Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 25.01.2009 o 09:21, kacper2691 napisał:

Drugą sprawą jest to, jak można zdobyć T3 set po przeniesieniu Naxxa do Northrend? I
czy jest to w ogóle możliwe jeszcze?


Nie, niemożna już go zdobyć. Mają go tylko osoby, które robiły starego Naxxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 09:21, kacper2691 napisał:

Mam taką prośbę. Czy mógłby ktoś, kto grał zarówno warriorem jak i rogalem napisał opinie
którą klasą się ciekawiej, przyjemniej grało ale chodzi mi głównie o pvp. Jeśli moglibyście,
to też ich największe wady i zalety również napisać.

Levelowanie warka to mordęga, brak selfheala, problemy z kilkoma mobami, rogal trochę podobnie, ale dzięki różnym CD może to zneutralizować (Evasion, Vanish, Blind etc.). No i ma lepszy burst damage co też się liczy przy zabijaniu pojedynczych mobów. Z jeżeli chodzi o PvP, to obecnie o warku trudno mi coś powiedzieć (oprócz tego, że rozwala locka jak chce), za to rogal ma chory burst i radzi sobie świetnie z większością klas. Oczywiście zanim nabijesz 80lvl mogą nastąpić spore zmiany...

@RAVvy - shamana pamiętam jako jedyną klasę, z którym nie mam żadnego problemu jako Lock, a co do reszty klas nie jestem pewien, ale z moich walk wynika, że może mieć konkretne problemy przy jakimkolwiek cc, nie ma realnych snarów, a jak jakiś używa (Frost Shock), to traci interrupty. Elementala bardzo łatwo zamknąć silence/counterspell itp, za to Ench nie ma większych szans z klasami stricte melee, a reszta bardzo łatwo może go kitować. Do tego totemy bardzo łatwo rozwalić i trudno dobrze ich używać. Druid z kolei jest bardzo satysfakcjonującą klasą w pvp, ale żeby nim dobrze grać (w przypadku ferala), trzeba znać wszystkie zaklęcia ofensywne, leczące, skille miśka, skille ferala, ich cooldowny i ładnie tym wszystkim zarządzać. Znaczy tak było na 70, bo teraz część klas możesz rozwalić samym burstem z kota -_-.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 12:48, DragonLord napisał:

Levelowanie warka to mordęga, brak selfheala, problemy z kilkoma mobami, rogal trochę
podobnie, ale dzięki różnym CD może to zneutralizować (Evasion, Vanish, Blind etc.).
No i ma lepszy burst damage co też się liczy przy zabijaniu pojedynczych mobów. Z jeżeli
chodzi o PvP, to obecnie o warku trudno mi coś powiedzieć (oprócz tego, że rozwala locka
jak chce), za to rogal ma chory burst i radzi sobie świetnie z większością klas. Oczywiście
zanim nabijesz 80lvl mogą nastąpić spore zmiany...


Chodzi mi tu głównie o lvle 60. Już niemal na 100% będę robił postać pre-TBC i ją nabijał głównie na pvp. Co będzie potem to się zobaczy. Dlaczego zastanawiam sie akurat nad tymi dwoma? Ponieważ właśnie oni mi najbardziej dali sie we znaki na pvp :/ Co prawda i z jednymi i z drugimi nauczyłem się walczyć i już mi problemów nie robią(jeśli nie są to twinki) ale od paladna muszę sobie odpocząć trochę. Jeśli chodzi o rasy, to: rogal - night elf, a warrior - human. Warriorem wiem już że idę w Fury. Mam jednak problem z talentami dla rogala, bo nie wiem co wybrać. Czy iść tylko na jedno i jakie czy zrobić mieszankę. Patrzyłem jak maja osób w najlepszej gildii pre-TBC na moim serwerze ale tam tez każdy co innego ma :/ Najchętniej bym się chował w cieniu z dwoma swordami pvp(alliance). No ale i tak mam kompa zepsutego teraz, to sobie nie pogram ale na forum będę pytał o inne rzecz związane z moim Wielkim Planem z siostry kompa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
DragonLord i reszta kiedyś odpowiadali mi na podobne pytanie-na początku bierz miecze w obie łapy i tak usatwiasz talenty http://www.wowhead.com/?talent=fZMxAd00hqru0x. Potem na 50 lvl jeśli chcesz to resetujesz talenty i grasz ze sztyletami(dla mnie ciekawsza opcja:]). Dla mnie combat rogue jest nudny, ciągłe spamowanie ss albo tego mocniejszego skilla hemo-coś tam+eviscrate. Dobiłem do 25 lvl i się rogalem znudziłem, dlatego dzisiaj zrobiłem sobie NE druida, bardzo przyjemnie się nim gra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli poważnie liczysz się w PvP, to lepiej dla rogala wziąć też Human dla raciala, który działa jak 2 minutowy PvP trinket, nie tylko zwalnia Ci slot, ale też daje lepszy efekt. Te na 60lvl mają 5min CD, podczas gdy racial ma zaledwie 2min (tak jak trinkety pvp od 70lvl). Build na swordy do levelowania masz powyżej, a na 60 imo najbardziej opłacalny byłby Mutilate http://www.wowhead.com/?talent=fhxcoeMoiroGzZ0xZcb . 2 wolne sztylety i Wound Poision na obu broniach (ew. na jednej Mind Numbling jeżeli masz problemy z casterami, ale powinieneś ich ubić zanim wyjdą ze stuna, może z wyjątkiem pala).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 11:55, Vesania666 napisał:

Fury Warrior powinien na wyższych lvlach być w Berserker Stance czy w Battle ?


A jak myślisz, stojąc w Battle Stance będziesz mógł używać kluczowych skilli na których opiera się Fury, czyli Bloodthirst, Whirlwind i Recklesness? Arms = Battle Stance, Fury = Berserker Stance, Protection = Defensive Stance - wszystko to z powodu kluczowych dla każdego speca skilli, których NIE DA się używać w innych pozycjach oraz dlatego, że nawet z talentami nie opłaca się zmieniać ciągle Stance na inny.

Co do levelowania, teraz nie jest tak strasznie (można levelować nawet w Prot, być może jest to nawet najlepsza alternatywa do gdzieś tak 20 lvlu, jako że dopiero wtedy Warrior dostaje boosta w zadawanych obrażeniach), na pewno trzeba solidnie znać mechanikę gry i wyjątkowo na warriorze BARDZO ważna jest używana broń/bronie (w przeciwieństwie np do rogue''a) oraz conajmniej kilka tuzinów mikstur leczniczych i bandaży (możliwie najlepszych). Bez tego będzie na początku jednak ciężko. Fury jest generalnie najlepsze do levelowania, ale dopiero gdzieś tak od 50 lvlu moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 09:21, kacper2691 napisał:

Mam taką prośbę. Czy mógłby ktoś, kto grał zarówno warriorem jak i rogalem napisał opinie
którą klasą się ciekawiej, przyjemniej grało ale chodzi mi głównie o pvp. Jeśli moglibyście,
to też ich największe wady i zalety również napisać.


Rogue, rogue, rogue... Ale to moja subiektywna opinia, rogue po prostu daje największe pole do popisu i ma sporo możliwości ucieczki/kontroli walki. Warrior w PvP jest dupa bez healera, chociaż bywa bardzo groźny.

Dnia 25.01.2009 o 09:21, kacper2691 napisał:

Drugą sprawą jest to, jak można zdobyć T3 set po przeniesieniu Naxxa do Northrend? I
czy jest to w ogóle możliwe jeszcze?


Nie da rady, T3 i stare Naxxramas na stałe zniknęły z gry. Z resztą po co by to tobie było? W nowym Naxx Tier7 wygląda zupełnie jak T3, tylko inaczej pokolorowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 12:01, Doreczek napisał:

Gdzie najlepiej bić lvl od 52 w górę ?


Ja biłem najpierw na Un''goro Crater (już w sumie skończyłem ;)) i teraz (53lvl) ide do Felwood i Winterspring bo jakieś ciekawsze chyba. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy wreszcie będą pre paidy w sklepie?
@ Invin
Żadna lokacja na starym kontynencie nie jest ciekawa. Żaden q mnie nie zaciekawił i nie rozbudził żalu po jego skończeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 12:01, Doreczek napisał:

Gdzie najlepiej bić lvl od 52 w górę ?


To jeszcze poniekąd zależy od klasy i profesji.
O rudę stosunkowo najłatwiej w Burning Steppes lub Blasted Lands, ziółka nieco częściej się spotyka na terenach bagiennych lub zalesionych - Felwood, Un''Goro, a dla wytwórców skórzanych najlepsze są tereny obfitujące w zwierzynę - np. w Un''Goro większość questów polega na zabijaniu zwierząt.

Ponadto niektóre klasy postaci - np. hunter spokojnie sobie radzą z przeciwnikami "pomarańczowymi", podczas gdy takim np warriorem lepiej chodzić na mobki zielone.

