Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 15.01.2009 o 21:41, Pysiak77 napisał:

Mam problem a mianowiecie nie moge sie na moja główną postac zalogowac na alty wchodze
bezproblemowo ale gdy naciskam na moja pierwsza i najlepsza postac to mi sie laduje ekran
dochodzi do konca i po 10 sekundach mnie wyrzuca mowiac ze mam diconecta lub cos w tym
stylu. Wczoraj tez zeby sie na moja postac zalogowac potrzebowalem jakis 20 min dzisiaj
proboje juz 3 godziny:/ CZy to moze miec cos wspolnego z tym ze mam postac w dalaranie
bo moj kolega tez ma w dalaranie problemy?

Przy logowaniu sie do dalaranu na slabszych kompach, obowiązkowo wylacz addon Quest helper, a najlepiej wszystkie inne także :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2009 o 21:51, Solstheim napisał:

Przy logowaniu sie do dalaranu na slabszych kompach, obowiązkowo wylacz addon Quest helper,
a najlepiej wszystkie inne także :).

DZieki udalo sie:D ale nie wiem czemu mi z addonami nie chce wejsc bo mam calkiem niezly komputer chyba Intel Core 2 cpu 6600 2GB ramu i karte GeForce 8800 GTX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym, że masz za mało RAMu i zapewne wszystkie ustawienia grafiki na max. U mnie kiedy WoW jest włączony mam używane 2,34 GB RAM, więc chyba warto byłoby dokupić kość (lub wymienić, jeżeli masz w dualu). A z Quest Helperem to różnie bywa, u mnie potrafi sprawić że gra staje się niegrywalna, a kolega z Core2Duo 7800, 4 GB RAM i 2x GF 9600 na SLI mówi, że nie odczuwa tego spadku z 80 FPS do 60 będąc w środku Dalaran z max detalami (wymarzony sprzęcior co?) ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2,34 GB??

Ty sprawdź lepiej czy nie za dużo programów masz odpalonych, u mnie przy włączonym WoWie, nawet na max zasięgu widzenia, wyrabiam średnio jakiś gigabajt mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2009 o 23:12, Michal256 napisał:

Ty sprawdź lepiej czy nie za dużo programów masz odpalonych, u mnie przy włączonym WoWie,
nawet na max zasięgu widzenia, wyrabiam średnio jakiś gigabajt mniej.


Po za Operą - nic. Ale sporo na pewno zależy od systemu... Gram na Vistax64. Teraz nawet sprawdziłem i do 2.60 GB podskoczyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2009 o 18:35, Sth`Devilish napisał:

Coś mi się przypomina, faktycznie było coś takiego, ale potem to usunięto (i były tam
też chyba zwykłe mobki, wrogie dla każdego).


Ano było, konkretnie takie questy farmerskie na mobkach neutralnych + flagowanie jaskiń + farmowanie pancerzy/krwi na jednostkach wrogich frakcji. Pamiętam nawet ludzi, którzy zamiast expić do 60lv outdoor, to chodzili tam i bili te elitki, a przy okazji mieli trochę honoru. Zdobycie wilka z AV to był honor i poważanie wśród innych! :) Teraz to tylko zbita psina :/ Najdłuższa walka na AV w jakiej brałem udział trwała około 30h (więc wcale nie tak długo) i przez to później wyglądałem jak zombi, ale Horda wygrała, to było najważniejsze.

Walki o Azuregosa i zielone smoki zapewne też pamiętasz (albo Kazzaka, kiedy 1 człowiek mógł załatwić cały raid;). Zresztą, to była jakaś motywacja do wojen gildii i niesnasek w obrębie samej Hordy, gdy niektórzy bezczelnie tylko przyglądali się, gdy inni walczą za honor wszystkich ;)

W TBC grałem kilka miesięcy, outdoor pvp na dużą skalę nie uświadczyłem wcale. I z tego co czytam przez tyle czasu nic się nie zmieniło, szkoda.

Może i wszystko było jakby trudniejsze, ale tego poczucia dołączenia do elity, kiedy zabiło się po raz pierwszy zwykłą (no powiedzmy;) Onyxię i robiło grupowe zdjęcie w Orgrimmar, pewnie jeszcze długo nie zapomnę. Chciałbym, żeby w kolejnym mmo Blizzard powrócił do starych dobrych czasów ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla weteranów starego AV, Korrak powrócił na nowym Ring of Blood, więc co niektórzy może go skojarzą.
http://www.wowhead.com/?npc=30023
Niejedna bitwa przebiegała właśnie tak, iż szalał on po środku mapy i zarzynał kolejnych naiwniaków, którzy probowali stawić opór. A były to czasy, gdy nie było jeszcze rajdów po wejściu na BG, więc o jakiejkolwiek komunikacji można było zapomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę szybko maga wylewelować 70-80 przy pomocy aoe. Powinienem siedzieć na mobach i klepać ich do znudzenia, czy normalnie robić questy? Zastanawia mnie co jest szybsze. Za questy jest bonus w postaci 20k xp (+ szybkie chain questy, których cały ciąg robi się w parę minut), ale często trzeba walczyć z przeciwnikami na których blizzard nie działa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2009 o 16:49, Volvox napisał:

> Pierwsza wersja?

