Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Co do alchemii - jaką specjalizację brać? Transmute czy potiony? Jest jakaś różnica między pprocentem na podwojenie tu czy tu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, ja WoWa kupiłem ponad dwa lata temu, i mimo tego, że grałem ze sporymi przerwami jak cholera mnie to uzależniło. Teraz każda gra, która poszła by na moim komputerze wydaje się być o wiele gorsza. Te najnowsze, niedostępne niestety jeszcze dla mnie tytuły miałyby jakąś szansę z WoWem. Nie mogę się doczekać kupna następnego prepaida, i wylevelowania drugiej 70, endgama, raidów etc. Na niektórych to działa, na innych nie.

EDIT: Co robi opcja Cancel Account? Doczytałem, że zamraża subskrypcję, ale na jak długo? Bo gra, logout, cancel, spanie, wznowienie, zyskanie kilku godzin, gra rano wydaje się 'dość' nieprawdopodobna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2008 o 21:35, mic02 napisał:

Na niektórych to działa, na innych nie.

Fakt, jeśli miałbym na coś wskazywać to fabuła, WoWowi brakuje mocno zarysowanej, mocnej fabuły, owszem questy łączą się w jakąś logiczną całość, ale jakoś brakuje tego uczucia świata który się zmienia pod wpływem twoich działań, kiedy Super-Zły-Boss którego miałeś zarąbać i wszystkim miało się żyć lepiej respawnuje się po 5 minutach... cóż...
To samo z rozwijaniem i pakowaniem postaci, potrafi mnie to wciągnąć, ale również szybko mnie to nudzi, miałem tak z Diablo 2, pograłem pograłem... i mi się znudziło gdzieś na początku Koszmaru. Zwyczajnie powtarzanie raz za razem raz za razem czegoś mnie nie bawi, raz, dwa razy to fajnie, ale potem szybko się nudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 20ty lvl Warkiem wyfamiłem wszytko co mogłem wyfarmić w Dead Mines i kłania się moje pytanie gdzie (na moim lvlu) leci coś dla warka leci coś w Gnomergan może
chodzi mi o hełm najbardziej ale rzeczy też?

Gram Aliance

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2008 o 22:07, UnDuriell napisał:

Witam mam 20ty lvl Warkiem wyfamiłem wszytko co mogłem wyfarmić w Dead Mines i kłania
się moje pytanie gdzie (na moim lvlu) leci coś dla warka leci coś w Gnomergan może
chodzi mi o hełm najbardziej ale rzeczy też?

Gram Aliance


przede wszystkim zajmij się questowaniem i biciem lvla, a następna instancja na twój lvl to Shadowfang Keep [SFK] w Silverpine Forest, pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2008 o 22:09, hammerfall87 napisał:

Wszystkie darmówki przy wowie są niedorobione czuje się znudzenie i nie dosyt.


Przesadzasz i to zdrowo... Gdy skończył mi się prepaid postanowiłem wrócić do gier singleplayer i wcale nie żałuję. Gears of War, Crysis, CoD4, Stalker, WiC i nie wiadomo co jeszcze. Jest pełno świetnych gier. WoW jest królem w MMORPG''ach, ale nic poza tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2008 o 21:01, -Elk- napisał:

EDIT: Jeszcze zapomniałem o broniach arenowych, które są lepsze od broni z raidów. A
i o tym, że LEGENDARNY set z Ilidiana jest zdaje się o 3 DPS lepszy do borni arenowcyh
z S3. Bożeeee.... kiedys było Thunderfury. Ono było super bronią, aż do SSC! A teraz
legenadry z Ildiana wymienią rogale na 73 lvl na jakis green crap :/


Rozumiem twoje narzekanie, ale trochę przesadzasz. Bronie arenowe nie są lepsze od broni z t6, i mają 6,3 dps mniej niż Warglaive''y. (bronie z sunwell będą miały koło 1,3 mniej) Przed TBC rzeczywiście legendary służyły dłużej, ale Thundefury dla tanków akurat jest przykładem wyjątkowym (było zresztą parę razy nerfowane, a dps pozbywał się go po osiągnięciu 70). Dla pełnego obrazu, porównaj sobie sulfurasa z severance. (żeby nie powiedzieć might of menethil)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2008 o 23:21, oOreVenOo napisał:

> Wszystkie darmówki przy wowie są niedorobione czuje się znudzenie i nie dosyt.

