Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Nie wiem czy raidowałeś MC ale tam chodziło się między innymi dla repa. BWL było sprawdzianem dla wielu gildi a teraz zwyczajnie nie ma wyzwań, wystarczy farm + bg i dps-y są happy. Tank pofarmi dłużej ale gear też będzie miał. Gra robi się za prosta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2008 o 00:05, Latniak napisał:

A jesteś tego pewien ? Bo mi się zdaje że zupgrejdowanie do fulla, daje ci pełnoprawne
konto.


Nie do końca pewien, ale mam podejrzenia. Przedwczoraj swojej dziewczynie kupiłem podstawkę, założyliśmy trialowe konto, podaliśmy klucz i przy próbie wzięcia triala TBC pisze, że konto nie spełnia wymagań. Czas pozostałęj aktywności konta to 10+30 i podejrzewamy, że to przez 10 trialowych dni, które właśnie lecą.
Nie mamy jeszcze pojęcia jak wygląda limit poziomów i sprawa z auction house, bo się dopiero zapoznaje z grą i powolutku ekspa nabija.

Dnia 12.07.2008 o 00:05, Latniak napisał:

Ja tak zrobiłem, i ograniczenia zostały zdjęte od razu. Czyli tak, jeśli dobrze się zakręcimy,
to dostajemy 40 dni gratis, a nie 30.


No tak, dzięki trialowi można mieć te dodatkowe 10 dni więcej + nie trzeba podawać metody płatności. Ale nie daje się od razu wziąć triala TBC. Sprawdzę za tydzień czy po minięciu trialowych dni się już spokojnie daje.
Swoją drogą to trochę głupie. Teraz, gdy w sprzedaży są całe zestawy podstawka+TBC Blizz IMO powinien pozwalać zrobić sobie triala na pełną wersję gry. Żeby ludzie jednak mogli sprawdzić, czy im to pasuje zanim kupią wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie przedłużania triala o pełną grę.
Czy jeżeli trial my wygaśnie i zechce wpisać kod z gry, to czy musze podawać numer karty płatniczej/prepaida?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2008 o 17:21, L33T napisał:

... a teraz zwyczajnie nie ma wyzwań, wystarczy farm + bg i dps-y są happy.
Tank pofarmi dłużej ale gear też będzie miał. Gra robi się za prosta.

Do WoW''a wróciłem niedawno, po półtorarocznej nieobecności - przeżyłem szok. Gladiator''s Battlegear za Battleground''owy honor (i to za jaką ilość)?! Dwuręczne wymiatacze gladiatora za 17k honoru?! Nie, powiedziałem, niemożliwe... Dzisiaj biegam w 2/5 secie Gladiatora i odczuwam straszne znudzenie grą. Pre-BC - to było coś! Gra jak powiedziałeś zrobiła się za prosta, nie wymaga instancjowania/raidowania, bo epicki gear można zdobyć grindując honor na BG... Jeśli WotLK tego nie zmieni to najprawdopodobniej z grania w WoW zrezygnuję. Podziwiam Nihilum i mojego idola Kungena - pomimo strasznych uproszczeń wprowadzonych przez Blizz nadal są hardcore''owcami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem gra rozwija się w złym kierunku, jest co raz więcej farmienia i bicia repa, co raz większy nacisk na grę solo i masówki (vide ten nowy otwarty battleground w WotLK), co raz więcej skilli (z czego mało które zastępują inne funkcjami, powoli robi się niezły bajzel na screenie), co raz więcej upgrade''ów (enchanty, gemy, wyroby tailorów, teraz jeszcze inskrypcje), co raz bardziej tryb PvP oddzielany jest od PvE (po co komu teraz grać na RP-PvP czy PvP, skoro i tak prawie całe PvP to teraz areny i BG, a spróbuj no coś podziałać, to zgarniesz baty od gości ze sprzętem z Resilience, którzy siedzą w temacie od dawna). A przy tym wszystkim najgorsze jest to, że gra co raz szybciej się starzeje i jeszcze niedawno świeży content szybko staje się czymś, co można przeżyć niemal wyłącznie dzięki oglądaniu filmików na YouTube. Praktycznie rzecz biorąc, ktoś kto dopiero zaczyna grać, nie ma czego w tej grze szukać po za biciem leveli, bo przed WotLK i tak już nic nie zdziała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Latniak ma niemalże na 100% rację, masz triala i gdy go zupgradeujesz to od razu znikają jakby ograniczenia trialowe i już masz w pełni funkcjonujące konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2008 o 01:33, Sth`Devilish napisał:

A moim zdaniem gra rozwija się w złym kierunku, jest co raz więcej farmienia i bicia
repa, co raz większy nacisk na grę solo i masówki (...)

