Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 07.01.2009 o 07:01, kacper2691 napisał:

Czy na serwerach na których gracie też zdarza się że na Arathi u Alliance na 15 gracze
wypada zwykle 10 hunterów? Ostatnio na chacie bg rozpoczęła sie rozmowa kiedy alliance
będzie miało tylko hunterow na battlegroundach. Jedyne co widać jak się wywiąże jakaś
większa bitwa to masa petów i pełno strzał dolatujących. I jeszcze co daje ten balans
ta lvlu 80? Już wtedy twinków nie ma i wszyscy są podobnej siły?
Ja aktualnie gram na serwerze RP Steamwheedle Cartel. A przy okazji jak ktoś również
na nim gra to dajce znać :-)


Hunterów jest tyle, ponieważ jest świetnym twinkiem przed lvl 70-80 (ew. może być to alt ze świetnymi itemami). Teraz Beast Mastery jest mocnym buildem, nawet przed wysokimi lvl trochę za mocnym. Wysyła ci taki peta i tylko stoi, jak jest jakimś "lepszym" graczem rzuci ci spowolnienie i serpent stinga. A takto zwykle puszczają peta i biegają w kółko. A balans jak to balans: wyrównuje szanse między klasami na 80 lvl aby każda mogła zabić każdą(klasę). Wiadomo, że warek będzie miał ciężko z mage''em Frost, ale ma większe szanse niz poniżej tego lvl(na lvl 30-60 max. do 70)już po 70 balans jest coraz bardziej widoczny. Widać to na przykładzie DK, który na swoim 55 lvl jest mocniejszy od innych klas.Itemy się liczą bo ma dobre, ale tak swoim dk zaraz po wejściu do OL zmieniłem cały gear, bo z questów tam wszystko lepsze. Więc miałem to co inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 07:01, kacper2691 napisał:

Czy na serwerach na których gracie też zdarza się że na Arathi u Alliance na 15 gracze
wypada zwykle 10 hunterów?

to tak dla balansu ton ud rogali i be dk <3

Dnia 07.01.2009 o 07:01, kacper2691 napisał:

Ostatnio na chacie bg rozpoczęła sie rozmowa kiedy alliance
będzie miało tylko hunterow na battlegroundach.

jesli sobie chatujecie na bg to się nie dziwie że przegrywacie XD

Dnia 07.01.2009 o 07:01, kacper2691 napisał:

Jedyne co widać jak się wywiąże jakaś
większa bitwa to masa petów i pełno strzał dolatujących. I jeszcze co daje ten balans
ta lvlu 80?

nic, dosłownie nic bo go nie ma, blizz mówi że jest ale pograj kilkoma klasami choćby kilka walk i zobaczysz o czym mówie ;>

Dnia 07.01.2009 o 07:01, kacper2691 napisał:

Już wtedy twinków nie ma i wszyscy są podobnej siły?

akurat pal nie ma najmniejszych problemów z huntem, to hunt ma z palem ;)... przynajmniej na 80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 00:19, KaPe napisał:

Draenei pojawili się już w TFT jako inteligentna rasa, nawet z własnym bohaterem, mając
dość istotną rolę w fabule. Co innego jakieś wilkołaki, które wzięły się praktycznie
znikąd.

Draenei? Owszem, ale i tak nie Ci którymi można grać. Za to grywalni Draenei - faktycznie wzięli się znikąd, bo im się statek rozbił w Azeroth. Więc uważam, że Worgeni mają takie samo prawo bytu w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 22:34, Sth`Devilish napisał:

No i jest... Niestety w formie instancji "w przeszłości", czyli Caverns of Time: Hyjal
Summit, w którym rozgrywają się mniej więcej te same wydarzenia, co w ostatniej misji
w WarCraft 3: Reign of Chaos.


Ale na mapie jest pokazane jako osobna kraina, tylko nie ma się jak do niej dostać. Dlatego sądzę, że za jakiś czas będzie dodane jako pełnoprawna lokacja.

Dnia 06.01.2009 o 22:34, Sth`Devilish napisał:

Ale zgadzam się z Czedwikiem, fajnie byłoby ujrzeć tą lokację
w czasie rzeczywistym, chociaż coś mi się zdaje, że zostanie to dodane w przyszłym dodatku
jako taka swoistna wyrzutnia do nowych krain.


I to jest bardziej prawdopodobne. Jeśli czegoś nie pomieszałem to tamtędy możnaby się dostać do realmu śniącej smoczycy (nazwa wyleciała mi z głowy).

Dnia 06.01.2009 o 22:34, Sth`Devilish napisał:

Jakie to miejsce?