Zanim jeszcze byla mozliwosc dolaczenia do kilku kolejek na BG. Wtedy AV bylo nieco wieksze
- na srodku mapy po bokach byly jakies zabudowania. Z jednej strony wioska trolli, a
z drugiej jakies namioty, ale nie wiem co w nich. Postacie dawaly jakies questy do wykonania
na BG (wiecej niz ten 1 co teraz jest ;).
Do teraz podglad mapy sie zachowal. Zerknij na srodek i zauwazysz, ze jest narysowana
inaczej niz w rzeczywitosci ;)

To były questy na zebranie jakiejś ilości pukli włosów gnomów, iluś tam zębów trolli itd :)

Super questy i wygląd dropów.

Ja tam najbardziej tęsknię za starymi rangami, wtedy do było Pvp. Druidem wbiłem wtedy 11 rangę, zaznaczam nie było wtedy jeszcze cross Bg. Itemy uzyskane za rangi wyróżniały Twoją postać, a i dawały sporą przewagę nad przeciwnikiem. Nie tak jak teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 13:55, Air napisał:

Ja tam najbardziej tęsknię za starymi rangami, wtedy do było Pvp. Druidem wbiłem wtedy
11 rangę, zaznaczam nie było wtedy jeszcze cross Bg. Itemy uzyskane za rangi wyróżniały
Twoją postać, a i dawały sporą przewagę nad przeciwnikiem. Nie tak jak teraz.


Zgodze się, wtedy to było coś i ktoś z rangą powyżej 10tej się na prawdę liczył, dla mnie samo zdobycie rangi pozwalającej na zakup mounta PvP było już osiągnięciem. Co było bardzo fajne, to to że raiderzy również mogli się świetnie bawić w PvP i przede wszystkim Outdoor PvP, bo tak na prawdę mieli co najwyżej mniej staminy i mniej crita, ale nadal jakieś tam szanse mieli w PvP (a nie tak jak teraz, gdzie bez wysokiego Resilience zanim w ogóle pasek HP przeciwnika drgnie, ty już będziesz leżeć martwy). Teraz przez dodanie Resilience już tego nie ma niestety, co najwyżej zrobi się jakiś PuG n00b raid po achievmenta i mounta... Kiedyś to było właśnie fajne, że gracze aktywnie bawili się w Outdoor PvP mimo, że nic się z tego nie dostawało, a teraz spróbuj kogoś zachęcić to "no epix, no thx", a jak kogoś zaatakujesz nawet z równymi szansami to często tylko stoji w miejscu i czeka aż go wykończysz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak najszybciej i najłatwiej zdobywać reputacje? Chodzi mi tu najbardziej o Silvermoon City. Chciałbym abym już na 60lvlu miał exalted ponieważ muszę kupić kilka itemow do chargera a koszt jest dość wysoki. Wcześniej zrobiłem wszystkie questy wokół Silvermoon oraz w ghostlands i trochę clothów różnych oddałem. Ale czy są inne sposoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyny inny sposób, to oddawanie Cloth za repa, a to będzie ciebie kosztować o wiele więcej niż oszczędziłbyś na tym 20% rabacie za exalted...

EDIT: a wiesz, że teraz możesz nie robić questa i kupić go jako skill za 20g (17g z obniżką za Revered) na 61 lvlu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 14:56, Sth`Devilish napisał:

Jedyny inny sposób, to oddawanie Cloth za repa, a to będzie ciebie kosztować o wiele
więcej niż oszczędziłbyś na tym 20% rabacie za exalted...


No, zdobycie wool i silk to nie taki problem. Postacią bliską 60 można spokojnie solować odpowiednie instancje, np. Scarlet Monastery. Ale za dużo reputacji to z tego nie będzie, chociaż można oddać wszystkim pięciu frakcjom, o ile działa tu zasada dawania części reputacji wszystkim pozostałym frakcjom (nie sprawdzałem).

Dnia 16.01.2009 o 14:56, Sth`Devilish napisał:

EDIT: a wiesz, że teraz możesz nie robić questa i kupić go jako skill za 20g (17g z obniżką
za Revered) na 61 lvlu?


