Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 04.08.2008 o 17:55, Grenseal napisał:

Mam pilne pytanie. Ponownie ktoś się włamał na moje konto. Pomimo tego, że zmieniłem
hasło i sformatowałem dysk. Jak można zmienić pytanie do hasła? Proszę o pomoc, ktoś
bezczelnie mi hackuje konto. Może doradzicie mi co mam robić w tej chwili. Pozdrawiam!


Już zapomniałem, czy można zmienić pytanie (chyba tak), a gdy właśnie teraz chciałem to sprawdzić, to mnie mogłem sie na stronie WoW`a zalogować na moje konto (że niby hasło jest złe.. często tak mam, ale do gry zalogowac sie mogę :P). W każdym razie powinieneś wystrzegać się podawania gdziekolwiek nazwy Twojego konta, bo z tego co widziałem, to posiadając tylko i wyłącznie nazwę jakiegoś konta można je bezproblemowo shackować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Czy mogę teraz usunąć moje konto i zarejestrować nowe na moim oryginalnym cd-keyu? Jestem zagubiony, nie wiem co mam robić... :-(

EDIT:

Zmieniam wszystkie hasła, to na pewno jest dobre rozwiązanie, tylko dlaczego Blizzard się nie odzywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 18:35, Grenseal napisał:

Rozumiem. Czy mogę teraz usunąć moje konto i zarejestrować nowe na moim oryginalnym cd-keyu?
Jestem zagubiony, nie wiem co mam robić... :-(

W to wątpię. Ale oto musiałbyś się Blizarda zapytać.

Dnia 04.08.2008 o 18:35, Grenseal napisał:

EDIT:

Zmieniam wszystkie hasła, to na pewno jest dobre rozwiązanie, tylko dlaczego Blizzard
się nie odzywa?


Nie odzywa się, bo pewnie takich osób jak Ty jest sporo i każdemu trzeba w jakimś stopniu pomóc. Niestety trzeba czekać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 17:55, Grenseal napisał:

Mam pilne pytanie. Ponownie ktoś się włamał na moje konto. Pomimo tego, że zmieniłem
hasło i sformatowałem dysk. Jak można zmienić pytanie do hasła? Proszę o pomoc, ktoś
bezczelnie mi hackuje konto. Może doradzicie mi co mam robić w tej chwili. Pozdrawiam!


1) W systemie prawie na pewno masz gdzieś zagnieżdżonego keyloggera, który stale podkrada i wysyła twój login oraz hasło do "hackera". Ściągnij Kaspersky Antivirus 2009 (wersja trial na 30 dni) i przeskanuj całego kompa (ale pewnie wykryje od razu, jeszcze przed skanowaniem, bo zapewne działa cały czas w tle).

2) Formatując dysk straciłeś jedynie swój czas... Nie wiem skąd ci przyszło do głowy aby formatować kompa.

3) Pytania do hasła, jak i odpowiedzi na nie, nie da rady zmienić (raz ustawione zostaje tak na zawsze)

4) nie można założyć drugiego konta na tym samym kluczu, musiałbyś kupić nową kopię gry i grać od zera (tylko po co?)

5) napisz maila na adres WoWAccountReviewEU@blizzard.com , opisz w nim (po ANGIELSKU!) dokładnie swój problem, kiedy ostatnio się logowałeś i co się dzieje. Dołącz także dane konta:

- nazwa konta

- pełne imię i nazwisko

- CD Key z WoWa (ten z TBC jest nie istotny)

- adres zamieszkania

- kod pocztowy

- ostatnie 4 cyferki z karty kredytowej, którą płaciłeś oraz data jej ważności, lub klucz z prepaida

- załączony skan dowodu osobistego

Ja miałem podobną przygodę i czekałem 2 tygodnie na odpowiedź mejlową.

6) jeżeli masz władzę nad kontem, możesz się zalogować i zniknęły tobie na nim postaci/złota/przedmiotów, to czym prędzej wysyłaj ticket do GMa i postępuj wg tego co ci napisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 20:27, Sth`Devilish napisał:

6) jeżeli masz władzę nad kontem, możesz się zalogować i zniknęły tobie na nim postaci/złota/przedmiotów,
to czym prędzej wysyłaj ticket do GMa i postępuj wg tego co ci napisze


Jak mam to zrobić, proszę o radę. Dostęp do konta mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem oryginał Kaspersky Internet Security, system już czysty i zabezpieczony, hasła zmienione. Teraz trzeba się pilnować. Pozostaje kwestia moich postaci, czekam cierpliwie.

