Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 19.08.2015 o 19:49, TigerXP napisał:

A co w tym zlego. Jesli sieka sie w takiego Wow-a kilka lat to po prostu sie wie czy
nowy dodatek spelni oczekiwania, czy nie.
W ogóle caly Twój komentarz zajezdza dziwna prowokacją.

Zajeżdża racjonalnością, bo dopóki nie zobaczymy czegoś w akcji, to możemy gdybać czy to będzie "cool" czy nie. Zwyczajnie trochę zdrowego rozsądku w oczekiwaniach na jakąkolwiek grę nikomu nie zaszkodziło. Śmieszy mnie też takie bezkrytyczne podejście i nie mogłem się powstrzymać od komentarza. A kto najbardziej lubi takich właśnie wiecznie zadowolonych? Twórcy, bo wcisną im wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2015 o 21:05, SiDi napisał:

Przykładem jest WoD. Hype ogromny. Powrót do 10 milionów graczy i okazał się ten dodatek
wielką kichą.

Blizz uczy się na błędach co było widać po Diablo 3 w dodatku RoS''a, więc liczmy na to że i z Legionem odpalą dobrą rzecz :) i 10mln ludzi będzie długo na serwach siedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2015 o 21:03, QuandorX napisał:

A kto najbardziej lubi takich właśnie wiecznie zadowolonych?
Twórcy, bo wcisną im wszystko.

Ale czekaj bo ja czegos nie trybie. Co w tym zlego? Osobiscie łykam ob blizza praktycznie wszystko co sie napatoczy i jakos nigdy mnie nie zawiedli, wiec nie widze powodu by i tym razem nie zacierac raczek na widok legiona.
Naprawde nie widze w tym niczego zlego, a Twoj komentarz nie zajezdza racjonalnoscia, bo wtedy bys napisał komentarz bardziej stonowany. A Ty po prostu bardziej chciales dopieprzyc dla goscia ze sie podnieca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2015 o 21:05, SiDi napisał:

Przykładem jest WoD. Hype ogromny. Powrót do 10 milionów graczy i okazał się ten dodatek
wielką kichą.


E tam. Hype nie był na tyle przed dodatkiem, co w nim. Akurat sam nie grałem i pamiętam ile osób się zachwycało, jaki to świetny pomysł ten garnizon. Jak super się z nim czują. Najlepsza rzecz od wynalezienia destylacji alkoholu. Dopiero potem się okazało, że garnizon przy altach to grind, że brakuje jednak questów daily, że ludziom się nudzi.
Tyle, że to nie jest wina WoD. To jest kwestia zmieniających się czasów. Tutaj jest grafika pokazująca liczbę subskrypcji WoW:
http://www.mmo-champion.com/content/5063-WoW-Down-to-5-6-Million-Subscribers?page=52#comments
Jak widać rośnie im na początku w TBC. W WotLK, który pod względem balansu bił TBC na głowę, liczba subskrypcji jest stabilna. A przecież już wtedy ludzie narzekali, że tournament to wypełniacz, że po ICC nie było czego robić, że Ruby Sanctum za późno i za małe.
Potem następuje Cata i ciągły spadek, ale wtedy gra ma już 6 lat. Wzrost jest przed MoP, potem znowu spadek, miejscami wyrównuje. Przed WoD spory wzrost i znowu spada.
Ludzie mają teraz do dyspozycji mnóstwo innych gier. Szybciej przebijają się przez standardową zawartość i nie chcą grindu, szybciej się nudzą. Grind mogą znaleźć w wielu innych grach za mniejszą cenę - praktycznie wszystkie większe tytuły z ostatnich lat przechodziły na model F2P. No i Blizzard nie nadąża z wrzucaniem nowości. To jest ich problem, nie słaba jakość dodatków. Same dodatki bazowe są ciekawe, ściągają ludzi i oferują im dobrą zabawę. Tylko nie wystarczająco długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ciach
To gratuluje podejścia, nie ważne co się dzieje, Blizz zawsze spoko. Trochę obiektywności stary, bo to fanboystwem podjeżdża strasznie. Ja rozumiem, że ktoś się podnieca, ale samo "Ilidan, Legion, ale kozak" to nie jest argument do tego, że dodatek będzie dobry. Szczerze powiem, że twórcy jadą na nostalgii, a ludzie tacy jak kolega i ty chwytają wszystko w locie. Mnie to osobiście przeraża, bo mało wymagający "klienci" zabijają tą grę, jak i cały przemysł. Coś jak z CoDem, po co się wysilać, skoro można wydać 10 kolejnych części z 1 nowym elementem, który jest 1/20 całego produktu. A czy był to komentarz, który miał kogoś dopieprzyć? Trochę tak i nie kryje się z tym, nie lubię ludzi zaślepionych i nieobiektywnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2015 o 00:36, QuandorX napisał:

To gratuluje podejścia, nie ważne co się dzieje, Blizz zawsze spoko. Trochę obiektywności
stary, bo to fanboystwem podjeżdża strasznie.


