Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 01.07.2009 o 11:22, Czternasty napisał:

Czekam na negatywy
tego arenowego combo.


Tym negatywem będzie Warrior, któremu nie da rady założyć Sapa i który na jednym Bladestormie (jak użyje w dobrym momencie) to przerobi was na wiórki rogalowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Działa jak działał, to, że Chaos teraz czasem może uderzyć za mniej nie znaczy, że dalej nie można robić 15k dmg w ułamku sekundy. Tyle, że jeżeli chodzi o 2v2 to destro tylko doube dps (rogal+lock), a affli tylko pod lock+healer, więc zależy dużo od twojego partnera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To Chaos Bolt dostał jakąś zmianę dotyczącą PvE? Destro (i z Suppression, i z replenishment) dalej daje najwyższy dps ze wszystkich szkół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 03:26, Grodhar napisał:

Po pierwsze wytłumacz rodzicom że to nie abonament (!!!) tylko coś jak telefon na kartę
nie ma żadnej umowy tylko kupuje się kod doładowujący.

Po drugie za granie wychodzi 2zł na dzień co nie jest dużo, jak kupisz na allegro pre
paida to jeszcze taniej.

Po trzecie za te 100zł masz 2 miesiące grania a np taką oryginalna grę za przypuśćmy
100 zł przejdziesz w 2/3 dni.

Może spróbuj sam sobie to opłacić, wtedy pewnie się zgodzą.

Oj nie nie, mowilem im ale oni nadal stoja przy swoim, :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam galleri avatarów, takich jak się na armory wyświetlają. Wiem że są, a przynajmniej były na wowwiki. 2 razy już je znalazłem, a teraz nie mogę :/ Szukam i nic - wyskakują mi tylko jakieś inne pierdoły :) Może znacie jakąś inną stronkę, na której mogę wszystkie znaleźć?

Zmieniły się bardzo battlegroundy po tym cross-language battlegoups? Wiem tylko, że dawny ruin, na którym zwykle wygrywali Alianci, teraz jest całkiem odwrotnie. Ludzie bardzo narzekają teraz na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja będe oryginalny i ci odradzę :P Skończ spokojnie naukę, załap porządną pracę (taką, gdzie będziesz mógł pierdzieć w stołek i grać w WoWa w pracy) i wtedy zabieraj się za gry MMO :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 14:48, Azvar napisał:

A ja będe oryginalny i ci odradzę :P Skończ spokojnie naukę, załap porządną pracę (taką,
gdzie będziesz mógł pierdzieć w stołek i grać w WoWa w pracy) i wtedy zabieraj się za
gry MMO :)

No tak, ale do tego czasu nie wiadomo, czy WoW bedzie istnial. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 14:49, KaRkAsZo napisał:

> A ja będe oryginalny i ci odradzę :P Skończ spokojnie naukę, załap porządną pracę
(taką,
> gdzie będziesz mógł pierdzieć w stołek i grać w WoWa w pracy) i wtedy zabieraj się
za
> gry MMO :)
No tak, ale do tego czasu nie wiadomo, czy WoW bedzie istnial. :P


Jak nie WoW to będzie coś innego :P. Może do tego czasu Blizz wypuści chociaż bete swojego nowego MMO xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WoW już teraz jest lekko archaiczny, wiele rozwiązań się nie sprawdza i są mało fajne, mało grywalne. A przecież o grywalność chodzi głównie. Na pewno prędzej czy później powstanie coś lepszego, coś gdzie ten czas pożytkowany na grę w to MMO nowej generacji będzie w jakimś sensie mniej marnowany, bo będzie większy ułamek prawdziwego "funu" czyli zabawy, a denne farmowanie i grindowanie zejdzie na dalszy plan (mam nadzieję).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 15:57, Azvar napisał:

WoW już teraz jest lekko archaiczny, wiele rozwiązań się nie sprawdza i są mało fajne,
mało grywalne. A przecież o grywalność chodzi głównie. Na pewno prędzej czy później powstanie
coś lepszego, coś gdzie ten czas pożytkowany na grę w to MMO nowej generacji będzie w
jakimś sensie mniej marnowany, bo będzie większy ułamek prawdziwego "funu" czyli zabawy,
a denne farmowanie i grindowanie zejdzie na dalszy plan (mam nadzieję).

