Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 08.09.2008 o 16:59, Corvin 0451 napisał:

> Tak? A na której stronie mądraliński? :)
Nie w instrukcji, to prawda (ktoś ją w ogóle jeszcze czyta?), ale patch note''y są niewyczerpanym
źródłem wiedzy:


No dobra, ale bez przesady. Ktoś nowy pyta się o szczegół w grze, który nie jest nigdzie widoczny w instrukcji czy na stronie oficjalnej, a każdy mu zaraz jedzie od "FAQ" i "instrukcja"... A wymaganie żeby jeszcze czytał patch notes to już lekka przesada :) Owszem, sam lubię i popieram opieprzanie leniwych "pr0" graczy, bo jednak jakoś lenistwo trzeba leczyć i do myslenia pobudzać, ale nie popadajmy w skrajność :)

Ale z drugiej strony... Jak ktoś dobrze zna język angielski, to wystarczy http://www.wowwiki.com/Portal:Main i umiejętność czytania ze zrozumieniem. WoWwiki to największe i najlepsze źródło wiedzy o mechanice i fabule gry, w dodatku podane w bardzo łopatologicznej formie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2008 o 17:12, Sth`Devilish napisał:

Ale z drugiej strony... Jak ktoś dobrze zna język angielski, to wystarczy http://www.wowwiki.com/Portal:Main
i umiejętność czytania ze zrozumieniem. WoWwiki to największe i najlepsze źródło wiedzy
o mechanice i fabule gry, w dodatku podane w bardzo łopatologicznej formie.

Większość opisów jest dobra, jednak na WoWwiki niektóre taktyki nie są zbyt dobrze opisane. Tzn. są czasami za bardzo rozpisane, podczas gdy można to wytłumaczyć dużo szybciej i prościej. Dlatego czasem do taktyk moja gildia korzystała z innych stron, bo z WoWwiki niektórzy ludzie mieli problem, aby w pełni zrozumieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2008 o 16:44, Sth`Devilish napisał:

> moglbys poczytac instrukcje...

Tak? A na której stronie mądraliński? :)


chodzi o to, ze on zadaje caly czas takie pytania, moglby zerknac do manuala wpisac Meeting stone w wowiki czy nawet w google...
co innego pytac powiedzmy o build a co innego o podstawy mechaniki gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2008 o 17:26, Czedwik napisał:

Większość opisów jest dobra, jednak na WoWwiki niektóre taktyki nie są zbyt dobrze opisane.
Tzn. są czasami za bardzo rozpisane, podczas gdy można to wytłumaczyć dużo szybciej i
prościej. Dlatego czasem do taktyk moja gildia korzystała z innych stron, bo z WoWwiki
niektórzy ludzie mieli problem, aby w pełni zrozumieć.


moglbys sypnac jakimis przydatnymi linkami z taktykami, bo stron o wowie jest wiele, ale wylowic te najbardziej przydatne i wiarygodne jest jednak ciezko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2008 o 17:26, Czedwik napisał:

Większość opisów jest dobra, jednak na WoWwiki niektóre taktyki nie są zbyt dobrze opisane.
Tzn. są czasami za bardzo rozpisane, podczas gdy można to wytłumaczyć dużo szybciej i
prościej.

No to śmiało edytuj, w końcu dlatego nazywa się to "wikipedią". W inny sposób nie da się tego polepszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2008 o 17:26, Czedwik napisał:

niektóre taktyki nie są zbyt dobrze opisane.
Tzn. są czasami za bardzo rozpisane, podczas gdy można to wytłumaczyć dużo szybciej i
prościej. Dlatego czasem do taktyk moja gildia korzystała z innych stron, bo z WoWwiki
niektórzy ludzie mieli problem, aby w pełni zrozumieć.

