Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 15.09.2014 o 14:28, SiDi napisał:

Obstawiam, że tylko pierwsze
kilka questów zaraz po przejściu przez portal jest takie same, gdyż bardzo szbyko swoim
Taurenem trafiłem do mroźnej krainy.

No Alliance po Tanaan zaczyna w Shadowmoon Valley a Horda we Frostfire Ridge. Potem już "spotykają" się w tych samych miejscach, więc pewnie standardowo, im dalej, tym więcej się powtarza.

Dnia 15.09.2014 o 14:28, SiDi napisał:

W Blasted Lands ludzi od cholery - czekało się na
mobki, więc obstawiam, że w dniu premiery tam będzie jakaś plaga graczy

Event w Blasted Lands ma być dostępny przed premierą, więc raczej na premierę nie będzie już tam graczy biegających za mobami.

Dnia 15.09.2014 o 14:28, SiDi napisał:

Wrażenia pozytywne, ale znowu czuję, że to będzie już trzeci zrzędu dodatek w
głownej mierze o hordzie.

Nie utożsamiałbym starej czy alternatywnej Hordy z tą założoną przez Thralla. To jednak bardzo różne frakcje. Dlaczego trzeci dodatek o Hordzie? Cata za taki nie uważałem, podobnie w sumie można mówić o MoP, bo obie strony połączyły siły przeciwko Garroshowi. Thrall w Cata był neutralny, podobnie jak Tirion w WotLK. W tym dodatku taką rolę pełni Khadgar, który w TBC również był neutralny. W każdym dodatku pojawiały się jakieś frakcje niezależne i obie strony w jakimś stopniu im pomagały, to się nie zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2014 o 14:45, Arcling napisał:

No Alliance po Tanaan zaczyna w Shadowmoon Valley a Horda we Frostfire Ridge. Potem już
"spotykają" się w tych samych miejscach, więc pewnie standardowo, im dalej, tym więcej
się powtarza.

To akurat wiem. Tylko że dość sporo jest tych questów przeznaczonych tylko dla Hordy, więc obstawiam, że podobnie będzie dla Alliance.

Dnia 15.09.2014 o 14:45, Arcling napisał:

Event w Blasted Lands ma być dostępny przed premierą, więc raczej na premierę nie będzie już tam graczy
biegających za mobami.

Tam raczej nie ma eventu, tylko na oko licząc 10 questów. Wątpię, by to było zrobione w innym stylu niż jest teraz.

Dnia 15.09.2014 o 14:45, Arcling napisał:

Nie utożsamiałbym starej czy alternatywnej Hordy z tą założoną przez Thralla. To jednak
bardzo różne frakcje. Dlaczego trzeci dodatek o Hordzie? Cata za taki nie uważałem, podobnie
w sumie można mówić o MoP, bo obie strony połączyły siły przeciwko Garroshowi. Thrall
w Cata był neutralny, podobnie jak Tirion w WotLK. W tym dodatku taką rolę pełni Khadgar,
który w TBC również był neutralny. W każdym dodatku pojawiały się jakieś frakcje niezależne
i obie strony w jakimś stopniu im pomagały, to się nie zmienia.

Z Catą jeszcze można polemizować, natomiast o MoP to już w ogóle. Wszystko dla Hordy tutaj zrobione - od questowania, aż po lore.

inb4 Kolejny dodatek o Sylvanas i jej możliwości wskrzeszania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2014 o 14:57, SiDi napisał:

To akurat wiem. Tylko że dość sporo jest tych questów przeznaczonych tylko dla Hordy,
więc obstawiam, że podobnie będzie dla Alliance.

Tak, te startowe są przeznaczone pod konkretne frakcje. Być może na 100 coś tam potem będzie do roboty dla wszystkich.

Dnia 15.09.2014 o 14:57, SiDi napisał:

Tam raczej nie ma eventu, tylko na oko licząc 10 questów. Wątpię, by to było zrobione
w innym stylu niż jest teraz.

Potwierdzili, że startem w dodatku będzie Tanaan Jungle, a nie Blasted Lands. Event stamtąd zapewne później zniknie lub będzie do pominięcia.

Dnia 15.09.2014 o 14:57, SiDi napisał:

Z Catą jeszcze można polemizować, natomiast o MoP to już w ogóle. Wszystko dla Hordy
tutaj zrobione - od questowania, aż po lore.