Blizzard ogólnie robi z obecnych raidów jeden wielki grind wprowadzając różnego rodzaju hard mody czy achievementy w stylu "wykonaj 425219 czynności podczas walki z danym bossem". W koloseum, które wyjdzie w następnym dużym patchu pewnie zrobią osobne achievementy dla każdej z 4 wersji (10 i 25 man normal, 10 i 25 man heroic). A Icecrown to pewnie będzie miało ich z 500 sądząc po różnicy liczb jaką miały początkowe raidy w WotLK, a Ulduar. Z jednej strony Blizzard zredukował konieczność farmienia różnego jedzenia i eliksirów, ale z drugiej dodali dużo rzeczy, aby zmusić ludzi do dłuższego siedzenia w jednej instancji (najlepszy przykład to Algalon, dostępny po wykonaniu 4 hard modów z jego strażników).

Jeśli będzie się to pogłębiać to być może coraz większej liczbie ludzi się taki sposób raidowania w kółko tego samego się znudzi. TBC miało więcej raidów, chociaż miały one mniej bossów, niektóre były kiepsko zaprojektowane w sensie estetycznym, jednak było większe zróżnicowanie otoczenia. A tutaj nie licząc zmodyfikowanego Naxxa, to wychodzi na to, że WotLK (a dalej trudno mówić o kolejnym dodatku) zostanie z jedynie dwoma dużymi raidami czyli Ulduarem i Icecrown. Nie zanosi się na to, aby w międzyczasie coś po tym koloseum miało być, a sam raid zapowiada się mało ciekawie. Jedynie rozwinięta wersja questów w Zul''Drak czy Nagrand upchnięta w postaci raidu. Poza tym to także nie to samo robić serię potyczek z jakimiś schwytanymi stworzenia niż wybierać się na prawdziwą wojnę z Liszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 16:29, Arcling napisał:

Blizzard ogólnie robi z obecnych raidów jeden wielki grind wprowadzając różnego rodzaju
hard mody czy achievementy w stylu "wykonaj 425219 czynności podczas walki z danym bossem".


Tak, bo "za dawnych, starych czasów, gdy jeszcze dinozaury chodziły po ziemi", gdy chodziłeś do MC, BWL, czy gdzie tam jeszcze, to za każdym razem walczyłeś z innymi bossami, używałeś za każdym razem innej taktyki, i po 10 razach to nadal nie było farmienie.

Dnia 01.07.2009 o 16:29, Arcling napisał:

W koloseum, które wyjdzie w następnym dużym patchu pewnie zrobią osobne achievementy
dla każdej z 4 wersji (10 i 25 man normal, 10 i 25 man heroic). A Icecrown to pewnie
będzie miało ich z 500 sądząc po różnicy liczb jaką miały początkowe raidy w WotLK, a
Ulduar. Z jednej strony Blizzard zredukował konieczność farmienia różnego jedzenia i
eliksirów, ale z drugiej dodali dużo rzeczy, aby zmusić ludzi do dłuższego siedzenia
w jednej instancji (najlepszy przykład to Algalon, dostępny po wykonaniu 4 hard modów
z jego strażników).


Takie pytanie... a czy ktoś ci każe to robić ? Czy MUSISZ to robić ? Czy CHCESZ to robić ? Bo za każdym razem możesz iść tak jak za "dawnych czasów", wejść do intancji, ubić bossa i czekać na reset.
Teraz masz WYBÓR, albo robisz easy-mode, bez achivmentów, bez niczego, albo robisz coś jeszcze. To jest znaczne UROZMAICENIE w porównaniu do tego co było kiedyś.
Achivmenty i hard-mode NIE są dla wszystkich, NIE są musem. Robisz to co CHCESZ. Nie podoba się to, to tego nie rób. Nudzi cie gra ? To przestań grać. Proste.

