Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 13.05.2008 o 16:43, hammerfall87 napisał:

Jak jest się typowym lamerem to na pewno :D


Tyś jest cały jak lamer... Też mi wielkie mecyje raz na jakiś czas stuknąć coś po Polsku. Inne nacje mogą to czemu my nie ? Lamerskie jest vipowanie w Kara na trashu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2008 o 20:16, zippo666 napisał:

World of WarCraft jakie oceny dajecie tej grze w skali 1 do 100 ( ja daje 100)
a wy


Ja daje Zipposiu 666 ? A wy "chłopacy" ? Ehh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2008 o 20:35, oOreVenOo napisał:

> Jak jest się typowym lamerem to na pewno :D

Tyś jest cały jak lamer... Też mi wielkie mecyje raz na jakiś czas stuknąć coś po Polsku.
Inne nacje mogą to czemu my nie ? Lamerskie jest vipowanie w Kara na trashu.


No wiesz jak się ma problemy to nie moja wina zasada jest i tyle inne nacje też mają geniuszy po swojej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że w przypadku PvE przy pewnej granicy (około -6% crit chance) tank faktycznie jest "uncritable" i jest to podstawowym wymogiem bycia tankiem od heroiców/Kara i wyżej. W przypadku, który podałeś sam pomyśl, co by było, gdyby szansa na kryta istniała. Kryty walą podwójne obrażenia (melee), więc 20k damage zazwyczaj zabija nawet tanka jednym hitem, na takie ryzyko nie można nawet pozwolić.

Uncrit jest za to niemożliwy do osiągnięcia w PvP, bo tam wartości są znacznie wyższe, i żadne dodge/parry/block na to nie ma żadnego wpływu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2008 o 20:54, DragonLord napisał:

Uncrit jest za to niemożliwy do osiągnięcia w PvP, bo tam wartości są znacznie wyższe,
i żadne dodge/parry/block na to nie ma żadnego wpływu.


Spróbuj walnąć krytykiem w dobrze ubranego prot paladyna z aktywnym holy shieldem, oczywiście atakując od przodu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2008 o 16:25, oOreVenOo napisał:

To jest nie realne żebyś miał 100% szans na to, że żaden kryty nie wejdzie. Możesz zmniejszyć
szanse do minimum ale na pewno nie zredukować do zera. Gdyby było to możliwe, wszyscy
high-endowi bossowie typu Archimonde itp itd byli by dziecinnie łatwi. Dla przykładu
normalny atak Archimonda na tanka w pełnym T5 to od 8 do 10k, wyobraź sobie krytyk, a
teraz dodaj do tego 100% uniknięcie kryta. Z bossa prze ch... robi się ciota. Tak jak
powiedział Dragon, są dwie statystyki wpływające na otrzymywane obrażenia jak i również
ich zmniejszanie. Defense oraz Ressilence. Przy czym druga to podstawa w PvP.


A myślisz, że co niby? Że tankowie rajdowi są critowalni? Oczywiście, że nie są, bo crit w większości przypadków oznaczałby zgon na miejscu. Nie rozumiem w jaki sposób boss bijący tanka za 8-10k jest ciotą, ciekawa definicja. Nie wiem czy zauważyłeś, ale jeśli faktycznie za tyle bije, to crit robi 16-20k, ciekawe jak chcesz przeżyć to + dowolny special. Nie ma żadnej minimalnej szansy na crita, więc stwierdzenie "Możesz zmniejszyć szanse do minimum ale na pewno nie zredukować do zera." nie ma żadnego sensu.

To że tankowie mają odpowiednio dużo defensa, żeby zdjąć szansę na crit do 0, nie zmienia mechaniki gry. Attack table wygląda tak, że nawet bez defensa możesz być niekritowalny. Tylko nikt nie będzie na to liczył, bo shield block nie jest zawsze aktywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2008 o 20:54, DragonLord napisał:

i żadne dodge/parry/block na to nie ma żadnego wpływu.


Ależ oczywiście, że ma. Polecam dowiedzieć się co to jest attack table.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oreven, znowu zadziwiasz "znajomością" PvE...