Obok Garrosha, Jaina i Vol''Jin w MoP byli głównymi postaciami, więc balans jakby zachowany, bo Garrosh stworzył własną Hordę. Poza tym mieliśmy neutralnych pandarenów (nie licząc tych z frakcji, które odpowiednio przystąpiły do Alliance i Hordy, ale rola tamtych liderów była niewielka). Jeśli już się czegoś czepiać, to właśnie tego, że mieliśmy już sporo tych innych Hord - "starą" Hordę sprzed W3 i jej kontynuacje pod postaciami Fel Horde i Dark Horde, "True" Horde, Iron Horde... Do tego rasy mają nierówną reprezentację, bardziej niż całe frakcje - wszystko zwykle obraca się głównie wokół ludzi, orków, sporą rolę też miewają elfy, zarówno nocne, jak i wysokie/krwawe, ostatnio trochę też trolle. Reszta ras praktycznie ma rolę marginalną - z worgenami od Cata praktycznie nic się nie działo ważnego, podobnie gobliny, gnomy, taureni, Forsaken na razie też na bocznym torze... Tyle dobrego, że draenei w WoD dostaną trochę lore, ale nawet tam w większym stopniu jest o orkach. W ogóle szkoda, że te garnizony, jak i bazy na Ashran (które przez podobieństwa są w sumie takimi dodatkowymi garnizonami...) obracają się głównie wokół standardowych motywów ludzi i orków.

Dnia 15.09.2014 o 14:57, SiDi napisał:

inb4 Kolejny dodatek o Sylvanas i jej możliwości wskrzeszania.

Wtedy pewnie byłaby taka sytuacja, jak w MoP - Sylvanas opuszcza Hordę i reszta z nią walczy. Zapewne jakaś część Forsaken by wystąpiła przeciwko niej. W ogóle Cata sporo wątków porzuciło, jak ten z Abyssal Maw, które nigdy nie ukazało się jako raid, Koltira uwięziony przez Sylvanas, Thassarian miał wyruszyć mu na pomoc (dk z Hordy i Alliance, znowu pole do współpracy dla obu frakcji). W sumie nie miałbym nic przeciwko, gdyby Koltira zastąpił Sylvanas, bo wydawał się być raczej rozsądny. Postać Sylvanas moim zdaniem trochę się już "wypaliła", po śmierci Arthasa nie ma już takiego motywu jak wcześniej, a mimo to dalej jest dość wroga w stosunku nawet do sojuszników, co jest trochę już naciągane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2014 o 16:11, Arcling napisał:

Obok Garrosha, Jaina i Vol''Jin w MoP byli głównymi postaciami, więc balans jakby zachowany,
bo Garrosh stworzył własną Hordę. Poza tym mieliśmy neutralnych pandarenów (nie licząc
tych z frakcji, które odpowiednio przystąpiły do Alliance i Hordy, ale rola tamtych liderów
była niewielka). Jeśli już się czegoś czepiać, to właśnie tego, że mieliśmy już sporo
tych innych Hord - "starą" Hordę sprzed W3 i jej kontynuacje pod postaciami Fel Horde
i Dark Horde, "True" Horde, Iron Horde... Do tego rasy mają nierówną reprezentację, bardziej
niż całe frakcje - wszystko zwykle obraca się głównie wokół ludzi, orków, sporą rolę
też miewają elfy, zarówno nocne, jak i wysokie/krwawe, ostatnio trochę też trolle. Reszta
ras praktycznie ma rolę marginalną - z worgenami od Cata praktycznie nic się nie działo
ważnego, podobnie gobliny, gnomy, taureni, Forsaken na razie też na bocznym torze...
Tyle dobrego, że draenei w WoD dostaną trochę lore, ale nawet tam w większym stopniu
jest o orkach. W ogóle szkoda, że te garnizony, jak i bazy na Ashran (które przez podobieństwa
są w sumie takimi dodatkowymi garnizonami...) obracają się głównie wokół standardowych
motywów ludzi i orków.


