Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 31.07.2009 o 17:25, Realm napisał:

aha.. czyli sux generalnie. A co z innymi serwerami? jaki serw najlepiej wybrac? full
czy recommended?


Recommended = serwer młody/mało zaludniony.

Tylko BŁAGAM, w imieniu wszystkich tych, którzy chcieliby czasem pobawić się w roleplay, NIE wybieraj serwera RP bądź PVPRP jeśli nie masz bladego pojęcia jak nazwać postać czy jak się bawić w odgrywanie.

Mało co równie rozpieprza klimat jak pojawiający się obok gościu o ksywce "sexylegolas" czy "drizzzzzzzzzzzdt".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2009 o 17:25, Realm napisał:

BL?

aha.. czyli sux generalnie. A co z innymi serwerami? jaki serw najlepiej wybrac? full
czy recommended?

Ciągle pojawiają się nowi i też nie wiedzą gdzie pójść, więc wybierają recommended. Wtedy jest większa szansa, że spotkasz kogoś w starych krainach, a już 100%, że będzie całkiem sporo osób w lokacjach startowych :)
EDIT: Fumiko nie mów, że to autentyki, lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie baaardzo dużo ludzi np w takich barrens, aż sam się czasem dziwie, dużo ludzi altuje z razem z nowymi, nie żeby jakieś zatrzęsienie ale na pustki w starych krainach raczej nie narzekamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2009 o 17:59, zyje_z_zasilku napisał:

EDIT: Fumiko nie mów, że to autentyki, lol

Oczywiscie, ze autentyki. Pisze bo wiem, że sporo osób "uciekło" z takich serwerów na normalne, przez właśnie takich ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już na BL''u, gdzie połowa imion kończy się na ''pl'' jest lepsza sytuacja. Nie wiem co kieruje takim przypadkiem, że ze wszystkich Europejskich realmów wybiera te kilka, gdzie akurat grają RP lol
Grodhar: to fajnie, ale skąd mamy wiedzieć gdzie grasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2009 o 17:59, zyje_z_zasilku napisał:

EDIT: Fumiko nie mów, że to autentyki, lol


Takich konkretnie nie widziałem, ale postacie o imionach np. TaurenDK, Elfhunter czy Retripala to normalka. A w polecanej tu niedawno gildii The Sentenced z Venture Co jeden koles ma postac imieniem Zlodziej. Tiaa, bardzo klimatyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Jakbym zobaczył takiego "sexylegolas" to cały monitor bym sobie poniszczył. Kiedy już przedłużę subskrypcję, to na bank zrobię sobie jakiegoś lowlevelka do siedzenia w startowych krainach i szukania takich perełek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2009 o 17:59, zyje_z_zasilku napisał:

EDIT: Fumiko nie mów, że to autentyki, lol


Ujmę to tak: bardzo, BARDZO niewiele przeinaczone.

Z nicków autentycznych które pamiętam z serwerów różnych to były:
- Doda Jenkinks (spadlam z krzesła, gildia ofc polska bo jakżeby inaczej) - Blade''s Edge (nie RP ale i tak zabija)
- Nightsex (obecnie coś niewidziany więc chyba Blizz przyciął) - Blade''s Edge
- Drizztorator (Venture Co. trade chat)
- Druitaur (Venture Co. trade chat)
- [Xyx]elf (pół lokacji startowej BE na Venture Co.)
- Rozkurwiciel (Blade''s Edge, polska gildia hordy - zgłoszony do blizza więc pewnie długo nie pogra).
- Pojebany (patrz wyżej).
- i od cholery i troche [xyz]DK u wszelakich Death Knightów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tymi DK to sam się miałem ''przyjemność'' spotkać. I potem ludzie mówią, że to najczęściej dzieci. Dla mnie DK, którzy mają w nicku: blood, unholy, frost, dk, death, cold etc. powinni na zawsze zostać w EP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2009 o 18:57, Murith napisał:

A ja myslałem, że Grubygnój był najlepszy :) Doda Jenkins FTW !