Co zajezdza fanboystem? Ze mi sie podobaja ich gry? No to na sile maja mi sie odpodowac, bo zajezdza fanbojstem? Wez Ty sie ogarnij troche.


>Ja rozumiem, że ktoś się podnieca, ale

Dnia 20.08.2015 o 00:36, QuandorX napisał:

samo "Ilidan, Legion, ale kozak" to nie jest argument do tego, że dodatek będzie dobry.
Szczerze powiem, że twórcy jadą na nostalgii, a ludzie tacy jak kolega i ty chwytają
wszystko w locie.


Nostalgie to ja mam do takiego malego zielonego rowerka na ktorym jezdzilem jak mialem 5 lat. A to ze w WoW-ie powraca Illidian (ktory tak na marginesie jest moja ulubiona postacia z tego universum) to wg mnie powrót do korzeni, Ty to nazywaj jak chcesz.

Dnia 20.08.2015 o 00:36, QuandorX napisał:

Mnie to osobiście przeraża, bo mało wymagający "klienci" zabijają tą
grę, jak i cały przemysł. Coś jak z CoDem, po co się wysilać, skoro można wydać 10 kolejnych
części z 1 nowym elementem, który jest 1/20 całego produktu.


Mylisz pojecia panie kolego. Co innego wydawac caly czas gry na jedno kopyto, niczym CoD, a co innego kontynuowac gre MMO gdzie zbyt duzych zmian nie wdrozysz, z kilku powodów, ale o tym nie chce mi sie pisac o tej godzinie.


>A czy był to komentarz,

Dnia 20.08.2015 o 00:36, QuandorX napisał:

który miał kogoś dopieprzyć? Trochę tak i nie kryje się z tym, nie lubię ludzi zaślepionych
i nieobiektywnych.


Wczesniej pisałes o racjonalnosci, teraz ze jednak chciales dopieprzyc, cos tu krecisz.
Zaslepiony i nieobektywny? Tylko dlatego ze dalej czerpie przyjemnosc z pyaknia w ta gre? Spoko, zaiste plebs ze mnie w takim razie :)

Dnia 20.08.2015 o 00:36, QuandorX napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2015 o 00:36, QuandorX napisał:

Trochę tak i nie kryje się z tym, nie lubię ludzi zaślepionych
i nieobiektywnych.

Wybacz ale gdy o opinie chodzi nie ma czegoś takiego jak obiektywność z tego prostego powodu że tu chodzi o Opinie. A w tym temacie bardzo często dochodzi do dyskusji w stylu "Moja racja jest mojsza". Jednym się gra podoba, drugim nie. Tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2015 o 10:29, Malevyn napisał:

ja poprostu od lat czekalem na playable demon huntera, i w koncu to dostaje.


Dokładnie, dla większości to wystarczy. Wielki zły z rogami, DH plus nowe lokacje. Więcej im nie potrzeba. Już są nagrzani, w sumie to rozumiem.

Problem zaczyna się gdy chodzi o konkrety, bo jak słuchałem Holinkę to znów miałem wrażenie, że facet nie wie co robi. Poza portalami które na każdy skrawek informacji rzucają się jakby mieli za niski poziom cukru, ludzie są nastawieni sceptycznie, co w sumie również mnie nie dziwi - w końcu na temat warstwy technicznej (mechaniki) nie wiemy nic, a szykują się spore zmiany.

Ciekawy jestem czy tym razem beta będzie rozszerzona, przy takich zmianach aż się o to prosi. Oraz co ważniejsze: czy w końcu wezmą sobie do serca opine testujących. Bo co jak co, błędy, obawy względem PvP były zgłaszane już podczas bety - co zrobili? Nic, trafiły do finalnej wersji, którą oczywiście modyfikowano. Wystarczy zajrzeć do gry i sprawdzić jak wygląda teraz PvP. Jest.... śmiesznie.

