Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 08.12.2008 o 16:35, Sth`Devilish napisał:

> Oosbiście mam zamiar grać kimś 2/3 walki 1/3 magii, mało jest takich klas,
> podoba mi się natomiast Death Knight, no ale najpierw muszę wbić ten 55 lvl :].


No to Warlock się tobie nie spodoba, bo polega w 100% na magii (oraz na swoim demonie).
2/3 walki 1/3 magii to może być Enhancement Shaman albo Retribution Paladin :) Pomijając
Huntera oczywiście, który także z many korzysta, ale magią to ciężko to nazwać.


To chyba shaman, bo paladin dla mnie za "dobry"(złoooooo ;-P)... ale myślałem że na magii to mage siedzi w 100% a nie warlock...no a warlock mi się ze złem i troche z warriorstwem kojarzy, no ale widocznie strzelilem gafę... ;] A punkty życia i wytrzymałośc zależy też od rasy? (np. taki shaman tauren będzie lepszym warrioro-magiem od forsaken-shamana? chodzi głównie wytrzymałość, ale nie tylko, czy istnieją "bonusy rasowe" np. człowiek lepszy w magii a krasiek w walce??) :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 16:44, Fumiko napisał:

Jeśli lubisz hybrydówki, to masz wybór z trzech: szaman, druid i paladyn. U hordy niestety
Paladyn ogranicza się do Blood Elfów (a nie każdy ich lubi), no ale cóż, tak to już bywa.
Mi się osobiście bardzo dobrze gra szamanem (tyle że ally).


Eee a Death Knight to najlepsza hybryda tak?? :) Bo nie jestem pewien, ale mi ise wydaje że on ma i to i to :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 16:48, Ashakel napisał:

Eee a Death Knight to najlepsza hybryda tak?? :) Bo nie jestem pewien, ale mi ise wydaje
że on ma i to i to :]


Powiem tak - ludzie ode mnie z gildii, którzy mają po 2-3 80lvl postaci twierdzą, że DK nie jest przegięty. Na 80 wpasowuje się równo z innymi.

A czy hybryda... no stricte hybryda to to nie jest, ale jeśli chcesz 2/3 na 1/3 to powinno podpasować. Szaman jest mniej więcej pół na pół (przynajmniej tak obserwuję po swoim graniu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 14:36, Ostrowiak napisał:

Spoiler

Gdy z Anu''Barakiem i Arthasem przebijałeś się przez podziemia Northrend, spotkałeś sługi
pewnej istoty i ją samą, bardzo podobną do Yogg-Sarona.



Spoiler

O ile dobrze pamiętam to spotykamy Forgotten One. Ale często jest używane stwierdzenie Forgotten Ones, liczba mnoga. I właśnie nadal do końca nie wiadomo, czy ci Forgotten to Old Gods, czy ich słudzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 16:47, Ashakel napisał:

To chyba shaman, bo paladin dla mnie za "dobry"(złoooooo ;-P)... ale myślałem że na magii
to mage siedzi w 100% a nie warlock...no a warlock mi się ze złem i troche z warriorstwem
kojarzy, no ale widocznie strzelilem gafę... ;] A punkty życia i wytrzymałośc zależy
też od rasy? (np. taki shaman tauren będzie lepszym warrioro-magiem od forsaken-shamana?


Forsaken shaman jest absolutnie przegięty. Wczoraj jeden szturmował w pojedynkę Stormwind i chciał zabić króla. Przynajmniej tak twierdzili na chacie. :-)

Poważniej - Forsaken nie mogą być Shamanami. U Hordy masz tutaj trzy rasy do wyboru - Orka, Trolla i Taurena.