Za bardzo?? Jak dla mnie to są one zbyt mało rozpisane, bosskillers.com ftw!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2008 o 18:08, JaMES` napisał:

moglbys sypnac jakimis przydatnymi linkami z taktykami, bo stron o wowie jest wiele,
ale wylowic te najbardziej przydatne i wiarygodne jest jednak ciezko ;)

Nie będę oryginalny: często korzystałem z Bosskillers i Raid Guru. Linków chyba podawać nie trzeba do tego :)

DragonLord:
Nie bawię się w edytowanie Wikipedii ani encyklopedii bazujących na tym, ponieważ mam ku temu swoje powody i zasady (ba, nawet nie zakładam tam kont). Poza tym nie jestem jakąś chodzącą encyklopedią od taktyk, jedynie korzystam z istniejących źródeł. Jeśli dany opis taktyki nie jest dopracowany lub po prostu nie jest zrobiony zbyt przejrzyście - szukam innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2008 o 17:12, Sth`Devilish napisał:

No dobra, ale bez przesady. Ktoś nowy pyta się o szczegół w grze, który nie jest nigdzie
widoczny w instrukcji czy na stronie oficjalnej, a każdy mu zaraz jedzie od "FAQ" i "instrukcja"...
A wymaganie żeby jeszcze czytał patch notes to już lekka przesada :) Owszem, sam lubię
i popieram opieprzanie leniwych "pr0" graczy, bo jednak jakoś lenistwo trzeba leczyć
i do myslenia pobudzać, ale nie popadajmy w skrajność :)


Tekst, który zacytowałem znalazłem w całe 15 sekund (wystarczyło zwykłe tekstowe wyszukanie "meeting" w pliku z patch note''ami). To faktycznie zbyt duży wysiłek, żeby go wymagać od nowego gracza. Odnoszę wrażenie, że w ogóle każdy wysiłek jest zbyt duży, żeby go wymagać od dzisiejszych graczy. Twierdzisz, że lenistwo trzeba leczyć, a co to niby jest, jak nie lenistwo? Dla mnie to wygląda jak ci kolesie co się logują w banku w Shattrath i nie mogą przelecieć w 20s do NPCa i zobaczyć jaki dzisiaj daily heroic, tylko muszą spamować Trade. Po prostu są przyzwyczajeni sami niczego nie sprawdzać, no bo łatwiej zapytać, nie?

Ja rozumiem, że tu nie EJ i za zadawanie pytań, na które odpowiedź można znaleźć w wyszukiwarce samemu w czasie poniżej minuty albo takich, które były zadane już 10 razy na ostatnich trzech stronach wątku nie dostaje się kar, ale jakieś osobiste poczucie przyzwoitości i poszanowania cudzego czasu to chyba byłoby na miejscu, co?

Odpisuję na pytania w tym wątku dość często i czasem nawet wyczerpująco, nie mam nic przeciwko poświęceniu swojego czasu, żeby się z kimś podzielić wiedzą, która nie jest dostępna ot tak, ale niektóre pytania są tak trywialne, że to aż wstyd.

