Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Powiedzcie mi proszę, gdzie najlepiej farmic silk cloth i mageweave cloth. Chodzi mi o Wasze spostrzeżenia, bo gdzie dropi, to wiem np. z wowwiki. Mam aktualnie na magu tailoring - 140(mam 10 lvl :D)(i herbalism koło 65 :P). Potrzebuje według Wowwiki jakieś 43 stacki silk cloth i później ze 23 stacki mageweave cloth :) Aktualnie farmie to wszystko DK na lvlu 58 więc jak będe musiał zwiększyc lvl do też powiedzcie i o ile :)

Pewnie ktoś by zapytał po co mi to :P Ano po to aby samemu sobie robić fajne green itemki na każdy lvl. Dzięki temu mam sporo inteligencji i innych plusów, że nie muszę co 3 moby regenerowac many :P Jakby co, to wszystko sprawdzam z tego poradnika - http://www.wowwiki.com/Tailoring_leveling_guide

12 lvl i będę miał chyba wszystkie dostępne dla tego lvlu części z armora green ;) Szybko lvlowanie też idzie dzięki temu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2009 o 21:06, kacper2691 napisał:

Powiedzcie mi proszę, gdzie najlepiej farmic silk cloth i mageweave cloth. Chodzi mi
o Wasze spostrzeżenia, bo gdzie dropi, to wiem np. z wowwiki. Mam aktualnie na magu tailoring
- 140(mam 10 lvl :D)(i herbalism koło 65 :P). Potrzebuje według Wowwiki jakieś 43 stacki
silk cloth i później ze 23 stacki mageweave cloth :) Aktualnie farmie to wszystko DK
na lvlu 58 więc jak będe musiał zwiększyc lvl do też powiedzcie i o ile :)

Pewnie ktoś by zapytał po co mi to :P Ano po to aby samemu sobie robić fajne green itemki
na każdy lvl. Dzięki temu mam sporo inteligencji i innych plusów, że nie muszę co 3 moby
regenerowac many :P Jakby co, to wszystko sprawdzam z tego poradnika - http://www.wowwiki.com/Tailoring_leveling_guide

12 lvl i będę miał chyba wszystkie dostępne dla tego lvlu części z armora green ;) Szybko
lvlowanie też idzie dzięki temu :P


Polecam pełny run po Scarlet Monastery- wszystkie skrzydła- będizesz miał tony silk i sporo mageweave.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2009 o 21:43, Szczur22 napisał:

Polecam pełny run po Scarlet Monastery- wszystkie skrzydła- będizesz miał tony silk i
sporo mageweave.


Ok. Dzięki za rade. Dzisiaj się postaram zrobic ze 2 razy SM, to i kasa z itemków na AH powinna przyjść. W sumie to z tego co dropiło mi podczas farmienia w Deadmines i Stockade zarobiłem już około 100g :) Wszystkie greeny leciały po 1g na AH i ludzie wszystko kupują.

Skoro już mi tak dobrze idzie farmienie, to wypadałoby wziąć i drugą profesje do craftingu. Tylko teraz problem jaką. Alchemy, enchanting, jewelcrafting czy może inscription. Boję się tylko trochę, ze jak już przebiję DK lvlem, to nie będę miał gdzie farmić matsów. Więc może lepiej zostawić sobie herbalism a kiedyś w przyszłości najwyżej sobie zamienić profesje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 07:00, kacper2691 napisał:

> Polecam pełny run po Scarlet Monastery- wszystkie skrzydła- będizesz miał tony silk
i
> sporo mageweave.
>

Ok. Dzięki za rade. Dzisiaj się postaram zrobic ze 2 razy SM, to i kasa z itemków na
AH powinna przyjść. W sumie to z tego co dropiło mi podczas farmienia w Deadmines i Stockade
zarobiłem już około 100g :) Wszystkie greeny leciały po 1g na AH i ludzie wszystko kupują.

Skoro już mi tak dobrze idzie farmienie, to wypadałoby wziąć i drugą profesje do craftingu.
Tylko teraz problem jaką. Alchemy, enchanting, jewelcrafting czy może inscription. Boję
się tylko trochę, ze jak już przebiję DK lvlem, to nie będę miał gdzie farmić matsów.
Więc może lepiej zostawić sobie herbalism a kiedyś w przyszłości najwyżej sobie zamienić
profesje.


Ja myslalem nad tym by na palku zrobic druga craftingowa profsje ale... jednak zostalem przy Miningu i BS`ie. Czemu? Bo praktycznie za darmo poswiecam chwile czasu i farmie matsy na sprzet z BS i pozniej je opycham na Ah za 1700-2k golda. A to co mam nadwyzke to zawsze do kumpla daje zeby mi przerobil na gemy i w taki sposob ostatnio z 7 stackow saronite ore wyciagnal mi 3 Scarlet Ruby 5 twilight oplai i kilka jeszcze innych gemow. Przy okazji skroil mi te gemy na inne i tyle. Na AH zartobilem za nie 1000 golda:P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do herba dobierz sobie inscription. Ja tak na swoim 79-lvlowym dk mam i ziółka = materiał na inscription

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o profesje idzie to generalnie najlepiej wszystko sobie dokładnie zaplanować, żeby potem nie marnować kupy czasu i golda na uczenie się profesji od zera na 80 lvlu, kiedy zmieni się zdanie. Ja wiele razy już tak zmieniałem i eksperymentowałem, w końcu zrobiłem sobie plan i po prostu staram się na każdej postaci jak najlepiej połączyć profesje (przykładowo, na mainie do raidowania warto mieć dwie profesje do craftingu, przynajmniej można farmić rep na recki do obu naraz, tymbardziej jeżeli na innej postaci już mamy bądź planujemy profesje do zbierania surowców).

