Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 26.11.2008 o 20:59, Krajczy napisał:

Mam problem z grafika w WoWie. Najogolniej przy roznych zrodlach swiatla, zaczynaja pojawiac
sie dziwne ''artefakty''. Czasami nawet same z siebie. Nie mam pojecia co to moze byc.

Jeśli karta jest jeszcze na gwarancji to najlepiej zgłoś się z tym do sklepu, mogą ci w ramach wymiany dać nową (tylko czasem trzeba kilka dni poczekać, jeśli dany sklep nie ma karty na miejscu). Kiedyś też miałem dokładnie takie same artefakty graficzne i było to fizyczne uszkodzenie karty (nadawała się tylko do wymiany), toteż nic innego się z tym zrobić nie da. Warto przy tym sprawdzić też jakąś inną grę niż WoW lub sprawdzić tą kartę w innym komputerze jeśli masz taką możliwość. Jeśli efekt będzie ten będzie się powtarzał to w sumie pewne to na 100%, że jest to jakaś fizyczna wada karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy punkty dostawane za zdobywanie achiementów można na coś wymienić czy to tylko są one żeby zbierać. Oraz czy gra na serwerze normal różni się bardzo od gry na serwerze RP. Bo sam szczególnych różnic nie zauważyłem ale może są jakieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam pytanie do osób które zamówiły dodatek na www.game.co.uk. Dostaliście od nich paczkę ? Ja niestety nie i zastanawiam się czy ten sklep jest do końca wiarygodny czy zawaliła nasza kochana poczta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2008 o 06:43, kacper2691 napisał:

Powiedzcie mi czy punkty dostawane za zdobywanie achiementów można na coś wymienić czy
to tylko są one żeby zbierać.


Nie można wymieniać. Może będzie to wprowadzone za jakiś czas, a może nie.

Dnia 28.11.2008 o 06:43, kacper2691 napisał:

Oraz czy gra na serwerze normal różni się bardzo od gry
na serwerze RP. Bo sam szczególnych różnic nie zauważyłem ale może są jakieś.


Mechanicznie nie różni się wcale. Teoretycznie na serwerze RP należałoby odgrywać postać, mówić odpowiednio, etc ale w praktyce Blizzard o to nie dba i nie mam pojęcia po co w ogóle robili podział na serwery normal i RP. Jedyna zasada przez nich wprowadzona, to że imię na serwerze RP musi być w klimacie fantasy, czyli taki mastah0wn3r może być przez MG zmuszony do zmiany imienia. I znowu, w praktyce różnie z tym bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W praktyce na takim Venture CO jedyną różnicą, jaką zauważyłem jest to, że występują tam gildie RP, ale są raczej w mniejszości (z czego na "normalnym" serwerze w ogóle ich nie znajdziesz). No i czasem jakieś world PvP nawet razem organizują, ale różnie to wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie RP ludzie robią bardzo mało, a imiona, mimo, że często łamią regulamin (np. nie są normalnymi imionami tylko są nazwami czynności lub przedmiotów, sam na moim Sporeggarze widziałem kiedyś osobę np. o imieniu postaci Bubblegum), albo zdarzają się takie dziwne przypadki gdy na żądanie GM''a dana osoba zmienia imię postaci na równie niezgodne z RP, co poprzednio. Generalnie szkoda, że Blizzard nie przykłada do tego większej uwagi, na serwerach RP gra mniejszość użytkowników, a nie większość (jest ich mniej niż "normalnych" i zwykłych PvP), więc tym bardziej powinno być łatwiej to kontrolować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2008 o 12:18, Czedwik napisał:

Generalnie RP ludzie robią bardzo mało, a imiona, mimo, że często łamią regulamin (np.
nie są normalnymi imionami tylko są nazwami czynności lub przedmiotów, sam na moim Sporeggarze
widziałem kiedyś osobę np. o imieniu postaci Bubblegum),


Z imionami jest ten problem, że możesz mieć tylko jedno słowo i musisz się zdecydować, czy będzie to imię, nazwisko czy przydomek. Niektóre więc mogą mogą wyglądać trochę sztucznie, ale to nie znaczy że gracz nie potrafi ich ładnie wytłumaczyć. Np. Jeśli mam postać imieniem Rainghost to naprawdę może się ona nazywać Elenar Rainghost (a Night Elfy mają nazwiska tworzone w taki właśnie sposób), tylko ograniczenie Blizzarda mi na to nie pozwala. IMO Blizz powinien dopuścić możliwość posiadania jednej spacji w imionach. To by dało naprawdę sporo - pozwoliłoby na normalne imiona i nazwiska dla postaci, a także na tworzenie rodzin przez znajomych (inne imiona, to samo nazwisko).

