Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Mam pytanie odnośnie rozwoju postaci w WoW''ie: czy dla gracza, który pierwszy raz będzie w nią grał i coś źle zrobi z rozwojem, to nawet na 70lvl będzie ledwo chodził tą postacią? Nie chcę, żeby po małym błędzie okazało się, że zrobiłem staruszka, a nie wymiatacza ;D . Pytam się o WoW, bo w gry RPG bez neta to grałem bardzo dużo ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2008 o 20:31, Szejku napisał:

chce sie tylko upewnić czy mój tok rozumowania jest prawidłowy:
Jeżeli drop pewnej rzeczy wynosi 0,2% przy założeniu, że nie mam szczęścia i nie wypadnie
za pierwszym razem to muszę zabić 500 mobków, aby na pewno wypadła. Czy mam racje??
gdyż 0,2%* 500= 100, czyli 100 %
Pytanie czysto teoretyczne, choć znając życie na pewno są tacy śmiałkowie


TEORETYCZNIE wypadnie. Możesz farmić tego moba i 666 tys. razy i może nie wypaść nigdy. A może wypaść i 3x pod rząd. Takie dyskusje przypominają mi rozważania nad % przetrwania w walce z bossem instancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba rozumiem co o co ci "chodzi", a więc raczej postaci "zepsuć" się nie da, talenty resetujesz, przypadkowo sprzedana vendorowi rzecz moze byc odkupiona, aczkolwiek są takie przypadki że mogna coś nieodwracalnie spieprzyć np. robisz q dostajesz uber dajmy na to topor i go przez "przypadek" niszczysz (ale zanim to zrobisz musisz potwierdzic te decyzje, czyli zabezpieczenie jest) no i nie możesz tego samego q zrobić jeszcze raz (poza daily q) jest jeszcze reputacja z różnymi frakcjami ale to już dłuższy temat. Reasumując, żeby "zepsuć" postać trzeba by się nieżle wysilić żeby coś takiego dokonać, tyle że nie są to takie rzeczy które wadziły by w już w walce i osłabiałyby twoją postać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2008 o 20:42, Kalejdoskop86 napisał:


Z rozwojem - tj. z talentami - nie można raczej zrobić nic trwale szkodliwego :P
Talenty można zresetować za odpowiednią sumę, zwiększającą sie po każdym resecie.
Tak samo ze sprzętem - jak kiepski, zawsze można kupić/znaleźć/dostać nowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2008 o 20:42, Kalejdoskop86 napisał:

Mam pytanie odnośnie rozwoju postaci w WoW''ie: czy dla gracza, który pierwszy raz będzie
w nią grał i coś źle zrobi z rozwojem, to nawet na 70lvl będzie ledwo chodził tą postacią?
Nie chcę, żeby po małym błędzie okazało się, że zrobiłem staruszka, a nie wymiatacza
;D . Pytam się o WoW, bo w gry RPG bez neta to grałem bardzo dużo ;) .


W WoW cały system opiera się na talentach. W wypadku błędnego ich rozmieszczenia, udajesz się do swojego nauczyciela i za odpowiednią opłatą oduczasz się wszystkich i układasz drzewko na nowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2008 o 19:33, struksik napisał:

Możecie mi powiedzieć do czego są czary:
- Abolish Poison
- Remove Curse

Usuwanie trucizn, po 1 co 5 sekund przez 20 sekund(czy ile tam wynosiły numerki). Jeśli nie ma co usuwać, to będzie 20 sekund na celu i znika, jeśli w międzyczasie coś się pojawi, to zdejmie to, ale nie od razu tylko na 5/10/15/20 sekundzie, więc w pilnych sytuacjach lepiej użyć jeszcze raz niż czekać.
Usuwanie klątw, 1 od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam konto na 10-dniowym trialu i właśnie kupiłem gamecarda z myślą o full acc. Wchodzę na stronę www.wow.europe.com i klikam, że chcę zrobić nowe konto i gdy wbijam kod do na stronę to okazuje się, że mam za mało cyferek i kod nie chce wejść. Czy muszę mieć pudełkową wersję WoW? Czy można jakoś inaczej aktywować moje trialowe konta na fulla za pomocą gamecarda? Najlepiej jeśli ktoś by mi szczegółowo wytłumaczył, a najlepiej skrinami ;). Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jednak Kaela..
We Frozen Thronie zaiste nie było o tym mowy, wydaje mi się powiedzieli to w jakimś wywiadzie przed BC tłumaczącym odbite ziemie; i chyba było w tej pudełkowej książecce (na prawdę nie jestem pewny, nie pamiętam tylu rzeczy...).
Ale logicznie: Podobno Arthas wyrżnął prawie całą populacjię HE, a Kael poprowadził reszte swojej rasy do Outlandu. Zostało kilka osad High Elfów, ale wątpię czy one mogły by odbić całe tereny z rąk plagi. Po porażce na Frozen Thronie część BElfów wróciła do stolicy, a najwierniejsi Kaela poszli za nim i dopiero sprowadzili naaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2008 o 21:06, SoieR napisał:

Chyba rozumiem co o co ci "chodzi", a więc raczej postaci "zepsuć" się nie da, talenty
resetujesz, przypadkowo sprzedana vendorowi rzecz moze byc odkupiona, aczkolwiek są takie
przypadki że mogna coś nieodwracalnie spieprzyć np. robisz q dostajesz uber dajmy na
to topor i go przez "przypadek" niszczysz (ale zanim to zrobisz musisz potwierdzic te
decyzje, czyli zabezpieczenie jest) no i nie możesz tego samego q zrobić jeszcze raz
(poza daily q) jest jeszcze reputacja z różnymi frakcjami ale to już dłuższy temat. Reasumując,
żeby "zepsuć" postać trzeba by się nieżle wysilić żeby coś takiego dokonać, tyle że nie
są to takie rzeczy które wadziły by w już w walce i osłabiałyby twoją postać.

To dobrze, bo gra w końcu ma dawać radość, a nie wnerwiać ;) . W wielu grach można łatwo "zepsuć" postać, ale w innych trudno.
Dzięki Tobie jak i innym za odpowiedzi.

Mam tylko jedno jeszcze pytanie: czy w WoW''ie jest takie coś jak trening skilli? Że np. musisz siedzieć parę minut i biernie trenować, czy postać się staje silniejsza poprzez normalny rozwój nie wymagający siedzenia przed monitorem i gapienia się nad treningiem.

I co z tym drzewkiem talentów? Tj. jak się je zresetuje, to będzie można je na nowo uzupełnić na tyle, na ile pozwala nam lvl? Tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2008 o 21:39, Kalejdoskop86 napisał:

np. musisz siedzieć parę minut i biernie trenować

Ahh, Fishing. Nad tym faktycznie trzeba "pare minut" posiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2008 o 21:39, Kalejdoskop86 napisał:

Mam tylko jedno jeszcze pytanie: czy w WoW''ie jest takie coś jak trening skilli? Że
np. musisz siedzieć parę minut i biernie trenować, czy postać się staje silniejsza poprzez
normalny rozwój nie wymagający siedzenia przed monitorem i gapienia się nad treningiem.


Statystyki -> Stamina, Strengh, Agility, Spirit i Intellect dostajesz tyle co inne postacie, zależnie od klasy, równomiernie co level (pomijając buffy, itemy i enchanty które sam zbierasz).
Skill w broniach (procent trafienia) dostajesz za walkę tą bronią z przeciwnikami. Nie ma tu niestety manekinów przed którym sobie postawisz postać i pójdziesz spać.
No i Trade Skills, tu umiejętności zdobywasz za robienei rzeczy z materiałów.

Dnia 20.02.2008 o 21:39, Kalejdoskop86 napisał:

I co z tym drzewkiem talentów? Tj. jak się je zresetuje, to będzie można je na nowo uzupełnić
na tyle, na ile pozwala nam lvl? Tak?


Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2008 o 21:52, SoieR napisał:

Kupiłeś prepaida nie mając gry... ;P kup gre najpierw

Ech, nie da się tak bez gry? :d I tam, ja tak nie gram! xD To juterko dołączam do waszego grona :D Grona 10 milionów playerów ^-^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Dzięki, pomogłeś mi.
A co do manekinów, to nie chodziło mi broń Boże o cheatowanie z zostawianiem postaci. Chodziło mnie o to, czy trzeba trenować u coraz to lepszych nauczycieli/zabijać coraz to mocniejsze potwory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2008 o 21:43, Kalejdoskop86 napisał:

> Ahh, Fishing. Nad tym faktycznie trzeba "pare minut" posiedzieć.
Ale tylko przy tym?


To zależy, jeśli rozwijasz profesje na bieżąco to nie musisz "siedzieć i gapić się w moniot" natomiast jak trenujesz skill "hurtowo" to trzeba troche się "pogapić" ale na to też trzeba mieć pieniądze, dużo pieniędzy... ;P
A fishing aż taki zły nie jest o ile tylko umie się go sobie "urozmajcić" np. urządzając party z kolegami razem jest znacznie ciekawiej i przyjemniej, czy łowiąc w wolnych chwilach wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko skillujac poświęcasz na to czas. Ale np wbicie takiej alchemii na maxa to kwestia max 2-3 godz jeżeli masz pieniądze na matsy z AH. Natomiast taki fishing wbija się nawet kilka dni i jedyne co robiąc w grze to skillowanie go. Np 1 pkt+ w alchemii robisz najczęściej jedną miksturką, pod koniec tylko trzeba od 2-5 flaszek na pointa, a taki fishing od 300 do 301 robi się nawet przez 5 minut bo musisz tam nałapać XX ryb, które nie dość że wolno się łowią to jeszcze nie zawsze można je złapać. First Aid również banalnie się skilluje, kwestia matsów. Najgorsze profesje do skillowania to fishing, enchanting, ewentualnie również leatherworking i tailoring niby kwestia matsów tylko ale pod koniec jest spora zabawa z nimi, żeby wykraftować jakiś imbued netherweave item, podobno tak samo Blacksmithing jest lekką zmorą. Z kolei alchemia, herbalism, skiining, mining to profesje łatwe do lvlowanie przy czym 3 ostatnie dają dochody a nic nie zabierają z naszego jakże skromnego funduszu z początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2008 o 21:54, Kalejdoskop86 napisał:

/.../
Dzięki, pomogłeś mi.
A co do manekinów, to nie chodziło mi broń Boże o cheatowanie z zostawianiem postaci.
Chodziło mnie o to, czy trzeba trenować u coraz to lepszych nauczycieli/zabijać coraz
to mocniejsze potwory.



Nauczyciele uczący spelli ciągle są ci sami, no oprócz leveli 1-6, i są w stolicach. A żeby trenować skill broni, zakładając że masz 0/200 to do 150/200 możesz zabijać słabsze potwory, ale żeby mieć skill najlepszy w danym momencie musisz zabijać potworki na swoim levelu. No i w PVP skill broni się nie liczy, przy ciosach na jakiegoś nieszczęsnego gracza masz automatycznie najwyższy możliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@SoieR
Dziękuję za informacje i zgadzam się: razem się wszystko lepiej robi ;) .

@oOreVenOo
Pozdrawiam i dziękuję za szczegółowy opis i rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2008 o 21:54, Kalejdoskop86 napisał:

/.../
Dzięki, pomogłeś mi.
A co do manekinów, to nie chodziło mi broń Boże o cheatowanie z zostawianiem postaci.
Chodziło mnie o to, czy trzeba trenować u coraz to lepszych nauczycieli/zabijać coraz
to mocniejsze potwory.

Trzeba, trzeba, tyle że np. robienie skila w używaniu np. mieczyka nie wygląda tak jak np. w tibii tylko on dość szybko leci, powiedzmy tak całkim "naturalnie" a i nie można tego ćwiczyć w duelu, tylko w walce z mobami, bo nie wiem czy w walce z przeciwną frakcja też skill rożnie - możliwe ale nigdy jakoś nie sprawdzałem. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się