W każdym razie, jak ktoś jest graczem PvE nie ma co narzekać, balans ma gdzieś, mechanika klas schodzi na dalszy plan, dodatkowe ''honorowe'' pierdoły go nie interesują. Nowe raidy, questy, grind reputacji tudzież daily - żyć nie umierać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie starają się za dużo upakować w tym dodatku. Ten sam problem miał WoD, gdzie ostatecznie musieli np. zrezygnować z oryginalnych stolic, strefy Farahlon. Podejrzewam, że znowu będzie to dodatek z tylko dwoma tierami, jak WoD (Cata i MoP miały trzy, a to też było mniej niż WotLK). Pomysł na DH średnio mi się podoba, przydałaby się kolejna klasa używają łuków, kusz i broni palnej, bo sam hunter, odkąd zabrali osobny slot na ranged , to trochę dziwnie. Tylko dwie specjalizacje trochę zalatują lenistwem (wiadomo, mniej do balansowania). Do tego tylko dla elfów nocnych i krwawych, tak jakby potrzeba było tej grze jeszcze więcej tych popularnych ras (jedyny plus w tym, że przynajmniej starali się trzymać lore). Zagrać pewnie zagram, tą samą postacią jak zwykle, ale trudno mieć jakieś wygórowane oczekiwania. Zresztą, ostatnim naprawdę mocno wyczekiwanym przeze mnie dodatkiem był WotLK.
Samo lore to taki fanservice z przywróceniem Illidana, sporo innych postaci powraca, ale czuję, że będzie podobnie jak w WoD, gdy spora część padła już w pierwszych patchu i/lub miała niewielką rolę. Wprawdzie jesteśmy ponownie na głównym świecie, teraźniejszym Azeroth, ale wciąż będzie tam pozostałość WoD w formie alternatywnego Gul''Dana. Swoją drogą, komicznie to by wyglądało jakby alternatywny Gul''Dan posiadł również czaszkę oryginalnego Gul''Dana... Rzadko kiedy podróże w czasie i alternatywne rzeczywistości mają sens w fabułach, bo tworzą masę oczywistych dziur. Wcześniej w Warcrafcie podróże w czasie działały wyłącznie w sposób "jeśli przeszłość zostanie zmieniona, obecna teraźniejszość przestanie istnieć", a nagle pojawił się Draenor w przeszłości, w której zmiany nie mają wpływu na ten obecny. Przy takich rozwiązaniach pojawią się rzeczy typu nonsens z dwoma Płonącymi Legionami (dopiero pod koniec się z tego wycofali, co w tym kontekście i tak nie ma już sensu). Jeszcze ostatnia kwestia - w Legion każdy ma mieć legendarną broń, z którą "utknie" na cały dodatek, co moim zdaniem mocno niszczy klimat. Np. raid, w którym każdy paladyn biega z Ashbringerem itp., nie brzmi zbyt dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie. Dopiero zaczynam przygodę z WoW''em i gram Mist of Pandaria. Czy jak zaopatrzę się w najnowszy dodatek Legion to moje dotychczasowe postacie znikną ? I czy będę musiał kupić jeszcze Warlord of Dreanor pomiędzy kupnem Legionu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2015 o 13:05, Pawlikj napisał:

Witam, mam pytanie. Dopiero zaczynam przygodę z WoW''em i gram Mist of Pandaria. Czy jak zaopatrzę się w najnowszy dodatek Legion to moje dotychczasowe postacie znikną ?

Nie, będziesz mógł kontynuować swoją przygodę tymi postaciami i będą one miały pozaliczane questy które wykonałeś, reputacje którą zdobyłeś itp.

Dnia 04.09.2015 o 13:05, Pawlikj napisał:

I czy będę musiał kupić jeszcze Warlord of Dreanor pomiędzy kupnem Legionu ?

Tak, aby zagrać w konkretny dodatek musisz posiadać wszystkie dodatki które go poprzedzają, to czy dodatek kupisz czy też poczekasz aż będzie dostępny za darmo (co prędko raczej nie nastąpi ale kto wie?) zależy już od Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zamierzasz wrócić dopiero gdy wydadzą Legion, to być może podobnie jak w przypadku MoPa, WoD dostaniesz przed jego premierą za darmo. Biorąc pod uwagę ich politykę w ostatnim czasie to całkiem prawdopodobne, dodatkowo z automatycznym, darmowym stworzeniem postaci na setnym poziomie.

