Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 06.01.2009 o 01:37, Sth`Devilish napisał:

Ale to tak na oko, czy obserwujesz licznik FPS? Możesz sprawdzić dla mnie jak to u ciebie
wygląda (czy też ten fps nagle z niewyjaśnionych przyczyn regularnie spada i wraca do
normy), miałbym mniej więcej obraz sytuacji.

Hmm, będziesz się śmiał, ale u mnie FPS utrzymuje się na poziomie około 20 i... faktycznie gra ciut przycina, nie pamiętałem o tym bo kawałek czasu temu już grałem, ale nie jest to coś co by mi bardzo w graniu przeszkadzało

Dnia 06.01.2009 o 01:37, Sth`Devilish napisał:

Chyba, że to wina Visty x64, bo jak grałem na WinXP to nie przypominam sobie, żeby mi
gra tak źle chodziła.

Vista jeśli dobrze pamiętam ma wyższe wymagania od XPka więc może po prostu zżera tyle zasobów systemowych że na biednego WoWa nie wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 18:23, Sth`Devilish napisał:

nowa lokacja na mapie. Tutaj swoją drogą ma Blizzard duże pole do popisu, doskonale wiadomo
przecież jak wiele jest niewykończonych/nie dodanych krain w Azeroth (które w uniwersum
gry istnieją), a nie sądze żeby je wszystkie rezerwowali na przygody w kolejnych dodatkach
(bo na pewno nikogo nie bawiłoby podróżowanie po lokacjach porozrzucanych po całym świecie).


Ano, kiedyś sobie sprawdzałem niektóre w lore i jest parę nadających się na mocne instancje. Na przykład ta góra niedaleko Felwood i Ashenvale (Mount Hyjal?), gdy przeczytałem historię tego miejsca od razu pomyślałem "tu kiedyś będzie obszar dla wysokopoziomowych postaci z jakąś instancją". Owszem, do levelowania się średnio nadaje, ale mógłby spełniać taką funkcję jak Deadwind Pass.

Znalazłem też jedno miejsce, które mogłoby śmiało posłużyć jako lokacja startowa dla nowej rasy. Teoretycznie było kiedyś zamieszkane przez ludzi, ale krążą pogłoski, że zmienili się oni w Worgen, a z tego co pamiętam ta rasa występowała w planach wrzucanych tu kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 01:37, Sth`Devilish napisał:

Ale to tak na oko, czy obserwujesz licznik FPS? Możesz sprawdzić dla mnie jak to u ciebie
wygląda (czy też ten fps nagle z niewyjaśnionych przyczyn regularnie spada i wraca do
normy), miałbym mniej więcej obraz sytuacji.

Chyba, że to wina Visty x64, bo jak grałem na WinXP to nie przypominam sobie, żeby mi
gra tak źle chodziła.

To wina obu rzeczy, i Visty i QHelpera. U mnie jest podobnie jak wchodze na arene musze wylaczac Qhelpera bo mi momentami FPS spada do 17 FPS`ow. jak jest wlaczony to mam w miastach jakies 34 klatki jak wylacze 50-60.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 18:23, Sth`Devilish napisał:

Coś na pewno wymyślą, w TBC też nagle znikąd wyrosła wyspa z Sunwell Plateau i Magister''s
Terrace. Z pewnością w WotLK można się spodziewać, że jakiś czas pojawi się zupełnie
nowa lokacja na mapie.

Ta wyspa w lore była już obecna wcześniej. Ciekawe tylko, że przed 2.4 na mapie mieliśmy tam połączenie lądowe, a potem nagle ten kawałek lądu zniknął i zastąpiła go wyspa ;)

Możliwe, że coś nowego dodadzą (ja bym się szczerze zawiódł gdyby tak nie zrobili), ja bym chętnie zobaczył o czym już kiedyś wspomniałem np. takie Kul''Tiras, okoliczne wysepki, co się stało w końcu z Gilneas i Mount Hyjal (jak wygląda w teraźniejszości, oczywiście chodzi o w pełni wykończoną strefę pełną npc i questów). Lokacje może i słabo powiązanie z wydarzeniami z WotLK, ale niemniej ciekawe. Zresztą dobrym urozmaiceniem by było umieszczenie takiej historii "pobocznej".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś może używający X-Pearla i może mi powiedzieć, jak można ustawić go tak, by na celu pojawiały się wszystkie debuffy, ale jedynie te od ciebie posiadały timery? Wiem, że przedtem tak miałem ustawione i dzięki temu radziłem sobie z rotacjami Affli (teraz używam do tego czegoś innego), ale do mojego DK wolałbym stary sposób. Albo chociaż jakiś inny addon do ramek w miarę prosty do ustawienia z tą opcją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 12:05, goomis74 napisał:

To wina obu rzeczy, i Visty i QHelpera. U mnie jest podobnie jak wchodze na arene musze
wylaczac Qhelpera bo mi momentami FPS spada do 17 FPS`ow. jak jest wlaczony to mam w
miastach jakies 34 klatki jak wylacze 50-60.


Dzięki za odzew, chyba mi pomogłeś. W takim razie jeszcze troche się pomęcze, aż kupię cztero-rdzeniowca (bo mam na prawdę słaby procek - AMD 3200+), jak i to nie rozwiąże problemu to "sayonara Vista", już wystarczająco mnie ten system rozczarował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 13:51, DragonLord napisał:

Czy jest ktoś może używający X-Pearla i może mi powiedzieć, jak można ustawić go tak,
by na celu pojawiały się wszystkie debuffy, ale jedynie te od ciebie posiadały timery?
Wiem, że przedtem tak miałem ustawione i dzięki temu radziłem sobie z rotacjami Affli
(teraz używam do tego czegoś innego), ale do mojego DK wolałbym stary sposób. Albo chociaż
jakiś inny addon do ramek w miarę prosty do ustawienia z tą opcją.

Zakładka target i tam znajdziesz stosowne opcje od debuffów. O ile dobrze pamiętam powinno być to włączone domyślnie. W każdym razie można mieć tak, że debuffy gracza są powiększone, a reszta jest pomniejszona i nie ma problemów z odróżnieniem. Wprawdzie DK grałem krótko, ale nie miałem z tym problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem: otóż gdy wczoraj siedziałem sobie na bg (warsong gulch), wygrywaliśmy(Horda) 2:0 i wszystko ładnie nam szło. Fakt że sytuacja może się zmienić zawsze ale ludzi zaczęli pisać na chacie battlegrounda ze dedaja po jednym spellu i nie wiedza co się dzieje. Początkowo nikt nie zwracał na to uwagi ale po kilku chwilach nasz najlepszy twink(paladyn 49lvl) również zaczął pisać ze mag o nicku Midira zabija go kilkoma spellami. Po kilku minutach cała drużyna alliance wróciła do bazy i tam się bez przerwy bronili. Nie potrafiliśmy zrobić nic. Raz udało się nam dobiec z ich flaga do bazy ale wpadł mage i wszystkich zmiotło. Na moim paladynie lvl48 z całkiem dobrym ekwipunkiem zwykły frostbolt tego maga zadawał co najmniej 700dmg ale z criticami szlo po 1,5-2k. Sami zobaczcie jaki mag miał ekwipunek i powiedzie czy to możliwe a jeśli tak to jak zdobyć to i ile to może kosztować: http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=Steamwheedle+Cartel&n=Midira
Ja rozumiem że twinki to normalka i są po obu stronach ale bez przesady, że takie coś ma być. 5 osób miało trudności z zabiciem tego maga (jeśli był i nasz twink w tej piątce). A tak to zwykłych graczy na ok 44lvl, to po jednym spellu padali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tą opcję doskonale znam, ale całkowicie mi się nie podoba (wielkie kwadraty na pół ekranu), pamiętam, że wcześniej nie trzeba było niczego zaznaczać i pokazywał wszystkie debuffy identyczne, ale tylko twoje miały timery (to pozwalało na bardzo łatwe rozróżnienie twoje/ally przy dobrym wyglądzie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 15:23, kacper2691 napisał:

Mam taki problem: otóż gdy wczoraj siedziałem sobie na bg (warsong gulch), wygrywaliśmy(Horda)
2:0 i wszystko ładnie nam szło. Fakt że sytuacja może się zmienić zawsze ale ludzi zaczęli
pisać na chacie battlegrounda ze dedaja po jednym spellu i nie wiedza co się dzieje.
Początkowo nikt nie zwracał na to uwagi ale po kilku chwilach nasz najlepszy twink(paladyn
49lvl) również zaczął pisać ze mag o nicku Midira zabija go kilkoma spellami. Po kilku
minutach cała drużyna alliance wróciła do bazy i tam się bez przerwy bronili. Nie potrafiliśmy
zrobić nic. Raz udało się nam dobiec z ich flaga do bazy ale wpadł mage i wszystkich
zmiotło. Na moim paladynie lvl48 z całkiem dobrym ekwipunkiem zwykły frostbolt tego maga
zadawał co najmniej 700dmg ale z criticami szlo po 1,5-2k. Sami zobaczcie jaki mag miał
ekwipunek i powiedzie czy to możliwe a jeśli tak to jak zdobyć to i ile to może kosztować:
http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=Steamwheedle+Cartel&n=Midira
Ja rozumiem że twinki to normalka i są po obu stronach ale bez przesady, że takie coś
ma być. 5 osób miało trudności z zabiciem tego maga (jeśli był i nasz twink w tej piątce).
A tak to zwykłych graczy na ok 44lvl, to po jednym spellu padali.


No koleś ma dość konkretny gear + enchanty + gear na 80 lv przypisywany do konta ( ten co się skaluje). Ma 49 lv więc używa 8 ranku Frostbolta "Launches a bolt of frost at the enemy, causing 292 to 316 Frost damage" + 316 spell dmg + 11% zwiekszony dmg z frost* + jeszcze 30 spell dmg * co daje w sumie ok. 720 dmg na 1 forstbolt. Co do ceny takiego twinka napewno nie jest mała, no i jeszcze dodaj sobie to zeby dostać taki gear jak on to musisz mieć 80 i wyfarmic troche Emblemów z heroicow.

*z talentów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 13:51, DragonLord napisał:

Czy jest ktoś może używający X-Pearla i może mi powiedzieć, jak można ustawić go tak,
by na celu pojawiały się wszystkie debuffy, ale jedynie te od ciebie posiadały timery?
Wiem, że przedtem tak miałem ustawione i dzięki temu radziłem sobie z rotacjami Affli
(teraz używam do tego czegoś innego), ale do mojego DK wolałbym stary sposób. Albo chociaż
jakiś inny addon do ramek w miarę prosty do ustawienia z tą opcją.

to da się wogóle ustawić to tak żeby pokazywało timery wszytkich buffów i debuffów na celu? brat ma ale pokazuje mu tylko timery debuffow które sam zostawił na celu, co np. przeszkadza w wyczajeniu momentu kiedy kończy sie loladynowi bańka czy ta skorupka u dk anty magiczna, może masz coś jescze doinstalowane że pokazuje ci te timerki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mag wpadł w nerd rage po zobaczeniu gayelfadyna biegnącego za nim ;]
a tak na serio to kolega mając swojego maga na 54lvlu miał taki dmg że dk''kiem brata to mogłem to tylko z podwójnym bone shieldem przeżyć (dki mają całkiem porzadny gear na swój lvl, zadnych rezystancji czy innych badziwnych statsów tylko czysta stamina, str i +crit) , 3k fireballe... gdzie sam życia miałem z 5k na 59... ;) no ale to taki "troche" twink ;P ale tak jeśli ten mag wiedział co robi to śmiało mógł takie coż zrobić, koniec końców gra jest balansowana pod 80 więc rożne cuda jak "nietykalny" hunt z 10 lvlem w brackecie 10-19 się zdarzają ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie koniecznie, jak już pisałem wyżej kolega sobie takiego twinka zmajstrował (enchanty i inne pierdułki to wiadomo) ale gear to tylko z instancji, wystarczy wiedzieć co do czego i mieć troche rozumu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 11:48, pkapis napisał:

Znalazłem też jedno miejsce, które mogłoby śmiało posłużyć jako lokacja startowa dla
nowej rasy. Teoretycznie było kiedyś zamieszkane przez ludzi, ale krążą pogłoski, że
zmienili się oni w Worgen, a z tego co pamiętam ta rasa występowała w planach wrzucanych
tu kiedyś.

