Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Kurde mam pewien problem jakies 3 dni temu ni z gruchy ni z pietruchy strasznie zmalaly mi wszedzie fps, myślałęm że może cos z nowym antywirusem ktorego zainstalowałem ale nie po jego deinstalacji dalej tak samo. Postanowiłem że sformatuje system lecz tez nic to nie dało.. miał ktoś taki problem albo pomysł na wskutek czego tak mogły mi fpsy zmaleć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 15:48, Ashakel napisał:

Tak zacząłem... a co to ma wspólnego?? Poza tym to chyba każdy chce mieć najlepsze przedmioty,
nie?


Takie nastawienie jest po prostu chore i ludzie, którzy chcą za wszelką cenę mieć to co najlepsze kończą w słabo zorganizowanych gildiach i z obsesją ciągłego patrzenia w WoWModelView (przeglądarka przedmiotów i postaci do WoW) czy na prywatnym serwerze jak będzie wyglądać ich postać, kiedy wreszcie zdobędą sprzęt marzeń... Takie rzeczy przychodzą same, ale dopiero jak spojrzysz na inne aspekty tej gry, dopiero jak będzie tobie zależało na dobrej gildii i przyjaciołach w grze, a nie na samych przedmiotach.

Pograj, dojdź do lvl 80 i sam się przekonaj jak to jest, możliwe że szybko zwątpisz w to, że kiedykolwiek będziesz nosić taki super sprzęcior. Szczególnie jeśli się uczysz/pracujesz/masz dziewczynę czy coś, WoW wymaga w tej kwestii ogromnego poświęcenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 16:29, gohan14 napisał:

Kurde mam pewien problem jakies 3 dni temu ni z gruchy ni z pietruchy strasznie zmalaly
mi wszedzie fps, myślałęm że może cos z nowym antywirusem ktorego zainstalowałem ale
nie po jego deinstalacji dalej tak samo. Postanowiłem że sformatuje system lecz tez
nic to nie dało.. miał ktoś taki problem albo pomysł na wskutek czego tak mogły mi fpsy
zmaleć??


Ja miałem przez długi czas taki problem, że przy pingu poniżej 100 ms fps mi nagle spadały z 60 do 30. A mam niezły sprzęt, dobrą kartę graficzną i tylko łącze słabe - ale wtedy powinien ping lecieć (co się zdarza), nie fps. Wreszcie zacząłem się bawić z rozdzielczością i ustawiłem 1440x900 (wcześniej miałem niższą, ale dla standardowych monitorów, a mam szeroki). I problem zniknął. Pojawił się jescze raz, na chwilę, gdzieś w Un''Goro, lecz przez większość czasu śmigam na 60 fps. Wcześniej spadało do 30 po kilka razy dziennie i to wcale nie w jakichś wymagających miejscach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2008 o 16:30, Sth`Devilish napisał:

Takie nastawienie jest po prostu chore i ludzie, którzy chcą za wszelką cenę mieć to
co najlepsze kończą w słabo zorganizowanych gildiach i z obsesją ciągłego patrzenia w
WoWModelView (przeglądarka przedmiotów i postaci do WoW) czy na prywatnym serwerze jak
będzie wyglądać ich postać, kiedy wreszcie zdobędą sprzęt marzeń... Takie rzeczy przychodzą
same, ale dopiero jak spojrzysz na inne aspekty tej gry, dopiero jak będzie tobie zależało
na dobrej gildii i przyjaciołach w grze, a nie na samych przedmiotach.

Pograj, dojdź do lvl 80 i sam się przekonaj jak to jest, możliwe że szybko zwątpisz w
to, że kiedykolwiek będziesz nosić taki super sprzęcior. Szczególnie jeśli się uczysz/pracujesz/masz
dziewczynę czy coś, WoW wymaga w tej kwestii ogromnego poświęcenia...