Ta gra ma to do siebie, że mało co jest w instrukcji czy na oficjalnej stronie, tak jest i już, trzeba przecierpieć. Ale na szczęście jest mnóstwo dobrych źródeł informacji stworzonych przez graczy, tylko szkoda że większość z nich nie korzysta. Uważam, że powinniśmy ich do tego zachęcać, a nie zawsze w odpowiedzi na ich pytanie wrzucać gotową odpowiedź pochodzącą z tych właśnie źródeł. To jak z tym głodnym człowiekiem - ja zawsze byłem zwolennikiem dawania wędki, ale może to tylko moja naiwna wiara w to, że ludzi można nauczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ogólności się zgadzam z tym co powiedziałeś. Trzeba walczyć z ludźmi i ich lenistwem. Trzeba nauczyć tych co tu zaglądają że wowwiki odpowie na 99% ich pytań. A jak nie wowwiki to wowhead czy po prostu google..
Ale z tym odsyłaniem do patch notes to naprawdę przesadziłeś.. No bo w końcu jak ktoś nowy (a nawet nie koniecznie całkiem świerzy) ma wiedzieć, żeby tam szukać info o meeting stone? Sam długo nie wiedziałem WTF to wogóle jest o_O Fakt ja użyłem wowwiki.. Ale patchnotes żeby coś takiego znaleźć? Większość ludzi a) nie interesuje co się z tą grą działo zanim zaczęli grać b) nie zrozumie nawet zmian..
A pozatym.. Z jednej strony trzeba ludziom tłuc, że są google i one naprawdę znają odpowiedzi na wiele pytań.. Ale czasem naprawdę można kogoś zwyczajnie zrazić zbyt "wredną" odpowiedzią.. Jak ktoś dopiero zaczyna ma prawo nie znać wowwiki i innych tego typu stron.. No i naszym obowiązkiem.. No może obowiązkiem to za dużo.. Ale myślę, że powinniśmy edukować..
Jeśli nie potrafimy stworzyć FAQ dla wątku.. Cóż, zostaje nam podrzucać te linki w co 5 poście :/
Z jednej strony rozumiem ciebie - mnie też niektóre pojawiające się tu, i nie tylko tu, pytania wkurzają.. Ale cóż.. Czasem można po prostu podrzucić link do strony na wowwiki - niech se poczyta. Napisać mu - masz tutaj fajną stronę i tam patrz..
Wiem że to jak rzucanie grochem o ścianę.. Że zawsze przyjdą następne n00bki.. Ale kurcze.. Każdy z nas kiedyś był takim n00bkiem i każdy z nas pewnie nie raz zadał głupie pytanie.. I nie raz wkurzaliśmy się jak ktoś zamiast dać nam szybko odpowiedź i zamknąć krótki temat odsyła nas do google..
Nie chcę tu mówić, że to co napisałeś jest złe.. Nie - zgadzam się z tobą prawie całkowicie.. No ale to prawie... Bo gdzieś tam ten gen n00bka mi pozostał.. I wiem, że też zdaża mi się spytać o coś co dla "wyjadaczy" jest oczywiste.. Coś czego ja nie umiałem znaleźć bo byłem akurat za głupi w tej jednech chwili.. Bo coś źle w google wpisałem.. I wiem jak się potem człowiek czuje gdy cały wątek na niego jedzie "google it you son of a n00b!"...
I tyle :P Kurcze zmęczony jestem i przed egzaminem to smęcę xDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 01:36, DemoBytom napisał:

Jeśli nie potrafimy stworzyć FAQ dla wątku..


Ależ FAQ praktycznie sam mam nawet gotowe w pamięci, tylko że moderatorzy się coś buntują i fochy robią, że niby "zawiera linki, za których działanie gram.pl nie chce brać odpowiedzialności" (ktoś już próbował). A nie byłoby żadnego problemu, nawet sam bym to ładnie i czytelnie spisał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś co dawno powinno być podpięte pod 1 post, czy jak to tam działa, bo zawiera pewnie połowę postów tego tematu:
1. Jaka klasa jest najlepsza?
2. Jaka rasa jest najlepsza?
3. Która frakcja jest najlepsza?
Trzy wspaniałe pytania, na które jest jedna odpowiedź - "zależy dla kogo i do czego".
4. Ile kosztuje abonament?
5. Ile jest darmowych dni?
6. Czy moge grać w TBC bez podstawki?
7. Jaka klasa jest najlepsza?
8. Jak założyć konto?
9. Gdzie gra dużo Polaków?
10. Loguje się na stronie US, mimo, że mam Europejską wersję gry i nie mogę zrobić konta! Halp!
11. Jak zarobić i się nie narobić?
12. Jaka rasa jest najlepsza?
13. Kiedy WoW będzie za darmo?
14. Gram na "prywatnym serwerze"i X mi nie działa, co mam zrobić?
15. Co rozwijać by zarobić?
16. Jak mogę grać za darmo? Czy prepaid zadziała na trialowe konto? Kupiłem na alegro i nie działa! Czy triala mogę przedłużyć drugim trialem?
17. Gdzie kupić mounta?
18. Skąd wziąć kasę na mounta, ale tak by się nie narobić albo broń boże samemu coś pokombinować?
19. Dlaczego odpowiadacie tak niegrzecznie, przecież moje pytanie padło 10 postów temu, to chyba dość dawno.
20. Czym się najlepiej gra?
21. Czym się rózni PvP od PvE od RPPVP od RPPvP i dlaczego dostałem bana na RP za nick Pwnzinator?

Ogólnie można odpowiadać, ale gdy widzisz pytanie, na które odpowiedź była dosłownie strone temu, to czasem się zastanawiasz, czy aby ta gra nie będzie za trudna.