Boss bijący za 10k to monstrum. 1 parry i masz 2 x 10k w ciągu 1 sekundy, jakiekolwiek dodatkowe dmg i tank ginie zanim ktokolwiek się zorientował co się dzieje. Mieliśmy bodaj na Felmyście taką sytuacje - boss normalnie bije za 5k co 2 sekundy, no ale ma Corrosion zadający x2 dmg, czyli Corrosion = 10k, hit 10k, parry i hit 10k, wszystko w 1 sekunde, 30k zanim ktokolwiek pomyślał, ze tank może oberwać. Gdyby do tego doliczyć kryty, to healerzy pocięliby się już dawno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem. Tylko twierdzisz, że kompletnie tank nie dostaje jakichkolwiek krytów ? Mi chodzi cały czas o to, że krytyki są zmniejszą do kompletnego minimum. No ale może się nie znam, spoko. Tylko dlaczego nasz tank dostał 1 hita na Azgalorze za 25k ? No i było po zawodach ? 25k to był normal hit w co wątpię czy kryt ?

@T5

Tiery to ogólnie rarytasowe sety pancerzy. Jest dokładnie 6 tierów przy czym im wyższy numerek tym lepszy. Każdą część tiera można zdobyć na instancjach raidowych 10 bądź 25 osobowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2008 o 10:17, oOreVenOo napisał:

Mi chodzi cały czas o to, że krytyki są zmniejszą do kompletnego minimum. No ale może
się nie znam, spoko. Tylko dlaczego nasz tank dostał 1 hita na Azgalorze za 25k ? No
i było po zawodach ? 25k to był normal hit w co wątpię czy kryt ?

NIE MA KRYTÓW. Wyobrażasz sobie ubicie Brutallusa, gdyby była "minimalna szansa na kryta"? Zniszczyłby każdego tanka, bo bije 2 razy na sekunde, więc siłą rzeczy przynajmniej 1 kryt na walke by wszedł, a na stompie ma hity za ponad 12k, więc każdego tanka by wciągnął jednym trafieniem. A wasz tank - może przypadkiem usiadł(100% kryta)? Nie mówiąc o tym, że Azgalor nie bije raczej za 12.5k normalnie. Te 25k to mogło być typowe hit + cleave + parry hit, więc całość weszła w 1 sekunde, i ew. mod zaliczył to jako 1 trafienie. Pokaż mi WWS z jakiegokolwiek contentu T6, gdzie tank dostaje krytyki.

Jedyna inna opcja, to że ma dokładnie 490 defa(warek), a WoW zaokrągla procenty, więc w praktyce jest 489.X, czyli faktycznie jakaś minimalna szansa - to akurat jeden z problemów przy łączeniu resistów i defense, np. na Hydrossa albo Illidana. Ale żaden porządny tank nie dostaje krytów. Wyjątkiem są pewne specjalne mobki, np. w BRD któreś rzucają sobie Recklesness, w SL Mark of Malice daje szanse na kryta, i w Arcatraz Eredarzy wysysają Agi, zwiększając sobie szanse na kryta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przypadkiem nie usiadł dlatego zastanawiałem się jak to możliwe i czy jednak istnieje szansa na kryta, którego może dostać tank w T5 i tarczy z Koz''Rogala. No nic dzięki za wykład, przyda się. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2008 o 11:11, oOreVenOo napisał:

Nie przypadkiem nie usiadł dlatego zastanawiałem się jak to możliwe i czy jednak istnieje
szansa na kryta, którego może dostać tank w T5 i tarczy z Koz''Rogala.

Nie, nie ma. Udowodnij mi, że się myle.
http://www.wowwebstats.com
Wyszukaj jakiś WWS od Azgalora, gdzie MT dostaje kryta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2008 o 11:11, oOreVenOo napisał:

Nie przypadkiem nie usiadł dlatego zastanawiałem się jak to możliwe i czy jednak istnieje
szansa na kryta, którego może dostać tank w T5 i tarczy z Koz''Rogala. No nic dzięki
za wykład, przyda się. :)

Jeźeli ktoś z was robił WWS, to zajrzyj tam, dość prosto będzie się dowiedzieć co się stało. (a będzie jeszcze prościej jak odbugują death replaye ;)
Pomiędzy krytykami i normalnymi uderzeniami są jeszcze crushingi za 150%, ale 25k to nadal za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2008 o 11:23, Vic napisał:

Pomiędzy krytykami i normalnymi uderzeniami są jeszcze crushingi za 150%, ale 25k to
nadal za dużo.

Azgalor nie crushuje. Archimonde też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2008 o 13:59, Kamil.sk napisał:

Czy można bezpłatnie przenieść postać na inny realm??


tak, ale tylko gdy serwery są przepelnione i można je przenosić na mniej zaludnione serwery. Wtedy jest to napisane na w grze przy logowaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Darmowo można tylko podczas free character migration i to tylko z i do określonych realmów.
Z tego co pamiętam normalnie jest to odpłatne w wysokości 20 euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się