Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 04.03.2009 o 17:38, Dregorio napisał:

jakie są teraz najbardziej opłacalne profesje. z których najwięcej kasy można zarobić
i szybko.


mining, skinning, herbalism - profesje "zbierackie", wysoko chodzą na AH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi proszę na jakiej zasadze paladyn i warrior robią dps. Wydawać by sie mogło, że to warrior powinien zadawać olbrzymi dmg a często widać sytuację odwrotną - paladyn ma największy dmg. Grałem paladynem i własciwie, to spamuje sie głównie judgementy, a tak to cały czas autoattack bez skilli(dopiero po wielu lvlach dostajemy, np. crusader strike w przypadku retri. Natomiast warrior ma praktycznie każdy skill do walki(tak sie mi wydaje:)) - wbijamy rage i ladujemy skille. Czy to jest przez to, że paladyn zadaje holy dmg? Przykładowo na bg, większe problemy mam właśnie z paladynami a nie z warriorami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 20:13, kacper2691 napisał:

Wytłumaczcie mi proszę na jakiej zasadze paladyn i warrior robią dps. Wydawać by sie
mogło, że to warrior powinien zadawać olbrzymi dmg a często widać sytuację odwrotną -
paladyn ma największy dmg. Grałem paladynem i własciwie, to spamuje sie głównie judgementy,
a tak to cały czas autoattack bez skilli(dopiero po wielu lvlach dostajemy, np. crusader
strike w przypadku retri. Natomiast warrior ma praktycznie każdy skill do walki(tak sie
mi wydaje:)) - wbijamy rage i ladujemy skille. Czy to jest przez to, że paladyn zadaje
holy dmg? Przykładowo na bg, większe problemy mam właśnie z paladynami a nie z warriorami.


Po kolei. To TOBIE sie wydaje ze paladyn ma TYLKO Jugmenty podczas gdy ma wlasnie crusader strike, a w szczegolnosci Divine Storm(nie wiem na ktorym levelu jestes palkiem ale wnioskuje ze nie za wysokim). CS to jest chyba jeden z najwazniejszych skilli paladyna retri. NIe tlyko to bo pozniej dostaniesz tez do wyboru talent ktory jest wrecz obowiazkowym moim zdaniem - Sheath of Light zwieksza spell power(ktory zwieksza dmg Jugmentow) o 30% w zaleznosci od tego ile masz Attack power. Odnosnie warriora sie nie wypowiem zwyczajnie w swiecie bo nie znam warriora mam tylko 19 level nim(taki twink:P). Przede wszystkim to retri palek ma ogromny burst dmg, a obawiam sie ze po patchu 3.1.0 bedzie mial jeszcze wiekszy bo wyglada na to ze ret palek dostanie zupelnie nowy 5 pktowy talent:P. Jaki? To sie dowiemy wtedy:P. Ja przypuszczam ze bedzie zwiekszal cryt chance CS, DS i Jugmentow w sumie o 15% oraz byc moze dodatkowo o 10% cryt dmg(przynajmniej takie mnie sluchy dochodza) z tych atrybutow. Ale to melodia przyszlosci. Ogolnie rzecz biorac palek zadaje wiekszy dmg od warriora z prostego powodu. ma wiekszy burst dmg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

To racja, że to mi się wydaję tak :) CS dostajemy na 50lvlu a Divine Storm na 60lvl(co do drugiego to na 100% 60lvl). Wychodzi, że to wszystko ten burst dmg...to w takim razie, co to dokładnie oznacza? Czy to jest ilość dmg w jednej sekundzie czy jak? :) Z tego co pisze się, to rogale potrzebują jak największy burst dmg? Jak już przy rogalu jestem, to czy on też polega tylko na tym burst dmg, czy są inne mozliwości? Oraz czy talent tree subtlety jeszczce się przydaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 20:44, kacper2691 napisał:

To racja, że to mi się wydaję tak :) CS dostajemy na 50lvlu a Divine Storm na 60lvl(co
do drugiego to na 100% 60lvl). Wychodzi, że to wszystko ten burst dmg...to w takim razie,
co to dokładnie oznacza? Czy to jest ilość dmg w jednej sekundzie czy jak? :) Z tego
co pisze się, to rogale potrzebują jak największy burst dmg? Jak już przy rogalu jestem,
to czy on też polega tylko na tym burst dmg, czy są inne mozliwości? Oraz czy talent
tree subtlety jeszczce się przydaje?


