Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 15.01.2015 o 14:38, Bambadil napisał:

Byłem tam dwa razy. Raz z kumplem na chyba 60+ lvl po achivment, a drugi raz na 80 po
mounta ;) To samo z Karazhanem ;
EDIT: Oba mounty oczywiście mam :D

Czasem ma sie farta i tyle:). Ja tez mialam pare razy to szczescie, ze dostalam danego wierzchowca juz przy pierwszym lub jednym z paru pierwszych podejsc. Sa tez jednak wierzchowce i przedmioty, ktore moge farmic ile sie da (np spodnie dla paladyna w Molten Core) i nigdy nie wypadaja jak na zlosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten feniks to jeden z nielicznych rzadkich mountów, jakie posiadam. Nie biegałem jakoś specjalnie za nimi, a kiedyś akurat on wpadł. Są trudniejsze do zdobycia, na które trzeba campić jakiegoś moba w świecie. Ostatnio jest mania na tego małego gronna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wierzchowców.

Czy tylko ja złapałem jakiś dziwny błąd gry? Otóż loguję się i na dzień dobry dostaję informacje, że z powodu zaproszenia przyjaciela do gry, mogę sobie wybrać jednego ze specjalnych wierzchowców.

Faktycznie, wysyłałem trzem osobą zaproszenia, ale żadna nie grała, bo nie miałem bonusu w postaci teleportu do kolegi, czy szybszego zdobywania doświadczenia czy coś. A nagrodę dostałem, co mnie bardzo cieszy, bo zawsze chciałem mieć tą zebrę.

Czy może Blizzard mnie wynagrodził za opłacanie abonamentu bez przerwy w ciągu 5 lat?

20150117113200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warunkiem otrzymania mounta jest opłacenie przez kogoś dwóch miesięcy z góry. Być może konto na które wysłałeś RAF było stworzone dużo wcześniej, stąd brak teleportów i bonusowego doświadczenia. Z tego co wiem, działa to tylko przez pierwsze 90 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Potrzebuję waszej rady, choć pytanie jest bardzo proste: warto zaczynać zabawę z WoWem? Czuję wewnętrzną potrzebę zagrania w przyzwoite MMO i zastanawiam się czy opłaca się wchodzić w ten (przynajmniej dla mnie) skomplikowany, ale wspaniały świat. W maju matury, więc potrzebuję jakiegoś tytułu na rozluźnienie, w który nie muszę się nadto angażować i będę mógł pogrywać spokojnie między sesjami nauki, a później po pracy/studiach. Oglądałem u Rocka filmiki, w których wszystko wyglądało sympatycznie, ale boję się, że nie odnajdę się w tym tytule. To nie byłaby moja pierwsza przygoda, bo grałem dobrych kilka lat temu jeszcze w Burning Crusade, ale to nie była długa zabawa, wtedy jeszcze nie ogarniałem ogromu tej gry. Mam też świadomość tego, że coraz więcej osób odchodzi od WoW, a jeżeli miałbym się za to zabierać chciałbym aby ta gra pociągła jeszcze z 3-4 latka. Co sądzicie? Przepraszam, ale się trochę rozpisałem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2015 o 17:06, WeziWoo napisał:

Cześć wszystkim. Potrzebuję waszej rady, choć pytanie jest bardzo proste: warto zaczynać zabawę z WoWem?


Jeżeli podobało Ci się to, co wcześniej widziałeś, to jak najbardziej. Ogrom zmian, nowości i setki innych smaczków zdecydowanie powinny przypaść każdemu nowemu graczowi do gustu. Trudno będzie narzekać na nudę. Do tego wiele aspektów gry przeszło stosowne zmiany, ułatwiając zabawę nawet tym którzy z grą nie mieli wcześniej styczności. Dorzuć do tego formowane (automatycznie) w kila minut rajdy i robi się całkiem ciekawie. Nawet dla tych którzy nie dysponują zbyt wielką ilością wolnego czasu.

Najlepiej zrobisz odwiedzając oficjalną stronę, tam dowiesz się znacznie więcej. W przystępnej formie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2015 o 17:06, WeziWoo napisał:

Cześć wszystkim. Potrzebuję waszej rady, choć pytanie jest bardzo proste: warto zaczynać
zabawę z WoWem?