Jaina nawet nie jest przywódcą frakcji. Problem jest taki, że Blizzard nie spędza tyle czasu nad historią i bohaterami Alliance. Większość ich opowieści jest przedstawiona poza samą grą, w książkach. Zobacz sobie cinematic po walce z Garroshem. Masz w nim każdego przywódcę dla Hordy. Kogo ma Sojusz? Varian, Jaina i kilku żołnierzy. Tylko ludzie. Żadnego przedstawiciela innej rasy. Przecież Mekkatorque (szef gnomów) pomagał nam mocno w SoO, a w ogóle go tam nie ma. No i Varian daje ostrzeżenie Hordzie. Kolejne >.<

Notabene warto zaznaczyć, że Blizzard mógłby również przyłożyć się do innych ras z sojuszu. Co do następnych zdań to się zgodzę. To już nawet nie chodzi o Hordę. Tylko o Orków. World of Orcraft.
W samej książce "Zbrodnie wojenne" wszyscy liderzy Alliance poza (tak myślę) Tyrande wahali się, że może Garrosh się nauczy i hordzie się wybaczy. Koleś, który wymazał kilka miasteczek oraz popełnił ludobójstwo. Głupie. Nawet Jaina zmieniła swoje zdanie o Garroshu. Dzięki Kalecowi. Chciałbym, żeby ktoś z Allliance upadł i stał się głównym wrogiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2014 o 16:52, SiDi napisał:

Większość ich opowieści jest przedstawiona
poza samą grą, w książkach. Zobacz sobie cinematic po walce z Garroshem. Masz w nim każdego
przywódcę dla Hordy. Kogo ma Sojusz? Varian, Jaina i kilku żołnierzy.

Niby tak, tylko ci przywódcy jedynie się tam mu ukłonili. Taki Gallywix praktycznie nic w grze nie zrobił, nawet modelu właściwego mu nie chcą dać :D Powinien być otyłym goblinem. Wybór liderów zresztą trochę dziwny był, bo np. Muradina tam też nie było. Co do książek, jak najbardziej zgoda, jak ktoś śledzi wyłącznie gry, to się zdziwił, że najpierw widzi Garrosha zabieranego na proces, a potem nagle jest on na alternatywnym Draenorze.

Dnia 15.09.2014 o 16:52, SiDi napisał:

No i Varian daje ostrzeżenie Hordzie. Kolejne >.<

Cóż, raczej nie ma co liczyć, że zabiorą frakcji jakąś stolicę. Za dużo zmian, a nawet z Gilneas City i Kezan nie chciało im się zrobić funkcjonalnych lokacji, o zaadaptowaniu na latanie stref belfów i draenei nie wspominając.

Dnia 15.09.2014 o 16:52, SiDi napisał:

Co do następnych zdań to się zgodzę. To już nawet nie chodzi o Hordę. Tylko o Orków.
World of Orcraft.

Dlatego wielu ma też za złe Metzenowi to, że znowu z Thralla robi bohatera.

Dnia 15.09.2014 o 16:52, SiDi napisał:

W samej książce "Zbrodnie wojenne" wszyscy liderzy Alliance poza (tak myślę) Tyrande
wahali się, że może Garrosh się nauczy i hordzie się wybaczy. Koleś, który wymazał kilka
miasteczek oraz popełnił ludobójstwo. Głupie. Nawet Jaina zmieniła swoje zdanie o Garroshu.
Dzięki Kalecowi. Chciałbym, żeby ktoś z Allliance upadł i stał się głównym wrogiem.

W sumie większość przywódców tam pełniła niewielką rolę. Większe role dano Anduinowi, Jainie, Tyrande, Baine oraz był ten sub-plot z Sylvanas i Vereesą. Najgorsze z tymi Celestialami - takie postacie gadające frazesami, które mają być mądre i reszta powinna ich słuchać. Jak się okazało, oni i tak pozwoliliby Garroshowi żyć. Pewnie, lepiej pozwolić żeby przez jego akcje życie straciło jeszcze więcej istot, co właśnie potem ma miejsce, włączając w to alternatywną rzeczywistość :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sprawdzić pirate''s day event, jestem Draenei, a w Exodarze(moja stolica) nie mogłem znaleźć odpowiedniego NPCa. Czy Draenei mogą w ogóle brać udzial w tym evencie? jeśli tak, to gdzie szukać NPCa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, czy w końcu w Polsce będzie można zamówić fizyczną edycje kolekcjonerską nowego dodatku? Ogłosili już dawno termin premiery, pokazali już zawartość EK oraz podali mniej więcej cenę. A u nas posucha w sklepach i wyłączna możliwość zamówienia zwykłej. Z MoPem oraz Cata było jakoś to szybciej i sprawniej dostępne. Wie ktoś coś może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wrzucę, może ktoś się skusi...

Otóż Blizzard opublikował cutscenki, które nam się wyświetlają gdy skończymy zadania w danej lokacji.

http://us.battle.net/wow/en/blog/15968415/spoiler-alert-warlords-of-draenor-in-game-cinematics-9-19-2014

Jak tytuł krzyczy, są spoilery, ale jeśli ktoś się skusił (np. ja, bo o paru sprawach w WoD wiedziałem od pewnego czasu), to...


