Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 27.01.2009 o 00:05, Sth`Devilish napisał:

>Mówcie, ze roagal to albo Nelf albo Human ze względu na dobre raciale.

W Alliance każda rasa ma dobre i praktyczne raciale, trzeba je tylko umieć wykorzystać
(i tym samym: wybrać sobie to co odpowiada najbardziej). Szczególnie po ostatnim nerfie
Shadowmeld, po którym już nie wolno wychodzić do "Out of Combat" i robić re-stealth w
PvP, więc tym samym Night Elfowie przestali być najlepszą rasą dla rogue''a :(

oh weź już przestań ;P sam wiesz że to było op ;] ciągle nelfy mają jednak najlepsze skradanie, ten bonusik do dodge to bardziej dla tanka, ale nie jest zły, fakt faktem teraz kiedy jeść już nie można w lolmeldzie to troche licho się sprawdza ten racial dla rogala, z 2 strony jeśli było by "tak jak było" to znó niesamowicie op więc koniec końcó wszystko sprowadza się do tego że najlepiej (imho) gdyby raciali wcale nie było i byłby święty spokuj z tym, rase wybiera się dla wyglądu i kropa... klasy już wystarczająco są niezbalansowane żeby sobie jescze d*pe racialami zaprzątać

ps: lolmeld dla druida sprawdza się świetnie w dalszym ciągu z tego co wiem, brat mówił że cholernie pomaga z arc magami na arcane power (żeby zbyt dużego durstu nie zjeść albo ap+pom+ownage) no i w wpvp lolmeld+forma latająca, jednak rogal ma swój stealth, a jeśli kombo lolmeld+stealth byłoby dalej możliwe (2 vanish) to jest to właśnie ciut przy opnięte ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 03:20, SoieR napisał:

oh weź już przestań ;P sam wiesz że to było op ;]


Może i było (choć jeśli już to chyba wyłącznie dla rogue''a)... Tylko czy aż tak, to nie sądzę, nie widzę tutaj jakiegoś ogromnego imbalansu. Za to na pewno teraz jest totalnie bezużyteczne w PvP, szczególnie że ze swoim 2 min CD to nawet nie wykorzysta tego dobrze hunter czy warrior. Jak dla mnie Blizzard znowu dał dupy, najpierw niewiadomo co obiecał w 3.0.2, a teraz wszystko NISZCZY i znowu miesza graczom w głowach. I bądź tu mądry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie

Gdzieś to kiedyś widziałem i nie pamiętam gdzie (proszę o podpowiedź, może linka)
ale do rzeczy - kiedyś widziałem takie zestawienie realmów - można było tam sobie podpatrzeć ile jakiej rasy ile hordy ile ally na danym realmi itd. i nie pamiętam czy było to na oficjalnej stronie wow-a EU czy może gdzieś indziej - jak by ktoś kojarzył o co mi chodzi to proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 23:13, Solstheim napisał:

> Edit:
> Na wielu filmikach w necie widać, że rogal potrafi zmasakrować postać "cloth" dosłownie

> dwoma lub trzeba hitami. Cz to jest naprawdę możliwe?
Jak nie masz pvp gearu, a rogal ma to i plata może podobnie zmasakrować. Tak jest to
możliwe, nie wiem jak na 60lvlu ale na 70 jak najbardziej było a na 80 nie mam rogala
ale chyba nie wiele sie zmieniło.



Nowe pytanka jeśli chodzi o gear. Cz lepszy jest set T1, T2 czy może epic pvp? W przypadku innych klasach, wybór T1 albo T2 zależy też od naszej specjalizacji. Jak to jest przy rogalu? Oraz czy broń pvp(swordy lub daggery) jest wystarczająco dobra czy tez trzeba kombinować z chodzeniem na raidy? Aktualnie znalezienie raidu to dość duży problem ale o gear pvp w miarę łatwo jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 10:59, scott napisał:

Mam pytanie

Gdzieś to kiedyś widziałem i nie pamiętam gdzie (proszę o podpowiedź, może linka)
ale do rzeczy - kiedyś widziałem takie zestawienie realmów - można było tam sobie podpatrzeć
ile jakiej rasy ile hordy ile ally na danym realmi itd. i nie pamiętam czy było to na
oficjalnej stronie wow-a EU czy może gdzieś indziej - jak by ktoś kojarzył o co mi chodzi
to proszę o pomoc.


