Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 30.12.2008 o 19:14, Solstheim napisał:

nie używam bidow !(omg rotlf ale ze mnie noob). Nawet tych 1-9, klikam wszystko myszką.


Jak większość graczy w WoWa.

Chodzi o to, że klikanie E, Q, F, T czy Shift+4 jest zdecydowanie szybsze niż latanie kursorem po ekranie. I nie ma co z tym polemizować.

Są sytuację gdzie liczy się refleks i szybkość reakcji: gdy już pomyślisz co masz zrobić (zwykle ułamki sekund), robisz to! - jeśli masz bind - wystarczy wcisnąć przycisk, jeśli go nie masz - używasz myszki by przesunąć kursor na action bar i naciskasz...
Banalna sytuacja - rogue vs mage, wielokrotnie na filmikach PvP widzimy jak mag używa makra i w 1 sekundę odpala PoM Pyro - a dobry rogal widząc buffa PoM nad głową maga zdąży użyć Vanish/Cloak i uniknąć pyro! Gdyby miał to zrobić za pomocą myszki - zginąłby zanim kursorem najechałby na action bar :P

Na warcraftmovies filmiki PvP osób bez bindów głównie są wyśmiewanie komentarzem "clicker".

Ja sam kiedyś klikałem wszystko myszką. Później nauczyłem się korzystać z bindów i dziś nie potrafię się bez nich obejść. Jak wchodzę na PTR i mam wyczyszczone bindy - to nie zagram dopóki nie ułożę sobie bindów - latanie kursorem po ekranie to dla mnie katorga :P Do tego jak mam prowadzić postać, skoro mycha klika po action barach zamiast obracać postać (przytrzymany prawy przycisk).

Na dodatek kilka screenów przedstawiających ewolucję moich bindów (i action barów) :P

20081230200515

20081230201125

20081230201526

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zresztą zależy tez od czułości lasera w myszce u mnie można ustawiać do 2000dpi, przez co kursor przesuwam w zatrważającym tempie a na czym idzie moja szybkość w wciskaniu skill wzrasta :P. Co do bidów to nigdy jakoś nie miałem cierpliwości, aby ustawić i się do tego przyzwyczaić.

Ktoś może odpowie mi na moje pytanie zadane stronę wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 20:16, CH1CKEN napisał:

> nie używam bidow !(omg rotlf ale ze mnie noob). Nawet tych 1-9, klikam wszystko
myszką.

Jak większość graczy w WoWa.

Chodzi o to, że klikanie E, Q, F, T czy Shift+4 jest zdecydowanie szybsze
niż latanie kursorem po ekranie. I nie ma co z tym polemizować.

No własnie będe z tym polemizował, bo w moim wypadku nie. Bo wtedy pomysle co mam i zrobi i... yyy który to był bind? Hmm a ten potem znalezienie shifta (na przykład) + bid klawisza i nadzieja ze grajac po ciemku w nie trafie. Nie dla mnie, mam nawyki z Guild Warsa gdzie grałem ponad 2,,5roku(prawie 3) i mimo że mozna było bindować to i tak robiłem wszystko ręcznie. Nie można wszystkich wrzucać do jednego gara i mówić ze skoro 95% graczy szybciej jest z bindow, to nie beda tacy ktorzy zrobia to szybciej myszka.(Nie chodzi o to ze ja zrobie cos szybciej myszka niz np. ktos bidem a o to ze ja zrobie to szybciej za pomoca myszki niz mialbym to zrobic za pomoca bindu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 20:16, CH1CKEN napisał:

Chodzi o to, że klikanie E, Q, F, T czy Shift+4 jest zdecydowanie szybsze
niż latanie kursorem po ekranie. I nie ma co z tym polemizować.


Dokładnie, choćby nie wiem jak dobrą miało się wprawę w myszce, to NIGDY nie będzie lepsze od key-bindów i szanse na to, że kiedykolwiek w ten sposób uda się coś konkretnego osiągnąć są po prostu nikłe, bo zarówno w PvP jak i progressie liczy się ultra szybka reakcja oraz najwyższy możliwy DPS, a tego NIE DA się osiągnąć latając kursorem po całym ekranie i non stop klikając.

Dnia 30.12.2008 o 20:16, CH1CKEN napisał:

Na warcraftmovies filmiki PvP osób bez bindów głównie są wyśmiewanie komentarzem "clicker".


