Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 17.09.2008 o 01:27, Vic napisał:

Pamietam, ze szukajac gildii do transferu odrzucilem pare dobrych tylko dlatego, ze po
przeniesieniu na PvE nie moglbym wrocic. Duzo potencjalnych chetnych pewnie myslalo tak
samo, wiec dobrze ze to juz mamy za soba.

Póki co jest jeszcze etap ucieczki z "zapomnianych" serwerów, więc troche zajmie, zanim sytuacja się poprawi... Blizzard spóźnił się o dobry rok, jeśli nie więcej - no, ale graczom z PvP zawsze się zdawało, że celem tej zmiany jest, by ludzie przenieśli się na ich serwery, a nie odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 04:26, Sth`Devilish napisał:

Orientuje się ktoś czy w 3.0.2 zostaną dodane/zmienione raciale? Czy dopiero w WotLK?

na ptr nie zostały zmienione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się załapać pod promocję xp x3 + zevhira mout. Czy jest to dostępne dla Polaków? Czy jak np. zmienię swój kraj na np. anglię to zadziała? W ogóle na jakiej to zasadzie działa? Trzeba podać znajomemu kod na 10 dni. Tzn. że ten "znajomy" musi zrobić konto i aktualizować grę tym kodem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 14:22, pres1990 napisał:

na ptr nie zostały zmienione

Nic dziwnego, nie ma tego jeszcze na becie, bo jest dopiero "zapowiedziane". Taki ochłapik rzucony Priestom, by nie jęczeli za bardzo. Tylko 3 lata im to zajęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 14:55, KaPe napisał:

> na ptr nie zostały zmienione
Nic dziwnego, nie ma tego jeszcze na becie, bo jest dopiero "zapowiedziane". Taki ochłapik
rzucony Priestom, by nie jęczeli za bardzo. Tylko 3 lata im to zajęło.


Na becie są już zmienione główne raciale (np. u belfa usunięto mana tap, arcane torrent zawsze regeneruje mane, resist na magie zmieniono na zmniejszone obrażenia od magii). Zmianę priestowych raciali dopiero zapowiedziano, więc spodziewałbym się zmian w następnym buildzie (dziś lub jutro?).

Z tego co się orientuję, to build PTR-a jest tym samym buildem co beta, więc teoretycznie powinno być to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 14:35, dulak napisał:

Chciałbym się załapać pod promocję xp x3 + zevhira mout. Czy jest to dostępne dla Polaków?
Czy jak np. zmienię swój kraj na np. anglię to zadziała?


Dla Polaków nie dostępne. Kraju nie zmienisz, taki jaki podałeś zostaje już na zawsze, a nawet jakbyś jednak podał nie prawdziwy, to mógłbyś mieć potem przez to problemy jakby ktoś ci konto ukradł (nie mógłbyś go odzyskać, bo nie mógłbyś potwierdzić tożsamości, a za podanie fałszywych danych grozi nawet ban).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 00:06, KaPe napisał:

Wiadomo, że są gorsze servery, co nie zmienia faktu, że servery PvE już od dawna mają
spore problemy.

Mój przykład akurat pokazuje, że nie tylko, Sporeggar jest RPPvP. Chociaż możliwe, że inne z serwerów, które wystartowały po TBC również mają problemy. Szczególną cechą tych serwerów jest również to, że zwykle na nich Horda ma dużą przewagę liczebną, spowodowaną tym, że po premierze TBC wielu ludzi tworzyło tam blood elfy (z kolei proporcje innych ras Hordy rozkładają się podobnie do tych z Alliance). Na pewno niemożność transferu z serwera PvE czy zwykłego RP na PvP i RPPvP była tym, co powstrzymywało niektórych ludzie przed tworzeniem/transferowaniem postaci na tego typu serwerach. Pytanie tylko jak zmieni się mentalność ludzi, bo wielu nadal może się później opierać na starych opiniach i twierdzić, że "na realm x nie warto się przenosić, bo od zawsze miał opinię słabego, o niskiej populacji". Jeśli nie to, to może chociaż zmiany w mechanice raidowania pomogą, na co osobiście najbardziej liczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.09.2008 o 22:46, Stwór napisał:

Pikuś jeśli mam być szczery. Ja zaczynałem grać teraz w sierpniu 15-go i po miesiącu
mam prawie 62lvl i to gra z przerwami bo miałem kampanię wrześniową i ważny egzamin
na studiach:) Do listopada zdążę 2 postacie jeszcze wylevelować :P


Zobaczymy, ja jestem na 55lvl. :D
Męczyłem się przez połowę wakacji, później mnie znudziło,a teraz, wykorzystując ostatni tydzień pre-paida, coś tam spróbuję. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 15:51, dulak napisał:

ehh.. przyzwyczaić się trzeba. Wszystko co dobre nie jest dla polaków. Tylko niech mi
ktoś powie dlaczego?

Niby dlatego, że są jakieś różnice prawne, ale tak naprawdę Blizzard nigdy nie udziela na to konkretnej odpowiedzi (jedynie daje właśnie takie ogólniki, nigdy nie pada nazwa konkretnego kraju, ani jakie konkretne prawa miałyby tego zakazywać/utrudniać, równie dobrze w ich ogólne odpowiedzi można by wstawić nazwę Polska lub Kongo ;) - jak już kiedyś podobnie pisałem). Najbardziej szkoda, że opcja zaproszenia przyjaciela i zdobycia mounta w zamian jest niedostępna. Taki mount by się wyróżniał, zresztą na moim serwerze nie widziałem jeszcze nikogo na takim mouncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że ma to coś do czynienia w związku z podatkiem od darowizn np :) Nie od dziś wiadomo, że prawo w naszym kraju kuleje... Ale możliwe też, że chodzi o coś innego (ja np nie rozumiem dlaczego gracze z Polski nie mogą uczestniczyć w turniejach arenowych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 16:37, Sth`Devilish napisał:

Możliwe, że ma to coś do czynienia w związku z podatkiem od darowizn np :) Nie od dziś
wiadomo, że prawo w naszym kraju kuleje... Ale możliwe też, że chodzi o coś innego (ja
np nie rozumiem dlaczego gracze z Polski nie mogą uczestniczyć w turniejach arenowych).

