Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 05.03.2009 o 00:38, DemoBytom napisał:

Taurenów nie lubię

Ja też.

Dnia 05.03.2009 o 00:38, DemoBytom napisał:

Hunter - kiedy zacząłem grać w WoWa - byłem pewien, że to będzie moja postać..

Miałem takie same wrażenie o magu.
Ale jednak rozpocząłem lockiem. Ile się expi lvl do 60, 70 i 80 około? Tak na początku (jak ja teraz 1. raz gram) i potem?

Dnia 05.03.2009 o 00:38, DemoBytom napisał:

Aż nie poznałem locka :P

Ty na serio kochasz tego locka. :P
A spytam tak - czy lock to taki trochę nekromanta z Diablo 2, tylko zamiast nieumarłych ma demony? A mag trochę jak czarka w Diablo 2? :>

Dnia 05.03.2009 o 00:38, DemoBytom napisał:

Hunter walczy na dystans ale ma też zwierzaka - do expienia zwykle osobistego tanka do
trzymania wrogów na dystans :) Po locku moja ulubiona postać :)

E, to chyba nie dla mnie.... Coś czuje, że woj (ewntualnie paladyn) i rouge będą dla mnie lepsi.

I na jakim serwerze grasz? Może razem byśmy pograli, bo tak pytam ludzi z forum gdzie grają, to albo teraz czasu brak, albo kasa się skończyła i jedynie z Wojmanem trochę pograłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 13:38, Vaxinar napisał:

Ale jednak rozpocząłem lockiem. Ile się expi lvl do 60, 70 i 80 około? Tak na początku
(jak ja teraz 1. raz gram) i potem?


Zależy od tego ile masz czasu, jak Ci klasa podejdzie, czy skupiasz się na wbijaniu poziomów czy jeszcze przy okazji coś innego (profesje potrafią zżerać trochę czasu). Ja zacząłem grać paladynem kilka miesięcy temu, gdy wchodził patch pre-WotLK, 80-tke wbiłem przed paroma tygodniami - czasami grając raptem godzinę dziennie, czasami i cały dzień. Za to np. magiem gra mi się ciężko i powoli, a do warlocka w ogóle nie mogę się przekonać.

Dnia 05.03.2009 o 13:38, Vaxinar napisał:

E, to chyba nie dla mnie.... Coś czuje, że woj (ewntualnie paladyn) i rouge będą dla
mnie lepsi.


Rouge to taki kolor ewentualnie kosmetyk. Klasa nazywa się Rogue.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Magiem lvluje się dość przyjemnie ze względu na teleporty do stolic. Szybko zmieniasz miejsca lvlingu i idzie gładko. Rogalem według mnie lvluje się najtrudniej i dlatego chcę go wbić teraz na 80lvl :)

Blood elfem paladynem lvlowałem do 60lvlu jakieś 2 miesiące. Trochę na bg siedziałem ale praktycznie nie lvlowałem profesji w ogóle. Pierwszą postacią chwilę zajmie lvlowanie, bo trzeba poznać podstawy gry. Ale to po tygodniu juz idzie ładnie :)

Natomiast w end-game teraz potrzebni najbardziej ranged dps(mage, lock, hunter - takie informację mam podawane codziennie jak chcę zrobić nową postać^^). Do raidowania więc najlepiej brać taką klasę ale ja polecam nie zwracać nato uwagi(zwłaszcza przy pierwszej postaci) i wziąć to co sie najbardziej podoba. Najlepiej zrobić sobię każdą postać, wbić kilka lvli i juz będzie nieco informacji jak granie daną klasą wygląda.

Jak coś to zapraszam na Defias Brotherhood - Alliance :) Mogę troszke kasy sypnąć czy boost zrobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 14:26, kacper2691 napisał:

Natomiast w end-game teraz potrzebni najbardziej ranged dps(mage, lock, hunter - takie
informację mam podawane codziennie jak chcę zrobić nową postać^^).


W sumie to pewnie zależy od servera, ale dziwi mnie że klasy dps są najbardziej poszukiwane. Zawsze mi się wydawało, że to healerów najbardziej brakuje, bo to dość niewdzięczna robota a większość ludzi woli zadawać obrażenia. Plus dps jest naturalnym buildem do levelowania, więc się go lepiej zna i łatwiej przy nim zostać, a niektóre klasy są wyłącznie dpsowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 13:38, Vaxinar napisał:

> Taurenów nie lubię
Ja też.

