Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Mam pytanie :)
Dziś kumpel przywalił mi tekstem że na ściągniętym WoWie i na prywatnym servie (niepłatnym) można grać całkowicie legalnie. Tłumaczył to w ten sposób że WoWa można ściągnąć z oficjalnej stronki a servy prywatne nie są nielegalne i Zamieć ich nie nizsczy pod warunkiem że nie przekroczą jakiejś tam ilości graczy... Jak to jest naprawdę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 17:02, BANITA PL napisał:

Mam pytanie :)
Dziś kumpel przywalił mi tekstem że na ściągniętym WoWie i na prywatnym servie (niepłatnym)
można grać całkowicie legalnie. Tłumaczył to w ten sposób że WoWa można ściągnąć z oficjalnej
stronki a servy prywatne nie są nielegalne i Zamieć ich nie nizsczy pod warunkiem że
nie przekroczą jakiejś tam ilości graczy... Jak to jest naprawdę?


Twój kumpel jest w błędzie. Wszystkie prywatne serwery są nielegalne. Blizzard zawsze wypowiadał się w tej kwestii tak samo.

A to, że admini na niektórych prywatnych serwach twierdzą, że na przykład płacą ileś tam Blizzowi za pozwolenie na prowadzenie takiego serwa (w ten sposób usprawiedliwiają się, że muszą przyjmować dotacje) jest zwykłym kłamstwem.

A że grę można ściągnąć ze strony Blizza to tylko i wyłącznie udogodnienie dla graczy, bo nie każdy lubi mieć pudełka po grze w domu. A żeby grać to i tak trzeba kupić klucz (online ) do stworzenia konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa, to jest tak samo legalne jak handel narkotykami, strzelanie do ptaków z budynku mieszkalnego i sypianie z 16latkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grę można ściągnąć z oficjalnej strony, po zalogowaniu się na nią. Żeby się zalogować na stronę, potrzebujesz konta założonego przy pomocy oryginalnego klucza gry, znajdującego się w oryginalnym opakowaniu z grą.

Poza tym jest jeszcze klient trialowy, który pobiera dane gry w tle podczas grania. Jest on przeznaczony do użytku z kontami trialowymi, pozwalającymi na bezpłatne przetestowanie gry.

Tak na dobrą sprawę, gry takie jak Diablo 2, Warcraft 3 i Starcraft też można ściągnąć ze stronek Blizza - po przypisaniu CD-Keya gry do Blizzard Account. Ale to że Blizz w ten sposób stara się ułatwić życie graczom (dostęp do gry online, brak wymogu wkładania płyty podczas gry), nie oznacza że będą te gry udostępniać wszystkim za darmo. Aby móc ściągnąć, wciąż trzeba kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 17:22, Sth`Devilish napisał:

Taa, to jest tak samo legalne jak handel narkotykami, strzelanie do ptaków z budynku
mieszkalnego i sypianie z 16latkami.


To tak nie można ?! O_O.
A tak z innej beczki to czy udało się tu komuś znaleźć Time-Lost proto draka? Bo ja poluje na dziada juz z tydzien i nie moge go znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde czemu nie mogę się zalogować? Jeszcze kilka godzin temu mogłem a teraz ciągle się rozłącza. Realm Doomhammer. Dochodzi pasek ładowania do końca i nagle: "You have been disconnected from the server."
:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 18:42, Solstheim napisał:

A tak z innej beczki to czy udało się tu komuś znaleźć Time-Lost proto draka? Bo ja poluje
na dziada juz z tydzien i nie moge go znaleźć.


Tak jak połowa serwa twojego ;p Dodaj do tego rzadkość moba (kilkunastogodzinny respawn, dzielony z innym rare). Mój kumpel miesiąc na niego polował i tylko raz zwłoki zobaczył xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy coś źle robie czy co innego ale jakim cudem, grając rogalem i walcząc z przeciwnikem o lvl lub 2 wyższym na powiedzmy 12 ataków mam z 6 missów, wróg ma jeszcze ze 2 razy dodge i często jeszcze jakieś zablokuje... Bezsensowne, że nie moge poradzic sobie z jednym przeciwnikiem a co dopiero mówic o kilku(a to prawie zawsze jest 3 conajmniej) :/ Może złe nawyki z paladyna, przy którym wpadałem w grupę mobów, lurowałem ile wlazło i co jakiś czas się leczyłem tylko a wszyscy padali. A szkoda mi rezygnowac z rogala, bo naprawde wielka frajda jak się za przeciwnikiem schowac można :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo rogal to nie jest najlepsza klasa do grindu (czyli także levelowanie nie jest łatwe), masz około 15% szans na to, że mając 2 bronie spudłujesz (miss), mob ma 5+% parry, dodge i w efekcie rogalem walczysz z jednym przeciwnikiem, przy dwóch używasz cooldownów (Evasion), przy więcej dodatkowo po Evasion musisz Vanish zrobić. Możesz to zniwelować przez zdobycie talentów zwiększających +hit. Do tego od 50 możesz zrobić sobie Mutilate rogala, który co prawda dalej rozwala moby pojedynczo, ale wszystko na stunlocku (nic Ci nie robią), i do tego nie mogą wtedy ani dodge, ani parry zrobić. Do tego jako rogal wszystko powinieneś mieć pobindowane, wtedy staje się znośny. No i nie walcz z mobami z wyższym levelem, rogalem wyszukaj takich na twoim lub 1-2 niższym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 22:10, kacper2691 napisał:


Oprócz teog co powiedział DragonLord, jak będziesz miał itemki z socketami, pakuj w Hit raiting. Również itemki bierz ( niektóre, nie musisz od razu miec cały gear pod Hita, bo DPs na tym może ucierpieć ) pod hita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm niedobrze :/ A już myślałem, że zostanę przy tym rogalu :( Nie mam cierpliwości do takich walk po tym jak paladynem mogłem walczyc z kilkoma o wiele lvli silniejszymi. Może by mage''a wypróbowac...

