Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 05.11.2008 o 21:50, Sth`Devilish napisał:

>> Co smieszne napisałem ze poprostu potrzebuje te 15sec na toalete(bo blisko)
:)

Siedzisz na toalecie w trakcie gry, czy jak? :D Nie no żartuje, ale coś mało, to tak
jakbym przeskoczył z pokoju do toalety, szybko obszczał wszystkie ściany i wskoczył z
powrotem na fotel ;)

> Po powrocie
> widziałem juz tylko jak zaraz mnie wywali z insty i odpowiedz kolesia ze nienawidzi
sla....
> coś tam. Jego wypowiedz to było " Sry man but i hate S.....) Nie pamiętam tego słówka

> na S w każdym bądź razie odeszła mi chcęc do robienia czegokolwiek przed WoTLK.


Zapewne "slacking".

Ze swojej norki gracza do łazienki mam dosłownie 2M czyli jakieś 1,5kroku a reszta to lata praktyki. No nic ide skopac dupsko grullowi moze wpadnie kolejne T4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2008 o 19:25, kacper2691 napisał:

Wybrałem sobie do gry paladina i zacząłem z mace. Co mam zrobić aby biegać ze swordem?
Bo gdy chce kopic to mam czerwony napis sword i nie mogę go ubrać :/


1. Nie ubrać coś tylko ubrać się w coś

2. W miecz nie można się ubrać, można go używać lub walczyć nim, ewentualnie dzierżyć go w silnej dłoni

3. Trzeba iść do stolicy i zapytać strażnika o nauczyciela, czyli weapon mastera - ten od mieczy jest w Stormwind. Jeśli grasz człowiekiem, to masz niedaleko, jeśli krasnoludem to musisz przejechać gnomią kolejką z Ironforge. Nie wiem natomiast, czy jest taki nauczyciel w Exodar, ale każdy weapon master powie Ci, gdzie szukać pozostałych.

Wnioskuję, że nie grasz blood elfem, bo te mają miecz jako broń startową, o ile dobrze pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2008 o 20:47, Zgrywus24 napisał:

Ilu dodatków doczeka się jeszcze WoW? To pytanie zadaje sobie spora część fanów, zapraszam
do przeczytania mojego artykułu na ten temat: http://www.world-of-warcraft.pl/Ilu_dodatkow_doczeka_sie_jeszcze_WoW.html


Ten tekst krąży po necie od niepamiętnych czasów, a karierę zaczął na forum Blizza, więc to nie twój tekst.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2008 o 20:47, Zgrywus24 napisał:

Ilu dodatków doczeka się jeszcze WoW? To pytanie zadaje sobie spora część fanów, zapraszam
do przeczytania mojego artykułu na ten temat: http://www.world-of-warcraft.pl/Ilu_dodatkow_doczeka_sie_jeszcze_WoW.html


1) Tekst trochę nieaktualny, beta testy WotLK zakończyły się 2 dni temu

2) Część z Maelstorm Set jest chyba znana z WarCraft III Demo (były tam 3 bonusowe misje, których w pełnej wersji nie było). Konkretnie to chodzi o wyspy na których utknął Thrall wraz z Orkami, gdzie do Hordy dołączyły Trolle (tam też poznajemy Sen''jina, ich przywódcę, ale niestety ginie) i gdzie po raz pierwszy napotkano się na Murlocki. Przypuszczalnie ma kontynuować wątek Azshary i jej królestwa nag w Nazjatar oraz uzupełnić lore Trolli i ludzi.

3) Te dwie nowe rasy to prawdopodobnie Pandareni (Alliance) i Worgeni (Horda), z resztą można się tego domyślić po nazwach samych zon :) Z nazw zon wynika, że będzie tam kontynuowany wątek Malfuriona i Ysery, zapoczątkowany jeszcze w samym WoW.

4) Nie zdziwiłbym się, gdyby "Legion Set" został wydany jako kolejne content patche, za darmo. Warto dodać, że w Draenor Set jest parę lokacji, które w grze się nie pojawiły wcale (np Deadwoods).

Po za tym to artykuł fajnie napisany, mapka wygląda całkiem przyzwoicie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2008 o 21:38, Sth`Devilish napisał:

3) Te dwie nowe rasy to prawdopodobnie Pandareni (Alliance) i Worgeni (Horda),


Jesteś pewien co do tych Pandarenów ? Bo z tego co pamiętam to w kampanii WarCrafta III pomagali Hordzie a nie Alliantom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2008 o 21:38, Sth`Devilish napisał:

2) Część z Maelstorm Set jest chyba znana z WarCraft III Demo (były tam 3 bonusowe misje,
których w pełnej wersji nie było). Konkretnie to chodzi o wyspy na których utknął Thrall
wraz z Orkami, gdzie do Hordy dołączyły Trolle (tam też poznajemy Sen''jina, ich przywódcę,
ale niestety ginie) i gdzie po raz pierwszy napotkano się na Murlocki.