Dnia 05.03.2009 o 13:38, Vaxinar napisał:

Ile się expi lvl do 60, 70 i 80 około?


to zależy ja gram 3 tygodnie warriorem i mam 51, mój kumpel gra tyle samo paladynem i ma 72, ale to nie zależy od klasy, najważniejsze to znaleść dobry build i skupić się na expieniu, naucz się najlepiej dwóch z tych trzech profesji: mining, herbalism, skinning, kasa z tego jest ogromna. i najważniejsze, nie chodź za często na instancje, chyba, że masz w nich jakieś questy, ale jeśli chcesz do nich iść bo jest tam jakiś przedmiot, który cię interesuje to odpuść, bo z kilka lvli i tak byś go zmienił ;] dobij max i wtedy rób insty/raidy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 15:11, pkapis napisał:

> Natomiast w end-game teraz potrzebni najbardziej ranged dps(mage, lock, hunter -
takie
> informację mam podawane codziennie jak chcę zrobić nową postać^^).

W sumie to pewnie zależy od servera, ale dziwi mnie że klasy dps są najbardziej poszukiwane.
Zawsze mi się wydawało, że to healerów najbardziej brakuje, bo to dość niewdzięczna robota
a większość ludzi woli zadawać obrażenia. Plus dps jest naturalnym buildem do levelowania,
więc się go lepiej zna i łatwiej przy nim zostać, a niektóre klasy są wyłącznie dpsowe.


MOja gildia jest jedna z najlepszych na serwerze i w Europie, a mimo to wciaz prowadzi rekrutacje przede wszystkim DPS`ow. Czemu? Bo zwyczajnie zawsze ich jest brak. Tu ktos nie moze, tu ktos idzie do baru, tu ktos sie spoznia bo ma spotkanie w pracy tu ktos zakupy musi zrobic itp itd. Jakby nie patrzac DPS`ow MUSISZ miec w rajdzie zawsze najwiecej, a uwierz mi ze teraz to ze jest raid wipe to glownie przez DPS`y(chocby Thaddius, czy Gluth). Dlatego tez wcale DPSowanie to wcale nie taka najwdzieczniejsza praca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 15:41, goomis74 napisał:

MOja gildia jest jedna z najlepszych na serwerze i w Europie
Tu ktos nie moze, tu ktos idzie do baru, tu ktos sie spoznia bo ma spotkanie w pracy tu ktos
zakupy musi zrobic itp itd.

I loled here :D Gildię gdzie ludzie się spóźniają albo w ogóle nie przychodzą nazywasz najlepsza w EU? Podaj mi nazwę tej gildii, bo nie wierzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ta gra lipna wolę tibie nie wiem co sądzicie o tibi ale przynajmniej w tibi nie opłaca się postaci co miech a ni za kody 200zł tibia lepsza ;d granie sorcererm jest super ; d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 15:41, goomis74 napisał:

MOja gildia jest jedna z najlepszych na serwerze i w Europie, a mimo to wciaz prowadzi
rekrutacje przede wszystkim DPS`ow. Czemu? Bo zwyczajnie zawsze ich jest brak. Tu ktos
nie moze, tu ktos idzie do baru, tu ktos sie spoznia bo ma spotkanie w pracy tu ktos
zakupy musi zrobic itp itd.

To nie jest dobra sytuacja w gildii. Poza tym o ile mnie pamięć nie myli to ty również grasz po stronie Alliance na Sporeggar. A tam istnieją jedynie dwie bardziej zaawansowane gildie raidujące - Firefly, a drugą jest Outcasts (do której należę). Po stronie Hordy można za to wyróżnić 3 gildie. Nawet tym wymienionym najlepszym daleko jest do ścisłej czołówki europejskiej, więc tutaj napisałeś kompletne bzdury. Realm zresztą ogólnie jako taki przeciętnie wypada pod względem progressu, a to, że teraz niemal każda nieco większa gildia czyści Naxxa itd. (ale i tak nie są w stanie zrobić trudniejszych achievementów) wynika z prostoty obecnych raidów. Na pewno taki stan rzeczy zmieni się z Ulduarem i następnym raidem, a nawet jeśli to każda słabsza gildia polegnie na "hard mode" bossach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chicken ja za to zrobilem loled here na twoja zdolnosc czytania ze zrozumieniem. Jak widac pisalem o tym ze gildie poszukuja DPS`ow ciagle, a pisalem ogolnie. Wiec relax stary.