Dnia 28.11.2008 o 12:18, Czedwik napisał:

Generalnie szkoda, że Blizzard nie przykłada do tego większej uwagi,
na serwerach RP gra mniejszość użytkowników, a nie większość (jest ich mniej niż "normalnych"
i zwykłych PvP), więc tym bardziej powinno być łatwiej to kontrolować.


Właśnie. Mam wrażenie, że im to po prostu wisi i nie rozumiem po co w ogóle sobie zadają trud dzielenia serwerów. Tak naprawdę gdyby istniały tylko serwery PVP i normal niewiele by się zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mhm mam takie kolejne noobowskie pytanko. Otóż udało mi się (YEAH!) zdobyć mounta, tylko że nie kupowałem go ze stadniny, tam gdzie się kupuje konie, a dostałem go razem z paladyńską umiejętnością. No i teraz pytanie, czy opłaca mi się kupować tego Normalnego konia, jest szybszy albo coś w tym stylu, czy też nie opłaca się zużywać na niego złota ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się jeżeli wolisz go ze względu na wygląd lub pod Achie z 50 mountami, w przeciwnym wypadku nie ma żadnej różnicy. Teraz zbieraj 1800g/6800g, by na 77 mieć flying mounta :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2008 o 12:35, Hubi Koshi napisał:

Mhm mam takie kolejne noobowskie pytanko. Otóż udało mi się (YEAH!) zdobyć mounta, tylko
że nie kupowałem go ze stadniny, tam gdzie się kupuje konie, a dostałem go razem z paladyńską
umiejętnością. No i teraz pytanie, czy opłaca mi się kupować tego Normalnego konia, jest
szybszy albo coś w tym stylu, czy też nie opłaca się zużywać na niego złota ??


Mechanicznie nie ma żadnej różnicy, jeśli chcesz kupić to tylko ze względu na wygląd i fakt, że mounty rasowe są dostosowane graficznie pod daną rasę. Np. Paladyn Draenei na koniu wygląda głupio, bo nogi mu sterczą, a na Elekku tego nie widać.
Później będą do zdobycia mocniejsze mounty (najpierw +100% szybkości, potem już te, które doszły w TBC), ale ogólna zasada jest taka, że wszystkie mounty które stają się dostępne na pewnym poziomie, są mechanicznie takie same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dodam tylko żę wyjątkami są ptaszki z tk (310%) oraz wszystkie gladiatorskie nether draki (również 310% szybkośći zamiast 280% standardowego epickiego latacza), w liszu jest/będzie też kilka/(naście?) 310% szybkości latajek, a epickie naziemne max speed mają wszystkie 100% i tu nie ma żadnych wyjątków, ofc jest kilka sposobów na zwiększenie szybkośći mounta takich jak aura paladyna, marchewka gdzies tam za q w zf(40lvl) oraz trinket- biczyk zwiększający szybkośc mounta o 10%- koszt to ok 100g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2008 o 11:53, DragonLord napisał:

W praktyce na takim Venture CO jedyną różnicą, jaką zauważyłem jest to, że występują
tam gildie RP, ale są raczej w mniejszości (z czego na "normalnym" serwerze w ogóle ich
nie znajdziesz). No i czasem jakieś world PvP nawet razem organizują, ale różnie to wychodzi.


