Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 29.05.2008 o 18:09, Latniak napisał:

Hmm... ale gdybyś miał 202 hit ratingu, to mógłbyś te punkty które pakujesz w talenty
co zwiększają hit wpakować w talenty które zwiększają twój dps, albo dps raidu (no chyba
że u maga się tak nie da)


Dobrze przewidziałeś, nie da się :) Wiem, że np. shadow prieści tak robią, ale u maga nie ma żadnych talentów (do PvE), na które warto było by zamienić te do hita.

P.S. A zwiększanie dps rajdu to w ogóle nie wchodzi w grę. Magowie niestety nic takiego nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2008 o 22:25, lukase napisał:

Wiem już jak czytalem na stronach to mi się ork spodobał ma dużo siły i nim będę grać
jako warrior jeszcze patrzyłem na takie minotaury mają najwięcej siły ale raczej nie,
wole orki :).

Pomijając "minotaury" - początkowe statystyki mają znikome znaczenie, różnice szybko się zacierają, bo 99% statystyk będziesz i tak miał ze sprzętu, albo tego co dostaniesz przy levelowaniu, więc 1 siły się nie liczy. Za to bonus do hp u "minotaurów" czy racial Orków, to już dużo istotniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 01:30, Corvin 0451 napisał:

> Hmm... ale gdybyś miał 202 hit ratingu, to mógłbyś te punkty które pakujesz w talenty

> co zwiększają hit wpakować w talenty które zwiększają twój dps, albo dps raidu (no
chyba
> że u maga się tak nie da)

Dobrze przewidziałeś, nie da się :) Wiem, że np. shadow prieści tak robią, ale u maga
nie ma żadnych talentów (do PvE), na które warto było by zamienić te do hita.

P.S. A zwiększanie dps rajdu to w ogóle nie wchodzi w grę. Magowie niestety nic takiego
nie mają.


Taaaak? A Arcane Intellect to pies? Poczytaj sobie o ile sie zwiekszy spell dmg i spell crit (a co za tym idzie DPS) wraz z wzrostem Intellect o jeden punkt :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 08:57, Atreides napisał:

Taaaak? A Arcane Intellect to pies? Poczytaj sobie o ile sie zwiekszy spell dmg i spell
crit (a co za tym idzie DPS) wraz z wzrostem Intellect o jeden punkt :-D


No wlasnie. Ostatnio jestem nie na czasie z tymi rzeczami. Ile teraz daja magowi statystyki? Zycia Spellpoweru itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 08:57, Atreides napisał:

Taaaak? A Arcane Intellect to pies? Poczytaj sobie o ile sie zwiekszy spell dmg i spell
crit (a co za tym idzie DPS) wraz z wzrostem Intellect o jeden punkt :-D


Ale i tak jeśli weźmiemy pod lupę high-endowe gildie, to zobaczymy że biorą oni tylko jednego maga na raidy, a i to pewnie ze względu na stolik i portale.

Czyżby dps maga był dużo niższy niż reszty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 11:01, Latniak napisał:

> Taaaak? A Arcane Intellect to pies? Poczytaj sobie o ile sie zwiekszy spell dmg
i spell
> crit (a co za tym idzie DPS) wraz z wzrostem Intellect o jeden punkt :-D

Ale i tak jeśli weźmiemy pod lupę high-endowe gildie, to zobaczymy że biorą oni tylko
jednego maga na raidy, a i to pewnie ze względu na stolik i portale.

Czyżby dps maga był dużo niższy niż reszty ?


Nie, nie jest - kwetsia talentów i odpowiedniego spell rotation:)
Fire Mage / Lock Destro / Shadow Priest są u nas na najwyższych miejscach w DPSie (kolejność przypadkowa). Czasami wplącze się tam Drut lub Rogal ale to raczej przypadkiem:) i raz od święta Shaman Ele.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przeżyłem szok.
Chciałem (rogue) pomóc magowi którego gankowało 2 ally, hunter i shaman, a ponieważ byli dla mnie "szarzy" nie spodziewałem się większych trudności. Po chwili walki stwierdziłem że moje życie spada a jego (shamana) nie! W dodatku włączył się hunter i jego (ohydny) pet i do widzenia musiałem znikać. Potem obejrzałem sobie combat log i szok: TYLKO cheap shot trafił reszta to same miss''y ! Za to większość trafień przeciwników to crit''y ! Ten mag widział to i whisperował potem coś o "desynchronizacji clienta". Pierwsze słyszę! W każdym razie siedzę przygnębiony i jedynie duma powstrzymuje mnie od płaczu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 08:57, Atreides napisał:

Taaaak? A Arcane Intellect to pies? Poczytaj sobie o ile sie zwiekszy spell dmg i spell
crit (a co za tym idzie DPS) wraz z wzrostem Intellect o jeden punkt :-D


1 punkt Int zwiększa spelldmg o 0, a crit o 1/80. Poza tym czytaj ze zrozumieniem, była mowa o talentach, nie skillach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 11:01, Latniak napisał:

Czyżby dps maga był dużo niższy niż reszty ?