Czedwik. Sprawdz Wowjutsu i Deliverance. Outcasts jest dopiero na 5 miesjcu na realmie, Firefly, Deliverance, Nine Six One to pierwsza trojka czwarty jest Oblivion a piaty dopiero Outcasts. Wiec kto tu bardziej bredzi?:P

fafidek - wlasnie tymi slowami o braku oplacania pokazales caly swoj potencjal intelekualny bo darmowa to lepsza... Ciekawi mnie ile osob teraz gra w tibie a ile osob w wowa ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 16:47, goomis74 napisał:

Czedwik. Sprawdz Wowjutsu i Deliverance. Outcasts jest dopiero na 5 miesjcu na realmie,
Firefly, Deliverance, Nine Six One to pierwsza trojka czwarty jest Oblivion a piaty dopiero
Outcasts. Wiec kto tu bardziej bredzi?:P

WoWjutsu jest złym źródłem informacji, i źle liczy kille bossów. Pamiętam jeszcze sytuację z TBC, gdzie były tam widoczne już nieistniejące gildie, a np. moja gildia nie miała nigdy zaliczonego zabicia Kaela, jako, że uwzględnia kille na podstawie założonego loota. Krótko mówiąc ten ranking to bzdura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 15:41, goomis74 napisał:

MOja gildia jest jedna z najlepszych na serwerze i w Europie

nie ma mowy o tym że gildia która nie ubiła illidanka przed nerfem (i do tej pory jescze nie), kaela i chyba vashj (choć może i vashj padła?) była w ścisłej czołówce, wystarczy założyć że po każej stronie są 2-3 end game gildie na serwer (teraz to w sumie każda raidująca gildia jest end game XD, ale np przed wotlk zabicie illidana można było za taką granice w pewnym sensie- a gdzie sam swp jescze...)) to już to nie wygląda najlepiej ;) więc w skrócie: żadna gildia która nie ubiła k''j pre nerf nie jest end game ;>

btw: na sporeggarku straszne lenistwo jest... XD -za dużo QQ na trade a za mało progresu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Domhammerze jest w porządku. Jeśli ktoś tam gra i potrzebuje pomocy dajcie mi znać bo mój dk na 80 może sporo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 15:41, goomis74 napisał:

MOja gildia jest jedna z najlepszych na serwerze i w Europie, a mimo to wciaz prowadzi
rekrutacje przede wszystkim DPS`ow. Czemu? Bo zwyczajnie zawsze ich jest brak. Tu ktos
nie moze, tu ktos idzie do baru, tu ktos sie spoznia bo ma spotkanie w pracy tu ktos
zakupy musi zrobic itp itd.


Sorry, ale nadal mi się to nie kalkuluje. Z tego co widziałem dpsów jest zawsze dużo więcej niż healerów i tanków, choćby dlatego że leczyć i tankować mogą tylko po cztery klasy, a w dpsować lepiej czy gorzej wszystkie dziesięć. Jeśli masz w gildii powiedzmy trzydzieści postaci na 80-tym poziomie, w tym 20 to dps, 5 tanków i 5 healerów i nie przyjdzie Ci trzech dpsów to nic się nie stanie. Ale jeśli nie przyjdzie trzech healerów?
Poza tym jeśli ktoś aspiruje do porządnej gildii, jednej z najlepszych w europie, umawia się na rajd, a potem nie przychodzi bo wolał iść na piwo albo po zakupy, to jak można kogoś takiego traktować poważnie? Są sytuacje w których grę się olewa - rodzina, praca, pad sieci, etc - ale na litość wyjście do baru?
Zresztą jeśli ktoś zaczyna grać i dopiero co wbił pierwszą 80-tkę to trudno oczekiwać że od razu się załapie do mocnej rajdowej gildii i będzie regularnie chodził do Naxx HC. A w mniej licznych gildiach jak to wygląda? U mnie na 8 80-tek jestem jedynym healerem, tanków mamy dwóch. I w najbliższym czasie jeśli ktoś dojdzie to raczej kolejni dps, następnego healera nie widać. Wiele osób grywa klasami, z których nie da się zrobić nic poza DPSem i jeśli już dojdą nią do 80-tego to choćby chcieli nie mogą przestawić się na inną rolę w drużynie. Paladyna czy Druida da się zrespecować i zdobyć inny sprzęt, Huntera, Maga czy Rogue nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 18:01, SoieR napisał:

> MOja gildia jest jedna z najlepszych na serwerze i w Europie
nie ma mowy o tym że gildia która nie ubiła illidanka przed nerfem (i do tej pory jescze
nie), kaela i chyba vashj (choć może i vashj padła?)