Mam czasami z takimi do czynienia w PvP... zanim na cokolwiek klikną ja już wsiadam na mounta i odbiegam od zabitego delikwenta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 18:28, Hacket napisał:

Tak sobie wróciłem do tego wowa po wotkl w sumie fajnie, choć czasem wkurzyć się można
ostro wiadomo jak na BL teraz takie piękne kolejki są wieczorem i laguje ze myślę nad
zmiana serwera(nie zamierzam migrować postaci, bo jednak znajomi tam grają, ale coraz
mniej ich jest online). Wiec myślę nad założeniem nowej postaci tylko gdzie i tu jest
dylemat. Bo chce odpocząć od tego "chamstwa w państwie" dzieciarni, co na BL lata. Myślę
nad założeniem postaci na serwerze rp-pvp ale sytuacji nie znam na innych serwerach wiec
podaje tylko kryteria moje.
1. Aby było, z kim lvlowac (czyli młody serwer)
2. nie ważne czy horda czy ally
3. Brak lub niewielka inflacja (60g za stack thoriumow nie może być)
4. Mila atmosfera bez lub z małą dzieciarnią
5. Dobrze by było, aby grali tam też rodacy
Na razie to będzie tyle

Ja ci polece serwer PVP Spinebreaker. Strone Hordy są 3- 4 polskie gildie 1 Duża , 1 moja obecna(około 25osob w tym wiekszosc to znajomi) , i 2-3 małe. Ogólnie polaków jest na tyle mało że jak usłyszysz na Generalu jakieś polskie słowo to jest to raczej miłe uczucie, niż powód do irytacji. Serwer nie jest przepełniony gra się miło i są gildie molochy raidujące 24h/7dni ale są także gildie dla lubiacych bardziej przyjacielski klimat(Np gildie polskie nie licząc tej najwiekszej która invituje każdego, to reszta ogranicza się do grona znajomych w granicy 15-25osob. Tylko 2 z polskich gildi rajduja Moloch i my:)). Jezeli w miare szybko expisz, znasz wowa i mialbys ochote nawet i poraidowac w sobote/piatek/niedziele to sadze ze bez problemu bys mogl zostac do nas przyjety o ile bys wyraził takie checi.
Inflacja jest różna dziś akurat stacki Thorium kosztują 60g ale gospodarka skacze straszliwie. Czasami coś sprzedajesz za 50% wartości jaką przedmiot będzie miał za 2dni. Ale sadze ze nie powinno ci to przeszkadzac gdyz na 1 postaci moglbys wziac Mining i skinning i dorobic sie kasy na początek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2008 o 20:40, Sth`Devilish napisał:

oraz najwyższy możliwy DPS, a tego NIE DA się osiągnąć latając kursorem po całym ekranie
i non stop klikając.

No wiesz imho DPS to nie nonstop klikanie na pałe tylko jakaś stała rotacje.
Po 2 nie klikasz po całym ekranie bo najwieksze rotacje to chyba 6-7skillów które spokojnie się mieszczą na barze nr1(tym z bindami 1-9) i zostaje nawet miejsce na Cooldowny jak np. Trinkety.
Malo tego w przypadku klasy jaka dpsuje(DK) ograniczają mnie global cooldowny przez co zawsze mam czas ruszyc kursorem ten 1cm w lewo lub w prawo na kolejny skill, a ba ograniczają mnie dodatkowo runy. A że mają one staly cooldown 10sec po użyciu skilla, a run każdego rodzaju mam po 2 to nie robi mi to róznicy czy klikne skill 0,2sec szybciej bo i tak jak ta runa bedzie na CD te 0,2sec dlużej niż powinna to mam zawsze drugą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, to przykładowo jakbyś grał rogue vs rogue, to nie miałbyś szans po prostu... Zanim najechałbyś myszką na jakiś skill, drugi rogue już od 5 sekund męczyłby klawisz od Vanisha. Mów co chcesz, twoja sprawa, ale jako "clicker" możesz po prostu zapomnieć o istnieniu w top gildiach robiących 25man raidy czy zdobyciu jakiegokolwiek sprzętu z aren (nie wiem, chyba że nadal można te minimum punktów wyfarmić tygodniowo przegrywając każdą walkę...). Możesz polemizować ile chcesz, ale wciśnięcie przykładowo 4, Shift+1, G, 2, 2, 2, 1, Shift+E, F (tak przykładowo wygląda przy moich key-bindach moje combo na Rogue jak zabijam kogoś z ukrycia, nie dając mu szans na kontratak i tutaj liczy się każdy ułamek sekundy spóźnienia) na klawiaturze jest banalnie proste (a zapamiętanie tych kombinacji to kwestia... góra 15-30 min praktyki?), za to machając myszką po tylu skillach nie wyobrażam sobie, żeby to combo w ogóle zadziałało... Zanim bym najechał i kliknął (a to też robie na prawdę szybko i precyzyjnie), to już bym gryzł ziemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 20:55, Sth`Devilish napisał:

Heh, to przykładowo jakbyś grał rogue vs rogue, to nie miałbyś szans po prostu... Zanim
najechałbyś myszką na jakiś skill, drugi rogue już od 5 sekund męczyłby klawisz od Vanisha.
Mów co chcesz, twoja sprawa, ale jako "clicker" możesz po prostu zapomnieć o istnieniu
w top gildiach robiących 25man raidy czy zdobyciu jakiegokolwiek sprzętu z aren (nie
wiem, chyba że nadal można te minimum punktów wyfarmić tygodniowo przegrywając każdą
walkę...). Możesz polemizować ile chcesz, ale wciśnięcie przykładowo 4, Shift+1, G, 2,
2, 2, 1, Shift+E, F (tak przykładowo wygląda przy moich key-bindach moje combo na Rogue
jak zabijam kogoś z ukrycia, nie dając mu szans na kontratak i tutaj liczy się każdy
ułamek sekundy spóźnienia) na klawiaturze jest banalnie proste (a zapamiętanie tych kombinacji
to kwestia... góra 15-30 min praktyki?), za to machając myszką po tylu skillach nie wyobrażam
sobie, żeby to combo w ogóle zadziałało... Zanim bym najechał i kliknął (a to też robie
na prawdę szybko i precyzyjnie), to już bym gryzł ziemię.

Dla niektórych czarną magią jest matematyka i nie potrafią jej zrozumieć, ja od dziecka nie mam z nią problemu. Ale nie staram się przekonać tamtych ze to oni są w błędzie mówiac ze matematyka jest trudna.
Mam swój styl gry. Nie wiem czy bym nie zainstniał w top gildiach bo ani na servie u mnie ich nie ma, ani mnie do nich nie ciągnie bo mam swoją gildie znajomych.
Nie gram Rouge vs Rouge, nie gram w ogóle pvp bo w ogole to gram Death Knightem. Nie interesuje mnie co by bylo w pvp bo nigdy mnie ono nie kręciło(Hmm Przez 3 lata grania w Guild wars nie zagrałem ani jednego Guild vs Guild dziwne ale naprawde mnie to nie kręci), a gdybym chciał grać pvp to pewnie grałbym rogalem i używał bindów. W swojej gildi na 10man raidach jestem 1 w dpsie(Ostatnio 3,6k dps na patchwerku , teraz Gear mi wzrósł a i build zmieniłem który ma niby robić lepszy dps). Mało tego chodząc z pugami(ta wiem ze to jednak pugi) bedac na 25man HC VoA jestem w Top 3, wczoraj zoutdpsowalo mnie 2 rogali z tym ze oni mieli full epic(W tym weapony) ale i tak bylem 3. Co do sprzetu z aren to właśnie VoA farm:) ale jak już mówiłem nie gram pvp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale o czym my w ogóle mówimy? "Walczący głównie mieczem" oznacza, że podbiega do mobków i je bije? To co innego niż nie "odskakiwanie i strzelanie", w takim przypadku faktycznie jest to strata czasu - no chyba, że skończyły mu sie strzały a woli dobić te brakujące %, wiem, że mi też się zdarzyło, bo wygodniej zabić te 10 mobków i wrócić do miasta na poważniejsze zakupy i trenera, niż tylko strzały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Solthsheim, nie jestes sam. Ja tez nie korzystam z bidow, makr ani tego typu rzeczy. Po prostu mi to niepotrzebne. Myszka znacznie szybciej wykonam najpotrzebniejsze rzeczy do DPS`u a tak naprawde nic nie zastapi myslenia nad tym jakiego spella uzyc na jakim przeciwniku. A szybkosc reakcji i reflex to polecam wyrobic sobie na Counter-Strike`u. Efekt murowany(wiem po sobie:)).

P.S. Jeszcze slowko odnosnie twojego pytanie czemu jak ktos robi cos inaczej niz 95% innych graczy to jest "zly, gorszy"? Pisze wlasnie prace z socjologii i widze ze to taki syndrom amerykanizmu. Tam kazdy zapatruje sie na druga osobe w stosunku do tego ze inni sa lepsi to ja musze miec jeszcze lepsze, piekniejsze wieksze a przynajmniej nie gorsze lub INNE. Wnioski pozostawiam wam:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

-ciach-


Głównie się pytam, bo chcę obadać teren pod granie sam jestem takim weteranem, co gra na bl od 3 lat (fakt z przerwami, ale cos) i powoli mam dosyć tego serwera. Ostateczna decyzje podejmę jak wrócę gdzieś w okolicach polowy stycznia, bo wtedy kumple wykupują prepy :).

A przy okazji wpadłem na taki mały przekręt nie wiem czy mógłby wypalić, ale cos w tym może być :). A chodzi dokładnie o przeludnienie na np takim bl często dokonać tam można darmowej migracji. Sam na bl założyłem dk można by było przenieść tego dk jak będzie migracja i znów założyć na bl dk. Pomysł nieco diaboliczny :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 21:37, Hacket napisał:

-ciach-


Głównie się pytam, bo chcę obadać teren pod granie sam jestem takim weteranem, co gra
na bl od 3 lat (fakt z przerwami, ale cos) i powoli mam dosyć tego serwera. Ostateczna
decyzje podejmę jak wrócę gdzieś w okolicach polowy stycznia, bo wtedy kumple wykupują
prepy :).