Odnosnie rogala ci nie odpowiem bo nie znam obslugi rogala:P. Burst dmg to ten dmg ktory jak sama nazwa wskazuje pada z crytykow czyli jakie ci kryty wchodza na kogos. Pomsyl sam jak ci na 80 levelu Jugmenty wchodza nawet za 4-5k dmg na PvP to to jest Burst dmg. CS w granicach 3-3,5k dmg(przynajmniej u mnie teraz bo mam nie tak duzo Ap i broni jakie bym chcial...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem dopiero grać, jak sobie radziliście na początku jak jeszcze nie znaliście wszystkiego na pmięć z czarami, których się nie rozumie? W sensie... Jest fajna stronka ze wszystkimi skillami, ale co z czarami, do warlocka albo maga? Macie coś takiego?

I drugie pytanie - kto jest odpowiedniejszy dla kogoś początkującego warlock czy mag?

I też jakie profesje dla klas czarujących? Sądziłem, że dobre będzie szycie, a tu facet pisze że szycie do niczego. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Jak nie wiesz jak działa skill przeczytaj co tam pisze w podpowiedzi (pokazuje się ona po prawej stronie ekranu.)
Bierz tego kto ci się bardziej podoba wszystkie klasy są dla początkujących.
Jeśli weźmiesz klasę która nosi ubranka to weź szycie bo będziesz obie mógł coś sam zrobić.(do szycia najlepiej weź enchanting)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 22:10, Lukas1992 napisał:

Bierz tego kto ci się bardziej podoba

Tego dokładnie też nie wiem... Lubię po prostu dużo czarować, klasyczny czarodziej, jednak z tego co widzę tu warlock też jest.... podobny.

Dnia 04.03.2009 o 22:10, Lukas1992 napisał:

Jeśli weźmiesz klasę która nosi ubranka to weź szycie bo będziesz obie mógł coś sam zrobić.

Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 22:14, Vaxinar napisał:

> Bierz tego kto ci się bardziej podoba
Tego dokładnie też nie wiem... Lubię po prostu dużo czarować, klasyczny czarodziej, jednak
z tego co widzę tu warlock też jest.... podobny.


Nie do końca podobny. Zależy co wolisz. Wejść między moby i przyp****** potężnym nukiem (silnym czarem:P), czy też spokojnie się pojawić, wrzucić kilka klątw, które powoli wyssają życie z przeciwnika :P
Osobiście gram warlockiem - dużo szybciej mi sie nim expi. na starcie mając już impa potrafię po 2-3 moby na raz na klatę wziąść.. I właściwie całą grę tak gram. Później gdy pojawia się drain life i siphon life (z talentów) czyli czary wysysające życie z przeciwnika - to i większą ilość mobów naraz weźmiesz :)
Magiem gram czasem, rekraacyjnie - ale jakoś mnie to do końca nie bawi..

No i grając warlockiem masz ciągle demona - najpierw impa, potem voidwalkera (świetny tank) i inne. Ja sobie gry bez voida nie wyobrażam :) Dzięki niemu nie raz solowałem questy, których magiem nie byłem w stanie ruszyć - że o wzięciu na klatę 3 elit nie wspomnę ;]

W skrócie - lock to jest to i basta ;]

Dnia 04.03.2009 o 22:14, Vaxinar napisał:

> Jeśli weźmiesz klasę która nosi ubranka to weź szycie bo będziesz obie mógł coś
sam zrobić.
Dzięki.