Przesadzasz i to zdrowo... Gdy skończył mi się prepaid postanowiłem wrócić do gier singleplayer
i wcale nie żałuję. Gears of War, Crysis, CoD4, Stalker, WiC i nie wiadomo co jeszcze.
Jest pełno świetnych gier. WoW jest królem w MMORPG''ach, ale nic poza tym.


Ale mówie o darmowych mmorpg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2008 o 21:35, mic02 napisał:

Nie mogę się doczekać kupna następnego prepaida, i wylevelowania
drugiej 70, endgama, raidów etc. Na niektórych to działa, na innych nie.

Powtarzać raidowanie? Jeszcze raz przebijać się ze zdobywaniem sprzętu/badgesów przez Kara, Gruula itd. Dla mnie osobiście byłoby to bardzo nudne ^^ Już sama konieczność farmienia tych samych bossów nie jest zbyt ciekawa. Sam posiadam tylko po jednym 70 levelu po obu stronach (z czego jeden levelowany za czasów podstawki). Levelowanie trzeciej postaci znużyło mnie po osiągnięciu 21 levelu. I coś mi się zdaje, że kolejnym pełnym altem będzie dopiero death knight ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2008 o 20:27, DemoBytom napisał:

Hehe, ja właśnie planuję (wreszcie) zakup WoWa ;)
Po grze (kilka razy xD) na trialu wybrałem już nawet klasę - ostatecznie zakchałem się
w Warlocku ;]
IMHO najlepsza klasa ever ;) Tylko mam problem z wyborem serwera.. Na pewno serwer RP
- by nie widzieć kolesi w stylu SuperMario0101010301.. Ale..
zastanawiam się nad serwerem RP-PVP.. PVP to to czego mi najbardziej w WoW brakuje..
Przyzwyczaiłem się już do Lineage, gdzie wszędzie może czychać koleś, który chce cię
zjechać ;P
Z drugiej strony, grając na serwerze PVP nie mogę mieć postaci z przeciwnych frakcji..
A chciałem mieć i Blood Elfa i humana albo Night Elfa.. >.>''
I tu moje pytanie - czy na "zwykłym" serwerze RP da się też coś powalczyć z innymi, najeżdżać
miasta wrogiej frakcji (nie zapomnę widoku orków hordy najeżdżających Darnassus xD)

Da sie, na serwerach i pvp i pve dajny na to ally po wejściu na teren mulgore dostaje pvp flage, czyli może być zaatakowana przez horde, natomiast ally nie może zaatakować hordy do czasu gdy horda ich nie zaatakuje. A moby wieście to już wiadomo - kosi sie jak leci ;D Jeśli chcesz mieć postacie po obu stronach możesz założyć postacie na różnych setwerach (pvp). Bziesz miał dajmy na to serwera "a" od humanów i gnomów, a serwer :b" od belfów (brr..) i orków. Co do rp na serwerze rp, faktem jest że gildie nają na nich "normalne" nazwy i gracze w wiekszosci też (czywiście xxxpl to norma jak wszędzie...) nieoczekuj natomiast rp, od ludzi na trialach i gold-sellerów. To chyba tyle co miałem do powiedzenia

@Czedwik
Moja wizja dziesiątek tysięcy DK w jednym miejscu i w jednym czasie nidługo będzie miała szanse stać się faktem ;], już widze te armie gnomów dk po stronie ally, i nie mniejsze ilości dk po stronie hordy - belfy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 00:12, hammerfall87 napisał:

Ale mówie o darmowych mmorpg :)


Jeżeli interesuje Cię tryb PvP to Guild Wars rządzi, Lineage II niczego sobie. :) Są gry, trzeba mieć chęci żeby je poznać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 08:58, oOreVenOo napisał:

Jeżeli interesuje Cię tryb PvP to Guild Wars rządzi, Lineage II niczego sobie. :) Są
gry, trzeba mieć chęci żeby je poznać. :)

Lineage jest tak samo "darmowe" jak WoW, tylko "prywatne" serwery są lepsze - zwłaszca, gdy weźmie się pod uwage, że na globalu grind jest naprawde ciężki, więc wszelkie "mnożniki" są dużo lepsze niż w WoWie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2008 o 20:27, DemoBytom napisał:

Hehe, ja właśnie planuję (wreszcie) zakup WoWa ;)
Po grze (kilka razy xD) na trialu wybrałem już nawet klasę - ostatecznie zakchałem się
w Warlocku ;]
IMHO najlepsza klasa ever ;) Tylko mam problem z wyborem serwera.. Na pewno serwer RP
- by nie widzieć kolesi w stylu SuperMario0101010301.. Ale..
zastanawiam się nad serwerem RP-PVP.. PVP to to czego mi najbardziej w WoW brakuje..
Przyzwyczaiłem się już do Lineage, gdzie wszędzie może czychać koleś, który chce cię
zjechać ;P
Z drugiej strony, grając na serwerze PVP nie mogę mieć postaci z przeciwnych frakcji..
A chciałem mieć i Blood Elfa i humana albo Night Elfa.. >.>''
I tu moje pytanie - czy na "zwykłym" serwerze RP da się też coś powalczyć z innymi, najeżdżać
miasta wrogiej frakcji (nie zapomnę widoku orków hordy najeżdżających Darnassus xD)


A jak już bedziesz na serwie rp to przynajmniej nazwij się klimatycznie,bo ja widze większość graczy(buc,demon fire) to moge powiedziec tylko żenada .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2008 o 22:07, UnDuriell napisał:

Witam mam 20ty lvl Warkiem wyfamiłem wszytko co mogłem wyfarmić w Dead Mines i kłania
się moje pytanie gdzie (na moim lvlu) leci coś dla warka leci coś w Gnomergan może
chodzi mi o hełm najbardziej ale rzeczy też?
Gram Aliance

www.wow-loot.com
Wybierz swoją klasę i zaznacz pre-TBC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 00:07, Vic napisał:

Rozumiem twoje narzekanie, ale trochę przesadzasz. Bronie arenowe nie są lepsze od broni
z t6, i mają 6,3 dps mniej niż Warglaive''y. (bronie z sunwell będą miały koło 1,3 mniej)

Znajdz lepszą broń dla SP niż Arenowa. Znajdź coś co nie leci z Archimonda i jest lepsze dla casterów. MH miecz, który nie jest Legendary. Broń dla Ferala. PvP bronie są znakomite do PvE, i przede wszystkim, dość łatwo dostępne, a level mają wyższy niż wszystko, oprócz dropów z końcowych bossów - co bezpośrednio przekłada się na DPS/+dmg. No i oprócz tego, ignore armor/crit/hit, wszystko co niezbędne w dobrej broni. Nie oszukujmy się, poważny rajdowiec będzie grindował Arene i w S4.
No i model 2h z KJ = model S4 2h... wysilili by się bardziej, Wojny Klonów są już nudne, PvP i PvE dokładnie take sam wygląd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 15:08, KaPe napisał:

> Rozumiem twoje narzekanie, ale trochę przesadzasz. Bronie arenowe nie są lepsze
od broni
> z t6, i mają 6,3 dps mniej niż Warglaive''y. (bronie z sunwell będą miały koło 1,3
mniej)
Znajdz lepszą broń dla SP niż Arenowa. Znajdź coś co nie leci z Archimonda i jest lepsze
dla casterów. MH miecz, który nie jest Legendary. Broń dla Ferala. PvP bronie są znakomite
do PvE, i przede wszystkim, dość łatwo dostępne, a level mają wyższy niż wszystko, oprócz
dropów z końcowych bossów - co bezpośrednio przekłada się na DPS/+dmg. No i oprócz tego,
ignore armor/crit/hit, wszystko co niezbędne w dobrej broni. Nie oszukujmy się, poważny
rajdowiec będzie grindował Arene i w S4.

