Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 06.12.2008 o 13:54, Ostrowiak napisał:

Źle zgadujesz, w liście jest misiek z 4th Anniversu.No trudno ^^

tak czy inaczej jeśli zakupisz gre to masz jeszcze z dwadzieścia pare dni na odebranie go ;]

Dnia 06.12.2008 o 13:54, Ostrowiak napisał:

Poza tym mam pytanie, na serwerach PvP można walczyć w dowolnym terenie tylko z wrogą
frakcją, czy też z każdym graczem (nie lubię PK''erów, eh)?

tylko z przeciwną frakcją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2008 o 03:04, Sth`Devilish napisał:

Ależ to samo można powiedzieć o Warlockach, którzy przecież służyli w Burning Legion
i nagle ni stąd, ni zowąd przyłączyli się do Hordy i Alliance.

Niemniej wielu nadal służy wyłącznie Legionowi, oczywiście tych grywalnych można zaliczyć, tak jak tutaj wspomniano, do tych, którzy manipulują tymi mocami, aby pomóc swoim sojusznikom. Ewentualnie zwyczajnie pragną mocy dla samych siebie i chcą ją wykorzystać przeciwko samym demonom. No i u warlocka (w przeciwieństwie do tych ras, które mogą być DK, a nie mają paladynów) wiadomo, że jest to były mag lub szaman (w przypadku orków), który pragnął posiadać więcej mocy i osiągnąć to w łatwiejszy, chociaż w bardziej ryzykowny, sposób. Niestety w przypadku DK takiego wyjaśnienia nie ma. No bo np. skąd mógł się wziąść death knight nocny elf, tauren czy gnom skoro DK to wyłącznie upadły paladyn? Chyba, że koncepcję zmienili, ale nigdzie tego nie wyjaśnili. No, ewentualnie może to być upadły wojownik lub szaman(?) w przypadku tych ras, które go mają, jednak moce DK to w pewnym sensie takie "złe" odbicie tych paladyna, wojownik raczej nie ma predyspozycji, aby takie moce osiągnąć, bo żadnej formy magii nie zna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2008 o 14:36, Czedwik napisał:

Chyba, że koncepcję
zmienili, ale nigdzie tego nie wyjaśnili. No, ewentualnie może to być upadły wojownik
lub szaman(?) w przypadku tych ras, które go mają, jednak moce DK to w pewnym sensie
takie "złe" odbicie tych paladyna, wojownik raczej nie ma predyspozycji, aby takie moce
osiągnąć, bo żadnej formy magii nie zna.


A pierwszy Death Knight, Teron Gorefiend, ork będący wcześniej akolitą Gul''dana? Mam wrażenie, że koncepcja o której piszesz nigdy nie istniała, ewentualnie została wytworzona przez bujną wyobraźnię graczy (lub pomylona z innym uniwersum, np Forgotten Realms).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam takie pytanie, a mianowicie: Death Knight''a można zrobić dowolną klasą postaci? Jeżeli tak to różni się czymś jeżeli zrobimy magiem czy warkiem? Z góry dzięki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2008 o 14:48, Sth`Devilish napisał:

A pierwszy Death Knight, Teron Gorefiend, ork będący wcześniej akolitą Gul''dana? Mam
wrażenie, że koncepcja o której piszesz nigdy nie istniała, ewentualnie została wytworzona
przez bujną wyobraźnię graczy (lub pomylona z innym uniwersum, np Forgotten Realms).

Tylko, że Teron to nie ten sam DK. Oni byli duszami nekromantów i warlocków, którzy zostali zabici przez Doomhammera, przywrócono ich do życia osadzając ich w ciałach martwych rycerzy Lordaeronu (stąd u nich nazwa rycerz śmierci). Dlatego np. Teron ma ciało człowieka, ale duszę ma orka. Tamci DK nie walczyli wręcz, tylko walczyli wyłącznie przy użyciu zaklęć. Oni to inna sprawa, niż ci, którzy zostali stworzeni przez Króla Lisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2008 o 14:51, kamil E napisał:

Mam takie pytanie, a mianowicie: Death Knight''a można zrobić dowolną klasą postaci?
Jeżeli tak to różni się czymś jeżeli zrobimy magiem czy warkiem? Z góry dzięki za info.


Mylisz się o 180 stopni... Death Knighta tworzy się jako zupełnie nową postać. Ot, kolejna klasa do wyboru i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2008 o 14:57, Sth`Devilish napisał:

> Mam takie pytanie, a mianowicie: Death Knight''a można zrobić dowolną klasą postaci?

> Jeżeli tak to różni się czymś jeżeli zrobimy magiem czy warkiem? Z góry dzięki za
info.

Mylisz się o 180 stopni... Death Knighta tworzy się jako zupełnie nową postać. Ot, kolejna
klasa do wyboru i tyle...


Ojjjj... kurde, słyszałem, że robi się na niego Questy na 58lvl... ;/ Echhh.. w takim razie sorki za "głupie" pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To że Arthas był paladynem niewiele znaczy. Chciał po prostu znaleźć sposób na zwalczenie plagi. Ślepo szukał zemsty i nie zauważył kiedy wpadł w sidła Ner''Zhula. Patrząc na to z tej strony, Death Knightem może zostać każdy.