Chodzi o mounta paladyna? Problem w tym, że trzeba wtedy samodzielnie podnieść riding (w odróżnieniu od pierwszego mounta, gdzie dostaje się go automatycznie razem z wierzchowcem). Ale na queście oszczędzi się niewiele, dwie pierwsze części wymagają wydania 150 g każda, a potem trzeba się przejść jeszcze do trzech instancji. Ja nie sprawdziłem jak to wygląda i najpierw wydałem te 300 g, następnie poszedłem do Stratholme, a potem zobaczyłem co jeszcze muszę zrobić, machnąłem ręką i zacząłem znowu oszczędzać by wreszcie wykupić riding i skilla samemu. Na szczęście w Outlandzie nawet szary loot często zdarza się sprzedać za ponad 1 g, a zielone dropy też można właściwie oddawać vendorom, bo nagrody z questów są na tyle dobre, że mało kto będzie chciał je kupić na AH.
Nie mam pojęcia jak to wygląda po stronie Hordy, ale zakładam że podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby to tak delikatnie powiedzieć... bzdura.... resi na chwile obecną nie jest żadnym większym problemem... najbardziej czerpią z tego paladyni/magowie/rogale, dlaczego? ano dlatego że te właśnie klasy są w stanie same zapewnić sobie wystarczającą ochrone dla przykładu paladyński bąbel>>>resi cap bo niby tracisz te ochrone którą daje resi ale babel pozwala o tym zapomnieć, więc staty wspomagające burst grają na korzyć takiej postaci, dodatkowo najlepsze bronie... zgadza się... też pochodzą z pve... ZWŁASZCZA że zrobienie naxx25 jest o niebo łatwiejsze niż wbicie 2k+ ratingu nie-fotm klasą (lock, szaman? lal)

tak tak, to już nie te czasy że można było w farmerskim s2/3 zarznąć glaive rogala/wariora w t6 i jeszcze na niego napluc... ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm to cloty sobie pozbieram w przyszłości. A co do questa paladina , to wygląda on mniej więcej tak:
1. musimy najpierw zdobyć: 40 runecloth(żaden problem mam tego dużo), 10 sungrass (na AH cena dość spora ale kumpel obiecał że mi pozbiera :P), 6 arcanite bars (z tym najwiekszy problem bo u mnie za 1 musze zapłacic około 20g), 5 dark rune(już też zebrałem jak się z gildia do Scholomance wybrałem) i dodatkowo dopłacić musimy 150g.
2. zabijamy kilkunastu undeadow i niszczymy meat wagony
3. z Tyr''s hand zabieramy holy water
4. ponownie trzeba pozbierać itemy: Azerothian Diamond, Pristine Black diamond, Arcane Catalyst(w SMC kupujemy za 50g a przy exalted 40g) i Crepuscular Powder(też do kupienia w SMC ale za 150g a prze exalted 120g)
5. na koniec zostaje nam puszczenie z dymem jednego kościoła w Stratholme i zabicie 5 paladynow.
Po tym lecimy do SWC i odbieramy naszego chargera i tabard Blood Knighta(riding skill przy okazji tez zdobywamy). Gdy chcemy kupić samego skilla, to nie możemy mieć chyba innych mountów epickich(przed kupieniem skilla!!). Ale do tego nie jestem pewny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 15:37, SoieR napisał:

Jakby to tak delikatnie powiedzieć... bzdura.... resi na chwile obecną nie jest żadnym
większym problemem...


No ta... To idź się na areny bić z gearem z instancji bez Resilience, oh wielki mistrzu i znaffco PvP :) Może teraz nie jest to jeszcze takie jasne, bo ludzie dopiero farmią sprzęt z Resi, ale jak się zacznie S6 to wrócimy do czasów z TBC, kiedy do gostka ze sprzęciorem z aren lepiej się nawet nie zbliżać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 15:43, kacper2691 napisał:

Hmm to cloty sobie pozbieram w przyszłości. A co do questa paladina , to wygląda on mniej
więcej tak


Myślę, że większość zainteresowanych już wie jak on wygląda (w tym i ja). Ja go zrobiłem raptem w jakąś godzinkę (nie licząc czekania aż ktoś łaskawie wystawi potrzebny materiał na AH). Wszystko sprowadza się do złojenia tych nieumarlaków na jedno-dwa AoE (jako Retribution), potem zasolowanie kilku elit w Tyr''s Hand (fajny sprawdzian umiejętności) i poproszenie kogoś o pomoc w Stratholme (5 minut zabawy). Porównując do analogicznego questa dla Paladynów w Alliance to to jest banalnie proste i super szybkie, do Warlocka nawet nie ma co porównywać bo tam to dopiero trzeba się pomęczyć (ale za to jest to jeden z najfajniejszych quest chainów w grze). Co do cen, ciesz się że tylko tyle. Ja potem jak wykminiłem, że na AH brakuje tych matsów to wystawiałem je po 200-300g za sztukę i ludzie mimo to kupowali byleby mieć mounta (przed 3.0.2)...

Dnia 16.01.2009 o 15:43, kacper2691 napisał:

Gdy chcemy kupić samego skilla, to nie możemy mieć chyba
innych mountów epickich(przed kupieniem skilla!!). Ale do tego nie jestem pewny.


Bzdura.

Dnia 16.01.2009 o 15:43, kacper2691 napisał:

Mam pytanie dotyczące Enchatingu czy mogę narzucić Fiery Weapon na 2H Sworda??


Przeczytaj opis enchantu: pisze, że można tylko na jednoręczne? Raczej nie... Wniosek prosty - można na wszystko co zalicza się do kategorii "Weapon" i "Meele".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszytko już gra,WoW się zainstalował a patch się ściąga.Ale zanim zacznę grać chcę wiedzieć jak jest z szamanem i walką z kilkoma przeciwnikami na raz na wyższym i równym poziomie.Tzn.dał bym radę czy raczej ściągać na siebie pojedyncze mooby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się