Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Mam zamiar zacząć przygodę z WoW i od razu muszę zadać pierwsze pytanie. Czy muszę kupić też TBC, czy wystarczy mi sama podstawka i będę mógł grać bez żadnych problemów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 08:58, Mroczny Rev napisał:

Mam zamiar zacząć przygodę z WoW i od razu muszę zadać pierwsze pytanie. Czy muszę kupić
też TBC, czy wystarczy mi sama podstawka i będę mógł grać bez żadnych problemów?

Wystarczy, ale nie bedziesz mogł "używać" tego co wnosi TBC choć bedziesz widział wszystkie modele przedmiotów, postaci itd. ale nie wejdziesz do outland, nie wbijesz 70,, nie nauczysz sie jubilerstwa itp, naturalnie możesz grać spokojnie "na podstawce" do 60 potem zakupić dodatek i kontynuować zabawe. ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tez wlasnie zaczynam :P Jak cos to zapraszam do nas :D Znalazlem juz kilku polakow, 2 znam juz od dawna :P
Server jest fajny ogolnie :) Jak cos to pisz na gg:1001716, a co do zakupu i sposobow platnosci to ci moge wszystko wyjasnic bo wiem ze na poczatku problem jest wlasnie z tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś kiedy zostanie wprowadzony do sprzedaży w Europie Blizzard Authentificator (już nawet o Polsce nie wspominam, bo zanim u nas się to pojawi, to pewnie zabezpieczenia zostaną już złamane ;))?

Jak jakiś czas temu tu pisałem miałem włam na konto i utraciłem wtedy całe złoto i przedmioty (zdążyłem już wszystko odzyskać dzięki GMowi, ale musiałem się nieźle pofatygować żeby to załatwić, a i sporo czasu gry straciłem przez to), teraz kolega miał to samo - co zabawniejsze ma u siebie włączonego Kaspersky AV, który niestety dopiero przy skanie wykrył keyloggera bodajże na wowhead.com, a z tego co widzę to sytuacja ulega tylko pogorszeniu (do tego stopnia, że jak ostatnio mało co zawału nie dostałem, kiedy źle wpisałem hasło :)).

Już pal licho z kosztami, imho tutaj w grę wchodzą prędzej oszczędności (przez ten jeden włam nie mogłem się zalogować przez prawie tydzień, po za tym czekałem 2 tygodnie na odzysk itemów i golda, co znacznie ograniczało możliwość dalszej gry niektómi postaciami). Po za tym, jak taki haker ci skasuje postać/przedmiot, to istnieje ryzyko, że przy odzysku postać będzie w jakimś sensie zbugowana, a jej przedmioty bez enchantów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 12:32, Sth`Devilish napisał:

Orientuje się ktoś kiedy zostanie wprowadzony do sprzedaży w Europie Blizzard Authentificator
(już nawet o Polsce nie wspominam, bo zanim u nas się to pojawi, to pewnie zabezpieczenia
zostaną już złamane ;))?

Ten Blizzard Authentificator jest według mnie zbędny... Dla obrony przed keyloggerem wystarczy przecież skorzystać z opcji "Retrieve Password" a następnie metodą ctrl +c + v kopiować hasło przy logowaniu się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetnie....po prostu pięknie..!!! My account is temporaly suspended... Ktoś wbił się na moje konto i porobił 6 1 - lvlowych postaci (podejrzewam że do spamowania typu poverleveling.com). Skorzystałem z opcji wymienionej w moim poprzednim poście... Na nieszczęście hasło do e - maila mialem takie samo jak do WoW więc ten "ktoś" celowo powtórzył operację retrieve password, a ja przestraszony uczyniłem to jeszcze raz, równocześnie zmieniając hasło do e-maila. Co mam teraz robić?! Pisać do supportu? Jeżeli tak proszę, aby ktoś podpowiedział mi gdzie mogę to zrobić ;/ I ile potrwa mi odzyskanie konta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 13:17, hubert0 napisał:

Na nieszczęście hasło do
e - maila mialem takie samo jak do WoW''a


No tutaj to się nie popisałeś ;)

A ctrl+c, ctrl+v kopiuje zawartość do schowka, który keyloggery widzą, więc żadne to zabezpieczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ufff... ale mi ulżyło... właśnie mi przyszedł e-mail że to zawieszenie konta to tylko dla bezpieczeństwa i że to tylko na 3 godziny...

Dnia 15.07.2008 o 13:32, Latniak napisał:

A ctrl+c, ctrl+v kopiuje zawartość do schowka, który keyloggery widzą, więc żadne to
zabezpieczenie.

