Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 12.05.2008 o 17:24, player000 napisał:

Gdzie w Orgrimmar można kupić potiony?? biegałem chyba po całym mieście i nie mogę znaleźć;/


w AH przy banku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2008 o 17:33, player000 napisał:

tylko że ja mam trial''a i z AH korzystać nie mogę:/ a może gdzieś w innych mistach??


No to masz problem :)
Jak będziesz miał szczęście to wyleci z jakiegoś humanoida mobka albo sprawdź u alchemika ale nie jestem pewien czy sprzedaje bo zawsze potiony kupowałem na AH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może polecić naprawdę fajne addony to zmiany interfejsu ? Ale porządne addony. Nie chodzi mi o taki chłam jak X-Pearl, Titan Panel itp itd. Bo... to od dawna mam...xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2008 o 23:02, oOreVenOo napisał:

Ktoś może polecić naprawdę fajne addony to zmiany interfejsu ? Ale porządne addony. Nie
chodzi mi o taki chłam jak X-Pearl, Titan Panel itp itd. Bo... to od dawna mam...xD


Tutaj jest bardzo duży wybór wystarczy zaglądnąć i znaleźć coś dla siebie http://www.wowinterface.com/downloads/cat28.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CT_core zbiór przydatnych addonów może niezmienisz nim mapki czy zegarka czy nieprzeniesiesz mapy na sam dół na środek na srodku jakiegos czarnego paska ale dlamnie tyle wystarczy mam zlczone 4 actionbary 1 nad drugim wyglda to jak klawiatura ze spellami ale dalmnie git jutro wstawie screena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2008 o 23:02, oOreVenOo napisał:

Ktoś może polecić naprawdę fajne addony to zmiany interfejsu ? Ale porządne addony. Nie
chodzi mi o taki chłam jak X-Pearl, Titan Panel itp itd. Bo... to od dawna mam...xD


Pitbull panie, chcesz se skonfigurować panele tak jak chcesz to nie ma dla ciebie innego addona (tylko najpierw zapewnij sobie od 2 do 4 godzin czasu żeby to wszystko jako tako skonfigurować).

Do tego dorzuć eepanels żeby sobie jakieś teksturki dodać, jakis cycircled żeby bary ładnie wyglądały (no i ofc bartender)
Titana wyrzuć bo to chłam, zainwestuj w fubara :) Zassaj se clearfont i zmień czcionkę, zassaj prat (ewentualnie chatmod) i pobaw się czatem.

Cowtip (ciężko to skonfigurować i trochę ciężkie jest) albo tinytip (polecam) użyj do tooltipów (ANCHOR_CURSOR FTW :P ), Aloft''em możesz zmieniać wygąd tych pasków co się nad wrogiem/przeciwnikiem pojawiają gdy podejdziesz blisko (nameplates?)

Co jeszcze... o EavesDrop też bardzo fajny addon, ale na estetycznośc raczej nie wpływa (taki mini combatlog, który pokazuje w bardzo fasjny sposób co ty zrobiłeś targetowi i co przytrafiło się tobie... u CH1CKENA jest on na pierwszej fotce na dole przed czatem, a na drugiej w górnym lewym rogu. Swoją drogą na drugiej focie jest UI gościa z SK gaming ;p

Możesz też zainwestować w Telo''s buff timers, aby widzieć dokładniejszy czas twoich buffów (co do sekundy zawsze jeżeli jest mniej niż 1h)

Na razie tyle, może sobie jeszcze coś przypomne potem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak działa system block/parry/dodge ? Czy każda z opcji jest losowana osobno przy ataku czy ich % się sumują?

Po co jest górnictwo i kowalstwo? Znajomy bawiący się w krawca zarabia na materiałach(które ma z każdego stwora na mapie + i tak musi je ubijać) kilkadziesiąt złota dziennie. Ja na w/w duecie nie jestem w stanie ani nic sobie fajnego stworzyć ani nic sprzedać. Sama ilość dostępnego surowca to masakra a co dopiero te wszystkie dodatkowe składniki unikalne. Nawet na aukcjach nie widzę (poza uszytymi rzeczami) niczego stworzonego przez graczy. Czyżby sensowny crafting w tej grze ograniczał się do krawiectwa oraz enchantu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2008 o 11:37, Lailonn napisał:

Jak działa system block/parry/dodge ? Czy każda z opcji jest losowana osobno przy ataku
czy ich % się sumują?

Po co jest górnictwo i kowalstwo? Znajomy bawiący się w krawca zarabia na materiałach(które
ma z każdego stwora na mapie + i tak musi je ubijać) kilkadziesiąt złota dziennie. Ja
na w/w duecie nie jestem w stanie ani nic sobie fajnego stworzyć ani nic sprzedać. Sama
ilość dostępnego surowca to masakra a co dopiero te wszystkie dodatkowe składniki unikalne.
Nawet na aukcjach nie widzę (poza uszytymi rzeczami) niczego stworzonego przez graczy.
Czyżby sensowny crafting w tej grze ograniczał się do krawiectwa oraz enchantu?


NIekoniecznie. Ja np. Mam 65 lev postaci i tylko 160 skilla Mining. Zaczalem wczoraj cwiczyc Engeneering(mam bzika na punkcie itemow a ten akurat pozwala mi na stworzenie dobrych Gogli). Wczoraj uidalo mi sie w ciagu godziny wycrafcic ponad 135 skilla Eng i 40 mining. Trzeba tylko wiedziec gdzie sie ulokowac. w Okolicach IF jest mnostwo matsow do Gornictwa. a W sumie to Engeneering dosc niskim kosztem sie leveluje.

