza na serwerze Vek''nilash!
Szykujemy się do pogrania "na luzie". Będziemy robić cały content MoP''a, priorytetowo Siege of Orgrimmar, ale jeden dzień raidowy poświęcimy na poprzednie raidy. Planowo trzy raidy w tygodniu, środa, czwartek i niedziela w godzinach 20-23.
Zainteresowanych proszę o kontakt na forum lub bezpośrednio w grze. Battletag Visena#2897 lub /w Sâmui.
Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema Wowowicze, kończy mi się sesja dość wcześnie i będę miał dość długie ferie, akurat w takim czasie gdy wszyscy znajomi zaczynają szkołę więc zapowiada się raczej nuda.

Więc wpadłem sobie na pomysł, że może by wykupić miesięczny abonament do gry i sprawdzić, czym tak się jarano przez lata. I tu mam takie pytania, na które chciałbym, żeby mi ktoś odpowiedział, bo nie chcę bulić w ciemno.
1. Kupię WoWa, ale czy nie znudzi mi się od grindowania? Czy może questy i obszary w których będzie się je wykonywać są tak zróżnicowane, że raczej nie sposób?
2. Zawsze zmorą dla mnie było szukanie partnerów do wspólnej gry. Jak łatwo znaleźć ludzi w Wowie do jakiejś instancji, rajdu, czy po prostu tak, by połazić i porobić questy? Chodzi mi, że czy trzeba spamować na czacie z ofertami, czy jest jakiś mechanizm służący temu...
3. Lubię walkę dystansową, jaką rasę i klasę możecie mi polecić?

Dziękówa za odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2014 o 16:42, Kirabaxior napisał:

1. Kupię WoWa, ale czy nie znudzi mi się od grindowania? Czy może questy i obszary w
których będzie się je wykonywać są tak zróżnicowane, że raczej nie sposób?
2. Zawsze zmorą dla mnie było szukanie partnerów do wspólnej gry. Jak łatwo znaleźć ludzi
w Wowie do jakiejś instancji, rajdu, czy po prostu tak, by połazić i porobić questy?
Chodzi mi, że czy trzeba spamować na czacie z ofertami, czy jest jakiś mechanizm służący
temu...
3. Lubię walkę dystansową, jaką rasę i klasę możecie mi polecić?


1. WoW to nie jest grinderska gra, a przynajmniej na etapie levelowania. Questy są przyjemne więc się raczej nie znudzisz.
2. Z tym łażeniem i robieniem questów to musiałbyś szukać ludzi na czacie, do dungeonów i rajdów są stosowne narzędzia (Dungeon Finder i Raid Finder).
3. Mag, Hunter - proste do ogarnięcia klasy dystansowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2014 o 17:04, Reffan napisał:

2. Z tym łażeniem i robieniem questów to musiałbyś szukać ludzi na czacie, do dungeonów
i rajdów są stosowne narzędzia (Dungeon Finder i Raid Finder).


Z odpowiednimi filtrami? (level, etc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2014 o 17:16, Kirabaxior napisał:

Z odpowiednimi filtrami? (level, etc)

Można tam wybrać konkretny raid (tylko na poziomie trudności raid finder), dungeon czy scenario, są też losowe z dodatkowymi nagrodami. To jest automatyczna wyszukiwarka do grup. Dostępne są tylko te dopasowane na twój level. Do wyszukiwania "ręcznego" pugów również istnieje narzędzie, ale mało kto z tego korzysta (w WoD mają niby coś z tym zrobić żeby ludzie z tego w końcu korzystali), a tak to standardowo na trade się ludzie ogłaszają, jeśli składają pugi lub na odpowiednich stronach w przypadku tworzenia grup crossrealmowych. Co do liczby ludzi, to już zależy wyłącznie od serwera (lub ich grupy, bo niektóre teraz są złączone po 2-3). Istnieją martwe, gdzie na złożenie własnej grupy praktycznie nie ma szans, a są też takie, na których ludzi jest bardzo dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2014 o 16:42, Kirabaxior napisał:

1. Kupię WoWa, ale czy nie znudzi mi się od grindowania? Czy może questy i obszary w
których będzie się je wykonywać są tak zróżnicowane, że raczej nie sposób?
2. Zawsze zmorą dla mnie było szukanie partnerów do wspólnej gry. Jak łatwo znaleźć ludzi
w Wowie do jakiejś instancji, rajdu, czy po prostu tak, by połazić i porobić questy?
Chodzi mi, że czy trzeba spamować na czacie z ofertami, czy jest jakiś mechanizm służący
temu...
3. Lubię walkę dystansową, jaką rasę i klasę możecie mi polecić?