No to ja już nie wiem co robić... cała kafejka miała podobny atak i cała kafejka używa tego sposobu ;) Więc lecę ich ostrzec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 13:17, hubert0 napisał:

Ten Blizzard Authentificator jest według mnie zbędny... Dla obrony przed keyloggerem
wystarczy przecież skorzystać z opcji "Retrieve Password" a następnie metodą ctrl +c
+ v kopiować hasło przy logowaniu się.


(22 minuty później)

Dnia 15.07.2008 o 13:17, hubert0 napisał:

Świetnie....po prostu pięknie..!!! My account is temporaly suspended... Ktoś wbił się
na moje konto i porobił 6 1 - lvlowych postaci (podejrzewam że do spamowania typu poverleveling.com).
Skorzystałem z opcji wymienionej w moim poprzednim poście... Na nieszczęście hasło do
e - maila mialem takie samo jak do WoW więc ten "ktoś" celowo powtórzył operację retrieve
password, a ja przestraszony uczyniłem to jeszcze raz, równocześnie zmieniając hasło
do e-maila.


Wybacz, ale nie mogłem się powstrzymać: http://hubert0.justgotowned.com/ :)

Dnia 15.07.2008 o 13:17, hubert0 napisał:

Co mam teraz robić?! Pisać do supportu? Jeżeli tak proszę, aby ktoś podpowiedział
mi gdzie mogę to zrobić ;/ I ile potrwa mi odzyskanie konta?


I co, nadal uważasz Blizzard Authentificator za zbędny? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam... I sie zastanawiam jak sie uchronic przed tym keyloggerem? Ten Blizzard Authentificator wydaje sie dobrym rozwiazaniem, niemniej jednak nim trafi pod nasze strzechy minie troche czasu, a do tego czasu ktos moze sie bawic naszym kontem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, w kafejce to akurat nie ma się co dziwić - tam nigdy nie wiadomo, jakie świnśtwa możesz zastać na kompie. W prywatnym komputerze to co innego - chyba, że ktoś ma rodzinkę świntuszącą po necie - ale zwykle wtedy ma się jakieś własne narzędzia zabezpieczające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 12:32, Sth`Devilish napisał:

Już pal licho z kosztami, imho tutaj w grę wchodzą prędzej oszczędności (przez ten jeden
włam nie mogłem się zalogować przez prawie tydzień, po za tym czekałem 2 tygodnie na
odzysk itemów i golda, co znacznie ograniczało możliwość dalszej gry niektómi postaciami).
Po za tym, jak taki haker ci skasuje postać/przedmiot, to istnieje ryzyko, że przy odzysku
postać będzie w jakimś sensie zbugowana, a jej przedmioty bez enchantów...

To w takim razie będzie to albo osoba prywatna, która zrobiła to zwyczajnie "na złość", albo mniej doświadczeni gold sellerzy. Kiedyś jak był keylogger w bannerze (to było już z 4 miesiące temu albo więcej), w mojej gildii zostało shakowanym przynajmniej z 10 osób. Hasła zastali nienaruszone, jedynie postacie były bez golda i wszystkich itemów, które da się sprzedać, nawet co dało się wziąć z gbanku zostało wykorzystane. To co było soulbond i nie dało się opchnąć do vendora (np. badgesy czy itemy za nie) zostało nienaruszone. Myślę, że tutaj zastosowano zasadę: "jeśli udało się gości obrobić raz, to po co zabierać im konta, jak może się kiedyś udać zabrać im golda ponownie". Wydaje mi się, że jest to dość częsta filozofia stosowana przez gold sellerów "zarabiających" w taki sposób, bo na pewno robią to masowo i nie mają za bardzo czasu bawić się w inne rzeczy. Tak więc kasowanie przedmiotów, których nie da się sprzedać może wynikać jedynie ze złośliwości osoby, która przejęła konto.

Co do Blizzard Authenticator: uważam, że rzeczy zabezpieczające konto powinny być za darmo, to również. W końcu za te konta się płaci abonament, a to już powinno być wystarczającym argumentem za to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 15:10, Czedwik napisał:

(...) Hasła zastali nienaruszone, jedynie postacie były bez golda i wszystkich itemów, które
da się sprzedać, nawet co dało się wziąć z gbanku zostało wykorzystane. To co było soulbond
i nie dało się opchnąć do vendora (np. badgesy czy itemy za nie) zostało nienaruszone.