Nie chcą dzielić graczy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, bo niedawno zacząłem grać w WoWa (był do kupienia Battlechest 5.0 za 30 zł to wziąłem, a co!) i szukam jakiejś fajnej gildii. Fajnie by było jakby byli w niej również Gramowicze :)

Jakieś porady, sugestie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2015 o 00:36, QuandorX napisał:

>ciach
To gratuluje podejścia, nie ważne co się dzieje, Blizz zawsze spoko. Trochę obiektywności
stary, bo to fanboystwem podjeżdża strasznie. Ja rozumiem, że ktoś się podnieca, ale
samo "Ilidan, Legion, ale kozak" to nie jest argument do tego, że dodatek będzie dobry.
Szczerze powiem, że twórcy jadą na nostalgii, a ludzie tacy jak kolega i ty chwytają
wszystko w locie. Mnie to osobiście przeraża, bo mało wymagający "klienci" zabijają tą
grę, jak i cały przemysł. Coś jak z CoDem, po co się wysilać, skoro można wydać 10 kolejnych
części z 1 nowym elementem, który jest 1/20 całego produktu. A czy był to komentarz,
który miał kogoś dopieprzyć? Trochę tak i nie kryje się z tym, nie lubię ludzi zaślepionych
i nieobiektywnych.


Ja gram w gry blizzarda od Warcrafta II, oprócz Starcrafta II łykam wszystko jak leci, nie mam czasu na wybieranie gier, czytanie o nich - również mam mało czasu na samo granie. Dodatkowym atutem jest dla mnie fakt, że wszystkie nowe gry blizza hulają na Macintosh-ach - nie musze się bawić w pararells albo bootcampa.
Od czasu Warcrafta III (w którego grałem aż do 2013r) i WoW, Blizzard nie stworzył żadnego arcydzieła ale tworzy po prostu bardzo dobre gry - chce pozabijać tysiące potworów - odpalam Diablo, mam fazę na WoW - popykam miesiąc i też będę zadowolony bo przeszedłem dodatek, chcę coś gdzie jest rywalizacja - HotS. Wydaje mi się, że nie ma developera który trzymałby tak niezmiennie wysoki poziom.
Co do wymagań to mam wrażenie, że są bardzo wyśrubowane - blizz ma mi zapewnić porcję za****stej rozrywki kiedy akurat mam na to ochotę - nieważne którą ich grę wybiorę do marnowania czasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2015 o 08:38, Muradin_07 napisał:

Mam pytanie, bo niedawno zacząłem grać w WoWa (był do kupienia Battlechest 5.0 za 30
zł to wziąłem, a co!) i szukam jakiejś fajnej gildii. Fajnie by było jakby byli w niej
również Gramowicze :)

Jakieś porady, sugestie? :D


Jak wybrałeś serwer z populacją "low", "medium" to popełniłeś błąd. Jak wybrałeś serwer "High" to musisz napisać jaki to.

"Burning Legion" jest przejęty przez Polaków i częściowo Turków (choć coraz mniej ich widzę), oczywiście mowa o stronie Hordy.

Prawdzie, szczerzę wątpię, żeby była tu jakaś jedna gildia gdzie siedzi wielu użytkowników z gram.pl, na pewno każdy siedzi w swojej. A fajnej gildii, zależy czego oczekujesz, masówki gdzie siedzi 1000 osób i każdy nawija głupoty na czacie, czy mniejszej, ale tylko żywej kiedy odbywają się rajdy, bo w ciągu dnia ludzie siedzą w pracy lub w szkołach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli pewnie musiałbym zmienić realm, bo jestem na Lightbringerze. Ale to dlatego, że po prostu taki mi zaproponowała gra - sam nic nie mieszałem w tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2015 o 20:54, Muradin_07 napisał:



Polecam Defias Brotherhood:

Dnia 27.10.2015 o 20:54, Muradin_07 napisał:

gildie RP oraz PvP/PvE - w tym sporo polskich - dla każdego coś miłego,
jeden z najlepiej zbalansowanych (o ile nie jedyny) serwerów w EU (bliskie 50%/50% A:H ratio),
ekonomia po obu stronach barykady,
trochę wyższy poziom kultury na /trade i innych czatach - choć tutaj jak wiadomo, zawsze można trafić na plebs.


W każdym razie jeżeli zależy Ci na spotkaniu przeciwników w trakcie wędrówki to w sumie nie ma alternatywy - szczególnie, że większość realmów oferuje totalną dominację jeden strony.

Żeby nie było, od miesięcy nie gram - być może powrócę wraz z Legionem, więc trochę mogło się zmienić, jednak ogólne proporcje powinny być aktualne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się