Dnia 08.12.2008 o 16:47, Ashakel napisał:

chodzi głównie wytrzymałość, ale nie tylko, czy istnieją "bonusy rasowe" np. człowiek
lepszy w magii a krasiek w walce??) :]


Tak. Trolle mają regenerację (część HP odnawia im się nawet podczas walki, chociaż raczej powoli), bonus do obrażeń przeciwko Beast (często spotykani przeciwnicy) oraz umiejętność aktywną Berserk (zależnie od Twojego poziomu zdrowia szybkość ataków i rzucania czarów zwiększa się o 10-30% na kilka sekund). Taureni mają o 5% więcej HP niż inni i umiejętność aktywną War Stomp (obszarowy atak stunujący na 2s, niestety nie jest instant, a interrupty działają. Przynajmniej działały do ostatniego patcha, może to zmienili tak jak leczenie u Draenei). Ponadto Taureni mają drobny bonus do Herbalism (istotne przy wybieraniu profesji). Orki mają umiejętność aktywną która zwiększa im Atack Power na krótki czas. Jej moc rośnie z poziomem. Nie wymieniałem tutaj bonusów zupełnie dla Ciebie nieistotnych (bonus do boni rzucanej i strzelanej u Trolli czy do obrażeń zadawanych przez peta u Orka). Właściwie nie ma czegoś takiego, że jedna rasa jest lepsza od innej w walce czy w czarach. Rasa ma znaczenie wyłącznie ze względu na wygląd i te specjalne umiejętności rasowe, których nie ma wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 16:47, Ashakel napisał:

To chyba shaman, bo paladin dla mnie za "dobry"(złoooooo ;-P)...


Shaman też nie ma nic wspólnego ze złem, w zasadzie w lore gry Shamani są raczej neutralni lub dobrzy. W sumie taki Blood Elf Paladin wcale nie musi być taki dobry jak ci z Sojuszu, z resztą są oni raczej nazywani "Blood Knight" (ale nazywają się tak samo, żeby uniknąć komplikacji, choć wg mnie nie powinno się ich nazywać Paladynami). Z resztą co ja ci będe nudzić, popróbuj sam różnych ras i klas, sam pamiętam że kiedyś się zarzekałem, że nigdy nie tknę klas magicznych i proszę, 2 lata grałem tylko Warlockiem :) Dopiero jak pograsz dłużej i wkręcisz się w grę będziesz wiedzieć co ci się podoba najbardziej, często bywa tak że pierwsza postać to tylko takie wprowadzenie do gry, a potem wielu ją zmienia na inną klasę.

Dnia 08.12.2008 o 16:47, Ashakel napisał:

ale myślałem że na magii
to mage siedzi w 100% a nie warlock...no a warlock mi się ze złem i troche z warriorstwem
kojarzy, no ale widocznie strzelilem gafę... ;]


Taki miks Warriora z Warlockiem to właśnie Death Knight prezentuje, pewnie w sam raz dla ciebie.

Dnia 08.12.2008 o 16:47, Ashakel napisał:

A punkty życia i wytrzymałośc zależy
też od rasy?


Wszelkie staty zależą głównie od noszonych przedmiotów. Owszem, zależą także od wybranej rasy i klasy, ale są to tak kosmetyczne różnice, że nie idzie tego odczuć (nawet na początkowych poziomach). Także w żadnym wypadku nie uzależniaj od tego wyboru rasy, wybierz to co ci się najbardziej podoba z wyglądu lub z Raciali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 17:17, Sth`Devilish napisał:

Shaman też nie ma nic wspólnego ze złem, w zasadzie w lore gry Shamani są raczej neutralni
lub dobrzy. W sumie taki Blood Elf Paladin wcale nie musi być taki dobry jak ci z Sojuszu,
z resztą są oni raczej nazywani "Blood Knight" (ale nazywają się tak samo, żeby uniknąć
komplikacji, choć wg mnie nie powinno się ich nazywać Paladynami).


