Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Nie wyobrażam sobie kogoś bez szczątkowej choćby znajomości angielskiego nawet w polskiej gildii. W końcu nikt normalny nie będzie tłumaczył nazw "umiejętności", "zadań" czy powszechnie przyjętych pojęć na polski. Miałem niegdyś wątpliwą przyjemność tłumaczyć znajomemu w inny MMO takie rzeczy, i jest to zdecydowanie zbyt upierdliwe, by na to liczyć.
"/2 "Kupię Glif Ognistej Kuli"? "Szukam 2 do grupy do Twierdzy Utgarde"? Może gdyby były jakieś polskie serwery - nie żebym tęsknił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich, owszem macie racje ale na prawdę mam znajomego w gildii który ma 27 lat, prace, dziewczyne swoje życie, uczył się angielskiego ale mało już pamięta bo z niego nie korzystał, owszem zna podstawy ale taktykę na bossów już mu na voice mówię i nie ma z tego problemów :).
@KaPe: Pokaż mi kogoś grającego bez szczątkowej wiedzy angielskiego w mmo, tacy ludzie nie interesują sie takimi grami :) (w większości, bardzo dużej:P)
@Sth`Devilish: Mój kuzyn bardzo dobrze się uczy, ale niemieckiego, jemu też pomagam i nie jest tak źle.
@pkapis: Co do google dokładnie to miałem na myśli :) A co do angielskiego od tego jest QH, jeśli ktoś nie interesuje się lore to spokojnie może olac treśc questów. Interakcja z innymi, owszem jest trudna, ale jak sam powiedziałeś, zawsze można liczyc na dobrych znajomych.
Ja sam zaczynałem bez większej znajomości angielskiego, bo miałem naprawdę duże problemy z nauką (zręszta teraz też mam, nie jestem leniwy ani głupi, nie mam żadnych dys-ów, po prostu taka przypadłośc, bardzo ciężko mi się skupic ;/), no i wow mnie go nauczył :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 16:45, dulak napisał:

To też jakoś osiągnąłem ale jest taki q A Meeting With Fate ( http://www.wowhead.com/?quest=12755#screenshots
), byłem tam gdzie jest wskazanie na wow headzie, gadają coś te quardy ale nic się nie
dzieje..

W przebraniu ktore daje ci koles od questa musisz isc na wybrzeże i pogadać tam z przywódcą scarletów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam takie troche glupie pytanie. Mam 40 ret palka i 40 feral druida i nie wiem kim grac :P Lubie dobry dps, urozmaicenia w spellach. Mógłby mi ktoś coś doradzic?? Narazie grajac palkiem znudzil mi sie po tym jak sie dowiedzialem ze przez xx lvli bd uzywal tych samych czarów co na 25 lvlu. A druid to nie wiem czasami mi sie nudzi. Mógłby ktoś doradzic??? Bardzo prosze bo chce wbic 80 szybko a ten problem uniemozliwia realizacjie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 60 poziom i nagle sie zatrzymalo?Myslalem,ze dodatek THE BURNING CRUSADE daje mozliwosc podbicia do 70 poz.Co robic? Przeciez nie bede tak gral jak XP stoi w miejscu.POMOCY!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 21:23, Ichvander napisał:

Aktywowales konto na stronie blizzarda? Nie wiem, czy to, ze mozesz miec triala moze
o czyms przeszkadzac...

W podstawowa wersie gram od 2 miesiecy,wczoraj na koncie otworzylem THE BURNING bo inaczej nie wszedl bym do Outlandu przez portal.Kupujac gre kupilem WoW z dodadkiem i zainst wszystko ale dopiero wczoraj uruchomilem THE BUR.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 21:34, pielus napisał:

> Aktywowales konto na stronie blizzarda? Nie wiem, czy to, ze mozesz miec triala
moze
> o czyms przeszkadzac...
W podstawowa wersie gram od 2 miesiecy,wczoraj na koncie otworzylem THE BURNING bo inaczej
nie wszedl bym do Outlandu przez portal.Kupujac gre kupilem WoW z dodadkiem i zainst
wszystko ale dopiero wczoraj uruchomilem THE BUR.....

Oczywiscie ten darmowy czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem mozna by wejsc bez aktywowania, instalujac tylko triala ;) chyba... xP

Osobiscie nie mam pomyslu czemu tak masz... moze sprobuj otworzyc ticket do GMa albo napisz od razu do pomocy technicznej Blizzarda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzisz kupujac gre jest kilka <chyba 10>dni free w THE BURN bo w WoW mialem caly miesiac.Moze musze po prostu zaplacic?<gdzie jest ten ticket do GMa,i co to za skrot "GMa"?wiesz nie jestem jeczcze taki wprawiony>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 22:02, pielus napisał:

Widzisz kupujac gre jest kilka <chyba 10>dni free w THE BURN bo w WoW mialem caly
miesiac.Moze musze po prostu zaplacic?<gdzie jest ten ticket do GMa,i co to za skrot
"GMa"?wiesz nie jestem jeczcze taki wprawiony>


GM=GameMaster

Może po prostu aktywuj do pełnej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z TBC nie ma żadnych darmowych dni. 10 dni jest za aktywowanie triala TBC. Ten pozwala na wejście do outlandu i zdobycie trochę expa, ale postać na trialu BC nie może zdobyć lvl 61 (exp zatrzyma się tuż przed dingiem). Jeśli chcesz levelować dalej, musisz upgradować konta do pełnej wersji TBC, wpisując klucz z pudełka z dodatkiem.

