Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 23.03.2014 o 01:48, Arcling napisał:

Teraz trochę się spotka, bo są crossrealmy na strefy z poprzednich dodatków. Oczywiście
to wciąż zależy od grup serwerów, można trafić na te opuszczone.


Właśnie zastanawiam się czy nie skorzystać z boosta do 90 na jakimś bardziej zaludnionym realmie niż mój. Gildię mam naprawdę mega, ale przecież są teraz real id i rajdowanie cross-realmowe więc to w sumie żaden problem, a ludzie się jednak czasami przydają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem sobie parę miesięcy temu że już do WoWa nie wrócę. Ale jak teraz oglądam screeny a alphy WoDa, to stwierdzam, że niedługo na pewno wrócę. Chociaż by po to żeby przez 2 miesiące pobiegać po świecie i podziwiać Draenor. A wygląda niesamowice. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowe modele grywalnych ras prezentują się póki co bardzo dobrze. Z nowych stref trochę Gorgrond wydaje się nudnawy, ciekawe jak z tamtejszą fabułą. Najlepiej zdają się prezentować Nagrand i Shadowmoon Valley. Wciąż trochę dziwi brak Blade''s Edge Mountains i Zangarmarsh, bo książki dziejące się na niezniszczonym Draenorze miały w opisach te miejsca. Ciekawe jak (i czy) w ogóle to wyjaśnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Ya, the novels are pretty much considered canon, um, the funny thing is some things are less canon, we shoot for canon...typically the characters in novels are canon..."-Chris Metzen

Do tego na wowwiki jest napisane, że przed zniszczeniem Draenoru w miejscu Zangarmarsh było morze.
Z resztą to nie pierwszy raz kiedy świat i mapy WoWa różnią się od map z WC1, 2, 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2014 o 16:26, Rizzan napisał:

Do tego na wowwiki jest napisane, że przed zniszczeniem Draenoru w miejscu Zangarmarsh
było morze.
Z resztą to nie pierwszy raz kiedy świat i mapy WoWa różnią się od map z WC1, 2, 3.

To prawda, także wygląd różnych miejsc nie zawsze jest taki sam, jeśli np. porównywać RTS/WoW/komiks. Być może jakoś to obejdą tłumacząc, że np. morze zaczęło wysychać w oryginalnej linii czasowej jeszcze przed zniszczeniem Draenoru. W końcu już w W2 mieliśmy lokacje "grzybkowe" na Draenorze :) Blade''s Edge Mountains to niby połączone resztki Frostfire Ridge i Gorgrond, co jednak i tak jest dość pokrętnym tłumaczeniem, bo nawet w W2 na mapie widniała taka nazwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Retcon retcona pogada. Nie pierwszy i nie ostatni raz zapewne "poprawiają" w WoWie poprzednie lore. Powinna się pojawić jakaś obszerna wikipedia ze stronny Blizzarda która by historie z W1, W2 i W3 zaprezentowała tak by wszystko trzymało się kupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj widziałem filmik z rajdu na Lich Kinga :) Fajnie jest zobaczyć Arthasa znów po paru latach, ale mam małe pytanie. Co to za koleś jest przykuty łańcuchami nad Arthasem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2014 o 19:15, vegost napisał:

> http://www.wowwiki.com/Bolvar_Fordragon
No dobra, ale to było zanim Arthas stał się Królem Liszem ? Czy po ? Poza tym, on jest
żywy przykuty do łańcuchów ? Bo z tego co wyczytałem to potem jest jakaś animacja z nim..


Bolvar stał się tym czerwonym ludzikiem już po przemianie Arthasa w króla Lisza. Tu masz cinematic, który się wyświetlał po zrobieniu pewnego chain questa w Dragonblight
https://www.youtube.com/watch?v=1FO0ejHT3tE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2014 o 20:07, Rizzan napisał:

Bolvar stał się tym czerwonym ludzikiem już po przemianie Arthasa w króla Lisza. Tu masz
cinematic, który się wyświetlał po zrobieniu pewnego chain questa w Dragonblight
https://www.youtube.com/watch?v=1FO0ejHT3tE