1. Grind rozpoczyna się po wbiciu maksymalnego poziomu, tyczy się to zarówno PvE jak PvP.
2. Tutaj możesz zdać się na zautomatyzowany system, szukający graczy do raidów czy instancji. Przydatne dla tych którzy nie chcą bawić się w gildie, a od tak wpaść na 30 min i zabić jednego bossa.
3. Rasa to kwestia mniej lub bardziej preferencji, zakładając, że nie nastawiasz się na hardcorowe PvP. Klasy masz dość dobrze opisane w grze, proponuje ściągnąć triala i testować przed zakupem. Zawsze możesz potem dołączyć pełną wersję. Warlock, Mage, Hunter, Priest, Shaman czy Druid - wszystkie z mają przynajmniej jedną ''podklasę'' oferującą grę na dystans. Sprawdź i wybierz coś dla siebie.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam jako początkujący mogę ci polecić kim nie grać czyli moją klasą i profesjami.

moja postać
Tauren Druid lvl 24 Feral Cat
Skinning ranga Expert lvl 191(jeszcze dobicie 1 lvl postaci oraz 9 poziomów profesji i artisian[kasa odłożona z 3 levelowym wyprzedzeniem])
Leatherworking ranga Expert lvl 132

A mianowicie druid - fakt klasa uniwersalna(Spell caster, Tank, CC DPS, Healer czyli do wyboru do koloru) ale ma jeden szkopuł tylko i wył. skórzane pancerze i dość ograniczone możliwości jeśli chodzi o broń najlepiej dwuręczna ale są ograniczenia jakie typy broni można użyć.

profesje:

Skinning - samo w sobie nie jest złe, ale oznacza że będziesz musiał odstawiać istny grind festival bo bez tego nie podchodź do mojej drugiej profesji.

Leatherworking - Szczerze może i jest to przydatna profesja, bo pancerz skórzany ze sklepów i z dropu to najczęściej szczyny totalne nie warte swojej ceny. problem w tym dopiero na poziomie 40 dostajemy w miarę fajny sprzęt do craftu, a od poziomu 120 zaczyna się raj dla gracza (bo wbrew pozorom niskie koszty produkcji). Ale jest jeden problem ta profesja wymaga wybicia dużego poziomu profesji Skinning bo bez tego ani rusz.

Co do gry ogólnie ciekawsze questy zaczynają się od 20 levelu, bo wcześniej to idż i zabij x liczby tych samych ćwoków co wcześniej i znikome ilość bardziej przypakowanych bossów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 27.01.2014 o 19:56, Numenpl napisał:

A mianowicie druid - fakt klasa uniwersalna(Spell caster, Tank, CC DPS, Healer czyli
do wyboru do koloru) ale ma jeden szkopuł tylko i wył. skórzane pancerze i dość ograniczone
możliwości jeśli chodzi o broń najlepiej dwuręczna ale są ograniczenia jakie typy broni
można użyć.

Nie no. You made my day. Z tą bronią toś pojechał daleko

Kot - insta heal autoattack/finishery. Ukrycie, crit taki, że hoho, silence, stun, bleed.
Misio - armor, dodge, hp, silence, stun, area attack
Boomkin bym się do jutra rozpisywał, ale nie gram tym.
Healer moim zdaniem najlepszy, ale to kwestia przyzwyczajenia/gustu. Moja gildia jeśli ma brać jakiegoś healera to ja zawsze idę/ na arenkach daje radę, choć to nie moje klimaty.

Zamana formami, dostajesz na klate DoTy? HoT na siebie i w miśka, silence, stun przeciwnika i dobij kotem.