U mnie wygląda to następująco: Warrior - Blacksmithing (Swordsmithing) & Mining (dla niewielkiego bonusu do HP jako, że jestem tankiem), Rogue - Gnomish Engineering (dla zabawy i do PvP) & Leatherworking (Elemental), Paladin - Enchanting & Jewelcrafting (według mnie doskonałe połączenie do handlu na Trade Channel), Druid - Herbalism & Alchemy (druidem zdecydowanie najszybciej i najwygodniej zbiera się herby, a do tego jako healer będzie mieć duży użytek z bonusu do potionów z Alchemy), Mage - Tailoring & Inscription (dlatego, że być może w przyszłości będzie można z tego craftować ładne off handy), DK - Skinning & Mining :) To oczywiście tylko plan, nie mam jeszcze tylu 80tek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można też wybierać je pod względem czystego rajdowania, wtedy taki Tailoring i Herbalism jest absolutnie nieprzydatny (słabe bonusy), a Mining tylko dla tanków. Reszta bonusów jest bardzo do siebie zbliżona (engineering trochę się wysuwa bo nigdy nie wiadomo jak bardzo gogle będą zbliżone do tego z rajdów, podobnie JC z trinketami, ale on zawsze ma specjalne gemy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 13:45, Sth`Devilish napisał:

U mnie wygląda to następująco: Warrior - Blacksmithing (Swordsmithing) & Mining (dla
niewielkiego bonusu do HP jako, że jestem tankiem),


Właśnie, jak się ten bonus z miningu przydaje? To jest bodajże 50 staminy po wymaksowaniu, więc chyba jakieś +500 HP czy trochę mniej, tak?
Sam się zastanawiam nad drugą profesją dla paladyna, mam wymaksowany Herbalism i robiłem Inscription, ale doszedłem do wniosku, że chyba nie ma sensu. Mam alta, który na razie i tak ma to na wyższym poziomie, swoje glify już pozakładałem, w GB torchę się tego poniewiera, a bonusów żadnych szczególnych mieć nie będę. Więc może lepiej byłoby właśnie wziąć mining? Na 80 powinienem stosunkowo szybko go wyskilować (ze smeltingu też przecież wzrasta) a miałbym matsy dla altów, np. inżyniera. No i bonus do HP nie zaszkodzi. Jest coś innego co by się mocno przydało paladynowi na Holy zamiast tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli koniecznie musi być zbieracka to Skinning zwiększa Crit chance co chyba jest dość ważne dla Holy pala. W przeciwnym wypadku możesz mieć dowolną poza Tailorem by mieć trochę bonusów do Spell power (JC dość łatwo się skilluje, trochę trzeba wydać 250-300, ale potem jedzie się prawie za darmo, a zielone gemy z 375+ sprzedają się całkiem dobrze. Do tego dostajesz daily, z którego możesz mieć 1 Dragon''s Eye dziennie (lub różne przepisy jeżeli będziesz chciał bardziej to rozwinąć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 15:03, pkapis napisał:

Więc może lepiej byłoby właśnie wziąć mining?
Na 80 powinienem stosunkowo szybko go wyskilować (ze smeltingu też przecież wzrasta)
a miałbym matsy dla altów, np. inżyniera. No i bonus do HP nie zaszkodzi. Jest coś innego
co by się mocno przydało paladynowi na Holy zamiast tego?


Tak jak mówi DragonLord, lepiej Skinning jeśli już, chyba że jesteś main tankiem gdzieś. Po za tym na samym smeltingu nie wylevelujesz, uwierz mi. Z Mining jest na prawdę duuużo biegania i latania jak się rozwija od zera. Natomiast Skinning - wyruszysz z dowolnego miasta i praktycznie zupełnie po drodze sobie go skillujesz, w Outland i Northrend leveluje się go bardzo szybciutko. Mi zrobienie Skinning 1-375 zajęło jakieś 3-4 godzinki max, podczasy gdy Mining 1-375 to już masakra totalna, szczególnie przed Outlandem gdzie przecież musisz dużo biegać po tych nierównościach terenu i szukać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby tak zaplanować sobię ładnie, to muszę mieć więcej możliwości pod względem kasy i matsów różnych. A tego nie zrobię DK na lvl 58(59 już:P). Dla maga wezmę taioring na 100% i jeszzce mi zostało jewelcrafting albo inscription. Nad jednym z tych się zastanawiam. Myślałem jeszcze nad enchanting ale to już kiedyś na innej postaci. Tylko teraz najważniejsza rzecz, to wbić DK 80lvl i wymaxowac herbalism i mining aby było kasy wystarczająco i matsów dla maga z inscription/jewelcrafting. Na jakim buildzie polecicie mi lvlowac DK? Aktualnie mam unholy i całkiem przyjemnie mi się na nim gra. No i czy gear wymieniac odrazu czy zostawic sobię aż do czasu przejścia do Northrend?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 15:31, DragonLord napisał:

Jeżeli koniecznie musi być zbieracka to Skinning zwiększa Crit chance co chyba jest dość


Ech, czasami się człowiek na takich prostych rzeczach wyłoży - miałem ciągle wrażenie, że +crit range liczy się do melee/ranged, a do spelli jest osobno. :-)
Skinning oczywiście też może być, chociaż trochę zwierzaków będę musiał ubić.

Dnia 09.02.2009 o 15:31, DragonLord napisał:

ważne dla Holy pala.


Tak mi się wydaje. Dopiero się zaznajamiam. Muszę jeszcze trochę potestować układ skrótów i kombinacje skilli i nauczyć się kiedy czego używać. Jedna umiejętność wygląda szczególnie atrakcyjnie - następne zaklęcie leczące jest automatycznie krytykiem, a w przypadku Holy Light u mnie to już ponad 10K. Na początek wystarczy :-)
BTW. Widzieliście planowane zmiany dla klas do kolejnego update? Blessing of Kings będzie normalną umiejętnością, a nie talentem, a Exorcism będzie zadawał obrażenia każdemu (na demony i undead automatyczny krytyk).

Dnia 09.02.2009 o 15:31, DragonLord napisał:

W przeciwnym wypadku możesz mieć dowolną poza Tailorem by mieć trochę
bonusów do Spell power (JC dość łatwo się skilluje, trochę trzeba wydać 250-300, ale


Ale sama profesja da mi coś ciekawego? Bo parę osób z JC w gildii mamy, więc z dostępem do gemów to ja problemów mieć raczej nie będę. Jedno co mogę zyskać, to że szybciej wymaksuję tę profesję niż bo mam na to środki. Chodzi mi więc raczej o takie bonusy jak te trzy ze zbierackich, Mixology z Alchemy czy niektóre przepisy z Leatherworking, które można użyć tylko na własnych przedmiotach i stają się one Soulbound. Dlatego alternatywą jest jeszcze Alchemy. Własne potionki + Mixology to też miły boost.
Problem z większością profesji produkcyjnych jest taki, że nie nazbieram sobie sam materiałów, a więc albo koszt (a ja ciągle zbieram na lepszy Riding i szybszego mounta) albo trzeba prosić o pomoc, a inni też mają swoje sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2009 o 18:28, pkapis napisał:

Ale sama profesja da mi coś ciekawego? Bo parę osób z JC w gildii mamy, więc z dostępem
do gemów to ja problemów mieć raczej nie będę.

http://www.wowhead.com/?items=3.8&filter=qu=4;cr=99;crs=7;crv=0
Zanim wyjdą epic normal gemy dają one jeszcze większą przewagę nad tymi dostępnymi. Do tego http://www.wowhead.com/?items=4.-4&filter=cr=99;crs=7;crv=0, co prawda dla healera tu zbyt ciekawego nic nie ma, aczkolwiek sowa może być bardzo przydatna gdy Blizz zmieni system many dla healerów (będzie znacznie łatwiej być oom niż teraz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zna ktoś jakiś sposób na podniesienie FPSów, bo prawie cały czas mam poniżej 10, a o 20 to mogę pomarzyć :/ latency jest ok- poniżej 100.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Granie fullscreen zamiast windowed, wyłączenie Questhelper i ew. innych addonów, zmniejszenie rozdziałki i szczegółów, defrag/reinstal windy, nowy komp, w maksymalnym skrócie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wysyłaniem poczty.Gram trema postaciami i do jednej z nich chciałem wysłać przedmiot.Wpisałem nazwę postaci,jakiś temat,wrzuciłem jeden przedmiot i chciałem wysłać.I tu zaczął się problem.Pojawiają się dwa komunikaty:"Target is unfriendly" albo "Cannot find mail recipient".Dwie postacie są na jednym relamie a trzecia na innym.Pomyślałem,że to może być powód problemu.Więc spróbowałem wysłać maila między postaciami z tego samego relama.Ale efekt ten sam co powyżej.Nie wiem się dzieje.Może zrobiłem gdzieś błąd.Pierwszy raz korzystałem w WoW z maila.Proszę poradzicie coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwie postacie są na jednym relamie a trzecia na innym.Pomyślałem,że

Dnia 09.02.2009 o 20:34, calwert napisał:

to może być powód problemu.


A czy te dwie postaci sa po tej samej stronie konfliktu? Czyli czy obie sa w hordzie lub alliance?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.02.2009 o 21:10, goomis74 napisał:

A czy te dwie postaci sa po tej samej stronie konfliktu? Czyli czy obie sa w hordzie
lub alliance?

Z tego co wiem nie można na jednym realmie grać w hordzie i ally.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się