Tutaj niestety nie masz racji. W W3 można zagrać w te 3 misje, wchodzisz do nich jako do oddzielnej kampanii w dodatku Frozen Throne w zakładce własna kampania.:)

@Zgrywus:A nie mogłeś w swoim artykule poprzeć tego, że dodatki wyjdą jakąś podstawą? Dla mnie to ciekawy sposób rozwoju WoW-a ale nie jestem pewien czy aby na pewno zostanie on tak zrobiony (lub chociażby podobnie do tego co przedstawiłeś).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LUIGI93, to po prostu świetny chwyt marketingowy Blizzarda, dzięki niemu firma zdobywa kolejny miliony, dzięki temu, że wydaje swoją grę "w częściach" przed premierą każdej z nich jest ciekawość fanów itp. Poza tym, gdyby WoW został wydany "cały od razu" mógłby się szybko znudzić graczom, a tak Zamieć proponuje nam ciągłe nowości w świecie gry, co oferuje nam mało który producent gatunku. Poza tym umożliwia wprowadzanie to poprawek w grafice, dźwięku i ciągłym unowocześnianiu gry wg panującej na rynku mody. Nie można też zapomnieć o pieniądzach i nowych graczach za i jakie przyciągnie WotLK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2008 o 23:01, LUIGI93 napisał:

Tutaj niestety nie masz racji. W W3 można zagrać w te 3 misje, wchodzisz do nich jako
do oddzielnej kampanii w dodatku Frozen Throne w zakładce własna kampania.:)


Owszem, są w Frozen Throne, nie pisałem że nie ma ich wcale... Napiszę tobie jaśniej: miałem na myśli, że nie ma ich w Reign of Chaos oraz w oryginalnej kampanii (choć mogłyby tam być, to tak jaki pomost pomiędzy ostatnią misją prologu a pierwszą misją Orków w kampanii). Swoją drogą, z tego co pamiętam to w demie były głosy postaci z cut-scenek, natomiast w TFT ich nie mam :( Są tylko same dzwięki gry i muzyka, bez dialogów.

Dnia 06.11.2008 o 23:01, LUIGI93 napisał:

@Zgrywus:A nie mogłeś w swoim artykule poprzeć tego, że dodatki wyjdą jakąś podstawą?
Dla mnie to ciekawy sposób rozwoju WoW-a ale nie jestem pewien czy aby na pewno zostanie
on tak zrobiony (lub chociażby podobnie do tego co przedstawiłeś).


Wystarczy, że przeczytasz ów przeciek (ktoś to już postował: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=69&pid=24838 ) i to co pisze tam pod Dranor Set i Northrend Set, a nie będziesz mieć wątpliwości co do tego co ujrzymy w przyszłości... Przeciek został zapostowany w niezmienionej formie (mogę to potwierdzić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2008 o 08:51, RaXX napisał:

Mam problem z WoWem, a mianowicie kiedy się loguję na konto wyskakuje mi ekran wybierania
Realmu. No cóż chyba każdy umi ustawić co i jak. Ale u mnie jest do wyboru tylko język
rosyjski. Naprawiałem WoWa już dwukrotnie.


Sprawdz czy przypadkiem nie sciagnales rosyjskiego klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w jakim języku widzisz napisy pojawiające się w grze na screenie? Bo mnie to one wyglądają na angielskie, nie rosyjskie...

Poza tym rosyjski klient (language pack) uniemożliwia tylko zalogowanie się na pozostałe realmy, ale wszystkie pozostają widoczne na realm liście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak zaczęliście rozmowę o przyszłych rozszerzeniach WoW''a to wykorzystam okazje i zapytam:
1) czy w lokacji The Burning Citadel - 100+++ będzie Sargeras którego będziemy musieli zabić/zniszczyć/pokonać/powstrzymać/spotkać?
2) co może być potem? O,o
3) czy rasa pandarenów nie jest przypadkiem zbyt hmm.. komiczna? :P
4) jak potoczy się fabuła po upadku Arthasa? (wydaje mi się że Blizzard zrobi tak, że połączy fabułę Warcrafta z filmem który będzie jednocześnie wprowadzeniem do kolejnej części gry w tym uniwersum)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2008 o 21:38, Sth`Devilish napisał:

2) Część z Maelstorm Set jest chyba znana z WarCraft III Demo (były tam 3 bonusowe misje,
których w pełnej wersji nie było). Konkretnie to chodzi o wyspy na których utknął Thrall
wraz z Orkami, gdzie do Hordy dołączyły Trolle (tam też poznajemy Sen''jina, ich przywódcę,
ale niestety ginie) i gdzie po raz pierwszy napotkano się na Murlocki. Przypuszczalnie
ma kontynuować wątek Azshary i jej królestwa nag w Nazjatar oraz uzupełnić lore Trolli
i ludzi.

W W3 (we Frozenie) Maiev odwiedziła te wyspy podążając za Illidanem. Tam też mieścił się grób Sargerasa. Tak więc może też odnośnie samego Sargerasa coś się przy okazji wyjaśni (czy w ogóle jeszcze żyje, ale nie ma własnego ciała, czy już w ogóle go nie ma). Na pewno w takim dodatku nie mogłoby też zabraknąć przedstawionych losów nacji Kul''Tiras i być może także Gilneas (co z Gilneasa się dzieje obecnie to jedna z największych tajemnic Warcrafta, wiadomo tylko tyle, że kraj ten opuścił Alliance w jakiś czas po drugiej wojnie).

Dnia 06.11.2008 o 21:38, Sth`Devilish napisał:

3) Te dwie nowe rasy to prawdopodobnie Pandareni (Alliance) i Worgeni (Horda)

Napiszę tak jak kiedyś pisałem - w tym przypadku lepiej, aby ta informacja ostatecznie się nie potwierdziła. Jakiś odłam Worgenów jako grywalna rasa - ok, ale Pandareni to bardziej żart niż faktyczny element lore. Zamiast nich do Alliance by mi pasowały Furbolgi.

Poza tym jeśli nowe rasy miałyby mieć też dostępnego Death Knighta... Pandaren Death Knight...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2008 o 00:56, Czedwik napisał:

W W3 (we Frozenie) Maiev odwiedziła te wyspy podążając za Illidanem.


Nie sądzę, nigdzie nie ma dowodu na to, że to są te same wyspy :)

Dnia 07.11.2008 o 00:56, Czedwik napisał:

Poza tym jeśli nowe rasy miałyby mieć też dostępnego Death Knighta... Pandaren Death
Knight...


Hehe =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2008 o 00:56, Czedwik napisał:

Napiszę tak jak kiedyś pisałem - w tym przypadku lepiej, aby ta informacja ostatecznie
się nie potwierdziła. Jakiś odłam Worgenów jako grywalna rasa - ok,


Nie musieliby być wszyscy. Trolle też nie wszystkie są w Hordzie, choćby w STV się walczy z nimi.

Dnia 07.11.2008 o 00:56, Czedwik napisał:

ale Pandareni to
bardziej żart niż faktyczny element lore. Zamiast nich do Alliance by mi pasowały Furbolgi.


Fakt, to byłoby niegłupie i ma nawet pewne podstawy. Draenei przecież są zaprzyjaźnieni z plemieniem Stillpine i są nawet misje dla nich wykonywane. Ewentualnie może jakieś centaury albo driady? Centaury są skonfliktowane z Taurenami silnie.

Dnia 07.11.2008 o 00:56, Czedwik napisał:

Poza tym jeśli nowe rasy miałyby mieć też dostępnego Death Knighta... Pandaren Death
Knight...


Nie tylko do nich Death Knight nie pasuje IMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2008 o 14:43, Vantor Zorin napisał:

jaki server polecacie aby było dużo ludu?


Jak już ci na takowym zależy, to spójrz po prostu na listę serwerów i wybierz któryś z "High Population"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2008 o 12:01, pkapis napisał:

Nie musieliby być wszyscy. Trolle też nie wszystkie są w Hordzie, choćby w STV się walczy
z nimi.


Sprzymierzone z Horda nie sa Trolle jako rasa, ale Trolle jako niektóre z plemion. Konkretnie to Darkspear i Revantusk, z czego tylko to pierwsze jest tak na prawdę grywalne. Pozostałe plemiona mają inne cele i innych przywódców i z nikim się nie kumplują, są to plemiona: Amani, Gurubashi, Frostmane, Drakkari oraz Sandfury. Jest jeszcze plemię neutralne dla Alliance / Hordy, chodzi o Zandalar, które prowadzi wojnę z Gurubashi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się