Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 28.07.2009 o 01:02, Krajczy napisał:

Normalnie na bossie masz 17% miss, jednak sprej i boomkin daje ci buffa 3% do hita, wiec
14% potrzebujesz aby być hit capped.


Tyle, że nie zawsze uda się tak złożyć raid aby w nim byli (a co dopiero w wersji 10man), a przecież hit capped trzeba być, bo ma to kolosalne znaczenie dla DPS... Nie można więc na tym polegać. W Alliance jest nieco łatwiej: można policzyć z bonusem 1% Hit od Draenei (który działa na wszystko) pod jednym tylko warunkiem, że w gildii są ludzie stale raidujący postaciami tej rasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2009 o 01:11, Azvar napisał:

Tyle, że nie zawsze uda się tak złożyć raid aby w nim byli (a co dopiero w wersji 10man),
a przecież hit capped trzeba być, bo ma to kolosalne znaczenie dla DPS... Nie można więc
na tym polegać. W Alliance jest nieco łatwiej: można policzyć z bonusem 1% Hit od Draenei
(który działa na wszystko) pod jednym tylko warunkiem, że w gildii są ludzie stale raidujący
postaciami tej rasy.


Mi sie jeszcze nie zdarzylo na takim raidzie byc. Owszem, na 10manie moze sie takie cos zdarzyc, ale raczej nie na 25 man.

Osoby raidujace 25 man ( to znaczy casterzy ) raczej biora pod uwage ten buff i po prostu przykladowo zamiast dac gem na hit rating daja na spell power. Inaczej jest to marnowanie potencjalnego dpsu.
Raidy sklada sie po to, aby byla wiekszosc mozliwych buffow, a nie na pale.

@Grodhar
Na special ataki czyli wszystkie umiejetnosci jakie wykorzystujesz warriorem potrzebujesz 8% hita ( 3 % masz z talentu) wiec z gearu potrzebujesz 5%. Gdy osiagniesz cap raczej juz sie hitem nie interesuj :P a laduj w inne pomocne staty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Ponieważ blizz mówi ze jedna z hero clas będzie Arcymag. Wiec jak sadzicie jakie będą jego czary umiejętności? Czy dużo będzie sie różnił od maga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2009 o 01:35, Dregorio napisał:

Mam pytanie. Ponieważ blizz mówi ze jedna z hero clas będzie Arcymag. Wiec jak sadzicie
jakie będą jego czary umiejętności? Czy dużo będzie sie różnił od maga?


O tej porze jestem pewien, że na którymś kanale TV znajdziesz tel. do wróżki i ona z pewnością ci na te pytania odpowie :) My możemy tylko zgadywać i domniemywać, a szczerze to nawet sam nie wiem gdzie coś takiego wyczytałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2009 o 01:35, Dregorio napisał:

Mam pytanie. Ponieważ blizz mówi ze jedna z hero clas będzie Arcymag. Wiec jak sadzicie
jakie będą jego czary umiejętności? Czy dużo będzie sie różnił od maga?


Daj może linka do tej informacji, bo przyznam że pierwsze słyszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2009 o 01:11, Azvar napisał:

W Alliance jest nieco łatwiej: można policzyć z bonusem 1% Hit od Draenei
(który działa na wszystko) pod jednym tylko warunkiem, że w gildii są ludzie stale raidujący
postaciami tej rasy.

Skoro mówimy o enh szamanie, to jest nawet bardzo łatwo: jeśli jesteś Alliance to na pewno w twojej grupie jest draenei :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy można jakoś ściągnąć baze danych do atlas loota ? Bo póki nie zobaczę itemu to nie mogę go sprawdzić trochę bez sensu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2009 o 12:46, Grodhar napisał:

Czy można jakoś ściągnąć baze danych do atlas loota ? Bo póki nie zobaczę itemu to nie
mogę go sprawdzić trochę bez sensu :P


Nie da rady, to jest uzależnione od serwera, na którym grasz. Nawet gdybyś mógł zobaczyć wszystkie, to gra i tak rozłączyłaby ciebie przy każdej próbie obejrzenia przedmiotu, którego na serwerze jeszcze nikt nie ma i nie może mieć, linki do itemków są po prostu "protected" czyli chronione.

@ Corvin0451 - słuszne spostrzeżenie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2009 o 13:28, Grodhar napisał:

Ale tu chodzi o jakieś bzdurne epicki z heroiców których nie mogę zobaczyc :P Nie o jakieś
itemy z PTR czy coś. :P


A klikasz prawym na tych itemkach w Atlasie? Tam jest taka opcja jak "Query server", jak klikniesz prawym do addon wysyła zapytanie do serwera i wymusza pokazanie się linku do itemu. Powyższy post pisałem zakładając, że tak właśnie robiłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam obecnie w wowie szamana na 76lvlu, którym zamierzam grac na resto. Jak dotąd na raidach wyłacznie dpsowałem, trochę mnie to znudziło i postanowiłem spróbowac poleczyc trochę. Mam w związku z tym kilka pytań do tych doświadczonych ;] (Oczywiście leczyłem już mnóstwo 5manów).