U mnie było inaczej - hasło zmienione, żadnych wykasowanych postaci i nadal posiadały swoje zbroje i uzbrojenie. Brakowało natomiast całego złota i prawie wszystkich wartiościowych rzeczy (o dziwo, niektóre sprzedawalne rzeczy i torby pozostały, a żeby było zabawniej, zniszczyli mi mounty :)). Koledze z koleji wykasowali jedną postać, okradli z absolutnie wszystkiego i zostawili na pamiątke spamer-alta :)

Dnia 15.07.2008 o 15:10, Czedwik napisał:

Co do Blizzard Authenticator: uważam, że rzeczy zabezpieczające konto powinny być za
darmo, to również. W końcu za te konta się płaci abonament, a to już powinno być wystarczającym
argumentem za to.


Też bym chciał tak wszystko za darmo, ale co począć, co poradzić :) Ja bym od Blizzarda oczekiwał tylko jednego - możliwości zmiany loginu, bo do hasła już przywykłem i uważam je nadal za dobre hasło i nie chce mi się go zamieniać na inne (ale wiem, że jak go użyje ponownie, to prawdopodobnie będe mieć włam na konto zaraz po zmianie hasła).


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak bardzo skomplikowany że na starszych serwach to już pugiem możesz tam latać. KZ ? Pug IT! Gurl ? PUG IT! Mag po zmianach? PUG IT! WoW chcesz tego czy nie przestaje wymagać myślenia. Pamiętasz jak fajnie się tłukło Maga ? no teraz jest prościej bo ktoś płakał że po co komu "qube team" i jest trudno, fe i po co to komu. Poziom graczy jest wyższy ? Przepraszam ale czy nadal mówimy o WoW-ie ? Teraz wystarczy 0 skilla i afk valley i masz gear to jest wyższy poziom ? Czy może tona graczy która nie wie co tak naprawdę ich postacie mają robić i jak się nimi gra ?

WoW idzie na dno taka prawda i miałem nadzieje że Woltk coś zmieni ale na to się nie zapowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanka odnośnie najnowszego dodatku Wrath of the Lich King... a dokładnie:

1. Kiedy jest dokładna premiera dodatku,
2. Czy będzie w Polsce dostępna do kupna Edycja Kolekcjonerska gry,
3. ile będzie jej egzemplarzy (EK)
4. i kiedy będzie można zamówić pre order właśnie EK, najlepiej poproszę dokładna datę i godzinę gdyż wiem w jakim tempie sie rozchodzą te pudła:) A jak nie wiadomo to kiedy ma sie pojawić ta informacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 16:45, ass177 napisał:

Witam, mam takie pytanka odnośnie najnowszego dodatku Wrath of the Lich King... a dokładnie:

1. Kiedy jest dokładna premiera dodatku,

Nie wiadomo.

Dnia 15.07.2008 o 16:45, ass177 napisał:

2. Czy będzie w Polsce dostępna do kupna Edycja Kolekcjonerska gry,

Nie wiadomo.

Dnia 15.07.2008 o 16:45, ass177 napisał:

3. ile będzie jej egzemplarzy (EK)

Nie wiadomo.

Dnia 15.07.2008 o 16:45, ass177 napisał:

4. i kiedy będzie można zamówić pre order właśnie EK, najlepiej poproszę dokładna datę
i godzinę gdyż wiem w jakim tempie sie rozchodzą te pudła:) A jak nie wiadomo to kiedy
ma sie pojawić ta informacja?

Nie wiadomo/nie wiadomo.


Sorry, nie mogłem się powstrzymać ;p Fajnie się pisze post ctrl+c a potem crtl+v :D

Żeby, nie było. Tak robie sobie jaja, ale to wszytko prawda. Nikt nic nie wie, bo to Blizzard :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 17:18, -Elk- napisał:

Żeby, nie było. Tak robie sobie jaja, ale to wszytko prawda. Nikt nic nie wie, bo to
Blizzard :)


Blizzard jest, jaki jest i raczej to się nie zmieni przez dekady.

ass177
Na te 4 pytania -Elk- dał wspaniałą odpowiedź, ale www.google.pl nie gryzie.
Zrobiłem to bo nie mogłem się powstrzymać ;p

Czedwik
Każdy by chciał żeby to było darmo, ale takie są prawa rynku - jeśli chcesz więcej musisz dopłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 16:45, ass177 napisał:

2. Czy będzie w Polsce dostępna do kupna Edycja Kolekcjonerska gry,


WotLK nie zostanie wydany w EK, nigdzie. Blizzard już dawno o tym informował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się