Z farmieniem repa nie ma problemu, bo honored można nabić spokojnie w czasie levelowania robiąc questy, a to wystarcza do heroiców. Inna sprawa, że itemy z frakcji są już w większości przestarzałe i spokojnie za badgesy kupi się lepsze (a te z 2.4 są porównywalne item levelem z tymi z T6). W WotLK niektóre skille zostaną połączone (np. dwa efekty totemów szamana zostaną zawarte w jednym totemie), ba nawet już w nadchodzącym mini-patchu jeden skill locka usuną, a jego funkcję dodadzą do innego. Co do PvP to również wolałbym, aby sprzęt nie miał tego resilience i sprzęt z PvE znaczyłby i tak mniej w PvP, ale jakiś by tam z niego pożytek na starcie by był. Blizzard najwidoczniej próbuje naprawić ten błąd, ale w taki sposób, że tokeny z pve można wymieniać obecnie na sprzętu z sezonu 2. Poza tą, większość zmian w TBC mi się podobała, a jak to już będzie w WotLK to się przekonamy, dla mnie ten drugi dodatek zadecyduje czy zostanę przy tej grze, czy mi się po prostu znudzi po dobiciu 80 levelu. Już teraz w TBC powoli odczuwam pewne znużenie i nie chce już się grać tyle, co kiedyś. Niemniej chciałbym pokonać Kil''Jaedena przed drugim dodatkiem, bo to obecnie jedyne ważne osiągnięcie w PvE (no bo w końcu dla przykładu: ile osób wypowiadających się w tym temacie go zabiło, a ile ma Sunwell Plateau na farmie?). Tak więc generalnie nadal jest w tej grze coś do osiągnięcia, co wymaga czasu i pokazania, że umie grać się swoją własną klasą. A PvP nie traktuję zbyt serio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2008 o 23:10, Konrad512 napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie przedłużania triala o pełną grę.
Czy jeżeli trial my wygaśnie i zechce wpisać kod z gry, to czy musze podawać numer karty
płatniczej/prepaida?

Nie, nie musisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Kil''Jeadena to żadna polska gildia jeszcze nie zabiła KJ. Najbliżej są gildie Accidentally ( jestem członkiem ;p) i Pathfinders ( KaPe wypowiadał się tutaj, jest jej członkiem ). Obydwie siedzą na 2 fazie M''uru. Ze swojej strony mogę powiedzieć, że Acccidentally jak się postara to powinno w tym resecie pokonać M''uru i podejść chociaż raz do KJ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2008 o 17:57, -Elk- napisał:

Co do Kil''Jeadena to żadna polska gildia jeszcze nie zabiła KJ. Najbliżej są gildie
Accidentally ( jestem członkiem ;p) i Pathfinders ( KaPe wypowiadał się tutaj, jest jej
członkiem ). Obydwie siedzą na 2 fazie M''uru. Ze swojej strony mogę powiedzieć, że Acccidentally
jak się postara to powinno w tym resecie pokonać M''uru i podejść chociaż raz do KJ :)

No nie dziwię się, w końcu na BL raczej ludzi nie brakuje ;) Największy problem z muru to lato, a nie sam boss. Już nawet rywalizacji się odechciewa od sesja/euro/wyjazdy i rekrutowania na zadupiaszczym serwerze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale tak czy inaczej w ogólnym rozrachunku Sunwell Plateau wydaje się być trudniejsze od Black Temple. Nawet tym naprawdę dobry gildiom, i to tym, które już dawno wyczyściły Black Temple, Sunwell sprawia pewne trudności. No i dobrze to widać na przykładzie polskich gildii skoro nieliczne są tak wysoko w progressie tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2008 o 17:21, L33T napisał:

Nie wiem czy raidowałeś MC ale tam chodziło się między innymi dla repa. BWL było sprawdzianem
dla wielu gildi a teraz zwyczajnie nie ma wyzwań, wystarczy farm + bg i dps-y są happy.
Tank pofarmi dłużej ale gear też będzie miał. Gra robi się za prosta.