Czedwik dobrze napisał, że chodzi o Gilneas, a pogłoski widziałem właśnie na wowwiki, co oczywiście nie jest zbyt pewnym źródłem.
Królestwo ludzi, które oderwało się od Alliance i odcięło od świata ma wiele cech, które pasowałyby do startowej lokacji - jest położone tuż obok Silverpine Forest, ma dostęp do morza, więc spokojnie mogłoby dostać połączenie ze Stormwind, a jego historia pozwala na całkiem łatwe dołączenie go do Alliance (ale jeśli ładnie to wytłumaczyć to i do Hordy). Jedyny problem to to, że było zamieszkane przez ludzi, a przecież ta rasa już jest dostępna, więc trzebaby coś wymyślić. A że byli oni odcięci od świata przez sporo lat i nikt nie wie co się tam dzieje, Blizzard może popuścić wodze wyobraźni.

Dnia 06.01.2009 o 22:34, Sth`Devilish napisał:

Z tego co mi wiadomo, to Worgeni są pełnoprawną rasą i pochodzą z innego
świata (chyba Xoroth),


Nie pamiętam nazwy świata, ale masz rację. Jest to wyjaśnione w dwóch seriach questów (jedna rozpoczynany w Ashenvale, druga w Duskwood). Swoją drogą bardzo mi się podobało jak Blizzard je połączył i jak każda opowiada swoją historię, a jednocześnie obie się uzupełniają i tworzą coś większego.

Dnia 06.01.2009 o 22:34, Sth`Devilish napisał:

wyjątek to wioska Pyrewood w Silverpine Forest, gdzie faktycznie
w dzień można spotkać ludzi, a w nocy... wilkołaków :) To raczej co innego.


No to może ludzie mylą Worgenów z takimi wilkołakami. Ale wilkołaki występują w okolicach Gilneas i nie można wykluczyć, że mieszkańcy tego królestwa właśnie nimi się stali. Biorąc zaś pod uwagę, że Worgeni pochodzą z innego świata i pojawili się już na obu kontynentach, a kapłanka która ich pierwsza ściągnęła chyba nadal żyje, mogą zaistnieć w dowolnym miejscu. Być może nowa rasa byłaby nie tyle Worgenami co ich potomstwem po skrzyżowaniu z mieszkańcami Gilneas właśnie?

Aha, jeszcze sobie pozwolę nawiązać do czegoś co pisałeś wcześniej

Dnia 06.01.2009 o 22:34, Sth`Devilish napisał:

Wystarczy kogoś poprosić o portal do Dalaran lub użyć triku z zapisem na Alterac Valley z Dalaran, wziąć FP i
już masz możliwość podróżowania tam przed 77 lvl.


Do Dalaran można się dostać na poziomie 74 bez pomocy innych graczy. W gospodzie we Fjordzie jest jeden mag stamtąd, który właśnie wtedy daje quest na dostanie się do Dalaran, po czym teleportuje tam naszą postać. Mnie się to przydało o tyle, że właśnie kończę Dragonblight (swoją drogą filmik przy bramie jest ciekawy) i musiałem się udać do Stormwind.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio podczas przeglądania YouTube''a znalazłem coś ciekawego: http://pl.youtube.com/watch?v=M5HY0ieqvGw&feature=related . Chodzi mi o koniec filmiku. Jest tam pokazany ekran tworzenia postaci, a na nim jako rasa...moonkin(rasa nazywa się inaczej chyba, ale nie pamiętam jak). Opis obok filmiku brzmi:
" Look, what i have found. Some kind of cinematic trailer for the new World of Warcraft AddOn Dragon Rising. Never heard about it before! NFO say´s that they are going to release it after the Burning Crusade AddOn, fall 2007. So, something very special here for every real World of Warcraft Fan out there. Has to do with some kind of dragon creatures and new races to choose from in the "Create a new player" screen. Have fun. "

Nie wiem czy to może być prawdziwy filmik, czy zwykła podróbka. Z opisu wychodzi,że ten dodatek miał się pojawić po TBC. Oprócz tego nie znalazłem nigdzie na YT czegoś podobnego albo związanego z tym filmikiem. Ale ciekawie byłoby zagrać moonkinem DK :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie: czy dla całkiem nowego gracza jest w ogóle jeszcze sens zaczynać grać? Na serwerach ludzie mają już najwyższe lvle i świetne sety. Mi, niedoświadczonemu graczowi, zajęłoby dość sporo czasu dobicie do 80lvla. Gear miałbym słaby i pewnie i tak nie łapałbym się na raidy czy inne takie. Problem byłby pewnie też ze znalezeniem guild, bo kto chce newbie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 17:16, MortalPL napisał:


A tam, ja właśnie zacząłem grać Alliance, choć miałem juz 67 lvl warlock Undead i 66 shaman tauren. Aktualnie mam 48 lvl dwarf warrior ( zacząłem ze startem WoTLK''a ), ludzi nie brakuje. Jest z kim na insty iść, w strefach do expienia rónież nie brak ludzi ( STV i 25 levelujących ludzi )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 16:37, pkapis napisał:

I to jest bardziej prawdopodobne. Jeśli czegoś nie pomieszałem to tamtędy możnaby się
dostać do realmu śniącej smoczycy (nazwa wyleciała mi z głowy).


Ysera :)

Dnia 07.01.2009 o 16:37, pkapis napisał:

Czedwik dobrze napisał, że chodzi o Gilneas, a pogłoski widziałem właśnie na wowwiki,
co oczywiście nie jest zbyt pewnym źródłem (...). A że byli oni odcięci od świata przez sporo lat i nikt nie
wie co się tam dzieje, Blizzard może popuścić wodze wyobraźni.


Swoją drogą to faktycznie świetna miejscówka na 1-2 startowe lokacje dla nowej rasy dla Hordy (bo jeżeli Worgeni mieliby być, to raczej tylko tam), bo blisko by mieli do innych swoich miast i tuż za rogiem mają już kolejne lokacje do levelowania (w przeciwieństwie do BE, którzy po ukończeniu Ghostland muszą przemierzyć spory kawałek drogi, bo dalej jest tylko Plaguelands, raczej dla 58+ lvl).

Dnia 07.01.2009 o 16:37, pkapis napisał:

Do Dalaran można się dostać na poziomie 74 bez pomocy innych graczy. W gospodzie we Fjordzie
jest jeden mag stamtąd, który właśnie wtedy daje quest na dostanie się do Dalaran, po
czym teleportuje tam naszą postać. Mnie się to przydało o tyle, że właśnie kończę Dragonblight
(swoją drogą filmik przy bramie jest ciekawy) i musiałem się udać do Stormwind.


Dobrze wiedzieć, ja jeszcze nowy jestem z Northrendem :) Nawet pełnej wersji jeszcze nie mam, tylko trial. Swoją drogą, jest wprost OCZAROWANY nowym kontynentem, jest w nim po prostu od groma "smaczków", szczególików i do tego ta prześliczna oprawa A/V (no co jak co, ale teraz to nawet Guild Wars już nie podskoczy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 17:16, MortalPL napisał:

Mam pytanie: czy dla całkiem nowego gracza jest w ogóle jeszcze sens zaczynać grać? Na
serwerach ludzie mają już najwyższe lvle i świetne sety. Mi, niedoświadczonemu graczowi,
zajęłoby dość sporo czasu dobicie do 80lvla. Gear miałbym słaby i pewnie i tak nie łapałbym
się na raidy czy inne takie. Problem byłby pewnie też ze znalezeniem guild, bo kto chce
newbie?


Jedyne co tracisz, to grupowe questowanie / chodzenie do dungeonów w lokacjach z podstawki i TBC (czyli 1-70 lvl), bowiem prawie nikt już tam nie zagląda, a jeśli już to raczej tak jak ja preferują szybko wylevelować postać, zamiast męczyć się z nowicjuszami :) Wbicie 70 lvl problemem dużym nie jest, kwestia góra miesiąca, szczególnie jeśli załapiesz się do dobrej gildii, która tobie co nieco pomoże. Prawdziwa gra zaczyna się teraz na 70 lvlu i owszem, dopiero na max 80 lvl poznasz na czym polega ta gra, ale już od 70 będziesz się dobrze bawić :) A tym, że inni mają super levele, sety i co tam jeszcze się nie przejmuj, jak teraz zaczniesz to na pewno to nadrobisz, potem wyjdzie kolejny dodatek i i tak wszystko co zdobyte znowu przestanie się liczyć ;) Narazie nastaw się na sprawne levelowanie i uczenie się gry postacią, poznawanie tajników gry i jej systemu, a dopiero potem myśl o czymś poważniejszym (nie ma co się stresować, na wszystko przyjdzie czas).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że filmik jest zrobiony całkiem porządnie :-) Jak ktoś mało w WoW siedzi to można się nabrać :D

