Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 09.04.2009 o 21:14, 4ny4 napisał:

No wiesz i w swoim czasie Kara było pugowane, a wipy na Maiden przeszły do legendy więc
mnie nic nie zdziwi. :) O C''Thun''ie nie wspomnę bo szkoda się denerwować ale to inny
poziom raidowania. :)


Nie nie ... to jest zupełnie co innego. Karazhan na samym początku nawet dobrym gildiom sprawiało problemy. Natomiast Archavon jest PuGowany od dnia, w którym było wystarczająco dużo osób na 80 levelu żeby móc na niego pójść. Go nawet bossem nie można nazwać :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe. Widzę, że w tym Archavon lecą same pancerze. Osobiście coraz bardziej nie podoba mi się polityka Blizzard''a. A Pimp my mount to już kompletna porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2009 o 21:41, 4ny4 napisał:

Możliwe. Widzę, że w tym Archavon lecą same pancerze. Osobiście coraz bardziej nie podoba
mi się polityka Blizzard''a. A Pimp my mount to już kompletna porażka.

ktoś tu się chyba dał się nabić w putelkę... i tym razem to nie ja... ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2009 o 22:29, SoieR napisał:

ktoś tu się chyba dał się nabić w putelkę... i tym razem to nie ja... ;P


Ekhm po pierwsze butelkę, po drugie niech zgadnę... Cholerny Prima Aprilis ? Damn it...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące etykiety w raidach. Jest dwóch kapłanów (ja i jeszcze jeden). Z bossa wypadają 2 sprzęty dla kapłanów. Ja wygrywam pierwszy i robię pass na drugim. Wydawało mi się to uczciwe, ale zastanawiam się czy to ogólnie przyjęta zasada. Czy jeśli ten drugi kapłan by wygrał pierwsze losowanie, to czy mógłbym liczyć na to, że odpuści sobie drugi drop? A może nie powinienem się tym w ogóle przejmować i losować wszystko jak leci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2009 o 21:41, 4ny4 napisał:

A Pimp my mount to już kompletna porażka.


Nie, pimp my mount to absolutny win blizzarda :D Skoro ludzie się do tej pory nabierają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 09:57, Astropath napisał:

Mam pytanie dotyczące etykiety w raidach. Jest dwóch kapłanów (ja i jeszcze jeden). Z
bossa wypadają 2 sprzęty dla kapłanów. Ja wygrywam pierwszy i robię pass na drugim. Wydawało
mi się to uczciwe, ale zastanawiam się czy to ogólnie przyjęta zasada. Czy jeśli ten
drugi kapłan by wygrał pierwsze losowanie, to czy mógłbym liczyć na to, że odpuści sobie
drugi drop? A może nie powinienem się tym w ogóle przejmować i losować wszystko jak leci?

Zależy czy to był PuG, jak pug to rollujesz na wszystko co możesz. Jak guild run to już różnie nikt ci nie zabroni, ani nie będzie wymagał żebyś passnął alę można się dogadywać między sobą zawsze np. ja ci pasne na XX a ty mi na YY.
No a jeżeli macie system DKP to jak masz na tyle DKP to bierz co chcesz.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mawiają, że magowie nie nadają się do gry solo. ;-)
Na szczęście istnieje taki gość jak Faxmonkey, który nie raz już udowodnił, że dla tej klasy nie ma rzeczy niemożliwych. ;-) Już dawno temu, jeszcze za czasów sprzed TBC na lvl 60-tym w tier 2, jego filmiki robiły niezłe wrażenie.
Tym razem miałem okazję zapoznać się z filmikiem, gdzie owy gość radośnie soluje sobie Onyxię. ;-)
Niby dla takiego retri pala lub feral druida to żadna filozofia, ale spróbujcie zrobić to magiem albo rogue''iem.
Zajęło mu to około 18 min., ale zrobił to. Polecam. ;-)
Jedno mogę powiedzieć, na różnych forach widywałem różnych ekspertów od magów, którzy najczęściej widzą tylko 57/3/11, ale IMO Faxmonkey jako jeden z niewielu ukazuje grę magiem z nieco innej perspektywy niż tylko raid DPSu.
I "/bow" mu za to. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 13:30, CH1CKEN napisał:

Brakuje mi gościa ;p Jego filmiki preTBC to klasyk. W TBC i WotLKu coś mało filmików
daje, a szkoda.


Faktycznie jego "aktywność" ostatnimi czasy nieco zmalała. :-(

Dnia 10.04.2009 o 13:30, CH1CKEN napisał:

Z WotLKa polecam Doomc''s Impossible Pulls - http://warcraftmovies.com/movieview.php?id=96991
(powinno być w kategorii Faxmonkey, szkoda, że takiej nie ma ;P).