Dla mnie to i tak jest niepojętne. Są tu postacie, których nie widziałem w Warcrafcie III i dodatku ;/ Arthas mówił o tym typku co rzucił jakąś beczkę, że to Sylvanas ? Ta Sylvanas z W3 ? :P I jak mogło mu to w ogóle zagrozić ?
PS: Czerwony typek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2014 o 20:38, vegost napisał:

> https://www.youtube.com/watch?v=1FO0ejHT3tE
Dla mnie to i tak jest niepojętne. Są tu postacie, których nie widziałem w Warcrafcie
III i dodatku ;/ Arthas mówił o tym typku co rzucił jakąś beczkę, że to Sylvanas ? Ta
Sylvanas z W3 ? :P I jak mogło mu to w ogóle zagrozić ?
PS: Czerwony typek ?


Rozumiem, że nie grałeś w ogóle w WoWa? Jeśli nie grałeś to przepraszam, ale zbyt dużo rzeczy jest do wyjaśniania :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2014 o 21:29, Rizzan napisał:

Rozumiem, że nie grałeś w ogóle w WoWa? Jeśli nie grałeś to przepraszam, ale zbyt dużo
rzeczy jest do wyjaśniania :P

Nie grałem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2014 o 20:38, vegost napisał:

Dla mnie to i tak jest niepojętne. Są tu postacie, których nie widziałem w Warcrafcie III i dodatku ;/ Arthas mówił o tym typku co rzucił jakąś beczkę, że to Sylvanas ? Ta Sylvanas z W3 ? :P I jak mogło mu to w ogóle zagrozić ?
PS: Czerwony typek ?


https://www.youtube.com/watch?v=1FO0ejHT3tE

Angrathar the Wrathgate - siły Hordy i Sojuszu razem starały się sforsować jedną z bram do cytadeli Lich King''a. Rozpoczęła się wilka walka, siłami Hordy dowodził Dranosh Saurfang, co swoją drogą oznacza "Serce Draenoru" w języku orków.. Siłami Alliance - Bolvar Fordragon. Siła tego sojuszu miała dać im zwycięstwo, jednak Lich King okazał się o wiele groźniejszym przeciwnikiem niż sądzono, w ciągu sekund pokonał Dranosha i ukradł jego duszę. Kiedy wszyscy wkoło z przerażeniem oglądali tę scenę na wzgórzu nagle pojawił się niejaki Putress - alchemik pracujący dla Sylvanas oraz jej ludzi (Forsaken) - sprzymierzonych z Hordą.
Putress jednak zdradził wszystkich - zarówno samą Sylvanas, Hordę, Sojusz - sprzymierzając się z Varimathrasem i wraz ze swymi alchemikami opracowała nową wersję Plagii Nieumarłych która była dość potężna by zabić nawet samego Lich Kinga (a przy tym wszystkich wkoło). Wierzył on, że należy pozbyć się wszystkich żywych oraz nieumarłych niesprzymierzonych z nim.
Podczas bitwy pod Wrathgate pojawił się i zrzucił swą nową broń biologiczną na Lich Kinga oraz wszystkich którzy z nim walczyli - Arthas sądząc, że jest to plan Sylvanas - ją właśnie oskrażył tuż przed tym jak uciekł do swej cytadeli..
Tymczasem wszyscy którzy brali udział w walce zaczęli dusić się i umierać od plagi, Putress zaś ogłosił ten moment Godziną Nieumarłych.
Na końcu widać czerwone smoki (aspekty życia) na czele z Alexstraszą, które swymi płomieniami wypaliły trującą plagę.
Po walce okazało się, że ciała zarówno Dranosha jak i Blovara zniknęły, pozostały jedynie ich zbroje.

Po walce bohaterowie wyruszają w kierunku Undercity - miasta Forsaken, rządzonego przez Sylvanas - by dowiedzieć się skąd Putress ma tak potężną broń i dlaczego ich zdradził.
Na miejscu okazuje się, że przejął on kontrolę nad miastem i wraz z pomocą Varimathrasa pragnie przejąć kontrolę nad światem. Ostatecznie - jak zawsze - pokonujemy go, Sylvanas nam dziękuje i szczęśliwie wraca do Hordy - jednak reperkusje są dużo poważniejsze.
Varian - król ludzi oraz przywódca Alliance wypowiada Hordzie otwartą wojnę, mówiąć, ze nie można im ufać.