Jak się pogra chwilę u Draenei to widać całkiem ładnie jakimi s*synami są paladyni BE. Zwłaszcza po wykonaniu tego questa ze schwytaniem jednego z ich dowódców (tego konnego lvl18(elite), quest grupowy który jest prosty nawet wykonywany samodzielnie). Podczas "procesu" mówi on całkiem wyraźnie jak działa paladyństwo BE. Oni nie służą Światłu, tylko zniewalają je i zmuszają do wykonywania ich woli.
W ogóle polecam każdemu pograć trochę postaciami po obu stronach, bo często zetknięcie się z jakąś rasą jako wrogiem daje nam pełniejszy jej obraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak to mówią starzy mędrcy:
po przecztaniu forum wowa dowiadujesz się że:
każda klasa jest op.
każda klasa jest słabiutka.
każda klasa musi zoastać znerfiona asap.
każda klasa musi dostać buffa asap.
i która klasą być nie grał to właśnie ona jest underpower a twój przeciwnik gra op klasą.

czy coś takiego w każdym razie ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 17:17, Sth`Devilish napisał:

Taki miks Warriora z Warlockiem to właśnie Death Knight prezentuje

Jak dla mnie DK to miks warriora z paladynem (retri).

@Ashakel
Ja bym DK nie nazwał hybrydą, bo nie potrafi leczyć (mam na myśli prawdziwy heal, a nie jakieś bonusy z innych umiejętności). Chodź wytrzymałe toto prawie jak hybryda (przynajmniej w PvE).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 18:17, CH1CKEN napisał:

> Taki miks Warriora z Warlockiem to właśnie Death Knight prezentuje
Jak dla mnie DK to miks warriora z paladynem (retri).

@Ashakel
Ja bym DK nie nazwał hybrydą, bo nie potrafi leczyć (mam na myśli prawdziwy heal, a nie
jakieś bonusy z innych umiejętności). Chodź wytrzymałe toto prawie jak hybryda (przynajmniej
w PvE).

mam jeszcze jedno skomplikowane i nobskie pytanko: co to profesje? i jak sie dzielą bronie typu że np. brązowe najlepsze a fioletowe najgorsze... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 18:21, Ashakel napisał:

mam jeszcze jedno skomplikowane i nobskie pytanko: co to profesje? i jak sie dzielą bronie
typu że np. brązowe najlepsze a fioletowe najgorsze... :)


Kolor nie koniecznie świadczy o tym co jest lepsze, ale generalnie jest taka kolejność: Poor (szary), Common (biały), Uncommon (zielony), Rare (niebieski), Epic (purpurowy) i Legendary (pomarańczowy).

Profesje służą do wytwarzania przedmiotów lub do wydobywania składników do nich potrzebnych (Herbalism - kwiatki, Mining - minerały, Skinning - skóry). Każda postać może mieć tylko 2 profesje na raz (plus Fishing, Cooking i First Aid, które nie dotyczą tej reguły).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

afaik nie ma "brązowych broni, a epickie nie są "najlepsze" bo teoretycznie jest kilka broni "wyższej klasy", 1 mount i trinket

generalnie to leci tak (od najgorszych):

szare -vendor crap
białe -vendor crap/matsy/ coś co ma jakiś użytek
zielone- mają już dodatkowe statsy poza armorem
niebieskie- pośrednie między zielakami a epikami
foletowe- generalnie najlepszy typ armoru/broni
pomarańczowe- legendarne, cholernie ciężkie do zdobycia, rzadkie, póki co nie ma legendarek na 80 z te z 70 czy 60 przestarzałe (czyt. nie mają już tego kopa co kiedys...)

i osobna grypa w kolorze kremowym czy coś takiego to itemki które kupuje się za badgesy i można je wysłąć na dowolną postać na koncie/serwerze/frakcji (tzn jeśli grasz na serwerze pve i masz postacie po oby stronach konfliktu to nie możesz między nimi tego wysłąć, ale jeśli po tej samej stronie konfliktu, ten sam serwer i acc - no problem), itemki te skalują się z lvlem postaci i ja jakości okilo niebieszczaków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 19:07, Sth`Devilish napisał:

SoieR jak zwykle napisał wszystko w rozumianym tylko przez jego języku ;]

srsly? bo właśnie pisze słownik i wiesz... ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 17:12, Jeggred napisał:

Spoiler

O ile dobrze pamiętam to spotykamy Forgotten One. Ale często jest używane stwierdzenie
Forgotten Ones, liczba mnoga. I właśnie nadal do końca nie wiadomo, czy ci Forgotten
to Old Gods, czy ich słudzy


Spoiler


Trwają poważne spekulacje na temat rasy Yoggiego, ale Old Gods są przedstawiani w uniwersum jako macko-pazuro-jednookie ośmiornice, więc zakładam, że Forgotten One jest przedstawicielem tej rasy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 19:07, Sth`Devilish napisał:

SoieR jak zwykle napisał wszystko w rozumianym tylko przez jego języku ;]


Hehehe...

Co do zbędnych legendary to bym się kłócił, szczególnie o Warglivy oraz Thunderfury.

@Ostrowiak

Rajcuje was ta opcja spojler ? Bo chyba niektórzy do końca nie wiedzą o co chodzi. Jakoś nie uśmiecha mi się co chwilę zakreślać co 4 posta na forum bo ludzie napier**** spojlerami gdzie leci.

Jaki masz komputer "nick" ?

Spoiler

[czarno-biały!]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 16:28, Ashakel napisał:

Ale zauważyłem że wiele osób gra shamanami. Czy jest to dobra klasa magiczna czy lepszy
warlock?? Oosbiście mam zamiar grać kimś 2/3 walki 1/3 magii, mało jest takich klas,
podoba mi się natomiast Death Knight, no ale najpierw muszę wbić ten 55 lvl :].


Sth`Devilfish ci juz odpowiedzial, a ja od siebie polece ci retri Paladyna. NIe tlyko dlatego ze sam nim gram ale rowniez dlatego ze Paladyn jest uniwersalna klasa szczegolnie teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie właśnie instaluję znowu WoW''a i od wczoraj ściągam kolejne patche. Aktualnie instaluję 2.0.1, jak wiecie jest dosyć duży, mi ściągał się 4 godziny. Ile jeszcze jest takich dużych patchów, ilę będę musiał jeszcze czekać aż zagram w WoW''a ?? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 12:22, Ashakel napisał:

Mam jeszcze pytanie właśnie instaluję znowu WoW''a i od wczoraj ściągam kolejne patche.
Aktualnie instaluję 2.0.1, jak wiecie jest dosyć duży, mi ściągał się 4 godziny. Ile
jeszcze jest takich dużych patchów, ilę będę musiał jeszcze czekać aż zagram w WoW''a
?? :P

No raczej troche:). Nie pamietam czy bylo cos pomiedzy 2.0 a 3.0 ale ten wlasnie 3.0 wazy ponad 1gb a patch do 3.0.2 wazy 631 mb:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 12:24, goomis74 napisał:

> Mam jeszcze pytanie właśnie instaluję znowu WoW''a i od wczoraj ściągam kolejne
patche.
> Aktualnie instaluję 2.0.1, jak wiecie jest dosyć duży, mi ściągał się 4 godziny.
Ile
> jeszcze jest takich dużych patchów, ilę będę musiał jeszcze czekać aż zagram w WoW''a

> ?? :P
No raczej troche:). Nie pamietam czy bylo cos pomiedzy 2.0 a 3.0 ale ten wlasnie 3.0
wazy ponad 1gb a patch do 3.0.2 wazy 631 mb:).


Aaaa...kurcze a myślałem że już dziś sobię pogram a tu dopiero jeszcze pewnie coś pomiędzy 2.0 i 3.0 mniejszego potem muszę włączyć na noc 3.0 a potem jeszcze od rana 3.0.2... no litości... :/

Edit: I to tak za każdym razem jak instalujesz WoW'a ściągać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się