Powiem tak - ja się na tym rozczarowałem. Bez alta z mining i skinning dawno zdechłbym finansowo. Niestety obie te profesje są bardzo pieniądzo-żerne. A generują złoto dopiero na wysokich levelach.
Czyli - osobiście polecam mining+skining. Za kasę ze sprzedanych "zbiorów" spokojnie kupimy na AH przynajmniej tak dobry sprzęt jakbyśmy wycraftowali.
Ja mam i enchanting i tailoring - a ponad 50% sprzętu mam z AH (na instancje nie chodzę) - pozostałe (poza jednymi butami) spokojnie mogłem też kupić na AH.
I jest jeszcze jedna sprawa z tailoringiem. Żeby móc szyć ubrania na twój level (te nieco lepsze) musisz mieć postać o wyższym levelu, żeby móc sobie pofarmić materiały doń potrzebne. Nie zapomnę czasu straconego na farmieniu iridescent pearl na buty i spodnie.. Gdy już byłem dość doświadczony by se z tym poradzić - mój level pozwalał na założenie lepszych sprzętów..
Więc - jeśli nie zamierzasz grać 2 postaciami równocześnie - nie sądzę by branie enchantingu czy tailoringu było dobrym pomysłem na start.
Będzie ci ciagle brakować kasy choćby na naprawę sprzętu. Już teraz naprawa sprzętu potrafi mi przewyższyć ilość kasy za pojedyńczego questa.. a gdzie tu zarobek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to ja wolę rzucić silny czar niż klątwić i wysysać. :P
Ale z tego co tu piszesz mag jest prostrzy... Ja już sobie życia bez tego impa nie wyobrażam... Mag nie ma summonów?
Póki co sobie tego locka zostawię, może kiedyś maga zrobię. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 22:44, Vaxinar napisał:

Szczerze mówiąc to ja wolę rzucić silny czar niż klątwić i wysysać. :P
Ale z tego co tu piszesz mag jest prostrzy... Ja już sobie życia bez tego impa nie wyobrażam...


Dla mnie nie. Wymaga dużo więcej uwagi przy wyciąganiu mobów i wybieraniu przeciwników. Oczywiście gdzieś od chyba 30lv może spokojniej ściągać dużą ilość mobów, unieruchomić je novą mrozu i bić obszarowo blizzardem.. Ale to wiem z "opwieści" - sam tak daleko nie doszedłem.
Musisz też dużo bardziej na HP i manę uważać. Nie masz life tapa od locka (zmienia HP na manę). Nie masz drain life, które z miliard razy ratowało mi skórę, nie masz healthstone (czyli dodatkowy potionek), nie masz soulstone (zmartwychwstanie, gdy cię ktoś zabije).
Mag ma za to zaletę - moze sobie wyczarować jedzenie i picie - poza walką przywraca HP i MP - mimo wszystko to GENIALNE jest ;]
choć brakuje mi chwilami możliwości szybkiego zregenerowania many by dobić przeciwnika.
No i polymorph - zmienia przeciwnika w owieczkę.. Z jednej strony to genialna rzecz do ratowania skóry.. Ale działa tylko na humanoidów i do tego leczy przeciwnika - zaleta - stoi prawie w miejscu, nie ściagnie przeciwników..
Lock ma Fear - wzbudza strach w przeciwniku.. Z jednej strony duże prawdopodobieństwo, że cos ci ściągnie na głowę.. Ale z drugiej nie leczy - można wrzucić klątwy, wystraszyć i iść dalej.
osobiście wolę Feara - działa na wszystko ;]
No i jeszcze jedna zaleta locka - większość klątw jest instant castem - czyli możesz biec, nie zatrzymując się powrzucać klątwy i biec dalej (uciekać :P)

Podsumowując - co kto lubi.
Swego czasu czytałem, że zaletą maga jest szybkie expienie dzięki drzewku talentów frost i możliwości AOE expienia (obszarowo naraz po kilka/kilkanaście mobów bijesz). No ponoć tak można, choć póki co za wiele miejsc do tego nie znalazłem - zwyke moby zbyt porozrzucane i zaczynają uciekać na miejsce zanim się ich więcej zbierze. Za dużo to na raz many żre i jest niebezpieczne (BRAK HEAALAAA).

A i Lockiem tak można. Ja już na 30lv spokojnie biorę po 4-5 mobków na lv 29-30. Jednego bije Void, pozostałe pojedyńczo ja drain healthem - z każdego na raz ssam życie dzieki siphon life..