WoWjutsu to w ogóle jakaś pomyłka, zresztą wystarczy nawet porównać nawet kille bossów poprzez achievementy i od razu będzie wiadomo. Gildia Hordy ze Sporeggara - Silver Storm, zabiła np. już dawno Sarthariona z 3 addami, jak i zrobili już np. Glory of the Raider (normal, bo jak mi wiadomo heroica chyba żadna jeszcze nie zrobiła), a na WoWjutsu nie ma ich nawet w pierwszej piątce!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest problem - WoW Jutsu liczy obecnie tak Sarth10<Naxx10<Maly10<Sarth25<Naxx25<Maly25, a jak wszyscy wiemy najtrudniejszy jest Sarth 3D 10man. Powinni wziąć pod uwagę achievementy, a nie gear :P. Jednakże, pomimo tego, to jest chyba jedynym serwisem prowadzącym tego typu statystyki i są one w miarę dokładne (choć nie do końca jak widać powyżej). Np. gildia The Legacy jest wg WJ #13 na świecie, a Sarth 3D 10 man zabili jako #4 na świecie ;p

@goomis74
Nie odpowiadałem na cały Twój post, ale część którą pozwoliłem sobie zacytować ;p
A bajkę o lacku dps zostawiłem bez komentarza, najwyraźniej tak jest na Sporeggar - u mnie na serwie zawsze brakuje healerów, ew. tanków (do PuGów, trudno mówić tu o konkretnych gildiach, przecież w każdej co innego brakuje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No coz niech wam bedzie:P.

pkapis: byc moze jest z drugiej strony tak ze DPSem najlatwiej sie leveluje, a po dwa na rajdzie wsytarczy tlyko patrzec kiedy zmieniaja sie fazy bossa i rabac i kluc ile wlezie. Wiec to w sumie troszke pojscie na latwizne moim zdaniem:P.

SoieR: no coz uroki sporeggaru:P. W koncu realm RP-PvP wiec i Role Playing musi byc: QQ:P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 19:52, CH1CKEN napisał:

Jednakże, pomimo tego, to jest chyba jedynym serwisem prowadzącym tego
typu statystyki i są one w miarę dokładne (choć nie do końca jak widać powyżej). Np.
gildia The Legacy jest wg WJ #13 na świecie, a Sarth 3D 10 man zabili jako #4 na świecie
;p


http://www.wowprogress.com/ - w tym rankingu jest na #6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 19:52, CH1CKEN napisał:

@goomis74
Nie odpowiadałem na cały Twój post, ale część którą pozwoliłem sobie zacytować ;p
A bajkę o lacku dps zostawiłem bez komentarza, najwyraźniej tak jest na Sporeggar - u
mnie na serwie zawsze brakuje healerów, ew. tanków (do PuGów, trudno mówić tu o konkretnych
gildiach, przecież w każdej co innego brakuje).


Bo wlasnie tak na sporeggarze jest u mnie w gildii Czesto jest tak ze nadmiar healerow online jest i tankow a DPS lack.

Czedwik, az boje sie spytac kto ty jestes z Outcasts bo byc moze sie znamy:P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa z balansem klas i ich ról w PvE wygląda teraz tak:

Raidy - za dużo tanków, za dużo healerów, za dużo meele dps i... brak ranged dps

Instancje HC - za mało tanków, za mało healerów...

Powód jest niestety taki, że Blizzard spieprzył itemizację w WLK i faktycznie jak ktoś me epixy z Naxx10/25 to właściwie nie ma po co robić Heroicków... Stąd też takie braki. Nadmiar tanków natomiast wynika z tego prostego powodu, że gdzieś w swojej głupocie Blizzard postanowił zrobić z DK dobrych tanków (choć miało być inaczej, mieli być najwyżej offtankami pod casterów). Jak dla mnie lipa :/

Tego drugiego już pewnie nic nie zmieni (chyba, że w następnym dodatku dodadzą ranged dps hero class), ale itemki za Emblem of Heroism mogliby dać nowe, bo jednak w 5manach nadal tkwi grywalność tej gry w PvE (a raidowanie to nadal niewolnicza praca :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się