Jak już dobijesz do 90 i pograsz z rok, nauczysz się tym grać napisz swoje odczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ta ale zdajesz sobie sprawę że trochę minie czas aż dobije się do tego ja patrze okiem początkującego (czyt. ile można mieć cierpliwości do dobicia odpowiedniego levela) bo szczerze druidem do poziomu 20 była lekka męka miałem dosyć i myślałem że zacznę od nowa engiem jak w starterze bo ileż można(ale przy lvl 24 ,5 to co innego i dalej młucę druida, bo dopiero wtedy dropi w miarę przyzwoita broń oraz profesje ma się na jako tako rozsądnym poziomie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ziąąąąąąąą. teraz levelowanie to chwila moment. ulatwione questy, nie trzeba tyle biegac z miejsca na miejsce, klasy od poczatku maja wiecej czarow i umiejetnosci, szybciej nabija sie lvl itd itp.

ja pamietam jak levelowalem retri pala w tbc. to byla meka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że Druid to wbrew pozorom jedna z trudniejszych, może nawet najtrudniejsza klasa do opanowania. Szczególnie PvP. Natomiast samo wbijanie kolejnych poziomów to kwestia stania w mieście i spamowania podziemi jako tank czy healer, w tej kolejności. Jeśli dobierzesz sobie do gry towarzysza który uzupełni jedną z tych funkcji, do 85 poziomu dobijesz w rekordowo krótkim czasie. Szczególnie teraz. Oczywiście nie wszystkim taki system gry odpowiada, jednak szczerze, skoro ktoś czerpie przyjemność z robienia questów - które w większości opierają się właśnie na idź do x i zabij y - zawsze może do nich wrócić po wbiciu 90 i ze spokojem między instancjami, arenami, rajdami poznawać historię.

To samo tyczy się profesji które, w większości lepiej wbić na maksymalnym poziomie. Latanie strasznie ułatwia grind niezbędnych materiałów.

Inna sprawa, że teraz każdą ''podklasę'' druida wbija się dość komfortowo. Kiedyś to dopiero było piekło. Przynajmniej masz komfort dowolnej zmiany. Może chwyci Cię tankowanie, może naparzanie z czarów czy leczenie?

Generalnie najlepszą, najszybszą i najbardziej przystępną klasą jest Hunter. Nikt nie wykonuje questów tak szybko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przy 25lvl(zostało mi pół paska) lub 200lvl skinning chyba też zacznę wbijać dungeony w zależności co pierwsze znając życie pewnie skinning.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2014 o 17:04, Reffan napisał:

> /.../


Jako gracz WoWa i GW2 mogę stwierdzić tylko tyle- mamy chyba inne definicje grindu- wszystkie początkowe q. to grind i grind + czekanie aż odrodzą się moby z których łaskawie ma wypaść coś absurdalnego, co akurat questodawca chce. Miliony godzin są potrzebne, by mieć kilka postaci na 90, oczywiście to, że gra się przyjemnie sprawia, że tego się nie widzi, ale dalej to prawda...

Questy powyżej 70 i rajdy/instancje to inna para kaloszy- są genialne i nie można się od nich oderwać. Żeby nie było, że narzekam tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2014 o 23:07, Boguslav4 napisał:

Miliony godzin są potrzebne, by mieć kilka
postaci na 90


Ostatnio zrobiłem sobie shamana, levelując jako resto przez insty, robiąc questy tylko w cata/mop (czyli od 80-90). W chwili dobicia do 90 sprawdziłem /played, wynik- 3 dni, 10 godzin - po odliczenia czasu spedząnego na afczeniu, gadaniu, bieganiu bądź duelowaniu ze znajomymi itd myślę, że dałoby to te 3 dni w miare równo. Po doliczeniu loomów i perków z guild szacowałbym, że zrobienie nowej 90 to kwestia ~4/5 dni, więc na pewno nie są to miliony godzin ;) Inna rzecz, że gra raczej nastawiona jest na endgame i robienie wszystkich możliwych klas na 90 jest troche bez sensu chyba, że się bardzo komuś nudzi ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się