P.S. Blacksmithing uczy cierpliwosci. Naprawde dobre itemy dostajemy na skillu w okolicach 350;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2008 o 11:37, Lailonn napisał:

Po co jest górnictwo i kowalstwo? Znajomy bawiący się w krawca zarabia na materiałach(które
ma z każdego stwora na mapie + i tak musi je ubijać) kilkadziesiąt złota dziennie.


Materiały do tailoringu ty też możesz sprzedawać (bo wypadają z każdego prawie humanoida.

Dnia 13.05.2008 o 11:37, Lailonn napisał:

Ja
na w/w duecie nie jestem w stanie ani nic sobie fajnego stworzyć ani nic sprzedać. Sama
ilość dostępnego surowca to masakra a co dopiero te wszystkie dodatkowe składniki unikalne.
Nawet na aukcjach nie widzę (poza uszytymi rzeczami) niczego stworzonego przez graczy.
Czyżby sensowny crafting w tej grze ograniczał się do krawiectwa oraz enchantu?


Na enchantingu zaczniesz dopiero sensowanie zarabiać gdy już go welevelujesz na max (i bedziesz miał pożądane enchanty) Tailoring też za wiele nie zarabia (chyba że na shadow/fire/primalmoon clothach, albo bagach).
Na BS''ie nie zarobisz, bo z niego się robi itemki prawie wyłącznie dla siebie.
Jeśli chcesz zarobić to wybierz profesje zbierackie (mining/herblore), a wszystkie itemki które byś w innym wypadku mógł wycraftować kupisz sobie i tak na AH (bo będziesz miał na to pieniądze). Dopiero po 50-60 poziomie możesz opuścić którąś z profesji i zająć się craftingiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dziękuję Ci, zaraz zaczynam się bawić. Na szczęście mam około 2 godz wolnego czasu więc prawie mam zajęcie. Dzięki Ci. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2008 o 12:26, oOreVenOo napisał:

A dziękuję Ci, zaraz zaczynam się bawić. Na szczęście mam około 2 godz wolnego czasu
więc prawie mam zajęcie. Dzięki Ci. :)


Do zabawy z Pitbullem polecam jego oficjalne forum na wowace, jest tam sporo gotowych rozwiązań, które mogą się przydać przy tworzeniu własnwgo UI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2008 o 11:37, Lailonn napisał:

Jak działa system block/parry/dodge ? Czy każda z opcji jest losowana osobno przy ataku
czy ich % się sumują?


Można powiedzieć, że się sumują, tzn. są rozpatrywane w jednym rzucie, także z innymi wynikami ataku jak miss, glancing/crushing czy crit (dla żółtych ataków crit jest ustalany w oddzielnym rzucie, ale to akurat nieistotne dla tego pytania). Więc jeśli uzbierasz statsy takie, żeby suma miss+dodge+parry+block była >=100% (co jest dosyć proste z shield blockiem dającym 75% bloku), to gwarantujesz brak critów i crushy, a to jest bardzo istotne w tankowaniu mocno bijących mobów (większa część rajdowych bossów). Trzeba tylko pamiętać, że to co widzisz na char screenie jest dla przeciwników na twoim lvlu. Jeśli mają wyższy, szanse spadają i trzeba na to wziąć poprawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze wszelkich znanych mi źródeł wiadomo, że na ataki krytyczne liczy się tylko i wyłącznie Defense+Resilience. Crit immunity jest odpowiednią ilość Def+Resi, by mob z lvl o 3 wyżej miał zredukowaną szansą na kryta do 0 (w PvE każdy mob ma 5% szans na kryta + bonus z wyższego levelu, w PvP ludzię mają 15%++, więc uzyskanie braku krytów jest niemożliwe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest nie realne żebyś miał 100% szans na to, że żaden kryty nie wejdzie. Możesz zmniejszyć szanse do minimum ale na pewno nie zredukować do zera. Gdyby było to możliwe, wszyscy high-endowi bossowie typu Archimonde itp itd byli by dziecinnie łatwi. Dla przykładu normalny atak Archimonda na tanka w pełnym T5 to od 8 do 10k, wyobraź sobie krytyk, a teraz dodaj do tego 100% uniknięcie kryta. Z bossa prze ch... robi się ciota. Tak jak powiedział Dragon, są dwie statystyki wpływające na otrzymywane obrażenia jak i również ich zmniejszanie. Defense oraz Ressilence. Przy czym druga to podstawa w PvP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2008 o 16:42, oOreVenOo napisał:

A nie lepiej stanąć w jakimś mieście, wklepać /2 Szukam polskiej gildii ?


Jak jest się typowym lamerem to na pewno :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2008 o 16:43, hammerfall87 napisał:

> A nie lepiej stanąć w jakimś mieście, wklepać /2 Szukam polskiej gildii ?

Jak jest się typowym lamerem to na pewno :D

ty na pewno "lamerem" nie jesteś!!?? w regulaminie jest że się nie obrażamy, więc nie pisz takich tekstów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2008 o 16:57, mateuszbanach0 napisał:

> > A nie lepiej stanąć w jakimś mieście, wklepać /2 Szukam polskiej gildii ?

>
> Jak jest się typowym lamerem to na pewno :D
ty na pewno "lamerem" nie jesteś!!?? w regulaminie jest że się nie obrażamy, więc nie
pisz takich tekstów.


A czy ja skierowałem wprost do kogoś ?.Nie ale dręczenie ludzi na ogólnym czacie po polsku jest lamerskie .O to mi chodziło.Wiec jesli piszemy to po angielsku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się