Nie mówiłem że bronie S3 są beznadziejne do PvP, ale poprawiałem kolegę, który się nieco zagalopował mówiąc o Warglaive''ach. Ale dyskutować lubię, więc: na "znajdź coś, co nie leci z Archominda" odpowiedzią jest "znajdź coś, co nie jest s3". Oba mają podobny sens, zwłaszcza że Archimonde jest dostępny dużo dłużej niż s3. Więc zostaje shadow priest, enh. szaman, fury warrior, pół rołga(znajdź mi dobry offhand który nie spada z Mother Shahraz) i feral dps.
A więc, jest kilka klas/speców - mniej niż połowa, które przedkładają przedmioty - jednego, czasami 2 - slotów z aren nad te, lecące w BT. Czy brzmi to dramatycznie? Nie uważam. Blizzardowi nie udało się kompletnie rozdzielić przemiotów pod pvp od tych pod pve. Działa to w obie strony (cytat z innego forum: "Shadowstep spec jest bardzo dobry do 2/2, ale powinienneś założyć tyle arena gearu żeby mieć koło 200 resi, resztę uzupełniasz tyloma częściami t6 ile masz"). Nowy loot za badge, to już inna bajka (fist weapony dużo lepsze od s3... mieczy :S).
A propos shadow priestów, nie wiem czy się interesowałeś tym specem, ale ma on naprawdę dziwny wybór przedmiotów. Polecam popatrzenie sobie na Ritssyn''s Lost Pendant i zielone przedmioty of Shadow Wrath, a także Ravager''s Cuffs of Shadow Wrath (tak, z bossów w Servant''s Quaters, których nikt nigdy nie zabija).

Dnia 11.03.2008 o 15:08, KaPe napisał:

No i model 2h z KJ = model S4 2h... wysilili by się bardziej, Wojny Klonów są już nudne,
PvP i PvE dokładnie take sam wygląd.

Lipa, fajnie było przed TBC poznać jaki spec miał gracz po wyglądzie, ale nie sądze aby się to zmieniło. W którymś wywiadzie człowiek z Blizzarda wspominał, że przygotowanie przedmiotów pod 2 różne płcie 10 ras wymaga długiej pracy grafików, i dlatego starają się to ograniczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Znajdz lepszą broń dla SP niż Arenowa. Znajdź coś co nie leci z Archimonda i jest lepsze
> dla casterów. MH miecz, który nie jest Legendary. Broń dla Ferala. PvP bronie są znakomite
> do PvE, i przede wszystkim, dość łatwo dostępne, a level mają wyższy niż wszystko, oprócz
> dropów z końcowych bossów - co bezpośrednio przekłada się na DPS/+dmg. No i oprócz tego,
> ignore armor/crit/hit, wszystko co niezbędne w dobrej broni. Nie oszukujmy się, poważny
> rajdowiec będzie grindował Arene i w S4.
> No i model 2h z KJ = model S4 2h... wysilili by się bardziej, Wojny Klonów są już nudne,
> PvP i PvE dokładnie take sam wygląd.
Masz generalnie rację. Problem broni arenowej polega na tym, że to co w niej najważniejsze (dps/spellpower) bierze się bezpośrednio z levelu przedmiotu i to, że część budżetu jest zmarnowana na resilience i nadmiarową staminę nie robi wielkiej różnicy. Dlatego dopiero dropy z końcowych bossów są lepsze, ale Vic właśnie to stwierdził: że są w T6 bronie lepsze niż arenowe. Oczywiście ich dostępność z powodu losowości dropów jest niższa niż arenowych, ale to jest problem systemu zdobywania przedmiotów z aren/rajdów, a nie przedmiotów jako takich. I dlatego poważny rajdowiec będzie grindował Arene i w S4, żeby mieć dobrą broń zanim jego gildia zabije końcowego bossa, a ten łaskawie zrzuci konkretny przedmiot, i to jeszcze odpowiednio wiele razy, żeby starczyło dla wszystkich zainteresowanych.

