Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 30.10.2014 o 14:29, Przemkoj napisał:

Ok grałem wcześniej na jakimś New Player serverze i miałem 14 poziom paladynem krwawym
elfem, zacząłem teraz na Hellfire dla odmiany taurenem paladynem.


To jedynie gdzie się możemy spotkać to na placu boju ;) Ponieważ ja gram jedyną słuszną frakcją, tj. Przymierzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam korzystam z tego tygodnia i sobie gram na hellfire jako Worgen Druid level 17 gdzie ogólnie jeśli chodzi o przymierze to tylko rasą worgen gram. Bo przynajmniej początek jest trochę bardziej do ogarnięcia(taka mini kampania) i nie muszę zapierdzielać z jednego końca strefy do drugiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2014 o 11:34, Przemkoj napisał:

Pytanka od amatora sztuk początkujacych :P
Na jakim serverze najlepiej zacząc gre (duża populacja, gildie, polacy, znaleść pomoc
i party)
A po drugie, aktualnie gram na edycji starter, zaczynam się wkręcać i planuje zakup na
dalszą gre. Ostatnimi czasy kto posiada Diablo 3 dostaliśmy 30 dni darmo do konta WoW,
coś tam mi pisało jeśli dobrze pamiętam że do wersji z dodatkiem MoP.


Mógłbyś dać jakieś info o tej promocji? Mi też wskoczył upgrade na MoP, ale czasu gry nie widać, trzeba coś aktywować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2014 o 10:49, Grodhar napisał:

Mógłbyś dać jakieś info o tej promocji? Mi też wskoczył upgrade na MoP, ale czasu gry
nie widać, trzeba coś aktywować?


Huhuuu to było jakiś już czas temu, bodajże we wakacje, sierpień czy jakoś tak. A czas gry i jakie konto mam gdy w battlenecie nad przyciskiem "Graj'' wybieram "World of Warcraft online" i pojawia sie obok takie kółeczko i tam że abonament wygasł i jak odpalam to, to wyskakuje mi konto z informacjami na stronie kiedy wygasł. Jak pamiętam tylko wtedy można było grać i w tym kółeczku było ile dni jeszcze można grać.

Dnia 31.10.2014 o 10:49, Grodhar napisał:

To jedynie gdzie się możemy spotkać to na placu boju ;) Ponieważ ja gram jedyną słuszną frakcją, tj. Przymierzem.


Narzekam na brak czasu (narzeczona, praca np. jutro 1 listopada zamiast grać wieczorem to na 20.30 do roboty, ale za to niedziela wolna :) ), ale jak się wkręcę a na razie jestem na dobrej drodze do tego to gdzieś się spotkamy :P Aktualnie zapoznaje się z rozgrywką, co nie jest trudne bo mam za sobą wiele takich gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wyłączyć w WoW pokazywanie progressu w questach członków grupy w tooltipie na mobku? Jest jakiś addon, który to chowa/filtruje (najlepiej tak, żeby pokazywało tylko mój quest progress, bo inaczej jest tooltip na pół ekranu)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś doświadczenia płynące z gry w WoW (i ogólnie korzystania z netu, innych gier) z internetem LTE z Plusa bądź Playa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle Blizzard stanął na wysokości zadania i otrzymaliśmy padające, lagujące serwery ;D Chyba jedynymi ich grami bez problemów przy starcie są i będą dodatki do SC2 ze względu na znacznie mniejsze zainteresowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2014 o 13:43, Arcling napisał:

Jak zwykle Blizzard stanął na wysokości zadania i otrzymaliśmy padające, lagujące serwery
;D


Bodajże Ty mówiłeś, że niektóre zony będą instancjonowane. Może to się sprawdzało tylko do Tanaan Jungle, bo potem jest ogromna ilość graczy, którzy jeszcze zasłaniają wszystko. De facto znowu jest jeden przedmiot wspólny dla wszystkich, więc założenie garnizonu zajmuje wuchtę czasu.

http://i.imgur.com/mTlNcIc.jpg

What did the GMs say after releasing the servers?

Spoiler

WoD have I done

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to nieźle, czyli znowu niczego się nie nauczyli. Tanaan jest instancjowane, ale niestety potem ze względu na natłok graczy serwer w strefie nie wyrabia. Dziwne, że w SMV/FR nie zrobili phasingu na wzór farmy/garnizonu, przynajmniej początkowo.

Na marginesie, niedawno pisali dlaczego z mapy zniknął Farahlon (przyszły Netherstorm). Nie są pewni czy jeszcze strefa trafi do gry. Nieźle musieli poobcinać content. Wygląda na to, że jedyną strefą dodaną w content patchu będzie Tanaan...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2014 o 14:01, Arcling napisał:

Na marginesie, niedawno pisali dlaczego z mapy zniknął Farahlon (przyszły Netherstorm).
Nie są pewni czy jeszcze strefa trafi do gry. Nieźle musieli poobcinać content. Wygląda
na to, że jedyną strefą dodaną w content patchu będzie Tanaan...