EDIT: Z GMem możesz skontaktować się klikając czerwony pytajnik w grze, na mini panelu (tam gdzie masz przycisk do okna postaci, friend listy itd.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 22:31, pielus napisał:

Dzieki Wam o WIELCY I ZNOW WIDZE SENS GRY!!!!!!!!!!!! WLASNIE ROZBLYSNEL TA PIEKNA NIEBIESKA
WSTEGA WOKOL MOJEGO WOJOWNIKA NA 61 lev

co za świństwo palisz? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się może ktoś jak wygląda teraz sprawa z Hit Rating ? Bo słyszałem, że zmienili i teraz można mieć wiecej niż 99% szans na trafienie. I teraz zamiast 9% trzeba mieć 10%, zamiast 16% - 17%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2008 o 20:52, Egnam napisał:

Witam, ja mam takie troche glupie pytanie. Mam 40 ret palka i 40 feral druida i nie wiem
kim grac :P Lubie dobry dps, urozmaicenia w spellach. Mógłby mi ktoś coś doradzic?? Narazie
grajac palkiem znudzil mi sie po tym jak sie dowiedzialem ze przez xx lvli bd uzywal
tych samych czarów co na 25 lvlu.


Ale to dotyczy w dużej mierze i innych klas. Co jakiś czas dochodzi coś nowego, ale używa się w większości kilku skilli na okrągło. Akurat Paladyn Retri nie ma źle. Robi świetny DPS i umiejętności do wykorzystania też jest trochę. Jeśli jesteś na 40 poziomie, to powinieneś niedługo mieć Hammer of Wrath, bardzo dobry do dobijania uciekających i w walkach z różnymi bossami czy elitami. Bo zwykłych przeciwników załatwisz samym mieczem zanim będziesz mógł go użyć. Tu mała uwaga, opis jest nieaktualny, HoW można używać na przeciwnikach którzy mają poniżej 20% życia, a nie 35% jak jest napisane w grze. Na 50 poziomie możesz wziąć Crusader Strike, a do tego czasu też masz w czym wybierać. Jasne, na samym Seal of Command i Judgement of Light można wykończyć większość mobów, ale skoro są i inne umiejętności, czemu z nich nie skorzystać? Ja używam jeszcze Hammer of Justice (później wychodzi ładne kombo HoJ/ dowolny Judgmenet/ Flash of Light, który staje się instantem), Consecration (nie za często, bo zżera dużo many), Exorcism (na niektórych przeciwników), Judgment blokujący ucieczkę (czasami, gdy nie chcę tracić czasu), Do tego Hammer of Wrath i obecnie Crusader Strike. A jeszcze parę skilli dojdzie. Do tego masz parę ciekawych umiejętności, z których korzysta się może rzadko, ale które bardzo się przydają w specyficznych sytuacjach. Skill zbierający przeciwników z sojusznika jest świetny w questach eskortowych albo przy drużynie, jeśli np. Healer nie wie jak zarządzać aggro. Hand of Freedom jest zaś doskonałe gdy zostaniesz przyklejony albo zamrożony. Wygrywałem dzięki niemu pojedynki z Hunterami próbującymi polegać na zamrażających pułapkach. Do tego bąbelek i pozostałe dwie umiejętności ochraniające, które można wykorzystać na ciekawe sposoby. Na przykład dzięki bąbelkowi zdobycie achievementu Going Down jest banalne, najwięcej problemów sprawia znalezienie odpowiednio wysokiego miejsca.
Jeśli potrzebujesz większej różnorodności, to nie wiem która klasa Ci to zapewni. Może druid właśnie, bo ma zupełnie inne rzeczy dostępne w różnych formach. Inne skille jako niedźwiedź, inne jako kot i jeszcze inne jako Elf/Tauren, a przełączanie się jest szybkie. Chociaż ja grając druidem i tak głównie biegałem jako kot, czasami tylko korzystając z zaklęć by się podleczyć czy zbuffować. Zobacz też jak leży Ci druid w formie kota i może spróbuj rogue. Tam tych finishing moves jest kilka i trzeba między nimi wybierać, a czasami dostosować taktykę do przeciwnika (np. na casterów nie schodzić z energią do zera, żeby mieć rezerwę na kopniaka). Chociaż mnie rogue znudził właśnie swoją monotonią - dwa, góra trzy ciosy specjalne i energia schodzi, po czym czeka się na jej odnowienie, a w międzyczasie postać bije konwencjonalnie. Druid jest tutaj chyba lepszy, bo zawsze można się przełączyć i skorzystać z niedźwiadka, podleczyć się czy dokończyć przeciwnika zaklęciami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2008 o 13:11, pkapis napisał:

> Witam, ja mam takie troche glupie pytanie. Mam 40 ret palka i 40 feral druida i
nie wiem
> kim grac :P Lubie dobry dps, urozmaicenia w spellach. Mógłby mi ktoś coś doradzic??
Narazie
> grajac palkiem znudzil mi sie po tym jak sie dowiedzialem ze przez xx lvli bd uzywal

> tych samych czarów co na 25 lvlu.

Ale to dotyczy w dużej mierze i innych klas. Co jakiś czas dochodzi coś nowego, ale używa
się w większości kilku skilli na okrągło. Akurat Paladyn Retri nie ma źle. Robi świetny
DPS i umiejętności do wykorzystania też jest trochę. Jeśli jesteś na 40 poziomie, to
powinieneś niedługo mieć Hammer of Wrath, bardzo dobry do dobijania uciekających i w
walkach z różnymi bossami czy elitami. Bo zwykłych przeciwników załatwisz samym mieczem
zanim będziesz mógł go użyć. Tu mała uwaga, opis jest nieaktualny, HoW można używać na
przeciwnikach którzy mają poniżej 20% życia, a nie 35% jak jest napisane w grze. Na 50
poziomie możesz wziąć Crusader Strike, a do tego czasu też masz w czym wybierać. Jasne,
na samym Seal of Command i Judgement of Light można wykończyć większość mobów, ale skoro
są i inne umiejętności, czemu z nich nie skorzystać? Ja używam jeszcze Hammer of Justice
(później wychodzi ładne kombo HoJ/ dowolny Judgmenet/ Flash of Light, który staje się
instantem), Consecration (nie za często, bo zżera dużo many), Exorcism (na niektórych
przeciwników), Judgment blokujący ucieczkę (czasami, gdy nie chcę tracić czasu), Do tego
Hammer of Wrath i obecnie Crusader Strike. A jeszcze parę skilli dojdzie. Do tego masz
parę ciekawych umiejętności, z których korzysta się może rzadko, ale które bardzo się
przydają w specyficznych sytuacjach. Skill zbierający przeciwników z sojusznika jest
świetny w questach eskortowych albo przy drużynie, jeśli np. Healer nie wie jak zarządzać
aggro. Hand of Freedom jest zaś doskonałe gdy zostaniesz przyklejony albo zamrożony.
Wygrywałem dzięki niemu pojedynki z Hunterami próbującymi polegać na zamrażających pułapkach.
Do tego bąbelek i pozostałe dwie umiejętności ochraniające, które można wykorzystać na
ciekawe sposoby. Na przykład dzięki bąbelkowi zdobycie achievementu Going Down jest banalne,
najwięcej problemów sprawia znalezienie odpowiednio wysokiego miejsca.
Jeśli potrzebujesz większej różnorodności, to nie wiem która klasa Ci to zapewni. Może
druid właśnie, bo ma zupełnie inne rzeczy dostępne w różnych formach. Inne skille jako
niedźwiedź, inne jako kot i jeszcze inne jako Elf/Tauren, a przełączanie się jest szybkie.
Chociaż ja grając druidem i tak głównie biegałem jako kot, czasami tylko korzystając
z zaklęć by się podleczyć czy zbuffować. Zobacz też jak leży Ci druid w formie kota i
może spróbuj rogue. Tam tych finishing moves jest kilka i trzeba między nimi wybierać,
a czasami dostosować taktykę do przeciwnika (np. na casterów nie schodzić z energią do
zera, żeby mieć rezerwę na kopniaka). Chociaż mnie rogue znudził właśnie swoją monotonią
- dwa, góra trzy ciosy specjalne i energia schodzi, po czym czeka się na jej odnowienie,
a w międzyczasie postać bije konwencjonalnie. Druid jest tutaj chyba lepszy, bo zawsze
można się przełączyć i skorzystać z niedźwiadka, podleczyć się czy dokończyć przeciwnika
zaklęciami.


To na papierze wyglada swietnie ale teraz jak gralem na arenach uwazam ze retri palkowi przydalby sie znow buff albo jakis nowy skill:). Po prostu za dlugo CD leca 6 sekund dla CS a 10 dla DS:). Co prawda i tak najwiecej dmg robi sie Jugmentami ale jak CS cryt z niego wejdzie podczas wszystkich maksymalnych buffow to... swiec panie nad jego dusza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się