Edit: a jeśli już coś miałoby dojść playable to zdecydowanie wolałabym furbolga :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do ras, można by było wprowadzić Nagi. W końcu zbudowały miasto Nazjatar w okolicach Maelstrom. To mogła by być ich stolica. Jako racial mogły by dostać nieskończone oddychanie pod wodą(chociaż niewiem czy niebyła by to lekka przesada)albo szybsze poruszanie się w tejże. Jako klasy na pewno Warrior, myślę, że też priest, shaman, warlock i może mag. Co do mounta tu byłby problem. Jak one by wsiadały na mounty z tymi ogonami? Ew. jako mount musiało by być coś "z morza". Może żółw jak u Tuskarrów albo jakiś Nessie :). Na końcu przynależność. Tu byłby problem:czy Ally, czy Horda. Jako byłe nocne elfy, mogły by dołączyć do Przymierza. Jako język mogły by mieć swój własny albo Darnassian. Chociaż Przymierze nie chciało by raczej mieć nagi za sprzymierzeńców, w końcu to "zdrajcy"(chodzi głównie o Azsharę). Co do Hordy to raczej też by ich nie przyjęła. No i musi być efektowna lokacja startowa. Jakaś tropikalna dżungla obok Nazjataru albo tu abstrakcyjny pomysł: Nagi zaczynały by pod wodą. Jeśli wybralibyśmy pierwszą wersję jeśli chodzi o racial, to mogły by normalnie pływać pod wodą. Tylko tu powstaje problem. Jak inne rasy mogły by odkryć te krainy, zwiedzać je? Możliwy też byłby drugi pomysł na lokację otoczoną jakby bańkami. Jak Netherstorm jest poodrywanymi wyspami, można by było porozrzucać tak bąbelki z powietrzem, między którymi by się przepływało. No cóż, na pewno było by ciekawie. Co do wariantu z suchym lądem: właśnie jak mówiłem dżungla, jakieś ruiny(tylko to pojawia się już na Echo Isles koło Durotaru i miejscami w innych krainach[Hinterlands, STV]). Pasowałaby sceneria jak z TFT z pierwszej misji kampanii elfów.

Przy okazji:co do tego filmiku nie mówiłem, że jest prawdziwy, ale wygląda dosyć przekonująco:). Temu filmikowi do momentu pojawienia się ekranu tworzenia klas się nie przyglądałem za bardzo więc nie zauważyłem ze to tylko zbitek intr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oto mój kolejny zestawik pytań :) (jakby zaczęło Was denerwować to to dajcie znać :-P)
Otóż głównie mi chodzi o PvP. W momencie gdy ja zabije kogoś albo ktos inny to nad pojkonanym przeciwnikem widze np. sergant, scout i inne "rangi". Jak moge sprawdzic co sie nademna pokazuje albo gdzie ustawic to. Czy gdy wbije lvl 60 i kupie cały gear pvp (ten lepszy) to czy bedze jakby silniejszy. Bo bg działa tak że 10-19lvl, 20-29lvl itd. jak to jest przy lvlu 60? Czy jesteśmy w grupach od lvl60 do 69 czy inaczej? bo w sumie to nie wiem czy opłaca się zdobywać tyle honoru tylko po to żeby zaraz wbić lvl 69 i zmieniać gear. Obliczyłem że potrzebne mi będzie około 64k honoru. Mam aktualnie 6k i trochę roboty mam przed sobą.
I proszę jeszcze o rady co mogę ewentualnie a co koniecznie zmienić przy moim ekwipunku. Podaje linka do armory: http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=Steamwheedle+Cartel&n=Kaeltahar
Zostać przy Holy czy lepiej zmienić na retri do pvp. I nie patrzcie na profesje bo wiem ze jestem cienki :P
Pozdrawiam :-)

Edit:
A właśnie. Bym zapomniał. Co oznacza, że przy realmie jest np. ruin? Mam tak przy moim ale kompletnie nie wiem o co chodzi. A jest takich różnych bardzo wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio grałem w trial i chciał bym kontynuować grę,ale mam mały problem z płatnościami.A konkretnie,czy po instalacji podstawki mogę kontynuować grę opłacając abonament za pomocą karty pre-paid,czy tę pierwszą opłatę muszę koniecznie wykonać za pomocą karty kredytowej.To co znalazłem na forum w temacie opłat,nie dało odpowiedzi na moje pytanie.Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 21:21, kacper2691 napisał:

Otóż głównie mi chodzi o PvP. W momencie gdy ja zabije kogoś albo ktos inny to nad pojkonanym
przeciwnikem widze np. sergant, scout i inne "rangi". Jak moge sprawdzic co sie nademna
pokazuje albo gdzie ustawic to.