Ciężko w ogóle nazywać zorganizowaną ustawkę eventem RP... Ono jeszcze istnieje, ale po stronie Hordy jest niemal w znikomej postaci (w sumie dużą rolę odgrywa tutaj fakt, że w Alliance erpeguje się łatwiej, ponieważ gracze znajdują więcej inspiracji z filmów i gier w tym klimacie) i ogólnie serwery RP-PvP już bardzo nie wiele się różnią od zwykłych PvP (zasługa Blizzarda, który tworzy regulamin i w ogóle go nie egzekwuje...). Jak dla mnie pomijając te wszystkie plusy i osiągnięcia gry, ten element - Roleplaying - jest największą PORAŻKĄ Blizzarda w jego historii. Jeśli Blizzard dalej nie będzie nic z tym robić, to równie dobrze mogą albo skasować z tej gry serwery RP/RP-PvP (po co mają w błąd wprowadzać graczy, że znajdą tam jakieś RP?) albo w nieskonczoność tworzyć nowe, żeby ci którym najbardziej na tym zależy mogli zacząć od nowa i dalej się bawić w RP, zostawiając w tyle "lolboyów" (non-sens).

Myślę, że teraz najlepszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie filtrów, które nie pozwalałyby używać w czatach /say i /yell słów tj lol, omg, wtf, wts, wtb oraz emotikon, to by już nieco poprawiło sytuację, ale Blizzardowi trzeba by dać z 15-20 lat żeby na ten pomysł sami wpadli. No i koniecznie powinni zacząć egzekwować regulamin, jeżeli ktoś go bezczelnie nagminnie łamie to należy mu się tylko BAN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten trinket dostał nerfa i już nie działa, gdy ma się >70lvl. Podobnie zresztą bicz z questu na wyścigi Netherdraków i Charm of Swift Flight.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2008 o 14:46, Sth`Devilish napisał:

Myślę, że teraz najlepszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie filtrów, które nie pozwalałyby
używać w czatach /say i /yell słów tj lol, omg, wtf, wts, wtb oraz emotikon, to by już
nieco poprawiło sytuację, ale Blizzardowi trzeba by dać z 15-20 lat żeby na ten pomysł
sami wpadli. No i koniecznie powinni zacząć egzekwować regulamin, jeżeli ktoś go bezczelnie
nagminnie łamie to należy mu się tylko BAN.


Ja bym zrobił inaczej
1) Przerobić obecne serwery RP na normal, a RP-PVP na PVP.
2) Postawić kilka nowych serwerów RP i RP-PVP (nie musi ich być wiele w sumie)
3) Dać darmową migrację postaci ze starych serwerów RP na nowe tego samego typu
4) Ustanowić nowy, bardziej restrykcyjny regulamin dla serwerów RP i wstawić okienko z wiadomością, którą trzeba zaakceptować przy każdym tworzeniu postaci na serwerze RP (ewentualnie tylko przy tworzeniu pierwszej na danym serwerze) informującej o najważniejszych restrykcjach
5) Dać graczom możliwość zgłaszania zachowań nie RP, tak jak obecnie spamu. Za nieregulaminowe imiona, lolspeak, emotikonki, etc. gracz byłby karany kasacją postaci, niezależnie od jej poziomu.

Fakt, MG mieliby tam trochę więcej pracy i byłoby to odrobinę bardziej uciążliwe dla graczy z tych serwerów, ale osobiście wolałbym akceptować regulamin serwera RP przy tworzeniu postaci, jeśli ma to być koszt wyeliminowania ludzi, którzy o RP nie mają pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2008 o 15:36, Selv napisał:

Nie ma szans na filtr.
Wtedy pojawią się `L.o.L`e jak i masa innych, jeszcze gorszych obejść.