Jasne, utwórz darmowe konto. Do 20 lvlu pograsz za darmo. A potem jeśli się spodoba możesz dokupić battlechesta (podstawka plus wszystkie dodatki do Pandarii właćznie za ok. 50 zł). W jego cenie będziesz miał miesiąc grania. Po tym czasie już sam będziesz wiedział czy opłaca się dalej inwestować :)
Gra się bardzo fajnie teraz, ogrom gry nadal może przerażać, ale dzięki acziwom możesz sam sobie postawić cele co chcesz zrobić. Co sądzę, że przed maturą jest niezłym zagraniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W WoD ogólnie mechanika gry zmieniła się na plus. Jest też narzędzie, którego w końcu ludzie używają do tworzenia grup. Pewne rzeczy (zwłaszcza te z garnizonu) są zablokowane za farmą, która trochę trwa. Nie jest to trudne, jednak na pewne rzeczy zwyczajnie trzeba poczekać. Na plus uproszczono profesje, zdobywanie materiałów jest łatwe, oferuje to nawet wspomniany garnizon. Jeśli podobało ci się TBC, to spodoba się też ten dodatek, w moim przypadku pewne zmiany budzą mieszane opinie (wspomniana farma czy duży krok w tył w sposobie zdobywania reputacji od frakcji - znowu bicie mobów w świecie za śmieszne ilości reputacji), ale nie da się zaprzeczyć, że dużo rzeczy też się w tym dodatku udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam wszystkim za wasze opinie i głosy, pobieram właśnie ten zestaw startowy, pobawię się troszkę i posprawdzam czy mój komputer zaprzyjaźni się z grą i nie będzie problemow z płynnością. Jeżeli wszystko będzie grało, to kupuję ten zestaw z dodatkami i widzimy się już w grze :) Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem te kilka giga i odpaliłem gierkę i chodzi nawet nieźle, bo na wymaksowanych ustawieniach na oko mam te 50-60 klatek, boję się tylko o większe zbiorowiska graczy, miasta, bo tam już może być różnie. A jeszcze mam pytanie odnośnie serwerów: kliknąłem niechcący jakąś opcje i przyporządkowało mnie do serwera dla początkujących. W sumie to się cieszę, ale czy jest możliwość późniejszej zmiany serwera i czy jest jakieś ograniczenie odnośnie tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2015 o 18:43, WeziWoo napisał:

Pobrałem te kilka giga i odpaliłem gierkę i chodzi nawet nieźle, bo na wymaksowanych
ustawieniach na oko mam te 50-60 klatek, boję się tylko o większe zbiorowiska graczy,
miasta, bo tam już może być różnie.


I jest bardzo roznie, osobiscie mam ustawione wszystko tak zeby na 15 osobowych battlegroundach bylo kolo 60fps, jednak jak wejde na taki ashran, gdzie potrafi sie tluc 120+ osob, gra potrafi spasc i do 10 klatek :) Ot sila wyzsza, pograsz to sam zobaczysz co Ci pasuje.

>A jeszcze mam pytanie odnośnie serwerów: kliknąłem

Dnia 19.01.2015 o 18:43, WeziWoo napisał:

niechcący jakąś opcje i przyporządkowało mnie do serwera dla początkujących. W sumie
to się cieszę, ale czy jest możliwość późniejszej zmiany serwera i czy jest jakieś ograniczenie
odnośnie tego?


Jest mozliwosc zmiany servera, ale odplatnie i jest to koszt wysoki wiec nie warto zaczynac na byle jakim. Napisz w co zamierzasz sie bawic, pvp czy pve i czy preferujesz jezyk angielski, czy polski? Postaramy sie cos wybrac dla Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2015 o 19:06, TigerXP napisał:

Jest mozliwosc zmiany servera, ale odplatnie i jest to koszt wysoki wiec nie warto zaczynac
na byle jakim. Napisz w co zamierzasz sie bawic, pvp czy pve i czy preferujesz jezyk
angielski, czy polski? Postaramy sie cos wybrac dla Ciebie.


O kurde, to trochę zawaliłem, mogłem z tym wyborem poczekać. Interesuje mnie PvE, bo gram głównie dla odprężenia i nie mam zamiaru za bardzo z nikim konkurować, natomiast język dla mnie jest obojętny, choć chyba lepiej opanowany mam polski. :) Sporo się naczytałem o Polakach w grach MMO, jednak ja mam pozytywne podejście do ludzi i trudno mnie zdenerwować, więc granie z rodakami byłoby mi w smak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2015 o 20:02, WeziWoo napisał:

Sporo się naczytałem
o Polakach w grach MMO, jednak ja mam pozytywne podejście do ludzi i trudno mnie zdenerwować,
więc granie z rodakami byłoby mi w smak.