Całkiem nieźle, aczkolwiek ciężko mi to ocenić, jako że end game content z Lisha niezbyt dobrze znam ... mój mag ma dopiero 75 lvl i właśnie testuję efektywność FFB. ;-)
Niemniej generalnie z mobami, których da się zrootować / zesnare''ować na ogół nie powinno być problemów. Prawdziwa zabawa zaczyna się, kiedy trzeba uciekać.
Niby gość w końcówce dość ciekawie kituje te kilkadziesiąt mobów, ale jeśli ktoś by zapytał mnie, to i tak jest to mało efektowne w porównaniu z Faxem, który swojego czasu bawił się ze smokami w kotka i myszkę po całym Tanaris. ;-D
Zresztą na Onyxię opracował On dość ciekawy solo build, którego kluczowymi elementami są Frost warding, Ice Barrier, Arcane flows, Incanter''s absprotion. :-) A z pozostałych rzeczy, to Glyph of Evocation + instant cast Invisibility + Mirror Image.
Fajna sprawa i co ciekawe, to działa perfekcyjnie z uaktywnionym Ice armor, którego żaden szanujący się raidujący mag nawet nie dotyka. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 15:14, Dann napisał:

(...) na ogół nie powinno być problemów. (...)

Z doświadczenia wiem, że to tylko tak łatwo wygląda na filmiku ;p Gdy trzeba samemu to zrobić - to trzeba się namęczyć xD A czasem wydaje się to nawet niemożliwe ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 15:41, 4ny4 napisał:

Pytanie. Czy updateując grę do najnowszej wersji muszę wgrywać WotLK ?


Nie. Możesz spokojnie grać na samej podstawce czy podstawce+TBC. Nie będziesz mógł jedynie wbić powyżej 70-go poziomu, wybrać się do Northrendu i zrobić DK. Inne rzeczy będą dostępne, w tym wprowadzona niedawno profesja Inscription.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 10:07, Fumiko napisał:

Nie, pimp my mount to absolutny win blizzarda :D Skoro ludzie się do tej pory nabierają
:D

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że Blizzard te żarty zawsze robi aż nazbyt oczywistymi. Przecież te rury wydechowe i wieżyczkę z działkiem zamontowane na kocie dali po to, aby wyraźnie dać do zrozumienia, że to żart. Jednak mimo to zawsze znajdą się osoby, które nawet na coś takiego się nabiorą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś pytania albo ja je źle sformułowałem. Mam PRETBC, mam TBC oraz mam maga na 70tce. Natomiast nie mam WotLK, ale WoW''a mam już spatchowanego do 3.0.9. Więc wystarczy, iż dodam klucz WotLK do konta i już będę mógł śmigać po Northrend ? Czy muszę jeszcze zainstalować WotLK ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tego to nie wiem. Podejrzewam że tak, bo dochodzi jednak trochę rzeczy (choćby cały Northrend, którego nie było przecież sensu pakować do patcha dla WoW+TBC).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 20:33, 4ny4 napisał:

Nie zrozumiałeś pytania albo ja je źle sformułowałem. Mam PRETBC, mam TBC oraz mam maga
na 70tce. Natomiast nie mam WotLK, ale WoW''a mam już spatchowanego do 3.0.9. Więc wystarczy,
iż dodam klucz WotLK do konta i już będę mógł śmigać po Northrend ? Czy muszę jeszcze
zainstalować WotLK ?


Heh, to że masz grę w najnowszej wersji (3.0.9), nie znaczy że masz pliki z dodatku, jeżeli go nie instalowałeś... Bo nie masz. Musisz zainstalować dodatek, potem zaś patche bodajże od 3.0.2 w górę (ponownie, standard). Potem dodasz sobie kluczyk do WLK i możesz już śmigać po północnych krainach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 17:55, Arcling napisał:

Przecież te rury wydechowe i wieżyczkę z działkiem zamontowane na kocie dali po to, aby
wyraźnie dać do zrozumienia, że to żart. Jednak mimo to zawsze znajdą się osoby, które
nawet na coś takiego się nabiorą :)


Ja już myślałem o neonie pod mój gyrocopter oraz wyrzutniach rakiet powietrze-powietrze oraz działek maszynowych :/ Coś jak te z daily questa w Howling Fjord :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak: gra spatchowana do 3.0.9, a teraz wgrywam pliki z WotLK. Może będzie działać, może nie. Tak czy siak do WoW''a wracam koło maja więc jeszcze mam trochę czasu. Z innej beczki - ile się lvluje z 70tki do 80tki ? Wiem, że każdy inaczej gra, inną ilość czasu poświęca ale taka orientacyjna odpowiedź mnie interesuję. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 22:04, 4ny4 napisał:

Z innej beczki - ile się lvluje z 70tki do 80tki ? Wiem, że każdy inaczej gra, inną ilość czasu poświęca ale taka
orientacyjna odpowiedź mnie interesuję. :)


To zależy ile możesz poświęcić czasu na grę. Ale myślę, że w tak 7-10 dni robiąc questy, spokojnie można się wyrobić. No chyba, że zamierzasz grać tak z 1-2 godzinny dziennie, to może i znacznie dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się