A biorąc pod uwagę niedawną inwazję plagi na wszystkie miasta, nie można wykluczyć ani jednej rasy, jeśli chodzi o styczność z plagą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2008 o 14:48, Sth`Devilish napisał:

Mam wrażenie, że koncepcja o której piszesz nigdy nie istniała, ewentualnie została wytworzona
przez bujną wyobraźnię graczy (lub pomylona z innym uniwersum, np Forgotten Realms).

To co pisze Czedwik to jak najbardziej prawda. Teron to stary DK (z W2) i wtedy oni byli opisani tak jak Czedwik podał 3 posty powyżej mojego, a nowocześni DK są opisani przy okazji W3 w zupełnie inny sposób (paladyn, który zawarł pakt z Lich Kingiem). Jest to kompletna zmiana koncepcji bez żadnego wyjaśnienia. Tzn. to są w praktyce dwie różne klasy postaci, które łączy głównie chwytliwa nazwa, z której najwyraźniej Blizz nie chciał zrezygnować (no i parę podobnych zdolności (Death Coil i Raise Dead/Animate Dead/Army of the Dead)).

Edit:
@Michal256:
Nie chodzi o to, że Arthas był paladynem, chodzi o to jak zdefiniowane zostało pochodzenie DK w W3. Poza tym, że koncepcja upadłych paladynów jest znana i "cool", to miało to też sensowne wyjaśnienie, że ci ludzie mieli umiejętności władania bronią połączone z predyspozycją do używania magii (więc pasowali tu by też szamani i shadow hunterzy, ale Blizz zdecydował się wyłącznie na ludzi i wyłącznie na paladynów). Opis DK w W3 już był wielką rewolucją, a teraz jeszcze zostali oni zmienieni w sposób niewyjaśniony sensownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko. Jako że długo nie grałem w WoW''a i dawno mnie nie było Azeroth jak prezentuje się WotLK ? Ogólnie z tego co rozmawiałem z ludźmi zachwytu nie ma, raidy już zaliczone, wszystko clear więc lekki sziten machen wyszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanie do nowego 3-osobowego mounta mamuta. 18 000 golda. ;) No ale w czym rzecz. Jak sie ten mount sprawuje. Moja Gildia jest na tyle bogata że mogłaby sobie na takiego pozwolić i kwestia w tym czy się opłaca :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2008 o 22:41, oOreVenOo napisał:

Takie pytanko. Jako że długo nie grałem w WoW''a i dawno mnie nie było Azeroth jak prezentuje
się WotLK ? Ogólnie z tego co rozmawiałem z ludźmi zachwytu nie ma, raidy już zaliczone,
wszystko clear więc lekki sziten machen wyszedł.


I pewnie oni należą do tych gildii, które mają "wszystko clear" i na farmie w Heroic Mode? :) Ja z tego co widzę to na serwerach ledwie parę gildii zdołało już wszystko wyczyścić, a to jest lekko mówiąc nic przy tych kilu tysiącach graczy na serwer. Co innego gdybyśmy mówili teraz o Arthasie będącym na farmie albo PuGach robiących Sarhariona... Wtedy faktycznie byłby sziten machen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2008 o 23:00, Sth`Devilish napisał:

albo PuGach robiących Sarhariona...

10 man bez problemów (bez addów - wszystkie 3 smoki down) na moim serwerze

@reVen
Trzeba samemu spróbować. Raid content wyczyszczony, co nie znaczy, że nie ma co robić ;P Większość i tak nie wyczyściła go jeszcze. Do tego sam dodatek - questy, gameplay (od "balansu" w PvE - tank+healer+3dps=nie ważna jaka klasa, biorę jak leci ^^, przez instancje (długość, "trudność"), do nowych talentów i umiejętności czy achievementów) , grafika (cienie! ;P) - jak dla mnie wszystko na plus!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2008 o 22:41, oOreVenOo napisał:

Takie pytanko. Jako że długo nie grałem w WoW''a i dawno mnie nie było Azeroth jak prezentuje
się WotLK ? Ogólnie z tego co rozmawiałem z ludźmi zachwytu nie ma, raidy już zaliczone,
wszystko clear więc lekki sziten machen wyszedł.


Ciekawe ile z tych co mówią że mają wszystko clear, mają tytuł The Immortal. Ensidia zdobyła to dopiero w tym tygodniu.

The Immortal
Within one raid lockout period, defeat every boss in Naxxramas on Heroic Difficulty without allowing any raid member to die during any of the boss encounters.

Poza tym jest jeszcze kilka innych achievementów raidowych którzy pro-raiderzy mogą zrobić.