A lista regionów z podziałem na poziomy jest tu:
http://www.wow-europe.com/en/info/basics/regionlevels.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy w wersji trialowej rozwinięcie głównych profesji to max 100 ? bo mam takie wrażenie, jedna (skinning) profesja w ogóle mi nie idzie do góry i zatrzymała się na 100, a np. First Aid mam na 110 czy coś takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 15:24, dulak napisał:

Ciekawe kiedy wreszcie będą pre paidy w sklepie?
@ Invin
Żadna lokacja na starym kontynencie nie jest ciekawa.

nie czujesz klimatu... , ja tak, więc jest to twoja opinia ;> mulgore, hinterlands, ashara, ashenvale, loch modan itd... <3

Dnia 26.01.2009 o 15:24, dulak napisał:

Żaden q mnie nie zaciekawił i nie

nie wszystkie są może wybitne ale kilka(naście/dziesiąt) jest...

Dnia 26.01.2009 o 15:24, dulak napisał:

rozbudził żalu po jego skończeniu.

bo to world of warcraft a nie world of emocraft ;D

ps: ubijanie fel boarsów w ol ofc jest znacznie ciekawsze niż jakichś trupoli/pająków w azeroth, no przynajmniej nagrody są..., prawda? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę... Tymbardziej, że rozwijanie profesji i tak jest poniekąd uzależnione od levelu postaci. Zwróć uwagę na jedną rzecz: kolory różnych "przepisów i planów". Pomarańczowy = zawsze dostajesz skill point, żółty = średnia szansa na skill point, zielony = niewielka szansa na skillpoint i szary = nie otrzymujesz żadnych skill pointów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi ale to jeszcze nie koniec moich pytań :P Komp siedzi w naprawie, to gromadzę wszelkie informacje na temat rogala ;) Mówcie, ze roagal to albo Nelf albo Human ze względu na dobre raciale. Tylko teraz którego wziąć? Pytanie głupie ale ja mam właśnie największe problemy ze zdecydowaniem kim grac hehe :) Jeśli chodzi o armor to w T1 human lepiej wgląda a w T2 Nelf xD Ale to tak na uboczu. Bardziej interesują mnie inne ich cech cz raciale. W sumie, to najchętniej bm walczył dwoma daggerami ale wgląd swordów pvp jest bardzo kuszący(tak, patrze głównie na wygląd broni i armorów :P). I jeszcze potrzebuje takiego wytłumaczenia na chłopski rozum: do czego konkretnie służy dane drzewko talentów. Bo u warka wiem, że: protection - wiadomo że tank, fury- DPS itp. przy innych klasach. A prz rogalu nie rozumiem teg zbytnio. Podajecie abym wziął do lvlowania combat - ok to spoko, ale do pvp na 60lvl - assassination. I w tym nie bardzo rozumiem czemu nie subtlety. Wydawać by sie mogło że to właśnie subtlety i skradnie sie pomogła by bardzo ;) Wracając jeszcze do warka to zależało mi na nim tak bardzo, ponieważ wygląda niesamowicie w setcie pvp epic dla 60lvl razem z tarczą i swordem pvp. Szukając na wielu stronach widzę, że każdy co innego doradza i się przez to trochę gubię :P Ale jak już chce taką postać zrobić, to muszę wiedzieć o niej wszystko co możliwe. Wszystko ma być perfekcyjnie zrobione i bez żadnych błędów :D Aktualnie, to tyle na ten wieczór :)

Specjalne podziękowania dla: Sth`Devilish i DragonLord za to, że praktycznie zawsze odpowiadacie na moje pytania :) Thx ;)

P.S. jeśli brakuje gdzieś "y", to dlatego, że klawiatura nie wklepuje mi zawsze :P

Edit:
Na wielu filmikach w necie widać, że rogal potrafi zmasakrować postać "cloth" dosłownie dwoma lub trzeba hitami. Cz to jest naprawdę możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 22:33, kacper2691 napisał:

Edit:
Na wielu filmikach w necie widać, że rogal potrafi zmasakrować postać "cloth" dosłownie
dwoma lub trzeba hitami. Cz to jest naprawdę możliwe?

Jak nie masz pvp gearu, a rogal ma to i plata może podobnie zmasakrować. Tak jest to możliwe, nie wiem jak na 60lvlu ale na 70 jak najbardziej było a na 80 nie mam rogala ale chyba nie wiele sie zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Mówcie, ze roagal to albo Nelf albo Human ze względu na dobre raciale.

W Alliance każda rasa ma dobre i praktyczne raciale, trzeba je tylko umieć wykorzystać (i tym samym: wybrać sobie to co odpowiada najbardziej). Szczególnie po ostatnim nerfie Shadowmeld, po którym już nie wolno wychodzić do "Out of Combat" i robić re-stealth w PvP, więc tym samym Night Elfowie przestali być najlepszą rasą dla rogue''a :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się