Co prawda nie w WoW a w Last Chaos, ale spotkałam się z gościem o nicku Smoczy Odbyt. Do tej pory nie wiem co chciał tym nickiem przekazać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A skoro przy rodakach jesteśmy, ja ostatnio w Dalaranie trafiłem na belfa o jakże uroczym nicku Tarczojeb (Saurfang). -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety Blizzard do dzisiaj nie docenił rynku w rynku jaką jest społeczność graczy RolePlaying, a szkoda bo mogliby zdobyć większą populację :) A tak to trochę innych MMO odebrało Blizzardowi spory kawałek tortu, jakim jest rynek MMO, właśnie w dużej mierze dzięki nie ignorowaniu aspektu gry Roleplaying. Blizzard co jakiś czas próbuje nam wmówić, że bardzo się interesuje RP w grze, a jak to robią? Dodają kretyńskie itemki rodem z balu dla ciot-przebierańców, tworzą durne nastawione w 100% wyłącznie na męczący grinding eventy i piszą jakie to fajne miejsca do RP dodają.

I w tym ostatnim w sumie można ich pochwalić za WotLK, bo wiele miejsc aż się prosi o emigrantów z Goldshire i Stormwind, ale niestety przy braku bardziej rozbudowanych postaci (nazwiska rodowe, przydomki, możliwość zakupu domu, siedziby gildii, więcej mini-gierek nawet i tych hazardowych, jakoś lepiej odwzorowana i ukazana kultura różnych ras) oraz podchodzeniu do tematu łamania poprawnego nazewnictwa postaci w sposób "nikt się nie złoży uprzejmego donosu, to nie ma problemu" i tak nic się w tym temacie nie zmienia, chyba oprócz tego że RP widać co raz mniej (tych najbardziej wymagających zaczyna to męczyć i zmieniają gry, albo odchodzą na dobre w oczekiwaniu na powrót złotych czasów).

To mnie właśnie delikatnie martwi, że WoW pod przykrywką niby zwiększenia aspektu RolePlayingu i ułatwienia gry dla innych, tak na prawdę zmierza w kierunku co raz większego i intensywniejszego grindu, farmu i zabawy (którą nazywa się mozolne wielogodzinne męczące pobyty w raid dungeonach, tudzież kilkugodzinne monotonne próby podwyższenia ratingu arenowego), czego najświęższym dowodem są nowe daily z Icecrown i testowany właśnie w 3.2 podział już nie na 2 wersje dungeonu, a na 4 (co moim zdaniem kompletnie rujnuje już grę, rozumiem że w przyszłości zamiast 2-3 raid dungeonów będziemy mieć 1 w 4 wersjach?). I niech sobie ktoś mówi, że tak na prawdę nikt nikogo do niczego nie zmusza - to tak na prawdę oszukiwanie samego siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2009 o 20:54, Azvar napisał:

ktoś mówi, że tak na prawdę nikt nikogo do niczego nie zmusza - to tak na prawdę oszukiwanie
samego siebie :)


Azvar, nie obraź się, ale ja już nie mogę. Pisze się "naprawdę".

Co do RP zaś, to obawiam się że żadne MMO nie będzie miało mocnego RP. Nigdy. Zwyczajnie przy takiej ilości graczy na serwer i MG którzy już mają sporo roboty technicznej, administracyjnej i moderatorskiej nie da się jeszcze zrobić RP dobrej jakości. Najlepsze RP jakie do tej pory widziałem było na serwerach Neverwinter Nights, ale to właśnie był odpowiedni pomysł - dać graczom narzędzia żeby sami sobie potworzyli światy i postawiali serwerki na parędziesiąt osób (bo rzadko się zdarza żeby chciało ich naraz grać więcej). Wtedy można roleplayować do woli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh, ja akurat posiadam jakiś tam procent skila i bez problemu daje rade wyleczyć cały raid na 10 przykład na uld Freya, na nax kel 10. Jeżeli ktoś ma umiejętności potrafi wiele dokonać;)

Co do nicków .. widziałem takie jak:
Dzoda :DD
Borubarpl
Przydupas

i inne:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się