http://www.warcraftrealms.com/eu_realmstats.php - proszę bardzo. Oczywiście te dane mogą różnić się od rzeczywistości, bo zależy ile osób używa moda z tej strony na danym realmie. Ale pokazuję w miarę realne liczby jeżeli chodzi o stosunek Alli do Hordy na danym serwerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Człowieka, tak jak mówiłem jest to najlepszy racial w grze pod PvP, a przed lvl70 jest podwójnie imba (trinket co 2 minuty zamiast co 5). U rogala każde drzewo daje to samo - dps. Różni się tylko styl gry. Assassination to drzewko pod maksymalny burst damage (to jest to, co widzisz w filmikach), Subtelty głównie zajmuje się zwiększaniem mocy Stealth i jego umiejętności, zaś combat jest (nadal) drzewkiem głównie PvE oferującym stały, wysoki dps (który w pvp niezbyt Ci się przyda jako rogal). Ogólnie z punktami w Subtelty masz rację, dlatego na 80lvl buildy Assassination najczęściej po zdobyciu Mutilate olewają resztę drzewka i idą w Subtelty (no i DW Spec z Combat).
Co do setów, dla rogala to raczej bez różnicy, na 70lvl bardziej bałem się rogali t6 z gemami +24AP, bo taki zabijał Cię cholernie mocnym burstem , a na obronę (jeżeli nie udało mu się kogoś zabić) używał różnych CD lub Vanish i papa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 11:49, kacper2691 napisał:

Nowe pytanka jeśli chodzi o gear. Cz lepszy jest set T1, T2 czy może epic pvp? W przypadku
innych klasach, wybór T1 albo T2 zależy też od naszej specjalizacji. Jak to jest przy
rogalu? Oraz czy broń pvp(swordy lub daggery) jest wystarczająco dobra czy tez trzeba
kombinować z chodzeniem na raidy? Aktualnie znalezienie raidu to dość duży problem ale
o gear pvp w miarę łatwo jest.


No to tak pomijając fakt, że Tier1-Tier6 się teraz nie liczy wcale (bo 99% graczy siedzi w Northrend i farmi Tier7 mając 80 lvl, gdzie teraz dopiero zaczyna się prawdziwa gra), to powiem tobie krótko: im wyższy Tier, tym wyższe statsy. Set bonusy nie zawsze są lepsze, ale i tak liczą się przede wszystkim statystyki, statystyki i jeszcze raz statystyki.

Skoro już się uparłeś na granie na 60 lvlu (nie wiem czy tak się tobie bardziej podoba, czy po prostu ciebie nie stać na TBC i WotLK), to wiedz że dużych różnic już pomiędzy tymi setami nie ma, choć oczywiście ten za honor jest zdecydowanie lepszy do PvP (ze względu na bonusy i statystyki dające korzyści głównie w tym trybie gry). Wiedz jednak, że zdobycie jakiejkolwiek części zajmie tobie od GROMA czasu (bo na te BG chodzą już tylko strzępki ludzi), a już w pierwszym dodatku z pierwszych prostych questów i dungeonów będziesz zdobywać... lepszy gear.

Także zastanów się czy jest w ogóle sens sobie tym zaprzątać głowę, czy też lepiej kupić to i owo, wylevelować do 80tego i wtedy się brać za prawdzie PvP i PvE, gdzie trzeba na prawdę się postarać i mieć skill, a nie liczyć na pomoc twinków/high leveli (bo na 80 lvl wszyscy są równi, no może poza faktem, że ci co już od dłuższego czasu farmią raid dungeony czy też areny to będą mieć o wiele lepszy gear).

Dnia 27.01.2009 o 11:49, kacper2691 napisał:

Oraz czy broń pvp(swordy lub daggery) jest wystarczająco dobra czy tez trzeba kombinować z chodzeniem na > raidy?