To pytanie padło na blizzconie przez kolesia, który wytknął zniknięcie Falstada Windhammera ostatnim razem :D
W każdym razie od dawien dawna wiedzieli, że jeden przedmiot na wszystkich graczy jest fatalnym pomysłem, a tak i tak zostało to zaimplementowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blizzard pewnie ma niezły ubaw widząc setki graczy próbujących kliknąć ten sam kamień. Podejrzewam, że popijając mleko tarzają się po podłodze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie taka sama sytuacja kiedy Blizzard dał wielu graczom dostęp do bety, w tym i mnie. Warownia w ogóle nie funkcjonowała poprawnie i nikt do niej wejść nie mógł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2014 o 16:48, Azvar napisał:

Ma ktoś doświadczenia płynące z gry w WoW (i ogólnie korzystania z netu, innych gier)
z internetem LTE z Plusa bądź Playa?

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=45454&u=409 tutaj masz odpowiedź mniej więcej, wczoraj zadawałem identyczne pytanie.

2,5k kolejki na BL, od dawna takich nie widziałem ;p, chyba będę musiał sobie w nocy z piatku na sobote przynolifić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dajecie rade grac? Ja wczoraj po paru probach podjecia zadania i rozmowy z niewidocznym NPC poddalam sie by pozniej rano o 4 wstac i grac. Gralo sie wtedy bardzo dobrze, bez lagow, malo ludzi tak do 11 godziny. Potem sie zaczelo kielbasic, a wieczorem problemy osiagnely apogeum kiedy zamknelam gre z paska zadan po przejsciach z 6 sekundowymi opoznieniami gdy okazalo sie, ze nie moglam podniesc przedmiotow z nich wypadajacych czy nawet sie wylogowac. Oczywiscie standardowo rowniez utknelam w Barracks, ale poradzilam sobie z tym wczesniej normalnie wybiegajac (na nogach) ze strefy. Tym razem jednak kiedy wylaczylam gre i wrocilam ponownie okazalo sie, ze moja postac sie nie wylogowala i zmarlo jej sie. Pobieglam do ciala i nie dalo sie ozywic postaci. Przeteleportowalam sie na cmentarz i nie ma ducha, ktory ozywia. Przelogowalam sie, cudowalam i jescze mi sie pogorszylo bo postac nie dosc, ze martwa to nawet ruszyc sie nie moze. Aha, a teraz to juz apogeum bo nie moge sie zalogowac na zadna z moich postaci na jakim kolwiek serwerze"Nie znaleziono postaci".

Bylam przy premierze Wotlk, Cataclysm i Pandari i przyznaje, ze Blizzard dal ciala niemilosiernie. Przy wczesniejszych premierach bylo duzo wiecej ludzi, ktorzy grali, a pomimo to dalo sie grac. Teraz za to totalnie wszystko sie kielbasi, a graczy jest przeciez mniej. Moze Blizzardowi nie zalezy juz na utrzymywaniu poziomu, a moze to tak duza ilosc dodatkow sprawia, ze gra jest zabugowana niczym Simsy.

Jak dotad udalo mi sie dotrwac do 95lvl co glownie zawdzieczam porankowi. Chyba dzis juz sobie nie pogram, a co gorsza weekend sie zbliza i jescze wiecej ludzi bedzie chcialo grac tzn tych co nie mogli wziac wolnego z powodu premiery gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To i tak musi być to serwer w nie najgorszej sytuacji. Na moim serwerze z bardzo dużą liczbą graczy, Shadowmoon Valley cały czas jest niegrywalne. Nielicznym może udało się gdzieś zajść dalej, ale większość utknęła w SMV zaraz po prologu z Tanaan. Standardowo utknięcie na ekranie ładowania albo lag uniemożliwiający zrobienie czegokolwiek (nie widać nawet npc). To wszystko możliwe o ile akurat nie pojawi się "world server is down" :D Dobrze wiedzieli, że coś takiego będzie, ale po prostu nie chce im się inwestować w infrastrukturę aby zapewnić komfortową rozgrywkę na premierę. W końcu to nie pierwszy ich dodatek i zawsze tak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2014 o 20:37, Eilene napisał:

Dajecie rade grac?


Grać to za dużo powiedziane, jednak taka gra, to nie gra. Stawiam na to, że dzisiejsze kolejki są podyktowane nie oblężeniem przez graczy a próbą walki z lagami. Malo to skuteczne, a niektórzy czekają po kilka godzin. Po to tylko by wbić do niezbyt przyjaznego świata :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie zdecydowałem się na zakup Battlechesta, w związku z tym prosiłbym o radę dotyczącą wyboru serwera. Po doświadczeniach na trialu zdecydowałem że chciałbym stanąć po stronie aliantów, rozumiem więc że wybór BL odpada ? Raczej wolałbym serwer PvE ale i PvP przejdzie jeśli zaproponujecie jakiś sensowny wybór :) Zależy mi na obecności przynajmniej paru "naszych" gildii na serwerze oraz w miare licznej populacji. Próbowałem grać na Outlandzie ale nieco odepchnął mnie absolutny brak polskich gildii. Czy w takim razie Silvermoon byłby dobrym wyborem ? stosunek A/H biorę z tych dwóch stron : https://realmpop.com/eu.html , http://www.warcraftrealms.com/eu_realmstats.php?sort=Total

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się