A przy okazji wpadłem na taki mały przekręt nie wiem czy mógłby wypalić, ale cos w tym
może być :). A chodzi dokładnie o przeludnienie na np takim bl często dokonać tam można
darmowej migracji. Sam na bl założyłem dk można by było przenieść tego dk jak będzie
migracja i znów założyć na bl dk. Pomysł nieco diaboliczny :D.

Diaboliczny , nie diabloiczny niedługo i tak wprowadzą że wystarczy mieć ten 55lvl gdziekolwiek a potem można spamować DK''sami więc na długo ci się to nie przyda , o ile wypali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 21:04, KaPe napisał:

Ale o czym my w ogóle mówimy? "Walczący głównie mieczem" oznacza, że podbiega do mobków
i je bije?


Tak. Facet po prostu szarżował na mobki. Jeśli pisząc o walce mieczem masz na myśli walkę gdy mob już dobiegnie to się zgodzę, że to nie robi większej różnicy. Ja czasami odskakuję i używam AA, ale chwilę mi zajęło nim to wymyśliłem, a ponadto nie zawsze wychodzi. Trzeba moba złapać w odpowiednim momencie, żeby nie zdążył doskoczyć i żeby mieć te pół sekundy. Jeśli się nie chce kombinować to SS/AA i miecz gdy już dobiegnie jest sensowną taktyką.

Dnia 30.12.2008 o 21:04, KaPe napisał:

To co innego niż nie "odskakiwanie i strzelanie", w takim przypadku faktycznie
jest to strata czasu - no chyba, że skończyły mu sie strzały a woli dobić te brakujące
%, wiem, że mi też się zdarzyło, bo wygodniej zabić te 10 mobków i wrócić do miasta na
poważniejsze zakupy i trenera, niż tylko strzały.


Zgoda i jak już pisałem, gdybym go zobaczył w Teldrassil czy Darkshore to bym nic nie powiedział. Ale on musiał przejść przez Darkshore, Stormwind i Elwynn żeby w ogóle dotrzeć do Westfall, a za momencik miał poziom 10 na którym powinien poszukać trenera profesji, którego tutaj nie mógł znaleźć. Coś takiego ciężko jest zrobić przypadkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 22:36, Lukas1992 napisał:

mam 75level i nie wiem gdzie expic


To się zapytaj wyroczni: http://www.wowhead.com/ .

Dnia 30.12.2008 o 22:36, Lukas1992 napisał:

PS. co to sa bindy i jak je ustawić;p


Keybind = akcja przyporządkowana do danego klawisza/kombinacji klawiszy. Grasz w gry komputerowe i nie wiesz? Wstydź się! :) A ustawiasz je... nie zgadniesz gdzie... w "Key Bindings".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już gloern mówiłem paladyn zwłaszcza retri nie wymaga diabolicznej ilości skili do używania, mino wszystko lepiej mieć je podbindowane, ale np. jak już był rogal wspomnioany czy mag... no spróbuj cs''nać takiego kurczaka (boomkin) z tymi jego dzikimi cast timami bez bindów... gl, a możesz tym sobie troche żyćka uratować ba, czas w którym nie będzie mógł rzucić takiego wratha spokojnie wystarczy na jego wykończenie będac w dość bezpiecznym położeniu... to samo hunter... i wiele innych klas... healerzy... ;)

@ch1cken ładne ui na 3 obrazku ;), mogłbym zapytać czego używasz bo nie wszystkie addony rozpoznaje <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, bawienie się w clickera na Paladynie też musi być fajne przy robieniu comba Seal->HoW->Judgement->Crusader Strike->Divine Storm... Keybindy = zero opóźnień, jeden skill używany zaraz po drugim. Myszka = maaachaaanie, kliikaaaanie i mamy nawet sekundowe przestoje w akcji, co skutecznie ogranicza nasz DPS. Ciężko wygrać z faktami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2008 o 04:01, Sth`Devilish napisał:

Heh, bawienie się w clickera na Paladynie też musi być fajne przy robieniu comba Seal->HoW->Judgement->Crusader
Strike->Divine Storm... Keybindy = zero opóźnień, jeden skill używany zaraz po drugim.
Myszka = maaachaaanie, kliikaaaanie i mamy nawet sekundowe przestoje w akcji, co skutecznie
ogranicza nasz DPS. Ciężko wygrać z faktami :)

nie ;P raczej bym powiedział że wszystkie ważniejsze skile mieszczą się na 1 action barze, z resztą wystarczy kogoś zestunować i po zabawie XD srsly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się