Mógłbyś mi powiedzieć, które to miejsce? :> Bo interesuję się tematem wstawienia Worgenów jako nowej rasy :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 22:15, SoieR napisał:

imho to zapomnij o worgenach chyba że znalazłby się jakiś inteligenty szczep ;P

Draenei też wyglądali, że zacytuję nonsensopedię: "jak po czołowym zderzeniu z pociągiem" :)

Worgeni to ludzie przemienieni w wilkołaki, naprawdę prosto jest stworzyć ich historię, która tłumaczyłaby stworzenie jakiejś "wyładnionej" rasy :) Mówcie co chcecie - po której stronie by się nie pojawili - ja ich chcę na drugą główną postać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 11:48, pkapis napisał:

Ano, kiedyś sobie sprawdzałem niektóre w lore i jest parę nadających się na mocne instancje.
Na przykład ta góra niedaleko Felwood i Ashenvale (Mount Hyjal?), gdy przeczytałem historię
tego miejsca od razu pomyślałem "tu kiedyś będzie obszar dla wysokopoziomowych postaci
z jakąś instancją".


No i jest... Niestety w formie instancji "w przeszłości", czyli Caverns of Time: Hyjal Summit, w którym rozgrywają się mniej więcej te same wydarzenia, co w ostatniej misji w WarCraft 3: Reign of Chaos. Ale zgadzam się z Czedwikiem, fajnie byłoby ujrzeć tą lokację w czasie rzeczywistym, chociaż coś mi się zdaje, że zostanie to dodane w przyszłym dodatku jako taka swoistna wyrzutnia do nowych krain.

Dnia 06.01.2009 o 11:48, pkapis napisał:

Znalazłem też jedno miejsce, które mogłoby śmiało posłużyć jako lokacja startowa dla
nowej rasy. Teoretycznie było kiedyś zamieszkane przez ludzi, ale krążą pogłoski, że
zmienili się oni w Worgen, a z tego co pamiętam ta rasa występowała w planach wrzucanych
tu kiedyś.


Jakie to miejsce? Z tego co mi wiadomo, to Worgeni są pełnoprawną rasą i pochodzą z innego świata (chyba Xoroth), wyjątek to wioska Pyrewood w Silverpine Forest, gdzie faktycznie w dzień można spotkać ludzi, a w nocy... wilkołaków :) To raczej co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 22:34, Sth`Devilish napisał:

Jakie to miejsce? Z tego co mi wiadomo, to Worgeni są pełnoprawną rasą i pochodzą z innego
świata (chyba Xoroth), wyjątek to wioska Pyrewood w Silverpine Forest, gdzie faktycznie
w dzień można spotkać ludzi, a w nocy... wilkołaków :) To raczej co innego.

Nie zapominajmy o Grizzly Hills, tam żyje trochę ludzkich hunterów, którzy zamieniają się w Worgeny (ale to akurat sprawka Arugala). Chodziło chyba o Gilneas, na WoWwiki jest taka pogłoska, że mieszkańcy tego królestwa zostali zamienieni w Worgeny i mieliby tam swoją lokację startową. Osobiście w to nie wierzę i sama taka wizja wydaje mi się zbyt wymyślna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 22:30, Ninger napisał:

Draenei też wyglądali, że zacytuję nonsensopedię: "jak po czołowym zderzeniu z pociągiem"
:)

Draenei pojawili się już w TFT jako inteligentna rasa, nawet z własnym bohaterem, mając dość istotną rolę w fabule. Co innego jakieś wilkołaki, które wzięły się praktycznie znikąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy na serwerach na których gracie też zdarza się że na Arathi u Alliance na 15 gracze wypada zwykle 10 hunterów? Ostatnio na chacie bg rozpoczęła sie rozmowa kiedy alliance będzie miało tylko hunterow na battlegroundach. Jedyne co widać jak się wywiąże jakaś większa bitwa to masa petów i pełno strzał dolatujących. I jeszcze co daje ten balans ta lvlu 80? Już wtedy twinków nie ma i wszyscy są podobnej siły?
Ja aktualnie gram na serwerze RP Steamwheedle Cartel. A przy okazji jak ktoś również na nim gra to dajce znać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się