Rzeczą, której nie ograniam jest to kogo mam leczyc (przypuszczam, że jako resto szaman będę desygnowany do leczenia raidu, cokolwiek to znaczy) na 10 i 25manie (no i kogo nie ruszac). Do tego dochodzi kwestia targetowania tych osób w rajdzie, które wymagają heala-w 5manie ma się automatycznie wyświetlone 5 portretów i wszystko jasne, jak sprawa wygląda np. w 25? Wiem, że jest opcja "wyciągnięcia" na ekran pasków poszczególnych ludzi, ale to wydaje mi się niezbyt wygodne...jest może jakis mod, który automatycznie to wyślwietle gdy się wchodzi do rajdu?
I czy w ogóle są jakies must-have mody dla healerów?

I jescze jedna sprawa-ktoś zna rotację dpsu dla elemental? Może ktoś zna link do elistjerks gdzie jest to omówione?

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam właśnie szamanką resto leczę bez żadnych addonów i dobrze mi idzie.

Co do leczenia - szaman ma niemal stałe problemy z maną, więc nie marnuj jej na zbędny overhealing, tylko lecz tych, którzy mają uszczerbek w health barze co najmniej w 1/4.

Edit: a, nie zapominaj o water shield (glyphy się przydają) dla siebie i earth shield dla któregoś z tanków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Urwał nać edit nie działa.

Na 25 zwykle jest ustalane kto kogo ma pod opieką. Jak potrzebujesz koniecznie addonów to grid :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy. Jeśli to łatwy content, to możesz sobie pozwolić na leczenie kogo popadnie, ale na trudniejszych walkach warto zrobić podział, żeby ktoś istotny nagle nie został bez leczenia. Czy będziesz przydzielony do rajdu to zależy kim są pozostali healerzy. Jak leczę dziesiątkę z holy priestem to skupiam się głównie na tanku/tankach, bo i tak nie zdążę przed CoHem, czasem pomagam Chain Healem przez tanka do melee albo po prostu w melee. Szamani teraz właściwie mogą robić wszystko, to nie Sunwell. Earth Shielda i tak wrzucasz na tanka, a poza tym leczysz kogo kazali. Leczenie rajdu oznacza po prostu leczenie wszystkich nie-tanków którzy potrzebują leczenia (chociaż w 25 podejrzewam, że dzieli się to dalej, bo to ciągle dużo ludzi, nie leczyłem 25).

Co do pokazywania osób w rajdzie to polecam Grid bo daje dużo informacji zajmując mało miejsca. A tak przy okazji, to ja wolę w ogóle nie targetować leczonych osób, click-casting jest dla mnie sporo wygodniejszy (i szybszy), używam do tego Clique (dobrze działa z Gridem właśnie). Ja sobie nie wyobrażam męczenia się bez tych dwóch addonów, ale nie nazwałbym ich must-have, bo wiem, że niektórzy radzą sobie całkiem dobrze bez. A, i jeszcze używam TellMeWhen do przypominania np. kiedy z tanka spadł Earth Shield albo mój Water Shield i warto by odnowić (nie znoszę patrzeć na buffy w walce).

Rotacji właściwie nie ma jako takiej. Lava Burst co cooldown i zawsze na cel z Flame Shockiem. Flame Shock kiedy spadnie albo kiedy musisz się ruszyć albo jeśli niedługo kończy się cooldown Lava Bursta i Flame Shock spadnie zanim rzucisz Bursta (wtedy odnawiasz od razu, żeby nie opóźniać Bursta). Dziury wypełniasz Lightning Boltem/Chain Lightningiem. Chain lepszy niż Bolt jeśli są co najmniej dwa cele (oczywiście), ale poza tym używany do lepszego wypełnienia czasu oczekiwania na cooldown Lava Bursta (bo np. zostało ci za mało czasu na Bolta, ale Chain się zmieści).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamawia ktoś z was prepaidy na Allegro? Jeśli tak, to może mi ktoś polecić dobrego rzetelnego sprzedawcę, takiego który wyśle mi działający kod e-mailem/GG tuż po wysłaniu skanu potwierdzenia wpłaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2009 o 15:59, Corvin0451 napisał:

To zależy. /.../

Jeśli chodzi o 10mana to sprawa wydaje się jeszcze w miarę nieskomplikowana-gorzej z 25, zakładam, że właśnie dostaje się jakąś częśc raidu, no cóż zobaczymy jak to będzie w praktyce, ja i tak zamierzam najpierw spróbowac zrobic 10naxx-powinno to dac jakis obraz tego wszystkiego.
Poza tym trochę zbyt ogólnie zapytałem-weźmy konkret-Keltuzad25, jedna strona na nim, dpsy się raczej rozbiegają losowo, mam patrzec na to kto oberwał, czy raczej czyj pasek spadł? W przypadku tej drugiej opcji wydaje mi się to trochę trudne zważywszy na to, że trzeba by się najpierw rozglądac kto w ogole stanął po tej stronie i go szukac w tych wszystkich paskach...Zastanawiam się też jak się sprawa ma jak do akcji wchodzi 2 offtanków na addy w 3 fazie-przypuszczam, że wtedy trzeba leczyc jednego OT i to co przedtem..

Inny przykład, jeszcze węższy-zawsze zachodziłem w głowę jak healerzy targetują ludzi w łapie Kologarna...jest ich zdaje się trzech-skąd wiadomo, że ja nie zacznę leczyc tego samego, co kolega i jednemu się zemrze (pamiętam jak to się raz b. nerwowemu guild masterowi zdarzyło, powiedział na vencie "yeah tnx for teh heals" zaraz potem ;P )

Dnia 28.07.2009 o 15:59, Corvin0451 napisał:

Co do pokazywania osób w rajdzie to polecam Grid bo daje dużo informacji zajmując mało
miejsca. A tak przy okazji, to ja wolę w ogóle nie targetować leczonych osób, click-casting
jest dla mnie sporo wygodniejszy (i szybszy), używam do tego Clique (dobrze działa z
Gridem właśnie).

Można prosic o linki do tych addonów?

Water Shield w 3.2 juz nie spada w przypadku crita, poza tym Chain Heal dostał 3 buffy-leczy więcej po przeskoku, crit ma 30% na "tak jakby" zużycie water shield orba, dłuższy zasięg przeskoków.

Poza tym zmieniono tidal waves buff na LHV-teraz zamiast 30% mniejszego czasu na rzucenie tego, jest 25% crit-ja jak dotąd w ogóle, poza nature swiftness, nie używałem HV-zastanawiam się jak będzie teraz-większy crit to więcej mp5 dla szamana, ale casting time stanie się dośc podobny-LHV ok 1,4 HV ok 1,6 (z buffem z tidal waves)-byc może to ma uczynic HV bardziej użytecznym? Nie jestem pewien jak interpetowac tę zmianę.

Dnia 28.07.2009 o 15:59, Corvin0451 napisał:

Rotacji właściwie nie ma jako takiej.

Przypuszczałem, że trzeba trzymac flame shock dota na celu (ja grałem affli lockiem więc w tym jestem dośc dobry ;] ), spamowac lava burst co 8sec, lightning bolt jako filler, zastanawiałem się czy rzuca się earth shock co 6sec (ale zakładam, że nie, chociażby ze względu na niezbuffowane range) i czy spamując chain lightning co 3,5sec nie jest się oom szybko (w przypadku locka takie pojęcie jak oom nie istnieje )

Tak w ogóle najlepszą zmianą w 3.2 są emblemy of conquest w heroicach-pamiętam, że zacząłem ulduar zaraz po jego wyściu-żeby zdobyc 5 tych emblemów tydzień wipowaliśmy, teaz straczy godzina na nexusa ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2009 o 19:17, Azvar napisał:

Zamawia ktoś z was prepaidy na Allegro? Jeśli tak, to może mi ktoś polecić dobrego rzetelnego
sprzedawcę, takiego który wyśle mi działający kod e-mailem/GG tuż po wysłaniu skanu potwierdzenia
wpłaty?

Jak masz 3 pozytywy to polecam Inexus.pl Kupowałem tam już 4 razy, prepaid dostawałem zawsze po pokazaniu wpłaty po jakiś Max 20-30minutach(Mają oni Konto PKO BP, i jak wyślesz przelew z placówki PKO BP to dochodzi natychmiast, tak więc gdy tak robiłem to prepaid miałem raz, zanim zdążyłem wrócić do domu(czyli jakieś 15minut).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przelew internetowy - wysłanie dowodu wpłaty (pdf lub jpg) - otrzymanie prepaida - jakieś 5-10 minut ;D Oczywiście u Inexus.

Ja jak kupuje prepaidy na allegro to zawsze pytam się sprzedawcy na GG czy jest on w tej w chwili przy komputerze i czy może zaraz wysłać mi kod z prepaida. Dopiero jak odpisze, że tak to wtedy kupuje. Czasem można długo czekać na kod prepaid, bo sprzedawcy nie ma i nie będzie (mimo, że na GG non stop dostępny xD).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się