Także.. Swego czasu przegrałem kilkanaście trialów, żeby potestować klasy/rasy.. I lock jest jednak IMHO najlepszy :P

Dnia 04.03.2009 o 22:44, Vaxinar napisał:

Mag nie ma summonów?


Ma. Żeby nie skłamać - chyba na 60lv (albo coś koło tego, nie pamietam) - tylko z drzewka Frost dostajesz Water Elementala, którego tylko na krótką chwilę możesz przywołać.
Takich summonów jak lock - nie ma.

Dnia 04.03.2009 o 22:44, Vaxinar napisał:

Póki co sobie tego locka zostawię, może kiedyś maga zrobię. :)


A ja czekam aż jakiś miłośnik magów obali tu wszystko co napisałem xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 23:15, DemoBytom napisał:

Dla mnie nie.


Kuczę. Źle napisałem tam. Oczywiście chodziło mi o to, że "z tego co tu piszesz warlock jest prostrzy"! :) Heh i póki co to chodzi mi o tego summona.

A z postaci walczących... W dalekiej przyszłości zastanawiałem się nad rouge, ponieważ paladyn i wojownik nie leży mi w erpegach, a hunter tylko na dystansówki tak? :>

No i ostatnia sprawa, skoro tak chętnie się rozpisujesz... Co z druidem i kapłanem? Słyszałem, że są dość słabi, a już kapłan w szczególności? Czy to prawda, bo jak znowu nie to muszę zmienić źródło informacji. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 23:43, Vaxinar napisał:

A z postaci walczących... W dalekiej przyszłości zastanawiałem się nad rouge, ponieważ paladyn i wojownik nie leży mi w erpegach, a hunter tylko na dystansówki tak? :>


Palaś nawet fajny, wojownik też.. Ale na dłuższą metę mnie nudzili trochę.. Rogue jakoś nie przypadł mi do gustu, nie będę o nim gadać xD

Dnia 04.03.2009 o 23:43, Vaxinar napisał:

No i ostatnia sprawa, skoro tak chętnie się rozpisujesz... Co z druidem i kapłanem? Słyszałem, że są dość słabi, a już kapłan w szczególności? Czy to prawda, bo jak znowu nie to muszę zmienić źródło informacji. ;P


Druida bardzo lubiłem :) Czemu słaby? To świetna wielozadaniowa postać. Można nim grać jak magiem - co idzie mu naprawdę nieźle. Można nim grać jak tankiem/wojownikiem - jako niedźwiedź jest naprawdę twardy. Jako rogue w postaci kotka. Właściwie potrafi wszystko :P leczy, bufuje, tankuje, czaruje, DPSuje.. Czemu ma być słaby? Jedyne co boli to to, że drutem może być tylko night elf (to nawet fajne) i tauren :/
Taurenów nie lubię - są za duzi i mam ciągle wrażenie, że tak woooooooolno się poruszają.. :P Takie ociężałe z wyglądu xD
A na poważnie - to naprawdę fajna klasa.
Choć osobiście expiło mi się nią wolniej niż lockiem.

Kapłan - tymi grałem stosunkowo mało. Kolejna podobna postać do maga czy locka. Po wejściu w drzewko shadow coraz bardziej locka przypomina. Osobiście wolę locka czy maga, choć ponoć shadow priest potrafi być miażdżący.. Choć nie wiem - nigdy długo nim nie wytrzymałem.

Hunter - kiedy zacząłem grać w WoWa - byłem pewien, że to będzie moja postać.. Aż nie poznałem locka :P
Hunter walczy na dystans ale ma też zwierzaka - do expienia zwykle osobistego tanka do trzymania wrogów na dystans :) Po locku moja ulubiona postać :)

Aha - wszystko co piszę - to głównie to jak mi się daną postacią expi, wykonuje questy itd. Nie mówię tu o end game, który jest zupełnie inny.
Może w endgame mój lock będzie słaby, a priest niesamowicie mocny, albo nie - nie wiem. Póki co spokojnie zmierzam w kierunku wysokiego levela i nie obchodzi mnie kto będzie jaki na końcu.. Na to przyjdzie czas :P
A jeśli miałbym podać najlepsze postacie do expienia u mnie - to lock i hunter. Ciągają za sobą własne tanki, mają sporą przeżywalność i spore możliwości ratowania się z niebezpieczeństwa ;] Czego chcieć więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 18:26, BANITA PL napisał:

Mam 43 Warior... gdzie walić Tanaris? czy Ferrals? W Tanaris został mi tylko jeden q
w ZF ;)


przejedź się do Feralas, tam masz po 2 serie questów i wracaj do Tanaris. znaczy, że w Tanaris już wszystkie Q skończyłeś i masz dopiero 43 ? ja tam dopiero skończyłem na 50lvlu, później Ungoro Creater, Searing George, Burning Steps...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 21:47, goomis74 napisał:

Odnosnie rogala ci nie odpowiem bo nie znam obslugi rogala:P. Burst dmg to ten dmg ktory
jak sama nazwa wskazuje pada z crytykow czyli jakie ci kryty wchodza na kogos. Pomsyl
sam jak ci na 80 levelu Jugmenty wchodza nawet za 4-5k dmg na PvP to to jest Burst dmg.
CS w granicach 3-3,5k dmg(przynajmniej u mnie teraz bo mam nie tak duzo Ap i broni jakie
bym chcial...).

burst to jest to co robił arcane mag i feral przed nerfem ;) 4-5k to nie dużo... 15-20 juz tak ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok mam potężny problem i mam nadzieję, że ktoś mi pomoże.Gdy gram sobie normalnie w wowa nie ma żadnych problemów. Ale wszystko zaczyna się gdy idę wieczorem na raid(25). Na każdym bossie ma disconecty. Jeszcze tydzień temu też miałem, ale nie tak często. Teraz to wygląda tak : zaczynamy lać bossa i po chwili dostaję dis. Szybko loguje się do gry i ledwo widzę walkę to znowu dis. Znowu się loguje i znowu dis. W niektórych walkach potrafi tak przelecieć cały boss, a w niektórych już trochę lepiej bo dostanę dis tylko na początku i na końcu walki. Przed bossami też czasami zdarzają się disconecty. I tak myślałem może, że to problem addonów, ale wyłączyłem wszystkie i dalej było to samo. Może porty poblokowane, ale wtedy również wywalało by mnie rano czy popołudniu. Może za słaby komp, ale to też odpada( 4 gb ramu robi swoje). Za duży ping- to również raczej odpada bo jak mnie wywala to mam z 300 ms. W piątek wybieram się do firmy, która dostarcza mi internet ale wcześniej chciałbym wszystko sprawdzić czy to nie problem z moim kompem. Aha w sumie pomyślałem, że jeżeli w necie byłby problem to jakaś mała przepustowość czy coś. Bardzo proszę o jakieś porady co powinienem uczynić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uruchom wiersz polecenie aka okienko dosowe (cmd), albo i dwa, i uruchom ping "ip strony lub adres strony, bez cudzysłowów" -t np. ping www.google.pl -t . Najlepiej 2 różne strony, bo czasem jedna może być felerna. I jak dostaniesz DC w grze to sprawdzaj, czy Ci przypadkiem wtedy neta nie odcięło na kilka sekund. Jak będziesz miał wtedy "Upłynął limit czasu zadania" to na 100% możesz iść do providera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 11:51, DragonLord napisał:

Uruchom wiersz polecenie aka okienko dosowe (cmd), albo i dwa, i uruchom ping "ip strony
lub adres strony, bez cudzysłowów" -t np. ping www.google.pl -t . Najlepiej 2 różne strony,
bo czasem jedna może być felerna. I jak dostaniesz DC w grze to sprawdzaj, czy Ci przypadkiem
wtedy neta nie odcięło na kilka sekund. Jak będziesz miał wtedy "Upłynął limit czasu
zadania" to na 100% możesz iść do providera.


sprawdzę wieczorkiem, chociaż nie wiem czy w tym problem. Brat w sąsiednim pokoju też gra w wowa i ma w tym czasie neta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się