O feralach się nie wypowiem, bo nie śledzę ich theorycraftu i itemizacji, ale w kwestii broni dla SP i mieczy trudno się nie zgodzić. Shadow prieści cierpią dlatego, że standardowy design broni casterskiej zawiera statystyki dla nich niezbyt przydatne, a Blizz nie kwapi się z umieszczaniem w loot table''ach broni dedykowanej dla SP. Rozwiązaniem byłoby spowodowanie, aby SP mogli sensownie wykorzystać większą liczbę statystyk (bo teraz i tak tracą na tym, że rozłożenie budżetu przedmiotu na mniejszą liczbę statystyk daje mniejszą sumę).

Co do mieczy to jest to dla mnie niezrozumiałe. Co wychodzi nowa instancja, to w loot table''ach sztylety, sztylety i sztylety. Blizz z bliżej nie wyjaśnionych przyczyn chce nam wcisnąć sztylety, kiedy używać sensownie mogą ich tylko hunterzy (bo im wszystko jedno co to za rodzaj broni i jaką ma szybkość póki ma odpowiednie bonusy). A mieczy jak na lekarstwo. To tak jak ten syndrom limitowanych dropów z końcowego bossa tylko rozciągnięty na całe instancje. Nie dziwne, że rogue''owie biegają z bronią arenową prawie że z założenia.

A jeśli chodzi o modele broni PvP i PvE, to jak najbardziej się zgadzam, to jest nudne. Tylko, że Blizz kilka razy wspominał, jak to dużo zasobów pochłania im robienie nowych modeli pancerza. Broń powinna być dużo prostsza, w końcu nie trzeba jej robić oddzielnie dla każdej rasy i płci, tylko raz i przeskalować do wielkości modelu postaci, ale pewnie i tak by narzekali jaka to straszna praca. Więc w sumie sensownego tłumaczenia nie mają, ale na zmiany pewnie i tak nie ma co liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 06:57, SoieR napisał:

Da sie, na serwerach i pvp i pve dajny na to ally po wejściu na teren mulgore dostaje pvp flage, czyli może być zaatakowana przez horde, natomiast ally nie może zaatakować hordy do czasu gdy horda ich nie zaatakuje. A moby wieście to już wiadomo - kosi sie jak leci ;D


Pomyślę jeszcze nad tym pve serwerkiem ;)

>Jeśli chcesz mieć postacie po obu stronach możesz założyć postacie na różnych setwerach (pvp). Bziesz miał dajmy na to serwera "a" od humanów i gnomów, a serwer :b" od belfów (brr..) i orków.

Nie no, to odapa raczej ;P
Planowałem mieć 2-3 postacie właśnie z różnych frakcji, każdą w innej specjalności - jedna od alhemii, inna od enchantingu i tailoringu i przerzucać zrobione sprzęty pomiędzy nimi przez pocztę..
Właśnie, da sie chyba wysłać coś pocztą z sojuszu do hordy, nie?

>Co do rp na serwerze rp, faktem jest że gildie nają na nich "normalne" nazwy i gracze w wiekszosci też (czywiście xxxpl to norma jak wszędzie...) nieoczekuj natomiast rp, od ludzi na trialach i gold-sellerów. To chyba tyle co miałem do powiedzenia

Nie no, sporo się już nagrałem na serwkach RP na trialach.. I ogólnie jest naprawdę dobrze :) Większość ludzi potrafi się zachowywać na zasadzie "nie przeszkadzać innym". A gold sellerów po prostu olewam, z nimi się nie wygra :P.. Ogólnie już wypróbowane to mam więc luzik ;)

>>hammerfall87
>A jak już bedziesz na serwie rp to przynajmniej nazwij się klimatycznie,bo ja widze większość graczy(buc,demon fire) to moge powiedziec tylko żenada .

Nie no ;) Wiadomo ;] Miałem już kilka fajnych postaci, każda z odpowiednio dobranym imieniem :) Ogólnie to właśnie jedna z lepszych rzeczy na serwerach RP :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się