Na to też da się stworzyć filtr -.- Myślisz, że to dotyczy tylko standardowych słówek? Chodzi o różne kombinacje znaków, liter i cyfer. Z resztą, nawet jeśli, to już by w jakiś sposób utrudniło życie takim, może nawet sprawiłoby, że zaczęliby myśleć "lol omg ale te serwery RP sa do dupy, nawet "lol" nie mogę napisać, wtf ide stad" ;)

@ pkapis - ale nie przerobią ich raczej i nie jest to rozwiązanie, migracja to dobry pomysł, ale pomyśł jaki przy tym powstaje chaos, wszystkie gildie by się rozleciały (a tego nikt nie chce). Bardziej restrykcyjny regulamin możnaby wprowadzić na tych już istniejących. Czego się tu bać, protestów graczy, że ich zrobiono w konia? No sorry, ale jak wybierali RP serwer to musieli się z czymś takim liczyć :) Bez litości. Co do GMów to ciągle ich brak, mogliby zatrudnić większą bazę GMów, których rola nie ograniczałaby się wyłącznie do napisania paru zdań przy użyciu kopiuj/wklej, zyski mają przecież ogromne.

Za kilka lat Blizzard może się przez to obudzić z ręką w nocniku, kiedy to jakaś tam znaczna baza graczy (powiedzmy 1-2 miliony) odejdą do konkurencyjnego MMO, w którym RP jest traktowane poważniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2008 o 16:39, Sth`Devilish napisał:

@ pkapis - ale nie przerobią ich raczej i nie jest to rozwiązanie, migracja to dobry
pomysł, ale pomyśł jaki przy tym powstaje chaos, wszystkie gildie by się rozleciały (a
tego nikt nie chce). Bardziej restrykcyjny regulamin możnaby wprowadzić na tych już istniejących.
Czego się tu bać, protestów graczy, że ich zrobiono w konia? No sorry, ale jak wybierali
RP serwer to musieli się z czymś takim liczyć :) Bez litości.


Można i tak, ewentualnie dając darmową migrację z serwerów RP na normal i PVP.

Dnia 28.11.2008 o 16:39, Sth`Devilish napisał:

Za kilka lat Blizzard może się przez to obudzić z ręką w nocniku, kiedy to jakaś tam
znaczna baza graczy (powiedzmy 1-2 miliony) odejdą do konkurencyjnego MMO, w którym RP
jest traktowane poważniej :)


Może tak być, ale musiałoby zmienić się nastawienie graczy. Tych, którzy cenią sobie RP nie ma aż tak wielu i nie stanowią silnej grupy. Może gdyby się wszyscy zebrali razem i zaczęli naciskać na Blizzarda, to coś by z tego wyszło, ale w obecnej sytuacji nie widzę tego. Za mała społeczność i zbyt rozproszona.
Takie EVE online, w którym odgrywanie ma dużo lepszy support, jest MMO stabilnym, ma swoich fanów, ale nie jest to coś, co swoją popularnością mogłoby zagrozić WoW. MMO nastawione na wyżynanie i z bardziej agresywnym marketingiem (jak AoC czy Warhammer) z miejsca je przebijały. Gdyby pojawiło się MMO o rozmachu i technicznych rozwiązaniach jak w WoW, ale z silnym RP, miałoby problemy z przyciągnięciem ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2008 o 16:55, Selv napisał:

A tamte filtry znowu obejść i zrobić nowe i znowu je obejść aż... nie będziesz mógł napisać
nic ;)


Masz błędny tok rozumowania :) Gdyby filtry na emotikony i slang powstały to na pewno większość graczy przestała by się w takim języku porozumiewać, tylko najbardziej wredni i uparci gracze dalej by utrudniali życie innym.

@ pkapis - Blizzard zauważy problem dopiero jak wykresy na giełdzie zaczną iść w dół, a sumy wpływające na konto firmy będą zawierać mniej zer. Czy gracze RP na prawdę nie są silną grupą, w to wątpie. Według mnie wielu po prostu już zwątpiło w poprawę sytuacji w WoW, więc albo w niego nie grają, albo grają sobie na serwerach PvP (gdzie powszechnie uważa się, że ludzie tam kompletnie RP nie trawią) i się w tej sprawie nie udzielają. A na pewno ich nie brakuje, wszak wywodzą się ze starych MMO bądź sesji RP, gdzie RolePlaying ma o wiele większe znaczenie niż lvl, statsy czy epixy. Gdyby taka gra jak mówisz powstała, to na pewno mogłaby liczyć na dużą bazę graczy, może nie tak dużą jak WoW, ale na pewno znaczącą (spójrz np na LOTRO).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się