Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 17.03.2008 o 21:40, Wintesun napisał:

> > Potrzebuje szybkiego wyboru, jaką postać i klasę polecacie na początek, jaka
jest
> najbardziej
> > efektywna?
>
> Nastepny gracz który pyta się co wybrać nawet jeśli mu by się nie spodobało byle
by
> dzięki temu był najlepszy

No pewnie, co się będę męczył, jak można iść na łatwizne? Ale przestałbyś już spamować
i byś coś doradził.


każdą klasą trzeba umieć grać;] jeśli lubisz strzelać z łuku bierz huntera, jeśli lubisz magię żywiołów, bierz maga, lubisz leczyć bierz priesta. A co do rasy to bierz która ci się podoba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2008 o 21:40, Wintesun napisał:

No pewnie, co się będę męczył, jak można iść na łatwizne? Ale przestałbyś już spamować
i byś coś doradził.

Tylko, że on ma rację. Nie ma jednej najlepszej klasy i rasy, każda ma swoje słabe i dobre strony...To zależy jedynie od Twoich upodobań. Kręci Cię walka w zwarciu w płytowej zbroi - bierz Warriora lub Paladyna z talentami w Retribution. A może by tak rzucić na kogoś klątwę? Wtedy wybierasz Warlocka i jedziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2008 o 21:44, Vesania666 napisał:

każdą klasą trzeba umieć grać;] jeśli lubisz strzelać z łuku bierz huntera, jeśli lubisz
magię żywiołów, bierz maga, lubisz leczyć bierz priesta. A co do rasy to bierz która
ci się podoba ;)


Stereotyp :P
Priest jest świetnym DPSerem, więc nie mąc ludziom że tylk healuje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja ci powiem że najlepiej nie grać w WoW-a. Przestaniesz ?
Co ci po tym że napisze ci ktoś kim mu się gra dobrze, myślisz że tobie też będzie?
Dobra to ci powiem graj SHP, od 18 do 21 biegaj VC a jak kogoś na LFG trafisz to idź do SFK. Jako że będziesz robił za DPS-a załtw sobie +int +sta gear. Potem latasz RFD jak trafisz party. Na wow pro jest guide lv30-70 i to tyle, pamiętaj żeby zrobić atun do Kara i tłuc repa dla Consorcjum. Specki bierz tailor enchant. I co będziesz grał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha to patche można ściągać z Cuse ale z tej strony co podał Zgrywus to już nie ? Widzisz różnice ? Nie możesz widzieć bo jej nie ma, ktoś się zapytał, ktoś podał nick. Równie dobrze mogłem napisać gamershell.com, też byś płakał o reklamowanie ?

>A wiesz co to jest spam? A co moge ci doradzić idz graj w tibie (gra ideał dla ludzi idących na łatwizne)

Następny geniusz... Każda gra zawiera klasę, którą gra się łatwiej od innej, zawsze tak było i będzie. Grając w Guild Warsa polecało się ludziom takiego Warriora, zamiast Mesmera, którym znacznie trudniej się gra. Sama rozgrywka klasami leczącymi bądź tankującymi jest trudniejsza od czystego dpsu i wymaga pewnego doświadczenia.

@Wintesun

Polecam Ci grę magiem, warlockiem (trochę trudniejsz), może hunterem. Zależy co lubisz, jakie masz doświadczenie w MMO itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2008 o 21:57, oOreVenOo napisał:

Aha to patche można ściągać z Cuse ale z tej strony co podał Zgrywus to już nie ? Widzisz
różnice ? Nie możesz widzieć bo jej nie ma, ktoś się zapytał, ktoś podał nick. Równie
dobrze mogłem napisać gamershell.com, też byś płakał o reklamowanie ?

>A wiesz co to jest spam? A co moge ci doradzić idz graj w tibie (gra ideał dla ludzi
idących na łatwizne)

Następny geniusz... Każda gra zawiera klasę, którą gra się łatwiej od innej, zawsze tak
było i będzie. Grając w Guild Warsa polecało się ludziom takiego Warriora, zamiast Mesmera,
którym znacznie trudniej się gra. Sama rozgrywka klasami leczącymi bądź tankującymi jest
trudniejsza od czystego dpsu i wymaga pewnego doświadczenia.

@Wintesun

Polecam Ci grę magiem, warlockiem (trochę trudniejsz), może hunterem. Zależy co lubisz,
jakie masz doświadczenie w MMO itp.