Jeśli dobrze pamiętam to tam gdzie się kupuje itemy za honor jest do kupienia książka w której są wypisane rangi. Jeśli dobrze mówię to zależy od hk.

>Czy gdy wbije lvl 60 i kupie cały gear pvp (ten lepszy) to czy bedze jakby silniejszy.

Jeśli chodzi ci o zadawane dmg to napewno. W końcu gear pvp to porządny kawałek sprzętu :).

>Bo bg działa tak że 10-19lvl, 20-29lvl itd. jak to jest

Dnia 07.01.2009 o 21:21, kacper2691 napisał:

przy lvlu 60? Czy jesteśmy w grupach od lvl60 do 69 czy inaczej? bo w sumie to nie wiem
czy opłaca się zdobywać tyle honoru tylko po to żeby zaraz wbić lvl 69 i zmieniać gear.


Nie musisz. Dobijasz 80 i wtedy zmieniasz.

Dnia 07.01.2009 o 21:21, kacper2691 napisał:

I proszę jeszcze o rady co mogę ewentualnie a co koniecznie zmienić przy moim ekwipunku.
Podaje linka do armory: http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=Steamwheedle+Cartel&n=Kaeltahar


Co zmienić? Że tak się wyrażę: level. Nie baw się w itemki, gear. Bij level na 80 będziesz się martwił. Wtedy zaczyna się zbieranie gearu.

Dnia 07.01.2009 o 21:21, kacper2691 napisał:

Zostać przy Holy czy lepiej zmienić na retri do pvp. I nie patrzcie na profesje bo wiem
ze jestem cienki :P


Zmieniaj, bo retri jest nie tylko do pvp. Teraz jest to u pala drzewko dające największego dpsa. Nie zastanawiaj się tylko zmieniaj.

Co do ostatniego pytania to ci nie odpowiem, bo nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 21:21, kacper2691 napisał:

Edit:
A właśnie. Bym zapomniał. Co oznacza, że przy realmie jest np. ruin? Mam tak przy moim
ale kompletnie nie wiem o co chodzi. A jest takich różnych bardzo wiele.

To jest grupa Battlegroundowa ;> BG są dzielone pomiędzy kilkoma serwerami przez co możesz się zetrzeć z graczami, którzy PvE grają na innym realmie, ale przynależą do Twojej grupy. W Twojej grupie są:
Blade''s Edge - PvE
Hakkar - PvP
Scarshield Legion - RP-PvP
Steamwheedle Cartel - RP
Xavius - PvP
O :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 21:26, calwert napisał:

Ostatnio grałem w trial i chciał bym kontynuować grę,ale mam mały problem z płatnościami.A
konkretnie,czy po instalacji podstawki mogę kontynuować grę opłacając abonament za pomocą
karty pre-paid,czy tę pierwszą opłatę muszę koniecznie wykonać za pomocą karty kredytowej.To
co znalazłem na forum w temacie opłat,nie dało odpowiedzi na moje pytanie.Będę wdzięczny
za pomoc.


Za dodanie do konta podstawki dostajesz darmowy miesiąc gry. Potem abonament opłacasz jak chcesz. Jeśli chcesz płacić kartami, to po prostu musisz iść do Empiku lub zamówić w jakimś sklepie internetowym. Jeśli nie chcesz używać karty kredytowej-nie musisz. Więc doładowywuj śmiało kartami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 21:26, calwert napisał:

Ostatnio grałem w trial i chciał bym kontynuować grę,ale mam mały problem z płatnościami.A
konkretnie,czy po instalacji podstawki mogę kontynuować grę opłacając abonament za pomocą
karty pre-paid,czy tę pierwszą opłatę muszę koniecznie wykonać za pomocą karty kredytowej.To
co znalazłem na forum w temacie opłat,nie dało odpowiedzi na moje pytanie.Będę wdzięczny
za pomoc.

Pierwszy miesiąc jest wliczony w podstawową wersje gry. Potem możesz płacić pre-paidem, albo karta jak ci wygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 21:35, Lukas1992 napisał:

> Ostatnio grałem w trial i chciał bym kontynuować grę,ale mam mały problem z płatnościami.A

> konkretnie,czy po instalacji podstawki mogę kontynuować grę opłacając abonament
za pomocą
> karty pre-paid,czy tę pierwszą opłatę muszę koniecznie wykonać za pomocą karty kredytowej.To

> co znalazłem na forum w temacie opłat,nie dało odpowiedzi na moje pytanie.Będę wdzięczny

> za pomoc.
Pierwszy miesiąc jest wliczony w podstawową wersje gry. Potem możesz płacić pre-paidem,
albo karta jak ci wygodnie.

Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się