Może i prawo odnośnie podatku od darowizn kuleje, ale w takim razie nie powinno być to przeszkodzą, skoro nie ma prawa zakazującego tego typu darowizny (moja wiedza o prawie nie jest jakaś szczególnie rozległa, ale wydaje mi się, że polskie prawo jeszcze nie uwzględnia czegoś takiego jak darowiznę w grze sieciowej w postaci wirtualnego konta czy jakiegoś przedmiotu, więc takiego podatku by chyba i tak nie było). A czy mount zebra w świetle polskiego prawa to darowizna taka sama jak prawdziwa rzecz? ;) Nie sądzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, to była tylko taka sugestia, przykład. Chyba sam się tym zainteresuję i zbadam dokładniej sprawę jak znajdę czas, bo sam chciałbym mieć możliwość dostawania darmowych miesięcy za wysyłanie zaproszeń i możliwość uczestniczenia w turniejach PvP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blizz nie pozwoli sobie na uruchomienie takiej usługi w krajach, gdzie prawo zabrania wprowadzenia takiej usługi, lub gdy przepisy prawne są w tej kwestii NIEJASNE, gdyż jest wtedy potencjalna możliwość naruszenia prawa.

Wystarczy przejrzeć czasem wiadomości, by usłyszeć w jaki sposób są egzekwowane różne kretyńskie przepisy prawne...

W przypadku niektórych konkursów, Blizz stara się obejść prawo poprzez organizację konkursów na stronach fanowskich (kiedyś były konkursy na peta-murloka i klucze do TBC), ale zdarza się to raczej dość rzadko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 20:15, Michal256 napisał:

Blizz nie pozwoli sobie na uruchomienie takiej usługi w krajach, gdzie prawo zabrania
wprowadzenia takiej usługi, lub gdy przepisy prawne są w tej kwestii NIEJASNE,
gdyż jest wtedy potencjalna możliwość naruszenia prawa.


A ja myślę, że po prostu im się nie chce tego dokładnie sprawdzić i zbywają ludzi ogólnikami. Nigdy nie było mowy o jakimś konkretnym przepisie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 16:16, Czedwik napisał:

Taki mount by się wyróżniał, zresztą na moim serwerze nie
widziałem jeszcze nikogo na takim mouncie.


Biedny ten wasz Sporegarr :)

Hellfire (PvE) na którym przesiaduję, jest z tego samego rzutu, a mamy Scarab Lorda, co najmniej dwa Thunderfury, pewno jakiś Sulfuras też jest, Atiesza chyba nie ma, i jak ktoś nie ma co najmniej 20 splinterów na ten moment, to już nikt nie będzie miał.
Zebr widziałem sporo, ba, nawet w mojej gildii jest kilka. A dzięki temu że się dostaje więcej expa, to Recruit a Friend jest wykorzystywane głównie przez multiboxerów, który mogą wylevelować się 3 razy szybciej :)

Mówiłeś też że tylko jedna gildia u Ciebie siedzi w SWP (tak BTW, to my RoS ubiliśmy w niedzielę ;), u nas jest lepiej. Gildia Dissidence zabiła KJ''a już ponad miesiąc może dwa temu (rank 80 w europie), inna jest na Muru, i dwie już zabiły Kaleca, więc nie jest tak źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 20:47, asfodel napisał:

A ja myślę, że po prostu im się nie chce tego dokładnie sprawdzić i zbywają ludzi ogólnikami.
Nigdy nie było mowy o jakimś konkretnym przepisie.

Bardzo wątpie, to zbyt poważna firma, by im się "nie chciało", szczególnie, że z części różnych promocji mogliby sporo zyskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 23:23, Latniak napisał:

Mówiłeś też że tylko jedna gildia u Ciebie siedzi w SWP (tak BTW, to my RoS ubiliśmy
w niedzielę ;), u nas jest lepiej. Gildia Dissidence zabiła KJ''a już ponad miesiąc może
dwa temu (rank 80 w europie), inna jest na Muru, i dwie już zabiły Kaleca, więc nie jest
tak źle.

Pojedyńcze gildie wiele nie znaczą, zebranie 30 osób jest jeszcze w miare możliwe. Gorzej, gdy ktoś z tego składu ci ubędzie i próbujesz znaleźć zastępstwo, wtedy to zaczynają się problemy. No chyba, że na etapie Sunwella będziesz rekrutował jakiegoś "Pogromce z AV"(PL) w S2 epixach, bo tylko tacy są potencjalnie zainteresowani transferem. A na samym serwerze masz ludzi, co wolą robić 3 nowe gildie "Karazhan on farm, now recruiting for 25" niż jedną dobrą. Równowaga między serwerami jest bardzo zachwiana i są po prostu takie, gdzie skupiają się dziesiątki gildii, i takie, gdzie masz ledwo kilka. No i masz efekt domina, gdzie kolejni pchają się na te "lepsze" serwery, jednocześnie uciekając ze "słabszych".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się