Podam tobie fajny przykład: ja. Otóż sam nie mam jeszcze WotLK póki co, to też mój main rogue ma nadal 70 lvl i mam na nim trochę sprzętu z questów w Northrend (czyli z nowego dodatku). Wiesz co mi się szybko w oczy rzuciło? To, że nawet najlepszy sprzęt z najtrudniejszych questów czy nawet czasami z Tier4/Tier5 raidów nadal jest gorszy od tego, co zdobyłem na trialu w WotLK samemu... Na prawdę dobrze tobie radzę, daj sobie spokój bawieniem się na 60 lvlu, kup dodatki, wyleveluj i wtedy (jak chcesz) możesz się pobawić w zwiedzanie starych raid dungeonów, inaczej możesz się lekko rozczarować jak spojrzysz na kalendarz i przeliczysz stracony czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Hmm, może masz i racje. Sam nie wiem co mnie tak napadło na 60lvl. Tak jakoś po obejrzeniu wielu filmików, na których wiele postaci była jeszcze w starszych armorach z podstawki. Myślałem, że teraz będzie łatwiejsze zdobycie takiego gearu T2 powiedzmy i bawienie sie na bg. A z drugiej strony przeraża mnie trochę wbijanie do 80lvl. Z 60 miałem problem i wbijałem z przerwami 3 miesiące. Jeśli zaś chodzi o dodatki to mam już wszystkie( w sumie to nie wiem czemu je praktycznie od razu kupiłem ale jakoś tak wyszło ;)) Jeszcze koszt by sie zwiększył bo albo bym musiał opłacać 2 konta(a na to pozwolić sobie nie mogę) albo grac na zmianę co 2 miesiące(co tez dobrym pomysłem nie jest). A paladyn może i jest bardzo ciekawa postacią ale jest po prostu nudy na dłuższa metę. Gra jest trochę zbyt łatwa, a samych paladynów jest mnóstwo i to po dwóch stronach.

Chyba mnie przekonałeś do tego aby jednak wbijać 80lvl :) Ale bądź co bądź pytań jeszcze kilka mam :P Teraz chodzi mi o profesje. Na kasę, to wiem że najlepiej mining/skining lub herbalism/skining. Ale na rogalu już bym wolał coś tworzyć dla siebie. Kase można przerzucić nawet jeśli postacie są po oddzielnych stronach wiec najwyżej paladnem trochę pofarmię i kasa będzie dla rogala. A z profesji co najlepiej by wziąć(z głównych)? Kusi mnie skining/leatherworking - ab zaoszczędzić na pancerzach ale dobre by tez było herbalism/alchemy - miksturki na pvp i pve przydatne czy alchemist stone dla rogala. Cz może jeszcze inną kombinacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 13:49, kacper2691 napisał:

na bg. A z drugiej strony przeraża mnie trochę wbijanie do 80lvl. Z 60 miałem problem
i wbijałem z przerwami 3 miesiące.


Wbijanie poziomów w Outlandzie i Northrendzie jest łatwiejsze. Chociaż każdy poziom wymaga dużo ekspa, dostajesz go sporo z przeciwników i z questów. Dla przykład w Northrendzie postać wypoczęta za każdego moba dostaje jakieś 1,5 k a za oddanie questów 20-25k. Wyjątkiem są bardzo proste questy w rodzaju "Idź na piętro i zgłoś się do kapitana" ale nawet za nie jest ok 5k. Dodaj do tego questy daily dostępne bardzo szybko, wykonywane w parę minut, bardzo sympatyczne i codziennie dające pełne doświadczenie i złoto, a okaże się że 70-80 robi się szybciej niż 50-60, a przede wszystkim dużo przyjemniej. W Northrendzie masz bodajże 9 krain, ja odkrywając je całe i robiąc trochę więcej questów niż trzeba by zdobyć achievement miałem średnio 2 poziomy w każdej. Teraz zrobiłem sobie krótką przerwę, ale gdy niedługo wracam i mam zamiar wbić brakujące dwa poziomy w ciągu paru dni - a i to tylko dlatego tak długo, że z powodu pracy i treningów nie mogę poświęcać na WoWa dużo czasu.

Dnia 27.01.2009 o 13:49, kacper2691 napisał:

mogę) albo grac na zmianę co 2 miesiące(co tez dobrym pomysłem nie jest). A paladyn może
i jest bardzo ciekawa postacią ale jest po prostu nudy na dłuższa metę.


Nie tyle nudny co monotonny może, ale to samo można powiedzieć o innych klasach. Dla mnie osobiście nudni są rogue i warlock, ale innym te klasy mogą się podobać.

Dnia 27.01.2009 o 13:49, kacper2691 napisał:

pofarmię i kasa będzie dla rogala. A z profesji co najlepiej by wziąć(z głównych)? Kusi
mnie skining/leatherworking - ab zaoszczędzić na pancerzach ale dobre by tez było herbalism/alchemy
- miksturki na pvp i pve przydatne czy alchemist stone dla rogala. Cz może jeszcze inną
kombinacje?