No to graj na siłe(bo widać ze lubisz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2008 o 21:54, L33T napisał:

A ja ci powiem że najlepiej nie grać w WoW-a. Przestaniesz ?
Co ci po tym że napisze ci ktoś kim mu się gra dobrze, myślisz że tobie też będzie?
Dobra to ci powiem graj SHP, od 18 do 21 biegaj VC a jak kogoś na LFG trafisz to idź
do SFK. Jako że będziesz robił za DPS-a załtw sobie +int +sta gear. Potem latasz RFD
jak trafisz party. Na wow pro jest guide lv30-70 i to tyle, pamiętaj żeby zrobić atun
do Kara i tłuc repa dla Consorcjum. Specki bierz tailor enchant. I co będziesz grał ?


Nie, raczej nie, czrujące klasy jakoś mnie nie interesują, ale dzięki. Guida już czytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2008 o 21:54, Szczur22 napisał:

> każdą klasą trzeba umieć grać;] jeśli lubisz strzelać z łuku bierz huntera, jeśli
lubisz
> magię żywiołów, bierz maga, lubisz leczyć bierz priesta. A co do rasy to bierz która

> ci się podoba ;)

Stereotyp :P
Priest jest świetnym DPSerem, więc nie mąc ludziom że tylk healuje :P


to był przykład, skoro gość nie ma doświadczenia z wowem, to gdybym mu powidzia:ł weź Pala z talentami pod Holy, albo Druida pod Resto to nie wiem czy by zakapował. BTW Priest to najlepszy healer, więc przykład najlepszy ;]

Wintesun

skoro cię casterzy nie interesują to bierz rogue'a, albo warra, polecam tego drugiego, bo mi się bardzo podoba i koniecznie gnoma w ally, trolla w hordzie, pamiętaj od 15 lvl do DM/WC. do 50 lvl pakój talenty w Fury z Dual Wieldem, od 50 lvla bierz shielda i 1-handa i zmień talenty na Prot, zmiana talentów i Traina kosztuje 1 g na początku (potem coraz więcej). I z dobrym gearem, będziesz mile widziany w party jako tank. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt, faktem dwa razy była reklama. Ale teraz ktoś napisał, on odpisał więc bez przesady.

@hammerfall87

Gdybym grał na siłę kupował bym PrePaid co 2 miesiące, a tak nie jest bo zawsze po każdym PP mam przerwę od 1-2 miecha to raz, dwa podałem komuś klasy, które nie wymagają nie wiadomo jakiej znajomości gry, techniki itp.

@Wintesun

Nie czarujące ? Warrior może być, Rouge, Ewentualnie szaman z sprzętem i buildem na melee DPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2008 o 22:05, oOreVenOo napisał:

Fakt, faktem dwa razy była reklama. Ale teraz ktoś napisał, on odpisał więc bez przesady.


@hammerfall87

Gdybym grał na siłę kupował bym PrePaid co 2 miesiące, a tak nie jest bo zawsze po każdym
PP mam przerwę od 1-2 miecha to raz, dwa podałem komuś klasy, które nie wymagają nie
wiadomo jakiej znajomości gry, techniki itp.

@Wintesun

Nie czarujące ? Warrior może być, Rouge, Ewentualnie szaman z sprzętem i buildem na melee
DPS.


Ale chodziło mi o to ,że nie ma najlepszej klasy(wszystkie są fajne),A grałbyś klasą która by ci sie nie podobała(ale gra nią sie łatwo lub rasą(bo ma jakieś bonusy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie są fajne ? To nie oznacza, że wszystkimi się tak samo gra... Wszystko zależy od tego kto co umie, i jakie ktoś ma doświadczenie. Logiczne jest, że jeżeli ktoś nie cierpi Taurenów nie będzie nimi grał, bądź nie znosi grać casterami, ale zarówno w melee i casterach są klasy, którymi może grać się łatwiej. Łatwiej tzn nie wymagają dużej wiedzy o grze i jej mechanice, a nie to że rogal zabije moba na 1 lvlu w 4 sekundy, a warrior w 7s...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2008 o 19:30, Czedwik napisał:

> Ta środa bądź przyszła z tego co słyszałem.
Już w tym tygodniu, tak szybko? Słyszałem od osób, które grały na PTR, że jeszcze sporo
rzeczy mają do naprawienia/dokończenia. W tym różne drobne błędy od nowych instancji.

Z tego co wiem, ostatnio to co się ściągało to są rzeczy, które napewno będą po patchu, o reszcie nic nie wiem. Być może przedłuży się to o tydzien-dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2008 o 20:38, mic02 napisał:

Gz człowieku, zrobiłeś to, co ja kiedyś próbowałem i nie wyszło. A ile masz /played?

8-9 dni, ale było by szybciej gdyby nie Battlegroundy :O .