Ale ja nie myślę że będę miał kiedykolwiek Legendary, nie wiem nawet czy Epica mi się uda (ale mam nadzieję :])
To po prostu takie marzenie, jakiś podrzędny cel w grze... i nie chodzi mi tylko o to by mieć dobry sprzęt, a przeglądanie tych programów które wymieniłeś jakoś mnie nie kręci... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ ci napisałem że teraz posiadanie epika to nic strasznego, ba idziesz ubić kilka świń, ukopać kilka sztabek saronitu/kobaltu i voila! @pic i eeeeeeeepppppppeeeeeeeeeeennnnnnn rośnie ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz nową postacią zaczynam grę ale tym razem zmieniłem serwer i mam takie pytanie: czy lepiej wziąć alchemy czy inscriptioning? O alchemy co nieco wiem ale praktycznie nie mam pojęcia o inscriptioning. Czy poza robieniem glyphow i tych scrolli jest coś jeszcze? I czy incriptioning jest opłacalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 18:56, kacper2691 napisał:

Kolejny raz nową postacią zaczynam grę ale tym razem zmieniłem serwer i mam takie pytanie:
czy lepiej wziąć alchemy czy inscriptioning? O alchemy co nieco wiem ale praktycznie
nie mam pojęcia o inscriptioning. Czy poza robieniem glyphow i tych scrolli jest coś
jeszcze? I czy incriptioning jest opłacalne?

Inskrypcje się dość słabo opłacają, niektóre glify kosztują kilkadziesiąt golda, owszem, ale to są te "rzadkie", które pochodzą z discovery, więc trzeba sfarcić, a zanim je dostaniesz, to pewnie będą już popularne i ceny spadną. Nie mówiąc o tym, że ceny herbów są obecnie bardzo wysokie i levelowanie potrafi być kosztowne. Oprócz skroli/glyfów masz jeszcze enchanty na shouldery, lepsze od tych za reputacje no i nie wymagające morderczego grindu do Exalted z Sons of Hodir. Plus, możesz też mieć szczęście z robieniem nowych kart z Darkmoon, niektóre chodzą jeszcze za pare tysięcy, ale materiały nie są tanie, więc ryzykowny interes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest opłacalne przez Darkmoon Cards, które można robić, a które w okolicach Darkmoon Faire (przynajmniej na Blade''s Edge) schodzą po dobrych parę goldów za sztukę.

I inscription a nie inscriptioning :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem niezbyt opłacalne, na pewno nie bardziej niż Herbalism/Mining/Jewelcrafting/Enchanting (na tych dwóch ostatnich można codziennie zarabiać nawet kilkadziesiąt-kilkaset golda jeżeli się postarasz ze zdobyciem wszystkich przepisów i zbudujesz dobrą reputację wokół siebie). Tymbardziej Inscription się nie opłaca, jeżeli materiały skupuje się z AH i jeżeli na serwerze, na którym się gra inskrypcje (nawet te minor) można znaleźć po skandalicznie niskich cenach (typowe dla popularnych profesji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm ok. W takim razie co polecilibyście dla mage''a? Tak się nad tailoring zastanawiam i do tego herbalism żeby zarobić na roślinkach. Enchantingu raczej nie wezmę bo w sumie to dopiero zaczynam grę i z pieniędzmi mógłby być problem. Z drugiej strony nie chce brać samych profesji do zbierania żeby na AH sprzedawać bo jakoś wole coś sam sobie i innym stworzyć. Doradźcie mi proszę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tailor to podstawa dla maga, tak było w TBC nie wiem jak jest w WotLK ale z tego co słyszałem, Blizzard zapewniał, że itemy z tailoru i blacksmithingu mają być potężniejsze niż dotychczas więc wychodzi na to, iż Tailor podstawa. Ja osobiście jako drugą profkę mam alchemie i nie żałuje, nie ma to jak własnoręcznie robić sobie potki na raidy i na sell.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak "podstawa". Ja na swoim magu mam np Jewelcrafting i Enchanting (oraz naturalnie Mining na innej), ze względów zarobkowych (po za tym z raidów na pewno prędzej czy później wyciągne jakieś rzadkie przepisy). Tailoring jako profesja tylko po to żeby coś wycraftować po cholernie wysokim koszcie materiałów i wkrótce zamienić to czymś z raidów wydaje mi się wielkim marnotractwem kasy (Tailoring potrafi być wbrew pozorom bardzo drogie w rozwijaniu, tymbardziej że wielu itemów nie da rady sprzedać i pozostaje tylko disenchant, a z tego też korzyści są dosyć wymierne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda ale najpierw "trza" mieć to minimum aby dostać się na raidy bądź nawet mieć dps na przyzwoitym poziomie, a nie leechować bo 24 osoby są full wypas to ja będę noob w commonach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 22:57, Wielki Bubba napisał:

Orientuje się ktoś jakie są polskie gildie po stronie hordy na The Venture Co. ? Głównie
chodzi mi o gildię, co przyjmie nowego gracza z niezbyt dużym levelem.


Akurat tam grywam, kojarzę tylko dwie: The Sentenced i Aen Hanse (być może jest jeszcze coś, ale nie orientuje się na tyle dobrze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 21:52, oOreVenOo napisał:

Tailor to podstawa dla maga, tak było w TBC nie wiem jak jest w WotLK ale z tego co słyszałem,
Blizzard zapewniał, że itemy z tailoru i blacksmithingu mają być potężniejsze niż dotychczas
więc wychodzi na to, iż Tailor podstawa.

To nie wiem gdzie niby to słyszałeś, bo jest zupełnie odwrotnie. Blizz powiedział, że są niechętni wstawianiu BoP przedmiotów dla profesji i póki co faktycznie nie ma żadnych (poza takimi na niższy level, które i tak są nieciekawe nawet wtedy, w każdym razie nic na 80). Tailoring daje ci tylko specjalne enchanty na cloaka, z których nadaje się głównie ten z AP, więc tailoring może być niezły dla... warriora np (a to ci dziwne czasy nastały). Ten dla maga jest słaby, więc tailoring nie tylko nie jest podstawą, ale wręcz jest jedną ze słabszych profesji jeśli chodzi o boost dla postaci.

@Sth`Devilish: Z zarabianiem na enchantingu jest problem, bo, przynajmniej na moim serwerze, materiały enchantingowe są strasznie drogie i taki sobie enchant ze średniej półki kosztuje z 500g w materiałach. Ludzie są raczej niezbyt chętni tyle płacić. Może się w końcu zorientują, że taniej nie będzie i pogodzą ze smutną rzeczywistością, ale na razie to się cieszę jak wychodzę na zero przy levelowaniu (na przydatnych enchantach, żeby nie było, że próbuję jakiś chłam opchnąć :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapowiadali także dodanie nowych recept w późniejszym okresie - zresztą, nic dziwnego, bo skillowanie 450 odbywa się w wielu profesjach na zielonych przepisach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim UD priescie mam tailoring... i narazie stoi w miejscy na poziomie 427 :/ powod? ZA DROGO. Zeby wycraftowac teraz jakis item, musze wydac 30-50g na stack infitnite dust... a wycraftowanego itema nie sprzedam za Chiny ;/ wiec zostaje vendor... (nie mam enchantingu a zaluje kurcze :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Sth`Devilish, głównie te dwie (chyba jest trzecia, ale głowy za to nie dam), z czego The Sentenced jest gildią nastawioną na rajdy (i raczej ciężko będzie Ci się tam dostać bez odpowiedniego poziomu i doświadczenia), zaś Aen Hanse (w której ja jestem) jest bardziej "casualowa" i bardziej nastawiona na ludzi niż progress (jest kilku zapaleńców od heroiców, ale na rajdy jeszcze ludzi nie mamy) i tam możesz próbować się dostać ( http://www.vespa-design.pl/aenhanse/, na forum masz wymogi, raczej nie będzie obiekcji co do twojego levelu/klasy, bardziej będzie się liczyło jak napiszesz podanie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się