Jeśli paladyn ma dwie profesje do zbierania to u rogue możesz spokojnie wybrać jedną produkcyjną i przesyłać sobie materiały. Warto patrzeć na niektóre specjalne umiejętności, które doszły przy okazji WotLK. Np. Herbalism daje teraz darmowego heala, całkiem mocnego (chociaż do PvP raczej się nie nada), a w Alchemy jest zdolność zwiększająca czas trwania potionów które potrafisz zrobić. W Leatherworking z kolei na najwyższych poziomach można robić całkiem ciekawe dodatki do zbroi, do użycia tylko na sobie (bo przedmiot staje się soulbound dla Ciebie w momencie użycia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego że nie jestem emo czymśtam. Po prostu poziom q z podstawki a poziom q z Wotlk jest bardzo różny. Q z Wotlk np. Veteran of the wrath gate był majstersztykiem, a filmik zwieńczający go był jeszcze lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 15:14, dulak napisał:

Zacznijmy od tego że nie jestem emo czymśtam. Po prostu poziom q z podstawki a poziom
q z Wotlk jest bardzo różny. Q z Wotlk np. Veteran of the wrath gate był majstersztykiem,
a filmik zwieńczający go był jeszcze lepszy.


Ale to nic dziwnego, że dodatek wychodzący kilka lat po oryginalnej grze jest dużo bardziej dopracowany. To wcale nie oznacza, że podstawka jest nudna. Gdyby taka była nie grałoby w tę grę tyle osób. Są tam ciekawe krainy i fajne questy - choćby podawane przeze mnie wcześniej dwie serie tłumaczące skąd wzięli się Worgen w Duskwood i Ashenvale. A że WotLK jest jeszcze lepszy to tylko należy się cieszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 13:49, kacper2691 napisał:

Tak jakoś po obejrzeniu
wielu filmików, na których wiele postaci była jeszcze w starszych armorach z podstawki.


Te czasy już minęły :) To prawie tak jak filmiki z innej gry.

Dnia 27.01.2009 o 13:49, kacper2691 napisał:

Myślałem, że teraz będzie łatwiejsze zdobycie takiego gearu T2 powiedzmy i bawienie sie
na bg.


Przeciwnie - trudniejsze. Po pierwsze dlatego, że jest to stary content i żadna gildia się nim nie interesuje. Po drugie dlatego, że nawet jeżeli jakieś znudzone high levele tam chodzą, to i tak w przeważającej ilości są to raidy złożone wyłącznie ze znajomych/przyjaciół/kumpli z gildii, nie wiem czy w ogóle masz gildię.

Dnia 27.01.2009 o 13:49, kacper2691 napisał:

A z drugiej strony przeraża mnie trochę wbijanie do 80lvl. Z 60 miałem problem
i wbijałem z przerwami 3 miesiące.


Wbijanie 60-80 lvl zostało uproszczone do bólu i to jak najbardziej zmiana na plus. Jest po prostu mniej biegania tam i z powrotem, więcej questów się robi na raz, większość nagród nie trafia do vendora (bo zwykle stanowią jakiś tam upgrade w przeciwieństwie do nagród za questy pre-TBC), dungeony są krótsze i ogólnie leveluje się o wiele, wiele przyjemniej. Przyjemniej, bo nowe lokacje to kompletnie nowe motywy i lepsza jakość, większe tereny i ciekawszy podkład muzyczny, ciekawsze questy, ładnie połączone ze sobą lokacje (dzięki czemu żeby kontynuować questowanie nie musisz marnować pół godziny na podróż), a do tego na 70 lvlu latający wierzchowiec (w Alliance standardowo Gryf, można też zdobyć lub kupić np smoka), dzięki któremu poznaje się termin "podróżowanie i questowanie" na nowo.

Dnia 27.01.2009 o 13:49, kacper2691 napisał:

Jeszcze
koszt by sie zwiększył bo albo bym musiał opłacać 2 konta(a na to pozwolić sobie nie
mogę) albo grac na zmianę co 2 miesiące(co tez dobrym pomysłem nie jest)


Ekhm, jakie 2 konta? O czym mówisz?