Jeszcze jedno pytanie. Czy mogę stworzyć i grać inną postacią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 18:35, Grenseal napisał:

Rozumiem. Czy mogę teraz usunąć moje konto i zarejestrować nowe na moim oryginalnym cd-keyu?
Jestem zagubiony, nie wiem co mam robić... :-(

EDIT:

Zmieniam wszystkie hasła, to na pewno jest dobre rozwiązanie, tylko dlaczego Blizzard
się nie odzywa?

jeśli nawet przeinstalujesz Windowsa a nie zmienisz hasła do poczty to on będzie ci cały czas podkradał (to hasło). Ja bym zmienił hasło do poczty. Oczywiście przed wcześniejszym formatem^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz taką ikonkę "?" (czerwony znak zapytania) na pasku menu w grze - klikasz, wybierasz "Talk to a GM", dalej "Open a ticket" i piszesz dokładnie co się stało i w czym potrzebujesz pomocy GMa (oczywiście po angielsku, o ile na anglojęzycznych serwerach grasz). Jak napiszesz, dajesz "Submit" i w rogu ekranu, koło minimapy pojawi się takie małe okienko (nic z nim nie rób, jak GM się do ciebie w końcu odezwie, to to zniknie). Oczywiście musisz dobrze znać język i swój problem, inaczej nie dogadasz się... Jeżeli włamujący ci się na konto pousuwał ci postaci, to najpewniej będą one także ogołocone ze złota, przedmiotów itd - troszkę czasu może potrwać zanim GM to wszystko przywróci do normy (u mnie zajęło to jakieś 3 tygodnie, w ten czas zrobiłem sobie nową postać :P).

Na przyszłość rada: zawsze miej aktywnego antywirusa w tle, z włączoną ochroną systemu i nie podawaj nigdzie swoich danych konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema, mam takie pytanie, gram moim shamanem i chciałbym przetestować pozostałe buildy, a jestem już po 3 resetach :P Zawsze dawałem talenty w Enchancement, po prostu źle je rozkładałem, chciałbym przetestować sobie Elemental i Restoration ale nie mam już kasy na te resety, a są coraz droższe :P
Skoro gram na globalu i stale opłacam abonament to czy wielką zbrodnią byłoby gdybym ''''ściągnął'''' jakiegoś prywata? Wydaje mi się że skoro i tak i tak płace to to nierobi nikomu krzywdy :P
Słyszałem że na są takie servery na których zaczyna się od razu z wszystkim, najlepsze itemy max lvl itp.
Chciałem tam tylko przetestować buildy, bo w końcu co mam tam robić, z tego co słyszałem na prywatach nic nie działa questy itp. Zresztą i tak wole global :P No więc moje pytanie czy to byłaby taka wielka zbrodnia :P ?
A jeśli nie to jak wygląda to ściąganie serverów i czy to bezpieczne ?
Jeśli się na to nie zgodzicie to obiecuję że tego nie nic nie będę ściągał, tylko prosz bez kazań o piractwie mam 80 oryginalnych gier, i nie trawie piractwa, ale myślę że mój przypadek jest szczególny i proszę o odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2008 o 05:03, Rangarog napisał:

Siema, mam takie pytanie, gram moim shamanem i chciałbym przetestować pozostałe buildy,
a jestem już po 3 resetach :P Zawsze dawałem talenty w Enchancement, po prostu źle je
rozkładałem, chciałbym przetestować sobie Elemental i Restoration ale nie mam już kasy
na te resety, a są coraz droższe :P
Skoro gram na globalu i stale opłacam abonament to czy wielką zbrodnią byłoby gdybym
''''ściągnął'''' jakiegoś prywata? Wydaje mi się że skoro i tak i tak płace to to nierobi
nikomu krzywdy :P
Słyszałem że na są takie servery na których zaczyna się od razu z wszystkim, najlepsze
itemy max lvl itp.
Chciałem tam tylko przetestować buildy, bo w końcu co mam tam robić, z tego co słyszałem
na prywatach nic nie działa questy itp. Zresztą i tak wole global :P No więc moje pytanie
czy to byłaby taka wielka zbrodnia :P ?
A jeśli nie to jak wygląda to ściąganie serverów i czy to bezpieczne ?
Jeśli się na to nie zgodzicie to obiecuję że tego nie nic nie będę ściągał, tylko prosz
bez kazań o piractwie mam 80 oryginalnych gier, i nie trawie piractwa, ale myślę że mój
przypadek jest szczególny i proszę o odpowiedź :)