Czy lock może robić summon zawsze? Bo od 4 razy próbuje się na Wintergrasp dostac a żaden lock nie ma zamiaru nikogo summonowac... oni naprawde nie mogą czy po prostu im się nie chce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 20:23, dulak napisał:

Kurde czemu nie mogę się zalogować? Jeszcze kilka godzin temu mogłem a teraz ciągle się
rozłącza. Realm Doomhammer. Dochodzi pasek ładowania do końca i nagle: "You have been
disconnected from the server."
:/

Wylacz quest helpera i nie wylogowywuj sie w dalaranie nastepnym razem.
PS ja nie potrzebuje informacji o tym mobie, jaki ma respawn i jakiego jest koloru bo wiem o nim all. Po prostu z czystej ciekawosci pytam czy komuś się udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 22:51, kacper2691 napisał:

Czy lock może robić summon zawsze? Bo od 4 razy próbuje się na Wintergrasp dostac a żaden lock nie ma zamiaru nikogo summonowac... oni naprawde nie mogą czy po prostu im się nie chce?


Wcześniej jak grałem lockiem, to nie było CD na summona, ale ostatnio zmienili działanie summona i nie wiem czy czasem CD nie wprowadzili. Tak czy siak, w większości lockom sie nie chce summonować za free :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ahh ale to wypasili tego DK kiluje nim elite(nawet z większym lvl) które kiedyś magiem musiałem robić z 5 osobami w party.
I jeszcze dodatkowe pytanie jak myślicie co się stanie z wowem za około 20 lat? :-) bo darmowy to on zapewne nigdy nie będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.02.2009 o 22:51, Solstheim napisał:

PS ja nie potrzebuje informacji o tym mobie, jaki ma respawn i jakiego jest koloru bo
wiem o nim all. Po prostu z czystej ciekawosci pytam czy komuś się udało.


Niewiem czy pomoge ale ja z kumplami czatujemy na niego po restarcie realma . Czyli w srode o 11 godzinie wtedy szansa na znalezienie go jest wieksza . Tak samo jak Spirit Beast dla Hunta tak dla mnie ten Mount jest wazny ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 22:51, kacper2691 napisał:

Czy lock może robić summon zawsze? Bo od 4 razy próbuje się na Wintergrasp dostac a żaden
lock nie ma zamiaru nikogo summonowac... oni naprawde nie mogą czy po prostu im się nie
chce?


Lock, żeby summonować najpierw przywołuje portal, a potem gracze mogą już sobie sami przywoływać kogo chcą (działa to jak meeting stone, koszt to jeden SS, CD chyba 2 minuty, ale jak to się przywoła to spokojnie można cały raid ściągnąć przez to).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 22:51, kacper2691 napisał:

Hmmm niedobrze :/ A już myślałem, że zostanę przy tym rogalu :( Nie mam cierpliwości
do takich walk po tym jak paladynem mogłem walczyc z kilkoma o wiele lvli silniejszymi.
Może by mage''a wypróbowac...

bo palek z natury jest nubsko łatwy do ogarnienia ;)

Dnia 06.02.2009 o 22:51, kacper2691 napisał:

Czy lock może robić summon zawsze? Bo od 4 razy próbuje się na Wintergrasp dostac a żaden
lock nie ma zamiaru nikogo summonowac... oni naprawde nie mogą czy po prostu im się nie
chce?

może po prostu im się nie chce po prostu? ale tak wogóle wiesz że wintergrasp to strefa pvp dla 80? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2009 o 23:11, Redjevel napisał:

I jeszcze dodatkowe pytanie jak myślicie co się stanie z wowem za około 20 lat? :-) bo
darmowy to on zapewne nigdy nie będzie...

czy bedzie darmowy to raczej nie, chociaż może napakują jakichś reklam czy czego i będzie ;) ale na pewno 90% populacji bedą stanowić spamboty chińskie, ohwaitcrap już stanowią... aa i może wreszcie zbalansują pvp robiąc nową nub... erm tzn hero klase "lolwtfpwned" która w chwili stworzenia będzie miała 100lvl i będzie mogła używać tylko pięści do walki i autoataku bez żadnych skili co to by się gracz zbyt męczyć nie musiał i było sprawiedliwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2009 o 02:48, SoieR napisał:

bo palek z natury jest nubsko łatwy do ogarnienia ;)


A ja się zastanawiałem czemu mówili loladin a nie paladin :P Będzie ciężko sie przestawić ale jakoś damy rade :) najwyżej zmienimy klase kolejny raz ;P

Dnia 07.02.2009 o 02:48, SoieR napisał:

ale tak wogóle wiesz że wintergrasp to strefa
pvp dla 80? ;P


Eee tam, bez przesady :P Jak będę tankiem jeździł to będę taki sam dmg zadawał jak cała reszta 80lvli :P

Jeszcze sie pomyśli nad magiem, bo w sumie to właśnie nim pierwszym wbiłem lvl20 i trzeba przyznać, że grało mi się nim całkiem przyjemnie. Zreszta potrzebny jest ktoś w teamie z odrobiną oleju(inteligencji) w głowie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się