Dnia 27.01.2009 o 13:49, kacper2691 napisał:

Teraz chodzi mi o profesje. Na kasę, to wiem że najlepiej mining/skining
lub herbalism/skining.


Zgadza się, Mining/Herbalism też nie jest złe. W każdym razie, jeżeli twoja klasa nie ma leczenia, to warto wziąć Herbalism ze względu na dodatkowy instant heal (na max skillu 450 jest to Insant Heal 4000 hp/8 sec), bardzo pomaga w levelowaniu, a i w PvP może się okazać przydatny (po za tym Rogue nie traci stealth przy jego użyciu). Mining daje jeszcze niewielki bonus do HP, natomiast Skinning również niewielki bonus do Critical Rating.

Dnia 27.01.2009 o 13:49, kacper2691 napisał:

Ale na rogalu już bym wolał coś tworzyć dla siebie.


Nie opłaca się, uwierz mi. Najlepiej kupować lub farmić z instancji, profesje do craftingu to strata czasu i kasy, chyba że się uprzesz.

Dnia 27.01.2009 o 13:49, kacper2691 napisał:

Kase można
przerzucić nawet jeśli postacie są po oddzielnych stronach wiec najwyżej paladnem trochę
pofarmię i kasa będzie dla rogala.


Nie można. Musiałbyś użyć tricku z Neutral Auction House z pomocą znajomego. Mianowicie, umówić się z kimś o danej porze, poprosić (po tej stronie, do której chcesz "przerzucić" kasę) żeby wystawił cokolwiek po porządanej cenie, kupić to i zaryzykować, że ten znajomy potem ci tą kase odda na twojej drugiej postaci :P

Ale krótka rada: nie opłaca się grać na dwie strony. Człowiek się nie rozdwoji, niepotrzebnie sobie problem stwarzasz, bo będziesz mieć innych znajomych tu, innych tam itd. Tylko niepotrzebne kombinowanie.

Dnia 27.01.2009 o 13:49, kacper2691 napisał:

A z profesji co najlepiej by wziąć(z głównych)? Kusi
mnie skining/leatherworking - ab zaoszczędzić na pancerzach ale dobre by tez było herbalism/alchemy
- miksturki na pvp i pve przydatne czy alchemist stone dla rogala.


Na samym rozwijaniu Leatherworking stracisz w cholerę złota i czasu... Nie opłaca się pod względem wydatków. Alchemia jest dobra, bo tanio i szybko się ją rozwija, a potki zawsze można samemu użyć. Engineering jest dobre, jeżeli chcesz się pobawić różnymi gadżetami i móc latać na Gyrocopterze (widziałeś helikoptery w WarCraft 3?). Reszta profesji (Blacksmithing, Enchanting, Inscription, Jewelcrafting) generalnie jest droga w rozwijaniu i niewiele daje, bowiem większość wyrobów można po prostu kupić lub poprosić znajomego o zrobienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 16:12, Sth`Devilish napisał:

Wbijanie 60-80 lvl zostało uproszczone do bólu i to jak najbardziej zmiana na plus. Jest
po prostu mniej biegania tam i z powrotem, więcej questów się robi na raz, większość
nagród nie trafia do vendora (bo zwykle stanowią jakiś tam upgrade w przeciwieństwie
do nagród za questy pre-TBC),


Nie mogę się zgodzić. Ja większość nagród oddaję do vendorów. Dostaje się za to całkiem ładną kasę. Główna zaleta Outlandu i Northrendu jest taka, że nagród jest dużo i dają rzeczy dobrej jakości, a w dodatku w miarę zróżnicowane (chociaż z tym jest różnie, o czym za chwilę). Oznacza to, że np. jeśli ja jako Paladyn chodzę w Plate, to spokojnie sobie uzbieram pełen set, co jakiś czas wymieniając jedną czy drugą część, niezależnie od tego czy chcę Plate z bonusami do siły, staminy i crit range czy może do int, spirit i mana regeneration. Bardzo dobre jest również to, że zawsze oferowane jest kilka przedmiotów do wyboru. Jeśli jest to zbroja, to praktycznie zawsze będzie do wyboru po jednej rzeczy z cloth, leather, mail i plate. Jeśli broń to znowu od trzech do sześciu różnych. Dużo łatwiej jest więc znaleźć przedmioty dla siebie, ale też sporo wpada przedmiotów zupełnie niepotrzebnych. Nie ma też problemu z uzbieraniem dwóch różnych setów, np. dla paladyna siłowy do solowania i magiczny do ewentualnego healowania w jakichś instancjach. Ogólnie jest się zasypywanym nagrodami, z których większość IMO jest nieprzydatna, ale są one na tyle różnorodne że nie ma problemu z wybraniem dobrego sprzętu dla siebie niezależnie od klasy i specjalizacji.
Ale nie jest tak całkiem różowo, jak już wspomniałem. Większość nagród to właśnie fragmenty zbroi, broń trafia się rzadziej. I niektóre jej rodzaje pojawiają się często a inne rzadko. W Northrendzie na dzień dobry można dostać dwa miecze jednoręczne, a i później trafia się kilka kolejnych, a dwuręcznych jest mało. Nie przypominam sobie Fistów z nagród przed Northrendem, za to w Tundrze można wreszcie zdobyć kilka. Jeśli dostajemy sześć broni do wyboru, często dwie z nich to będą Staffy. W niektórych kategoriach można więc przebierać, w innych jest się skazanym na dwa-trzy egzemplarze przez cały czas levelowania.