Szybciej uzbierasz te 50g niż postawisz własny server ;P. Zresztą nie wiem jak to jest teraz, ale kiedyś moc postaci, ich czary, buildy itd zupełnie się nie zgadzały z tym co było na oryginałach servach.

Jeśli masz już lvl 70 to idź zrób pare daily questów, jeśli nie to zerknij na forum WoW''a i zobacz jakich ludzie buildów używają do levelowania :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę robić własnego tylko sprawdzić talenty na jakimś istniejącym już, i mam tylko 42 level ;/
Wydałem kasę na mounta i resety kolejno 1,5 i 10 g. Jak bym chciał sprawdzić 2 kolejne do 20g i 25g (nie wiem czy dobrze pisze to sie tylko 5 dodaje cały czas?) i potem ew. 30 g na powrot do starych talentów ;/
To naprawdę dużo jak na mnie ;/
I przypominam, nie chcę piracić tylko przetestować talenty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnej inflacji, i nowych cenach 60% mountów, resety talentów są dość tanie, bo za byle śmiecia można wyciągnąć pare G na AH. A na pirata nie licz, działanie talentów niekoniecznie musi się tam pokrywać z globalem - zakładając, że w ogóle chodzi, więc dojdziesz do wniosków niewiele mających wspólnego z rzeczywistością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś właśnie wszyscy mi mówią że na tych privach się nie zgadzają statystyki, no cóż, na razie zostanę przy ench potem może się resnę :)
A teraz się zalogowałem, i nic nie działa w WoW''ie chciałem sie hearthstonować to jak cast bar do końca doszedł to dostałem colddown a się z miejsca nie ruszyłem ;/ Chyba coś się zepsuło po inspekcji ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok ok wszystko już wiem nie ciągnijmy tego dalej :)

PS: Może ktoś sprawdzić czy Nagrand działa? Bo u mnie nie ;/
Jakby ktoś mógł to niech tylko zrobi postać i użyje HS :) Bo nie wiem czy tylko mi niedziała czy server padł ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gram w Guild Wars i chętnie bym pograł w wow-a ale niestety ten abonament. Teraz gdy wyszło age of conan może usuną, albo zmniejszą abonament.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, wychodzi dodatek do WoW''a :)
A AoC? Jeśli chcesz płacić za betę gry to proszę bardzo, nie dość że niedorobiona to jeszcze i tak do WoW''a się nie umywa :D
I jakoś nie mogę sobie wyobrazić tych polskich serverów...
A abonament za WoW to niecałe 2 zł na dzień ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2008 o 09:20, Rangarog napisał:

Raczej nie, wychodzi dodatek do WoW''a :)
A AoC? Jeśli chcesz płacić za betę gry to proszę bardzo, nie dość że niedorobiona to
jeszcze i tak do WoW''a się nie umywa :D
I jakoś nie mogę sobie wyobrazić tych polskich serverów...
A abonament za WoW to niecałe 2 zł na dzień ;D

Może jednak kiedyś pogram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2008 o 05:03, Rangarog napisał:

Siema, mam takie pytanie, gram moim shamanem i chciałbym przetestować pozostałe buildy,
a jestem już po 3 resetach :P (...)


Możesz zrobic tak, że zresetujesz talenty u swojego szamana po czym wyeksportujesz go na PTR-a, wtedy bedziesz mógł sprawdzac ile razy chcesz i będzie to legalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2008 o 09:16, Pioperus napisał:

Teraz gdy wyszło age of conan może usuną, albo zmniejszą abonament.


Tja, a na utrzymanie serwerów i pracowników (w pocie czoła rozwiązujących problemy użytkowników i pracujących nad ogromnymi patchami) dostaną środki z UE? :) Weź ty się opanuj, bez abonamentu ta gra byłaby po prostu tak samo słabo rozwinięta jak Guild Wars :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się