Spoiler

Dark Portal - fajne, szczególnie początek i przebijanie się do bramy w przebojowym stylu. W sumie tak wyobrażałem sobie swoją postać przebijającą się przez niskolevelowe moby :D. Końcówka też. Grom jest zaskakująco spokojny widząc, jak grupka azerothowych komando opóźniła jego plan inwazji o całkiem długi czas, w którym siły Azeroth mogą przygotować się na inwazję numer dwa.

Shadowmoon Valley - miałem nadzieję, że będzie więcej Velena, który zamiast siedzieć na exodarowym klopie będzie brał udział w walce. Tymczasem zanim na dobre możemy się nacieszyć fajniejszym staruchem on umiera...czy w Alliance jeśli ktoś postanawia być aktywny i nie jest z trójkątu Jaina-Varian-Anduin ma na sobie wyrok śmierci? Bolmar przewodził aliantami w Northrend i teraz siedzi skuty w lodzie. Magni postanowił być użyteczny- zamienił się w pomnik. Jeszcze słyszałem, że kosa śmierci w WoD trafiła i na admirała Taylora...god damnit blizzard. Ale sama scena śmierci Velena i oczyszczenia Naaru też jest niczego sobie.

Frosfire Ridge - manly tears dla Ga''nara.

Talador - Maarad ginie? Seriously? Był kreowany na jedną z ważniejszych postaci, a tu człon? Tylko Yrel i Khadgar? Faktycznie coś jest nie tak ze śmiertelnością aktywnych aliantów. Hm...zapomniałem przy wyliczance o Rohanie, który za robienie cośtam w Northrend dostał bombą w twarz, ale czy można go zaliczyć do Ally...wracając Yrel jednak z walce z Blackhandem prezentuje się pozytywnie...sam Blackhand też, jeśli wpław przepłynie do siebie z dziurą w ramieniu :D Chcę ten młot.

Nagrand - wisienka na szczycie tortu. Radosne okładanie się po gębie ogórkowego Jezusa i brązowego Hitlera zakończone zasłużoną bolesną śmiercią tego drugiego. Swoją drogą, Garrosh krzycząc swój tekst brzmi jakby miał się popłakać. Also, chcę tą rękę z martwym najgłupszym z Hellscreamów w moim ogródku w garnizonie.

Ogólnie cutscenki wywarły na mnie pozytywne wrażenie i przebijają to, co Blizz robił w podobnej grafice do tej pory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do tego, co zrobili na outro Cataclysmu, to te filmiki prezentują się bardzo dobrze. Na marginesie, o co chodzi z Rohanem? Jak sprawdzałem, to on żyje, a w dodatku nie występuje. Ostatnio krótką rolę miał w książce sprzed Cata: http://wowpedia.org/High_Priest_Rohan
Wracając do samych filmików:

Spoiler

Dobrze, że Yrel wykreowali na trochę bardziej samodzielną postać. W ogóle ciekawe czy po zakończeniu fabuły z dodatku połączenie z tamtym Draenorem nie zostanie przerwane i czy jakieś postacie nie wybiorą się do naszej rzeczywistości, np. Yrel. Przydałaby się jakaś dodatkowa wiodąca postać, spory potencjał i ciekawie by było jakby spotkała się z oryginalnym Velenem. Śmierć Maraada to z kolei zmarnowanie potencjału jego postaci. No i ciekawe, jaki los spotkał Maraada z tamtej rzeczywistości. Zginął o wiele wcześniej? Bo są tam różnice w tym kiedy dana postać zginęła a kiedy nie w wyniku interwencji Kairoza, zanim Garrosh się tam pojawił (np. Rulkan, żona Ner''Zhula tam wciąż żyje, podczas gdy w oryginale w tym czasie ona już była martwa). Sam Garrosh dostał jak najbardziej zasłużony koniec. Można jedynie się czepiać, że niemal wszyscy Warlordowie giną dość wcześnie, w 6.0 większość z nich będzie martwa. Orgrim w sumie zginął dość symbolicznie, bo w oryginale była odwrotna sytuacja, ale tutaj Blackhand najwyraźniej był bardziej dopakowany. Wygląda zresztą jakby częściowo był zrobiony z lawy czy z czegoś podobnego :D