Kawałek czasu dalej - dowiadujemy się, że Lich King ma swych dwóch nowych "bohaterów" - jednego którego "złamał" i jednego którego mu się nie udało. Podczas zdobywania Cytadeli okazuije się, że złamanym bohaterem jest właśnie Dranosh - teraz Death Kinght na usługach samego Lich Kinga - musimy go pokonać jako jednego z bossów owego raidu.
Tym "nie złamanym" okazał się Bolvar, który nie zginął podczas bitwy - a przynajmniej nie całkowicie. Jednak zniszczenie jego ciała, tortury Lich Kinga oraz kontakt z życiodajnym ogniem czerwonych smoków sprawiły, że zmienił się, jego ciało wyniszczone, wciąż płonące. Po pokonaniu Lich Kinga przyjmuje on "ciężar bycia nowym Lich Kingiem", który będzie sprawował kontrolę nad hordami nieumarłych by te nie wytłukły wszystkiego co żyje..

Taki bardzo skrócony i ułatwiony opis tego co tam się działo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie, co się dzieje z serwerami Blizza w WoW''ie od 3 dni nie można sie zalogować, czy tylko ja mam taki problem? Wiem że Blizz pisał o tym że jakieś problemy są ale chciałbym by jeśli to mozliwe ktoś mi przybliżył o co chodzi? Niby się loguje realm mogę wybrać ale do wyboru postaci wejść nie chcę, a z tego co widziałem po statusach realmów to sporo osób ma takowy problem gdyż niektóre np z high zeszły do medium gdzie zwykle w porach wieczornych były właśnie high, a z full na high zeszły ;<.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sporo osob ma ten problem, wszystko zaczelo sie od srody, kiedy mielismy wyjatkowo dlugo offline na serverach, chyba dopiero po 15 je odpalili. Z miejsca sie zaczely problemy z polaczeniem z battlenetem, niektore addony przestaly dzialac itp itd. Czym to jest spowodowane nie wiem, osobiscie nie uswiadczylem zadnego z tych problemow. Sadze ze jakiegos info powinienes poszukac na stronce blizza, ewentualnie napisz ze strony ticketa, ktos powinien sie odezwac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2014 o 16:55, TigerXP napisał:

Sporo osob ma ten problem, wszystko zaczelo sie od srody, kiedy mielismy wyjatkowo dlugo
offline na serverach, chyba dopiero po 15 je odpalili. Z miejsca sie zaczely problemy
z polaczeniem z battlenetem, niektore addony przestaly dzialac itp itd. Czym to jest
spowodowane nie wiem, osobiscie nie uswiadczylem zadnego z tych problemow. Sadze ze jakiegos
info powinienes poszukac na stronce blizza, ewentualnie napisz ze strony ticketa, ktos
powinien sie odezwac.

No chyba tak zrobie że napiszę do nich, ale wolałem się spytac tutaj może ktoś coś wie zanim napiszę do supportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Mam pytanie, zna może ktoś taki "addon", który umożliwi mi wysyłanie wiadomości na "trade chat" co 3 minuty? Potrzebny byłoby mi takie coś do szukania ludzi do gildii, a ciągłe wpatrywanie się w monitor i używania kombinacji "ctrl + v" przez parę godzin potrafi doprowadzić do szału, a tak to przynajmniej w tle będę w stanie porobić sobie co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2014 o 20:49, Osiol napisał:

Witajcie!

Mam pytanie, zna może ktoś taki "addon", który umożliwi mi wysyłanie wiadomości na "trade
chat" co 3 minuty? Potrzebny byłoby mi takie coś do szukania ludzi do gildii, a ciągłe
wpatrywanie się w monitor i używania kombinacji "ctrl + v" przez parę godzin potrafi
doprowadzić do szału, a tak to przynajmniej w tle będę w stanie porobić sobie co innego.

Zrób sobie makro, 1 przycisk i wysyłasz wiadomość o przyjmowaniu ludzi do gildii ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś zamieścić screen z przykładowego otrzymanego Scroll of Ressurection na maila? Dostałem właśnie jakiś, ale od osoby, której w ogóle nie znam. Niby nie wrzuciło mi go do spamu, a zawsze różne spamy podszywające się pod Blizza mi tam lądują, więc chcę się upewnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się