Raczej nie. Tu masz WWS z pierwszego zabicia Brutallusa pewnej znanej gildii:
http://wowwebstats.com/ri2zwlgoiyck5?user=publicize&id=ri2zwlgoiyck5&s=2944 -3300
Magowie trzymają się dobrze ;)
A to, kto zabierany jest na rajd, zależy często od tego jak przydatne są dodatkowe zdolności na danej walce, a czasami nawet od tego kto jest online po 10 godzinach rajdowania, a kto musiał iść spać ;)

EDIT: Forum nie trawi dla mnie URLi ze spacjami, trzeba użyć kopiuj-wklej albo wybrać "Brutallus death" z menu WWS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 14:44, Vic napisał:

a czasami nawet od tego kto jest online po 10 godzinach rajdowania, a
kto musiał iść spać ;)


Albo kto się tego dnia zwolnił z pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pirat czy orginał? bo jak świat światem o czymś takim jak "desynchronizacji clienta" jeszcze nie słyszałem..... (i jest taka (z tego co wiem) sytuacja nie możliwa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 11:19, Lost Paradise napisał:

Nie, nie jest - kwetsia talentów i odpowiedniego spell rotation:)
Fire Mage / Lock Destro / Shadow Priest są u nas na najwyższych miejscach w DPSie (kolejność
przypadkowa). Czasami wplącze się tam Drut lub Rogal ale to raczej przypadkiem:) i raz
od święta Shaman Ele.....

Nie ma fizycznie opcji, by SP był najwyżej w contencie T6/Sunwell, przebicie 1600 nim to święto. Czołówka to BM Hunterzy, Glaive rogale/fury warki, Locki. Magowie są tak jak locki... ale dodatkowy lock może sobie dać CoD, a to 200dps, więc po co brać maga?:)
http://www.wwsscoreboard.com/bossclassview.php?bossid=42

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 15:50, KaPe napisał:

> Nie, nie jest - kwetsia talentów i odpowiedniego spell rotation:)
> Fire Mage / Lock Destro / Shadow Priest są u nas na najwyższych miejscach w DPSie
(kolejność
> przypadkowa). Czasami wplącze się tam Drut lub Rogal ale to raczej przypadkiem:)
i raz
> od święta Shaman Ele.....
Nie ma fizycznie opcji, by SP był najwyżej w contencie T6/Sunwell, przebicie 1600 nim
to święto. Czołówka to BM Hunterzy, Glaive rogale/fury warki, Locki. Magowie są tak jak
locki... ale dodatkowy lock może sobie dać CoD, a to 200dps, więc po co brać maga?:)
http://www.wwsscoreboard.com/bossclassview.php?bossid=42



Widzę że doświadczenie przez Ciebie przemawia - masz jakiegoś SPriesta w T6 ???? znam wielu na moim serwie i wiem co potrafią - zresztą polecam www.shadowpriest.com. Poza tym dodatkowo masz healing / mana regen z VE/VT.
Co do magów - również mam odmienne zdanie:) Jeśli Wy nie zabieracie ich na raidy to wasza sprawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Widzę że doświadczenie przez Ciebie przemawia - masz jakiegoś SPriesta w T6 ????
Zobacz jego podpis :).

Tak z innej beczki. Wczoraj z gildią wybraliśmy się do MH, ubic Kaz''rogala, jednak fale mobów nas kładą, konkretnie fala 5. Ogólnie wszyscy znaja taktyiki, problem w tym, że to nei wychodzi...
Gargulce, lepiej bic je tam, gdzie się pojawiają czy ściągac do raidu? Roblismy na 1szej próbie opcją nr 2, padliśmy na 8 fali. Potem już tylko wyznaczylismy "delegację" w postaci BM hunt, retri palek, lock, heal palek i tank palek i biliśmy je tam, gdzie się pojawiają, ściagając do taurenów przy wieży.
Pytanie do bardziej hardcorowych raidowców - KaPe, Reven :P. Jak wy to robiliscie/robicie u was w gildii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależało od tego jak szło z daną falą na dany moment. Z tego co pamiętam bo dawno w MH nie byłem, jakieś 2 tyg to robiliśmy to w następujący sposób. Tank palek wybiegał naprzód, brał grupę i cała wstecz, niedaleko za nim magowie castujący sheepy od razu. Fale od Kaz''Rogala mają to do siebie, że magów w bród, kilka strzałów i tank leży. Później to już wiadomo, AoE spam. Jeżeli chodzi o Gargulce to jakieś specjalnej rady tutaj nie ma. Wysyłało się range DPS''ów, przy czym każdy silence na Gargulca powodował jego przylot na ziemie jest to o tyle, ważne że może je wtedy przejąć tank. Równie dobrze możecie wyznaczyć jakąś grupę, która się zajmie nimi. Tak samo starajcie się je pullować na środek mapy i najlepiej w jedno miejsce. Cała filozofia to porządny DPS, jeżeli grupa nie zejdzie w miarę szybko zaskoczy was druga, a wtedy na 90% vip. MH ma to do siebie, że fale są znacznie trudniejsze niż sami bossowie. Przynajmniej takie moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas to szło tak:
tankowie (warr, drut, pala) stali z przodu i brali na siebie moby, melee dps (rogue, warr, shaman) brał casterów (interrupt) i pullował do reszty tanków. DPS ubijał moby ;P + osobna grupa ranged stała z tyłu i brała gargulce, by potem też je pullnąć do raidu, silence ściągał je na dół więc melee pomagali dobijać, gdy reszta mobów już leżała. No i ktoś (ranged) tankował frost wyrma, a wtedy ranged skupiali dps na nim. + 2 hunterzy którzy pullowalli po 1 mobie do siebie i przeciągali wzdłuż NPC (taureni, orkowie) by się przyłączyli do walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 16:02, Lost Paradise napisał:

Widzę że doświadczenie przez Ciebie przemawia - masz jakiegoś SPriesta w T6 ???? znam
wielu na moim serwie i wiem co potrafią - zresztą polecam www.shadowpriest.com. Poza
tym dodatkowo masz healing / mana regen z VE/VT.

Tak, i nie ma opcji by przebili 1600, po prostu nie skalują się tak dobrze jak inne klasy(tak jak Affli Lock). Nie mówie, że ich nie bierzemy, ale nie dla DPS. Zresztą, obejrzyj linka i czołowe DPSy na Brutallusie.

Dnia 30.05.2008 o 16:02, Lost Paradise napisał:

Co do magów - również mam odmienne zdanie:) Jeśli Wy nie zabieracie ich na raidy to wasza
sprawa...

Bierzemy, co nie zmienia faktu, że jeśli mam wybór locków, to wole mieć ich najpierw 3, dla pełnego pokrycia cursów. DPS jest porównywalny, ale Cursy >>> Mag, a i SoCi to potęga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gargi zawsze sciągaliśmy do Thralla, grupka 3 x hunterzy + 2 healerów. Reszta rajdu sprzątała przy bramie, a gdy zostały już pojedyńcze moby do ubicia, melee je dobijało, a casterzy zabierali się za AOE na gargach. Czasem jakieś pojedyńcze sztuki agrowały się na Trolle, ale jeśli w grupce był Witch Doctor z totemem, to zwykle dawały sobie rade.
Na paczke z samymi lataczami, jeden DPS agrował Wyrma i tankował z boku, a reszta AOE. Generalnie, jeśli jakieś pojedyńcze Gargi biły się z NPC po 2/4 paczce, to nie był to wielki problem, słabo biją i długo im schodzi. Najwięcej traciło się na przejściu 4/5 i 5/6, tu pamiętam w awaryjnych sytuacjach dawaliśmy heroism.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A z zupełnie innej beczki - może nie w moim stylu, ale w sumie, co szkodzi:
Szukamy Priest/Locka do Sunwella!11one! Ofkors nie trzeba żadnego full t6, t5 styka w zupełności(choć oczywiście, *mocno zachęcam* Locka do zbierania Badge Gearu i Arenowych broni, zwłaszcza jeśli S4 wyjdzie), więc jakby ktoś był zainteresowany to dawać na naszą stronkę, której adresu jednak nie wypada podać, bo to reklama :) Więc stwierdzę tylko, że Pathfinders na EU-Bronzebeard(PvE).

Lost Paradise, przy okazji Sunwella:
Muru, tutaj Locki >>> Magowie. Niby są addy, które można sheepowac, ale Seed of Corruption jest tak znacząco lepsze od wszystkich AOE magów, że to jest niemal śmieszne :) A nie mogą użyć Arcane Explosion, bo podejście do moba na <20 yardów oznacza zgon w nawale Shadowboltów. Mieliśmy "przyjemność" spróbować ostatnio z 1 lockiem, Flamestrike jest o wiele za słabe na takie rzeczy. Plus, bez Cursów, i tak nie mogą się rozkręcić.
Twinsy : musisz mieć 1 locka na tankowanie Alythess, reszta jest mniej więcej równa - tyle, że locków dużo łatwiej wyleczyć, a ilość dmg na rajd to OMFGSPAMCHAINHEAL.
Felmyst : tu akurat plusują, bo mają Ice Block, no i AOE mogą robić w biegu. Z drugiej strony, znowu, dużo łatwiej leczy się Locka, plus mogą dać CoD/CoA gdy startuje/robi Deep Breath.
Brutallus : plus minus tak samo sobie radzą, ale bez 3 cursów robi się nieciekawie. Iceblock na Burny, DPS porównywalny, chyba, że któryś lock używa Curse of Doom.
Kalecgos : Decurse! No to jedna rzecz, której Lock nie zastąpi ;)

W sumie, radzą sobie porównywalnie, ale bez Cursów rajd traci dużo więcej niż bez 2 i 3 maga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się