Jeśli dobrze zrozumiałem to z nieaktywnym kontem dodatek mi nic nie daje :( ? A jeśli doładuję sobie konto(kupię na allegro miesiąc), potem aktywuję triala i na koniec dodatek to dostanę 40 dni grania ? Bo trochę czytałem i podobno są z tym jakieś problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2008 o 21:40, Wintesun napisał:

No pewnie, co się będę męczył, jak można iść na łatwizne? Ale przestałbyś już spamować i byś coś doradził.


Dobra, zanim się pozabijacie to może ja coś napiszę ;P
Zależy jaką postać lubisz i jaki gameplay ci odpowiada. Na początek bardzo przyjemnie grało mi się hunterem. Od 10 lv. masz zwierzaka więc i za tanka ci zrobi, i ogólnie mniej samotnie :) Po za tym to naprawdę przyjemna klasa do grania, bardzo dobry damage :)

Teraz gram trochę magiem.. I do 20lv gra się nim paskudnie >.>'' Potem ponoć lepiej, a od kiedy ma się już Blizzrd można porządzić AoE grindingiem.. podobno :P

Moja ukochana klasa to Warlock. Genialna, magiczna postać.. Genialne DoT''y, fear, który miliardy razy uratował mi zadek i wypasiony summon na 10lv :) Przez całą drogę do 20lv grając jak każdy typowy noobek padłem zaledwie kilka razy.. Z własnej głupoty bardziej :P
Dla porównania - mój mag zalicza co najmniej 2 groby dziennie o_O

Priestem grło mi się źle.. Nie fajna postać do solowania.. Za słaby w walce trochę.. Ale party chętnie cię przyjmą dla leczenia :)

Shaman - dziwna klasa.. połączenie maga/wojownika/kapłana.. Wszystkiego po trocu.. Ciekawa klasa, ale baardzo mało nią grałem.. Choć było banalnie na początku :)

Rogue - nie wiem. Nie przekonują mnie kompletnie.. Gra nimi zwyczajnie mnie nudziła.. Ale co kto lubi..

Warriora/Palladyna nie tykam nawet 6 metrowym kijem ;P

Podsumowując - z klas walczących - wybrałbym Huntera.. Może używać każdej broni, ma świetnego peta, i bardzo dobre skille..
Z klas "magicznych" osobiście polecam Warlocka...

Ale to tylko moje subiektywne odczucia :) Proponuję zapodać sobie triala i potestować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 00:27, DemoBytom napisał:

Teraz gram trochę magiem.. I do 20lv gra się nim paskudnie >.>'' Potem ponoć lepiej,
a od kiedy ma się już Blizzrd można porządzić AoE grindingiem.. podobno :P

Zapomnij do minimum 30, AOE grinding wymaga odpowiednich talentów, których nie ma się na tym levelu.

Dnia 18.03.2008 o 00:27, DemoBytom napisał:

Dla porównania - mój mag zalicza co najmniej 2 groby dziennie o_O

Jak się nie umie grać, to każda klasa tyle ginie. Mag ma nove, CoC/DB, owce, niewidzialność, blink, ice block. Metod ucieczki praktycznie najwięcej ze wszystkich klas, nie licząc Rogala, gdzie Vanish jest praktycznie nie do przebicia, chyba, że są to jakieś irytujące moby z dotami.

Dnia 18.03.2008 o 00:27, DemoBytom napisał:

Priestem grło mi się źle.. Nie fajna postać do solowania.. Za słaby w walce trochę..
Ale party chętnie cię przyjmą dla leczenia :)

Shadow. Grindowanie ustępujące praktycznie tylko Affliction Lockowi.

Dnia 18.03.2008 o 00:27, DemoBytom napisał:

Shaman - dziwna klasa.. połączenie maga/wojownika/kapłana.. Wszystkiego po trocu.. Ciekawa
klasa, ale baardzo mało nią grałem.. Choć było banalnie na początku :)

Zarządzanie totemami bez jakiś modyfikacji UI potrafi doprowadzić do szału, jest ich zwyczajnie za dużo. W normalnym grindzie to nie problem, bo nie stawia się w ogóle, albo 1 czy 2, ale na instancjach jest irytujące. Levelowanie jako Enhancement to banał, gorzej czymś takim potem wejść do instancji.

Dnia 18.03.2008 o 00:27, DemoBytom napisał:

Rogue - nie wiem. Nie przekonują mnie kompletnie.. Gra nimi zwyczajnie mnie nudziła..
Ale co kto lubi..