Dnia 01.07.2009 o 16:29, Arcling napisał:

Jeśli będzie się to pogłębiać to być może coraz większej liczbie ludzi się taki sposób
raidowania w kółko tego samego się znudzi.


Tak jak napisałem wcześniej. A robienie MC po raz 20 to nie było farmienie i robienie tego samego ?

Dnia 01.07.2009 o 16:29, Arcling napisał:

TBC miało więcej raidów, chociaż miały one
mniej bossów, niektóre były kiepsko zaprojektowane w sensie estetycznym, jednak było
większe zróżnicowanie otoczenia.


Tak, bo Obsidiam Sanctum wygląda identycznie jak Eye of Eternity.

Dnia 01.07.2009 o 16:29, Arcling napisał:

a sam raid zapowiada się mało ciekawie. Jedynie rozwinięta wersja
questów w Zul''Drak czy Nagrand upchnięta w postaci raidu.


Byłeś, rajdowałeś już tam ? Czy tylko "whine, whine, QQ, QQ, cry, cry", bo Blizzard robi coś co tobie bezpodstawnie WYDAJE się, że będzie złe ?

Dnia 01.07.2009 o 16:29, Arcling napisał:

Poza tym to także nie to samo robić serię potyczek z jakimiś schwytanymi stworzenia niż wybierać się na
prawdziwą wojnę z Liszem.


Jak Blizzard sam powiedział, że Coliseum należy traktować jako wprowadzenie do walki z Arthasem, oraz jako zastrzyk LORE (coś co tak dużo ludzi kocha) to samej walki w Icecrown Citadel.

Serio, jak już macie dosyć tego co Blizzard robi, jeżeli to was wszystko tak nudzi to przestańcie grać. Macie WYBÓR. A jak nie potraficie przestać grać, to znaczy że albo gra jest lepsza niż sami chcecie to przyznać i tylko szukacie wymówek do QQ, albo musicie się wybrać na leczenie skoro nie potraficie sami przestać grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 11:02, L33T napisał:

Te z addonów są delikatnie mówiąc przeterminowane to nie uwzglądniają zmiany w 1-70lv
cap :)

Te z 15go maja? Jak najbardziej uzględniają. Nie uwzględniają za to 10% bonusa z Herirloomów, ale to się daje łatwo ominąc przeskakując jeden/dwa przewodniki. Ja sama teraz levelując paladyna bez BOA omijam niektóre, bo chodzę do instancji, których przewodniki nie uwzględaniają - stąd mam różnice w expekach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 17:22, Jeggred napisał:

Tak, bo "za dawnych, starych czasów, gdy jeszcze dinozaury chodziły po ziemi", gdy chodziłeś
do MC, BWL, czy gdzie tam jeszcze, to za każdym razem walczyłeś z innymi bossami, używałeś
za każdym razem innej taktyki, i po 10 razach to nadal nie było farmienie.

>
Nie zrozumiałeś trochę sensu zdania. Mówiłem, że wtedy bardziej się farmiło żarcie, potiony itp. Ale bossów zabiło się tylko RAZ. Nie było różnych sposobów ich zabicia z achievementami, nie było osobnych wersji dla różnej liczby osób czy osobnego normala i heroica. Teraz np. w 3.2 będzie w koloseum tych samych bossów można zabić 4 razy. Chodzi o to, że dużych raidów nie wyjdzie już dużo. Mniejszy content, za to wydłużenie gry poprzez 4 wersje tego samego. Dalsze odpowiadanie pomijam, bo wynika ono ze złego zrozumienia mojego posta.

Dnia 01.07.2009 o 17:22, Jeggred napisał:

Jak Blizzard sam powiedział, że Coliseum należy traktować jako wprowadzenie do walki
z Arthasem, oraz jako zastrzyk LORE (coś co tak dużo ludzi kocha) to samej walki w Icecrown
Citadel.