Burning legion horda? Duzo ludzi, ekonomia prawidlowa i z tego co wiem (akurat z opowiadan, bo sam PVE nie gram w ogole) pve na dosyc wysokim poziomie. Jesli nie przeszkadza Ci, jakby to ujac, sloma w butach u czesci polakow, to mysle ze bedzie to dobry wybor. Z drugiej strony nikt nikomu nie kaze siedziec na tradzie i wysluchiwac tych bzdur ktore tam czasami sa wypisywane. Jest masa gildii ktore z checia przyjma i pomoga nowicjuszom, trzeba tylko poszukac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2015 o 20:02, WeziWoo napisał:

O kurde, to trochę zawaliłem, mogłem z tym wyborem poczekać. Interesuje mnie PvE, bo
gram głównie dla odprężenia i nie mam zamiaru za bardzo z nikim konkurować, natomiast


Ależ absolutnie się nie przejmuj. Możesz mieć postacie na różnych serwerach - istnieje limit na liczbę postaci na serwerze oraz na wszystkie łącznie (ale można mieć, jeśli dobrze pamiętam 50 postaci na koncie).
Jeśli dobrze zrozumiałem, grasz na starterze. Tutaj i tak nie wyciągniesz więcej niż 20 poziomu, a taki się robi w parę godzin, jak już ogarniesz co i jak. Więc spokojnie możesz sobie zrobić kolejne postacie na innych serwerach, jeśli zechcesz.
Odpłatnie opłaca się przenosić postacie które mają wysoki poziom i dobry sprzęt, w które władowało się długie godziny grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2015 o 20:02, WeziWoo napisał:

O kurde, to trochę zawaliłem, mogłem z tym wyborem poczekać. Interesuje mnie PvE, bo
gram głównie dla odprężenia i nie mam zamiaru za bardzo z nikim konkurować, natomiast
język dla mnie jest obojętny, choć chyba lepiej opanowany mam polski. :) Sporo się naczytałem
o Polakach w grach MMO, jednak ja mam pozytywne podejście do ludzi i trudno mnie zdenerwować,
więc granie z rodakami byłoby mi w smak.

Od siebie polecam Defias Brotherhood, nieco kameralny server, jednak pełen klimatu i naprawdę ogarniętych ludzi, którzy nie zaśmiecają tylko chatu na trade i lfg. Na BL jak kiedyś grałem, to wszystko rozbijało się o farmę dungów i inne takie tryhardowe zajęcia. Na Defiasie jest zupełnie inaczej. Miła atmosfera, ekonomia idealna, wyważenie sił między frakcjami jakie rzadko się zdarza, ogólnie miód. I te spontaniczne RP, w stylu idziesz sobie jak gdyby nigdy nic, a tu wyskakuje pułk żołnierzy ze Stormwind i zaczynają odgrywać scenkę. Gracze to jednak w MMO podstawa i jeśli nie zależy Ci na spinaniu się aby tylko wbić ten następny level, to BL nie polecam. Byłbym zapomniał, Polacy też są, może nie tyle co tam, ale to wychodzi tylko na zdrowie. Gildie też w porządku, casualowi gracze się w nich odnajdą (np. ja ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2015 o 01:17, Evertsen_Dante napisał:

Zaraz, zaraz. To ten sam z którym jest połączony Sporeggar?

Nie, raczej nie... Wiem, że ten cały Sporregar to chyba najgorszy serwer eu, ale nigdy nie słyszałem, żeby połączył się z Defiasem. A grałem wystarczająco, żeby ta informacja do mnie dotarła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2015 o 01:17, Evertsen_Dante napisał:

Zaraz, zaraz. To ten sam z którym jest połączony Sporeggar?


RP PvP

Scarshield Legion / Ravenholdt / The Venture Co / Sporeggar / Defias Brotherhood

Tak, już od dłuższego czasu wszystkie realmy RP PvP są połączone.

http://eu.battle.net/wow/en/forum/topic/8715582685

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się