Z drugiej strony, nie ma chociaż rickrolli czy ascii "art" rodem z Blizzowego, taki plus ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 02:11, KaPe napisał:

Z drugiej strony, nie ma chociaż rickrolli czy ascii "art" rodem z Blizzowego, taki plus ;)


Osobiście trochę mi tego brakuje, przywykłem i zawsze mam z tego ubaw po pachy :D

EDIT: nawet przetestowałem - w sumie działają tutaj, ale nie do końca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja rozumiem, że szukanie tej odpowiedzi w patch note''ach nie jest oczywiste. Dużo bardziej naturalne byłoby zajrzenie na wowwiki, chciałem po prostu zademonstrować, że poszukiwane informacje często są już na naszym twardym dysku i nawet nie trzeba otwierać Firefoxa. I że warto pamiętać, że coś takiego jest i nawet można tam czasem zajrzeć, bo jak widać ludzie traktują patch note''y z niechęcią ;)

Dnia 09.09.2008 o 01:36, DemoBytom napisał:

Kurcze zmęczony jestem i przed egzaminem to smęcę xDD


Ja też jestem zmęczony i przed egzaminem (i po egzaminie, znaczy w środku sesji), więc też smęcę bardziej niż zwykle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od marca tego roku mBank wprowadził płatność internetową kartą visa electron przypisana do ekonta o czym nie wiedziałem wcześniej, narazie mam prepaida na miesiąc jeszcze, i nie próbowałem z karta visa. Czy juz ktos korzystał z tej formy zapłaty bo dla mnie 2 miesiące wowa to za dużo,mieisąc wystarczy później odpoczywam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm ostatnio w gildii spotkalem sie z nowomodnym buildem huntow mm/surv, jako, ze wczesniej polegalem na bm/mm to mam ostre watpliwosci, wiec tu sie pytam. Czy to sie sprawdza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym założy nowego gieroja i wiem wszystko co trzeba oprócz tego jaki serwer wybrac. Może ktoś darodzi-chciałbym serwer:
-normal
-nie laguje
-będę gra w ally, więc chciałbym żeby była populacja ally co najmniej 40%
-jest jak największa populacja brytyjskich graczy
-jest jak najmniejsza populacja polskich graczy ;]
-serwer ma populację medium lub recommended

Ktoś zna serwer, który by w znacznym stopniu spełniał te warunki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze "Skinner" em, właściwie z jednym z okienek - inspect, jest totalnie zbugowane. Czy "ten" przypadek występuje tylko u mnie czy to wina addon''a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 17:17, Hydro2 napisał:

Hmm ostatnio w gildii spotkalem sie z nowomodnym buildem huntow mm/surv, jako, ze wczesniej
polegalem na bm/mm to mam ostre watpliwosci, wiec tu sie pytam. Czy to sie sprawdza?

Do 3.0 dominacja BM jest raczej niezagrożona, podobnie jak kiepska pozycja mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 17:17, Hydro2 napisał:

Hmm ostatnio w gildii spotkalem sie z nowomodnym buildem huntow mm/surv, jako, ze wczesniej
polegalem na bm/mm to mam ostre watpliwosci, wiec tu sie pytam. Czy to sie sprawdza?


Nie bardzo czaje co masz na myśli... Chodzi ci o build z Expose Weakness 20/41 albo 25/36 czy jeszcze coś innego ? Jeśli tak to ja bym tego "nowomodnym" buildem nie nazwał. Jest to build do bustowania DPSu melee i innych hunterów w rajdzie. I wcale nie odstaje aż tak znacznie z DPSem od BM spec. W sumie to, przynajmniej u mnie w gildii, czasami ja robię większy DPS (jako Surv) czasami jakiś BM Hunter, w zależności od walki. Ale Survival w odróżnieniu od Beast Mastera jest bardzo uzależniony od sprzętu i ilości Agility.

@KaPe
Z tego co wyczytałem z wypowiedzi ludzi grających w bete WotLK to Beast Master nadal będzie robił największy DPS. Ale MM i Surv będą praktycznie deptać BM po piętach i więcej będzie zależeć od skilla gracza.
W dodatku po zmianach Expose Weakness Survival będzie tylko od regeneracji many a nie od bustowania DPSu rajdu. Natomiast Marksmanship po zmianie działania Trueshot Aury będzie miał właśnie role bustera DPSu, no i będzie miał znacznie lepszy własny DPS niż teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się