MC dla repa? Że co? Kojarzysz chociaż jedną nagrodę za repa z Hydraxianami? Korzyści z repa był dwie: niebieski ring z fire resem i woda służąca do przyzywania majordoma, a więc rzeczy służące dalszemu postępowi... w MC.
A poza tym ulegasz (i nie tylko ty) syndromowi "jak ja byłem młody"... Poziom przeciętnego gracza jest teraz wyższy, a mechanizmy gry bardziej znane. Taki Vael był trudnym bossem z dwóch powodów: po pierwsze, zmiany tanków, po drugie, prawie żadna "przeciętna" gildia nie optymalizowała wtedy DPS. Gdyby Vael wyszedł teraz, w czasach dokładnych threat meterów i WWS-a, byłby śmiechem na sali. Podobnie pozostali. Owszem, Black Temple i Hyjal wydają się mi trochę łatwe - ale praktycznie dowolny boss z początku tbc (choćby Gruul) jest bardziej skomplikowany niż bossowie z początku classica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2008 o 00:22, Metalhead86 napisał:

Dzisiaj biegam w 2/5 secie Gladiatora
i odczuwam straszne znudzenie grą. Pre-BC - to było coś! Gra jak powiedziałeś zrobiła
się za prosta, nie wymaga instancjowania/raidowania, bo epicki gear można zdobyć grindując
honor na BG...



Co jest proste? Brzmisz tak, jakby twoim celem w grze było zdobycie gearu z fioletowymi nazwami. Fakt, to jest dużo prostsze niż w classicu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurdeee...!!!
mam już dosyć tych dzieciaków...
Mówią, że serwery prywatne to nic złego!.
I w dodatku cały czas utrzymują, że GW to jest MMO, mimo, że im wytłumaczyłem różnicę...
Żal...jak to mówią tibijczycy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2008 o 03:02, Vic napisał:

A poza tym ulegasz (i nie tylko ty) syndromowi "jak ja byłem młody"... Poziom przeciętnego
gracza jest teraz wyższy, a mechanizmy gry bardziej znane.

Różowe okulary mają też pseudohardkorowcy, wychwalający pod niebiosa Naxxa, jaki to nieziemsko był trudny, że każdy musiał się skupić i grać na 100% - oczywiście zapominając o 3/4 bossach i mając na myśli tylko tych, co elegancko pasują do ich teorii. "4 horsemenów to najtrudniejszy boss w grze, patrzcie ile czasu zajęło ich ubicie", gdzie ofkors nawet Tigole przyznał, że spieprzyli z wymaganymi 8 tankami(a jak wiadomo, w tamtych czasach = 8 warriorów).
Farmienie SM dla Grave Mossów też było rewelacyjne i "trudne". No i bajeczki o "każdy musiał robić swoje", które zresztą powtarzano od wieków". "Pff, MC było banalne, zobaczysz w BWL... uh, BWL, w AQ40 dopiero się zacznie... erm, miałem na myśli Naxxa", a w rezultacie zawsze było miejsce na paru afkerów.
Ale co tam, jak wiadomo, TBC zabił grę i Blizzard kłamie twierdząc, że graczy jest coraz więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2008 o 10:05, Gallbaroquo napisał:

Wielkie dzieki ale niejestem dobry z angielskiego moze by ktos podal polska strone ;/


A może byś tak googli użył?
Kurde to aż tak boli? Poprzedniego linka ci podałem po wpisaniu Kil''jaden z googlach.. Weź powtórz tę czynność i poszukaj polskich stron..
Swoją drogą.. WoW to gra gdzie angielski jest raczej.. przydatny.. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się