Dnia 27.01.2009 o 16:12, Sth`Devilish napisał:

Zgadza się, Mining/Herbalism też nie jest złe. W każdym razie, jeżeli twoja klasa nie
ma leczenia, to warto wziąć Herbalism ze względu na dodatkowy instant heal (na max skillu
450 jest to Insant Heal 4000 hp/8 sec), bardzo pomaga w levelowaniu,


4000? A nie 2000 przypadkiem? Wydawało mi się, że przed 450 miałem 1200, a po wymaksowaniu Herbalismu wzrosło mi do 2000, ale nie sprawdzałem ostatnio. Niemniej i tak uznaję go za najlepszy bonus z wszystkich trzech profesji gathering.

Dnia 27.01.2009 o 16:12, Sth`Devilish napisał:

Nie opłaca się, uwierz mi. Najlepiej kupować lub farmić z instancji, profesje do craftingu
to strata czasu i kasy, chyba że się uprzesz.


Bo ja wiem? To znaczy owszem jeśli ktoś ma dwie zbierackie i odwiedza AH co jakiś czas to nie będzie narzekał na brak pieniędzy na potrzebne przedmioty. Z drugiej strony taki tailoring postacią wyższopoziomową robi się bardzo szybko, najwięcej zajmuje farmienie silk w Scarlet Monastery i Ironweb Spider Silk na kilka ostatnich przedmiotów przed wejściem w Netherweave, którego w Outlandzie leci mnóstwo. Z kolei w Inżynierii jest parę fajnych rzeczy, a często wymagają posiadania profesji na odpowiednim poziomie.

Dnia 27.01.2009 o 16:12, Sth`Devilish napisał:

Nie można. Musiałbyś użyć tricku z Neutral Auction House z pomocą znajomego. Mianowicie,
umówić się z kimś o danej porze, poprosić (po tej stronie, do której chcesz "przerzucić"
kasę) żeby wystawił cokolwiek po porządanej cenie, kupić to i zaryzykować, że ten znajomy
potem ci tą kase odda na twojej drugiej postaci :P


Można chyba i samemu. Jeśli chcesz sobie przerzucić np. 500G to wystawiasz jakiegoś śmiecia za taką sumę w neutralnym AH, a postacią przekazującą go kupujesz. Tylko trochę się na tym traci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 10:34, Sth`Devilish napisał:

> oh weź już przestań ;P sam wiesz że to było op ;]

Może i było (choć jeśli już to chyba wyłącznie dla rogue''a)... Tylko czy aż tak, to
nie sądzę, nie widzę tutaj jakiegoś ogromnego imbalansu. Za to na pewno teraz jest totalnie
bezużyteczne w PvP, szczególnie że ze swoim 2 min CD to nawet nie wykorzysta tego dobrze
hunter czy warrior. Jak dla mnie Blizzard znowu dał dupy, najpierw niewiadomo co obiecał
w 3.0.2, a teraz wszystko NISZCZY i znowu miesza graczom w głowach. I bądź tu mądry...