I nie zapominaj że wiele raidów dopiero się jeszcze pojawi. Spodziewałbym się co najmniej trzech kolejnych raidowych instancji. To co jest teraz, to wstępne raidy na poziomie Karazhan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Połowa z tych co jęczą na prosty content, zrobiła plan minimum, czyli nie tknęła Sarthariona z addami. Druga pewnie nie dobiła 80, ale i tak płacze. T7 content jest prosty, ale taki był plan Blizza, który od dawna zapowiadał, że "doświadczone" gildie przeskoczą przez niego w pare dni. Wyzwania dla nich przyjdą z T8... ale oczywiście gracze WoWa to stado lemingów, jeden da przykład, to dziesiątki zrobią to samo, i będą narzekać jak on.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o achivementy to mnie nie interesują, nic dla mnie nie znaczą ani nie wnoszą. Ot zbędna pierdoła.

@KaPe

Nie grałem w WotLK, w ogóle bardzo dawno w WoWie mnie nie było, mówię tylko to co słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi wytłumaczyć pewną sprawę:
Mam dk na 64, zebrałem pieniądze na mouta 100% od trenera nie ze skilla. Chcę kupić black war kodo''a. Tu pojawia się problem. Gram Be kobietą. Poszedłem do trenera koło Silvermoona chcę wytrenować ten rajding od 30 lvl i tu zomg. Nie da się. Ciekawe dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile Naxxa można potraktować jako odpowiednik Karazhan, to Sarthariona i Malygosa coś na wzór Gruula i Magtheridona (i to raczej przed nerfami, kiedy byli nieco trudniejsi i zabicie ich coś jeszcze mogło znaczyć dla gildii), a ci narzekający, jak było wspomniane, mogą popróbować zdobywać achievementy, za które są mounty. The Immortal to z kolei już naprawdę duże wyzwanie, chociaż dla naprawdę hardcore gildii to tylko kwestia czasu, jednak zwykłym zajmie to długo.

Następne raidy pewnie będą kolejno odpowiednikami MH, BT i SWP. Na razie w grze zamknięte są raidy Ulduar i Icecrown Citadel, więc te na pewno z czasem dodadzą (Icecrown zapewne jako ostatnie, i ewentualnie później coś po nim, tak jak SWP zostało dodane po BT, chciałbym coś z demonami i Kil''Jaedenem znowu, bo on przecież nie został zabity). Inny raid to Azjol''Nerub, chociaż on nie został chyba potwierdzony ostatecznie, jednak Blizzard kiedyś zapowiadał coś jeszcze, że Anub''arak będzie miał jeszcze do odegrania jakąś rolę (może zostanie wskrzeszony?). Dobrze by było, bo moim zdaniem on jest zbyt ważna postacią, aby zrobić z niego jedynie bossa z heroica do ubicia przez w sumie każdego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co Blizz mówił to Ulduar będzie udostępniony w pierwszym content patchu 3.1 i ma być znacząco trudniejszy od 3 aktualnych instancji rajdowych. Głównym powodem dla którego pierwsze 3 są dosyć łatwe (chociaż nie wiem czy taki Sartharion z 3 poplecznikami jest taki łatwy) to to, żeby jak najwięcej ludzi mogło sobie porajdować i zwiedzić w końcu Naxxramass. Te rajdy nie miały być dla 5% hardcore graczy.

Spoiler

Również z tego co wyczytałem na wowwiki.com (nudziło mi się ostatnio i sobie trochę lore poczytałem) to bardzo możliwe, że zobaczymy w tym dodatku kolejnego z Old Gods, Yogg-Saron. Wspomina o nim Ursoc gdy go pokonamy i uwolnimy. On również jest odpowiedzialny za szaleństwo jakim są opętane Furbolgi w Grizzly Hills. Z tego co jest napisane na wowwiki to korzenie drzewa Vordrassil, które badamy przedostały się do jego miejsca spoczynku (uwięzienia) (dlatego badamy anomalie w ich wnętrzu). Jest również odpowiedzialny za zdradę Lokena. No i ostatnia rzecz jaką wyczytałem na jego temat to to, że Nerubianie są jego wyznawcami (?).



Edit: E, fajna ta opcja "spoiler". Nieźle maskuje. Wystarczy "zaznaczyć" ten tekst, żeby móc go przeczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 14:23, Czedwik napisał:

O ile Naxxa można potraktować jako odpowiednik Karazhan, to Sarthariona i Malygosa coś
na wzór Gruula i Magtheridona (i to raczej przed nerfami, kiedy byli nieco trudniejsi
i zabicie ich coś jeszcze mogło znaczyć dla gildii)

Cały rajdowy content TBC "przed nerfami" był nieproporcjonalnie trudny, Magtheridon w szczególności. Do tego picie po 10 potek przed każdą próbą na bossie, słaba itemizacja, trasze o godzinnym respawnie, w dodatku trudniejsze niż co niektórzy bossowie(paczki przed Magiem to była masakra niegdyś)... To nie były rajdy "wstępne" i nie ma ich co porównywać, praktycznie dopiero po "welfare epixach" Karazhan zaczął przypominać instancją, jaką powinien być - do zrobienia dla przeciętnego rajdowca, w PuGu - o ile ten nie był wypełniony stadem baranów. Pójście tym samym tropem we Wracie byłoby sporym błędem - może i jacyś "hardkorowcy" by się ucieszyli, ale czekałaby nas powtórka z rozrywki, a i tak by zapłakali potem na forum, że Blizzard nerfuje im content.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się