Nie jest może tak pasjonujący jak Warlock z 3 dotami w /castsequence i autolootowaniem, ale bardzo ładnie bije się nim wszelkich casterów i co twardsze mobki też przyzwoicie schodzą na cooldownach. Przy odpowiedniej wprawie ma się niemal całkowitą kontrole nad walką, przerzucając 5 stunów przez moba(choć to raczej pod Mutilate, a nie Combat)

Dnia 18.03.2008 o 00:27, DemoBytom napisał:

Warriora/Palladyna nie tykam nawet 6 metrowym kijem ;P

I błąd. Retri od swoich buffów jest bardzo przyjemny do levelowania, podobnie jak Protection, biorący całe paczki mobów na klate. Dalej jest oczywiście podejście typu "lolret", ale dmg jest bardzo przyzwoity. Holy stracił nieco od początku expansion, szczególnie w rajdach, gdzie coraz więcej walk AOE na kilka/naście osób, a Palek może leczyć tylko pojedyńcze cele. Plus na Arenie jest banalnie prosty do zamknięcia i ubicia.
Warek to Warek. Prosty do grania, ale granie dobre to inna bajka, szczególnie gdy nie ma się sprzętu na poziomie. Nie ma jak ucieć od mobów, poza Intimidating Shout co 3 minuty, więc albo zabija, albo pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Jaki rodzaj talentów jest najlepszy dla Paladyna? Bo mój brat ma 52 poziom i nie wie w co sobie dawać, ale zastanawia się nad Retribution...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 08:15, bartez743 napisał:

Mam pytanie: Jaki rodzaj talentów jest najlepszy dla Paladyna? Bo mój brat ma 52 poziom
i nie wie w co sobie dawać, ale zastanawia się nad Retribution...


Retribution to build gdzie postać ma zadawać obrażenia,holy to do leczenia, a protection to jak z warriorem do ochrony(i tankowania) więc najlepiej by szło jakoś sprawnie to lev to retribution :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 00:27, DemoBytom napisał:

Priestem grło mi się źle.. Nie fajna postać do solowania.. Za słaby w walce trochę..
Ale party chętnie cię przyjmą dla leczenia :)


Tak jak napisał KaPe - to jedna z najlepszych klas do grindowania, tylko trzeba ją najpierw trochę poznać (a fear też posiada;). Zresztą, odkąd ma się w talentach dostęp do instant crit smite to można lać te mobki bez większych trudności nawet w holy buildzie. Polecam spróbować jeszcze raz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 08:13, KaPe napisał:

Zapomnij do minimum 30, AOE grinding wymaga odpowiednich talentów, których nie ma się na tym levelu.


Dla tego napisałem podobno ;) Mój mag ma póki co bajeczny 15lv xD

Dnia 18.03.2008 o 08:13, KaPe napisał:

Jak się nie umie grać, to każda klasa tyle ginie. Mag ma nove, CoC/DB, owce, niewidzialność, blink, ice block. Metod ucieczki praktycznie najwięcej ze wszystkich klas, nie licząc Rogala, gdzie Vanish jest praktycznie nie do przebicia, chyba, że są to jakieś irytujące moby z dotami.


No na wyższych levelach - możliwe.. Na moim obecnym (przypminam 15) mam tylko novę i owcę.. Jak mnie na instancie dojeżdża 5elit to zwykle zdążę novę rzucić i leżę.. Może jeszcze nie umiem tą klasą grać - ale prawda jest taka, że na tym samym levelu muj warlock padał duużo mniej.. A w końcu też mag a nawet dużo gorzszy sprzęt na nim miałem - teraz wszystko zielone/niebieskie - wtedy niemal wszystko białe >.>''

Dnia 18.03.2008 o 08:13, KaPe napisał:

Shadow. Grindowanie ustępujące praktycznie tylko Affliction Lockowi.


Co nie zmienia faktu, że mnie nie przypadł do gustu ;P

Dnia 18.03.2008 o 08:13, KaPe napisał:

I błąd. Retri od swoich buffów jest bardzo przyjemny do levelowania, [...]


Osobiście po prostu nie trawię grania warriorami.. Są to dla mnie klasy, które są zbyt zależne od ekwipunku i mojej pojemności sakiewki.. Tak samo było z roguem - zmiana sztyletu, który zadawał o 2pkt wiecej klapsa na kazdej z granic - niemal podwajała szybkość expienia.. Trochę mnie to wkurzało..
Taki mag/lock/priest nawet w słabym sprzęcie, ale z wykupionymi skillami jest mocny.. Rogue/warrior ze słabym sprzętem zwze będzie słaby..
A palladynow ostatnio to za dużo widziałem ;P Pół hordy chyba nimi gra o_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się