Zastrzyk lore będzie mały, bo to tylko walki do "praktyki". No, jedynie Anub''arak ma się znowu pojawić, ale to trochę za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 17:22, Jeggred napisał:

Takie pytanie... a czy ktoś ci każe to robić ? Czy MUSISZ to robić ? Czy CHCESZ to robić
? Bo za każdym razem możesz iść tak jak za "dawnych czasów", wejść do intancji, ubić
bossa i czekać na reset.
Teraz masz WYBÓR, albo robisz easy-mode, bez achivmentów, bez niczego, albo robisz coś
jeszcze. To jest znaczne UROZMAICENIE w porównaniu do tego co było kiedyś.
Achivmenty i hard-mode NIE są dla wszystkich, NIE są musem. Robisz to co CHCESZ. Nie
podoba się to, to tego nie rób. Nudzi cie gra ? To przestań grać. Proste.


Jak wiecie nie szczędze w słowach w moich wypowiedziach, tu też nie będe: otóż za przeproszeniem gówno-prawda, znajdź mi gildię zdolną czyścić raidy i jednocześnie olewającą Hard Mode i achievmenty. Prędzej czy później jakaś część gildii (albo same tylko władze) chcą to robić i wtedy musisz to robić czy tego chcesz czy nie. Tak, tak, zaskoczę ciebie - na raidy chodzi te 9/24 innych osób, a nie ty sam, więc niestety nie możesz decydować co chcesz a co nie chcesz :)

Po za tym w gruncie rzeczy achievmenty nie są już dodatkiem do gry, stały się (niestety zgodnie z moimi obawami przed 3.0) integralną częścią gry, gdzie przykładowo raidujący przed 3.1 bez Immortala i Twilight Vanquishera był noobkiem, a nie prawdziwym raiderem, tak samo jak niegdyś można było powiedzieć o tych co robili Molten Core na etapie istnienia Ahn''Qiraj. Po prostu wydłużyli e-peen, przez co niestety wielu biednych hardkorów musi się bardziej namęczyć niż kiedyś aby go napełnić :)

Dnia 01.07.2009 o 17:22, Jeggred napisał:

Jak Blizzard sam powiedział, że Coliseum należy traktować jako wprowadzenie do walki
z Arthasem, oraz jako zastrzyk LORE (coś co tak dużo ludzi kocha) to samej walki w Icecrown
Citadel.


Blizzard coś powiedział to święte, taa? :) Dla nich zastrzyk kasy, ja poproszę zastrzyk Ketanolu w pupę, na złagodzenie mojego bólu za to co Blizzard nazywa raid dungeonem i "wprowadzeniem do walki z Arthasem".

Dnia 01.07.2009 o 17:22, Jeggred napisał:

Serio, jak już macie dosyć tego co Blizzard robi, jeżeli to was wszystko tak nudzi to
przestańcie grać. Macie WYBÓR. A jak nie potraficie przestać grać, to znaczy że albo
gra jest lepsza niż sami chcecie to przyznać i tylko szukacie wymówek do QQ, albo musicie
się wybrać na leczenie skoro nie potraficie sami przestać grać.


Zdaje się nie zauważasz, że Arcling ponarzekał sobie na jeden element gry dopiero wprowadzany w przyszłym patchu. To nie znaczy to samo co powiedzieć o grze, że jest do bani, że jest nudna i schodzi na psy. Płaci za to kase, więc ma prawdo powiedzieć co o tym sądzi. Jakby nikt "QQ" to by WoW był na pewno o wiele gorszy, bo jak wymagania niskie, to po co się starać? Ja Arclinga tu popieram i też mi się ten raid z 3.2 z góry nie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 16:25, WIkitory napisał:

2 pytanka:
Jak zrobić quest Unstable Mana Crystals?
I gdzie jest Thaelis The Hungerer?


w ten sposób nic nie zdziałasz ziomek, wpisz nazwę questa w Google i poszukaj co i jak, a najlepiej ściągnij QuestHelper http://wow.curse.com/downloads/wow-addons/details/quest-helper.aspx - bardzo dobry addon który pokazuje Ci gdzie co i jak z questami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 00:01, Arcling napisał:

Nie zrozumiałeś trochę sensu zdania. Mówiłem, że wtedy bardziej się farmiło żarcie, potiony
itp. Ale bossów zabiło się tylko RAZ. Nie było różnych sposobów ich zabicia z achievementami,
nie było osobnych wersji dla różnej liczby osób czy osobnego normala i heroica. Teraz
np. w 3.2 będzie w koloseum tych samych bossów można zabić 4 razy. Chodzi o to, że dużych
raidów nie wyjdzie już dużo. Mniejszy content, za to wydłużenie gry poprzez 4 wersje
tego samego. Dalsze odpowiadanie pomijam, bo wynika ono ze złego zrozumienia mojego posta.

Haakar był pierwowzorem Hard Modów. Bug Trio. Eredar Twins. Pomysł nie jest nowy, tylko dopiero teraz został rozwinięty i odpowiednio wykorzystany.

Podejście typu, "omg bossa można zabić 4 razy" jest błędne. Po pierwsze, tryby są 2, "trudny" i "łatwy". 25 i 10 to mają być zupełnie oddzielne ścieżki rajdowe. Jeśli ktoś rajduje oba, bo chce więcej badgy/lutu/ipina, to jest to jego wybór. Poziom trudności jest tak dobrany, że 10tki w sprzęcie z 25 stają się w sporej części przypadków banalne i nie taka jest ich idea. Idąc dalej, tryb "łatwy" jest przewidziany dla każdego - oczywiście w miare postępów gry, "każdy" zmienia się z przeciętnie inteligentnego szympansa, na w miarę kumatego raidera - a "trudny", dla tych, którzy tęsknili za Sunwellem. "Hardkorowcy" traktują więc normal wyłącznie jako rozgrzewkę, zapoznanie się z mechaniką bossa, która potrafi się dość drastycznie zmienić.

Dalej - podział na normal/heroic nie służy temu, byś tego samego bossa farmował 4 razy. Ma 2 cele:
a) Zapobiec sytuacji, gdzie próbując zabić Hard Mode "wczesnego" bossa z instancji, ryzykujesz, że nie zdążysz zabić pozostałych na normalu. Teraz sprawa jest prosta, chcesz wyzwanie - włączasz heroic. Farma? Normal.
b) Balansowanie walk. Obecnie, chcąc zmienić coś w Hard Modzie, siłą rzeczy wpływamy także na podstawową walkę, chyba, że są to elementy, których normalnie nie ma, np. Frost Bomby Mimirona.

Pomijam oczywistą oczywistość - dzięki Hard Modom, możliwe jest zaprojektowanie instancji, które zobaczy więcej niż 2% osób. To, że T7 wyszło jakie wyszło, to, jak sami przyznali, wypadek przy pracy. Ulduar, dla grupy retardów, nie jest już banałem. No i same Hard Mody w większości przypadków dość znacząco zmieniają walkę - poza głupotami w stylu Hodira.

Ponadto - Ulduar jest największą instancją w historii WoWa. Tak, Naxxramas ma więcej bossów, jeśli jednak doliczyć to, że 9 z nich ma Hard Mody - część po kilka - to nie ma porównania. I jakoś się dało, mimo gadania, że teraz idzie się na łatwizne.

Dnia 02.07.2009 o 00:01, Arcling napisał:

Zastrzyk lore będzie mały, bo to tylko walki do "praktyki". No, jedynie Anub''arak ma
się znowu pojawić, ale to trochę za mało.

Skąd ta pewność? Poczytaj o nowym buildzie PTR, dochodzi całkiem sporo lore, w tym dalszy rozwój napięć Horda vs Alliance. Wg dialogów, ani Jaraxxus, ani Anub''arak, ani "czempioni" nie pojawiają się jako "walka do praktyki", oj nie. Wbrew początkowym obawom, może się okazać, że będzie to całkiem dobrze rozwiązane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się