tak, jak już pisażem obecnie jest ten racial jescze bardziej bezużyteczny niż był w czasach kiedy miał 10s cd, tak czy siak czasy kiedy nelf hunter mogł wystrzelić aideda zanim wyszedł ze skradania też się skończyły (wtedy oberwanie critem z aimeda kończyło się tragicznie ;D) i czasy kiedy rogaliki nelfy pocinały na makru lolmeld+stealth również, zawsze możesz pocieszyć się tym że masz +1lvl stealthu dołożyć do tego trinkecik z jc oraz talenty i masz bite +5 lvli lepsze skradanie ^^, nie bardzo fajne? oj ja bym powiedział że bardzo... teraz kiedy walki pvp to 1strzałówki to naprawde daje ci niesamowitą przewage nad innymi rogalami (w walce rogal vs rogal opener niemal gwarantuje wygraną...), w dodatku w przeciwieństwie do człowieka racial nelfów działą na innych nie-skradających-się postaciach, takżę imho nie jest źle ;] ale jak już pisałem ja bym to zbalansował w 1 sekunde (delete cały plik/katalog czy co tam nie jest z racialami i każdy byłby happy... albo może nie każdy, ale nikt nie byłby pokrzywdzony ;D)
./salute

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dam ci rade... calkiem za friko... ;)
kiedyś myślałem podobnie do ciebie (raidy tbc itd itp blablabla 1 słowem) dobiłem te 60 i tak sobie pomyślałem co ja włąściwie robie... ludzi nie ma zbyt wielu w low lvlowych bracketach bo każdy zajęty lvlowaniem czasem tylko ktoś skoczy na dla rozerwania się, na raidy z 60 będziesz mysiał sępić, tak sępić żęby cie 80 brały, przy czym będziesz jak jakiś nabek plątał się tylko im pod nogami (nie będziesz odgrywał żadnej istotnej roli, co nie jest f-a-j-n-e, uwierz...) ims po co ci to? żeby ownić ludzi w nie poenchantowanych zielakach samemu będąc full epic w świecącym gearze? to tu jest ten cały "joy", c''mon myślałem że stać cie na więcej... ;> każdy idiota możę zabijać nie twinków samemu grając twinkiem, sadnego "respektu" nic, kompletnie nic, więc po co się ograniczać na 80 masz znacznie więcej możliwośći (nowe spele, talenty itd) poza tym, wszystko co było na 60 nie ma żadnego znaczenia obecnie, to jakby inna gra, całkowicie inna mechanika, inne zasady w pvp/pve, nie ma czegoś takiego jak pre tbc gildie/raidy bo przecież oni nie raidują tak jak było, na 60 ale już z nowymi talentami, a nawet jeśli nie to od tamtych czasów drzewka tak się pozmieniałe że... same skile doczekały się nie jednej zmiany, np. od 3.0 paladyn ma i blesy i handy wcześniej tylko blessy które nadpisywały się
graj jak każdy inny normalny człowiek z tych 11mlnów i nie próbuj kręcić ;)

T-O----N-I-E-----M-A----S-E-N-S-U
kk? dziękuje za uwage...cu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 16:46, pkapis napisał:

4000? A nie 2000 przypadkiem? Wydawało mi się, że przed 450 miałem 1200, a po wymaksowaniu
Herbalismu wzrosło mi do 2000, ale nie sprawdzałem ostatnio. Niemniej i tak uznaję go
za najlepszy bonus z wszystkich trzech profesji gathering.


Ugh, błąd. Faktycznie 2000 Healing / 5 sec, przepraszam za pomyłkę :)

Dnia 27.01.2009 o 16:46, pkapis napisał:

Można chyba i samemu. Jeśli chcesz sobie przerzucić np. 500G to wystawiasz jakiegoś śmiecia
za taką sumę w neutralnym AH, a postacią przekazującą go kupujesz. Tylko trochę się na
tym traci.


Właśnie, że nie można. Nie możesz licytować/kupować rzeczy od samego siebie (tzn z tego samego konta).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 16:46, pkapis napisał:

Można chyba i samemu. Jeśli chcesz sobie przerzucić np. 500G to wystawiasz jakiegoś śmiecia
za taką sumę w neutralnym AH, a postacią przekazującą go kupujesz. Tylko trochę się na
tym traci.

Wykrywa to samo konto nawet na servie PvE, potrzeba 2 ludzi.

@Vesania666
Pierwszy nie wiem, ale mogę Ci powiedzieć że całkowicie zbędny (po co jeszcze bardziej zaśmiecać główne okno, ten z Carto starcza). Ten drugi to na 90% Quartz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się