Tak czy inaczej przydałoby się więcej postaci draenei i odejście od klasycznego motywu human-orc (i elf, bo obok tych ras, to one mają największą reprezentację w lore). Z draenei w oryginalnej rzeczywistości zostają tylko Velen (który póki co nic nie robi) oraz Nobundo. Do tego Akama, ale on nie należy do Alliance. Bardzo mało. Thrall pewnie jak zwykle utrzyma plot armor do końca dodatku i nic mu się nie stanie. Na razie jego śmierć jest równie prawdopodobna co Jainy, Anduina czy Sylvanas.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2014 o 20:03, Arcling napisał:

W porównaniu do tego, co zrobili na outro Cataclysmu, to te filmiki prezentują się bardzo
dobrze. Na marginesie, o co chodzi z Rohanem?


Mea culpa pomyliło mi się z Rhoninem. Za dużo JoJo ostatnio...

I w sumie racja, przydałoby się by parę postaci wzięło wolne i inni mogli się wykazać. Szczególnie, że podobno Sojusz jest zjednoczony "bardziej niż kiedykolwiek", a Vol''jin powinien obsadzić parę miejsc w Hordzie taurenami i trollami po wycięciu połowy Kor''konu. W sumie to oprócz Baine''a ilu jest Taurenów, którzy mieli więcej niż 5 minut? Osobiście tylko Dezco kojarzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taureni, gnomy i gobliny to w sumie obecnie najbardziej "zapomniane" rasy. Worgeni w sumie też niewiele zrobili od Cata a nawet tam nie dokończyli ich wątków. U taurenów ten problem, że nawet gdy Cairne jeszcze żył to tylko stał w stolicy, po czym zginął i nawet tego w grze nie pokazano, tylko opisano w książce. Velen poza krótką obecnością w Pandarii i SoO również jest podobnie nieaktywny.

Odnośnie maga Rhonina - był neutralny, dopiero Jaina po jego śmierci wprowadziła Dalaran ponownie do Alliance. Tylko Khadgar, podobnie jak Rhonin, jest wciąż neutralny, ale on chyba technicznie rzecz biorąc nawet nie jest już częścią tej rady Dalaranu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2014 o 20:32, Arcling napisał:

Odnośnie maga Rhonina - był neutralny, dopiero Jaina po jego śmierci wprowadziła Dalaran
ponownie do Alliance. Tylko Khadgar, podobnie jak Rhonin, jest wciąż neutralny, ale on
chyba technicznie rzecz biorąc nawet nie jest już częścią tej rady Dalaranu.


Khadgar niestety jest neutralny i to przez cały najbliższy dodatek.

BTW Przejrzałem link powyżej, szybko omijając tekst i widzę, że dość sporo tych filmików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha. Z tych filmików polecono mi obejrzeć właściwie tylko dwa nic nie spoilerujące. Dotyczyły one garnizonów i znowu widać, że Alliance to tylko ludzie i nic innego. Na samym końcu pokaz żołnierzy i tylko jedna rasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2014 o 11:53, Azvar napisał:

Wie ktoś gdzie można jeszcze dostać preorder pack Warlords of Draenor w cenie do 150
zł? Może być sam klucz.


Sprawdź Empik. Z pudełkiem 120 złoty. Jednakże na sam klucz poczekasz do premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2014 o 11:53, Azvar napisał:

Wie ktoś gdzie można jeszcze dostać preorder pack Warlords of Draenor w cenie do 150
zł? Może być sam klucz.


Na Keye.pl ~115zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2014 o 12:31, Oxva napisał:

> Wie ktoś gdzie można jeszcze dostać preorder pack Warlords of Draenor w cenie do
150
> zł? Może być sam klucz.

Na Keye.pl ~115zł


Cena okazyjna, ale klucz wysyłają dopiero 2 dni przed premierą :( Nawet jeśli to nie wiem czy mogę zaufać temu sklepowi, że nie znikną z kasą, bo nie posiadają ŻADNYCH danych firmy, nic, firma-widmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2014 o 13:08, Azvar napisał:

Cena okazyjna, ale klucz wysyłają dopiero 2 dni przed premierą :( Nawet jeśli to nie
wiem czy mogę zaufać temu sklepowi, że nie znikną z kasą, bo nie posiadają ŻADNYCH danych
firmy, nic, firma-widmo.


Keye.pl to sprawdzony sklep z kluczami działający już od dobrych kilku lat, jak nie lepiej. Sam zaopatrywałem sie u nich w klucze do World of Warcraft oraz Prepaid już w 2009. Zero jakichkolwiek problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się